Oyun, Oyun indir, Oyun Crack, Nocd, Full Oyun, Şifre, Oyun Yardım - vBulletin

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Acemi Oyuncu canear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
    VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
    ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
    Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

Tecrübe Puanı
    29717

Yeni Deus ex human revolution yeni baslayanlar icin puf noktalari

İndirmek için Tıklayın

merhaba arkadaşlar,

deus ex'i yeni bitirdim ve de özellikle karakter yükseltme konusunda "acaba hangi özelliği alsam?" sıkıntısı yaşayan arkadaşlarla tecrübelerimi paylaşmak istedim. Oyunun genel
    konusu ve oynanışı ile alakalı çok fazla bilgi vermek istemiyorum, çünkü zaten bunu okuyorsanız oymaya karar vermişsinizdir demektir.

Oyun gerçekten çok ama çok kaliteli. Oynarken çok büyük bir mass effect benzerliği gördüm özellikle oynanış tarzıyla alakalı olarak. Karakter diyalogları ve bir çok seçimin başka mevzuları tetiklemesi resmen mass effect ile aynı, ama esas farklılık augmentations sayfasında ve esas sorunda burada başlıyor!

Oyunda karakterinize yeni afilli özelikler eklenmesi bu sayfadan yapılıyor ve geliştirmelerin yapılabilmesi için praxis kit denilen paketler kullanılıyor. Praxis kitlere her level atladıkça 1 adet sahip olabilirken limb kilinlerinden de tanesi 5000 kredi olarak maksimum 2 adet alabiliyorsunuz. Özelikler ana ve alt dallardan oluşuyor. Yani ana bir özellik açıkken alt özelliklere 1 praxis, ana bir özelliği ilk kez açacaksanız 2 praxis harcıyorsunuz. Anlatım biraz karışık ama görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız!

Praxis almak ve bulmak oyunda gayet sıkıntılı bir süreç, bazen praxis kit çok gizli bir yerde bulunabiliyor. Level atlayarak praxis'lere ulaşayım derseniz gerçekten işiniz zor. Alengirli yerlere bakmayı ihmal etmeyin. Bol level ve de heryeri araştırarak, bir de üstüne para biriktirip limb kliniklerinden praxisleri almama rağmen tüm özellikleri açmayı başaramadım. Çünkü bayağı fazla özellik var.

Oyun vaatleri arasında görünmez olma, saklanma, ninjacılık falan deselerde bunlar fasa fiso. En kolay zorluk seviyesinde dahi düşmenlarla kafa kol çatışmaya girmeniz kesinlikle kaçınılmaz. Çünkü adamların sizi göz ucuyla görmesi, hatta oyunun bir özelliği olan silent kill ( bir animasyon eşliğinde adamı bayıltma ya da öldürme) anında animasyonla adamı öldürürken dahi ölen adamın sizi görmesi haldır huldur alarmların çalmaya başlamasına neden oluyor. Ayrıca görünmezlik ve sessizlik özelliği çok büyük miktarda enerji harcadığından ortada bir "predator" edasıyla gezmenizde çok zor.

"E tamam da, hangilerini alacaz?" diyorsunuz hemen anlatayım. İlk alacağınız özellik sağ üstte eye augmentations kısmından duvar içlerini görebilme özelliği. Böylece düşman nerede, nasıl, rahatlıkla görebiliyorsunuz, ardından torso augmentations kısmından enerji recharge(hepsini alın) ve bir kaç tane enerji pili almak olsun. Böylece silent kill ve de diğer özellikleri daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bunları da aldıktan sonra leg augmentations kısmını açın, yerden 3m. yükseğe zıplamak ve daha hızlı koşmak inanın gayet fazla işinize yarayacak. hemen peşinden arm augmentations kısmından duvar delme (azimle :P), ağırlık kaldırma ve inventory (bunu sonrada açabilirsiniz) açma kısımlarını alın. Recoil azaltma ile falan uğraşmayın. manasız çünkü. Back augmentations kısmındaki icarus özelliğini kesinlikle es geçmeyin. Bu sayede apartman tepelerinden bile atlayabilirsiniz. Çünkü oyunun özellikle çin'de geçen kısımlarında duvar delme ve çatıdan çatıya zıplama olayını bol bol kullanacaksınız. Hatta bu iki özellik olmadan ilerlemeniz çok ama çok zor uyarayım. Tüm bunlardan sonra dermal armor özelliğini full açın. böylece alacağınız zarar bayağı düşecektir. Ben bu özelliklerle rahatlıkla oyunun sonuna geldim. Sessiz koşma, hoplama zoplama olayını açtım ama inanın kullanmıyorsunuz dahi. çünkü zaten default olarak çömelirken ses çıkmıyor ve birine arkadan yaklaşırken isterseniz sessiz modda sprint adın bir şey fark etmez çünkü biri sizi kesin görüyor, kısacası her halukarda çömelerek gitmek zorundasınız. Boşuns praxis harcamayın bu özelliklere. Hacking kısmından boşta praxis varsa levelinizi arttırın.böylece daha üst seviye kilitleri kırabilirsiniz. ama oyunun bir yerinden sonra o kadar fazla kilit açıcı alet buluyorsunuz ki, zaten hacklemeye gerek kalmıyor. En sol üstte social enchanger ise size karakterleri diyalog esnasında ikna etmeye yarayacak yeni yetenekler veriyor. Oyunun ortalarına doğru edinmeye çalışın.

Anlatımım çok detaylı olmadı farkındayım ve kafa karıştırdıysam özür dilerim ama oyunu oynarken ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Karakter gelişiminde görme, zıplama, koşma, yüksekten düşme, duvar delme, ağırlık kaldırma,az yara alma ve inventory'i tümden açma özellikleri ilk yoğunlaşacağınız şeyler olsun. Daha anında görünmezlik alarak praxis'leri harcarsanız çok ciddi olarak belirli yerlerde (özellikle çin'de) oyun kilitlenir kalır ve beştan başlamak zorunda kalırsınız. Eğer bir nebze yardımım dokunduysa ne mutlu bana.

Tüm oyun bağımlılarına saygılarımla.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Yeni Oyuncu
    Tecrübe Puanı
    0

sağol oyunu indiriyorum vala bunu okuduğum iyi oldu çünkü ben direk görünmezlik sessizlik falan açardım bide Türkçe olsa iyi olcak

Acemi Oyuncu canear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
    VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
    ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
    Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

Tecrübe Puanı
    29717

ne demek dostum..yardımım olduysa ne ala...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)