Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

silkRoad Meslekler(RESİMLİ ANLATIM)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • silkRoad Meslekler(RESİMLİ ANLATIM)


  ERVANCILIK(TRADER) REHBERİ
  İlk önce basit amaç bir şehirden mal alıp diğer şehire daha pahalıya satmak.
  Şimdi bu işin nasıl yapılacağına gelelim.

  Her şehirde bulunan merchant uniondan flag imizi alıyoruz.Yalnız şu noktaya dikkat edin bu flaglerin bay ve bayan için olanları var ona göre alın.

  Sonra, inventorymizdeki job equipment kısmına flag imizi koyuyoruz şekildeki gibi.


  ardından stabledan aldığımız bineğe biniyoruz yalnız dikkat edin bu binek ilk sayfadaki at değil trans bölümündeki taşıma binekleri.


  Ardından Trade Shop ----- 'a tıklayarak mallarımızı alıyoruz(bknz resim).


  Burada alacağımız malin miktarı ve cinsi ya***ağımız trade in zorluğunu belirliyecektir.
  Zorluk olarak şunu söyleyebilirim 1 yıldızlı kervanlara hiç bi hırsız saldıramaz 1 yıldızın üstü alırsanız saldırıya açık bir pozisyona gelirsiniz.


  Buradan da görüyorsunuzki, 10 tane malın bile yıldıza etkisi var o yüzden ideal sayıyı belirleyip ona göre mal alın.
  Malımızı aldık yola çıktık ama oyun sizi bir yıldızken bile rahat bırakmıyacak ve sizin rahat bir trade yapamamanız için size bilgisayarın yönetimindeki hırsızlar yollayacak(bknz resim).Ama içiniz rahat olsun bunlar sizin denginiz değil sadece el yakma büyüsü açıp düz vuruş yapıyorlar pek zorlanmazsınız hatta trade inize tat katarlar  Evet yolda ilerledik limanı geçtik ve diğer şehire vardık ben Downhang den Jangana gittim siz daha farklı konbinasyonlar yapabilirsiniz.

  Şimdi elimizdeki malları satma vakti geldi.Bunuda herşehirde bulunan trade shoplardan yapıyoruz(Malları aldığımız yer).


  Maları sattık ayrıca her trade yapışımızda trader exp point alıyoruz buda trader lvlımızın artmasını sağlıyor(bknz resim)


  Ayrıca yaptığınız tradelerde istikamete göre kazanacağınız kar yüzdeleri

  Jangan - DW = %386
  DW - Hotan = %440
  Jangan - Hotan = %660
  Bide tavsiyem Janjan-Hotan arası yapmak yerine gidiş geliş Dw-Hotan yapın daha karlı olur.

  Level a göre alınabilecek malların ücretleri:


  Buda son olarak düşük lvl trade haritası(alıntıdır ama sadece bu harita )

  İşte son kervancılık denilen meslek böyle bişey umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Sağolsun bunlarda ASPELden

  1-Eğer thifelerden korkuyorsanız at alın thifeler size kendi yüksek lvlı npc thifelerini takmaya çalışacaklar eğer at alırsanız onlar size yaklaşıtığında üstlerine gidin npc thife çıkıtığında da üstlerinden gitmeye dewam edin bylece onların thifi size saldırmaz...

  2-yanınıza daima hayvan için hp pot ve yeşil cure şişelerinden alın çok miktarda...

  3-yanınıza gelen thife pm atın ve ara sıra slm hi gbi muhabet başlatacak kelimeler yazın ısrar edin knuşmak için nasıl olsa yolunuz uzun...

  4- bunun bi oyun olduğunu untmayın ölürseniz çok sinrlenmeyin yolunuza dewam edin

  5-herzaman friend listenizde size yardıma hemen koşacak res tacak at getircek bir can dostunuz olsun...

  AVCILIK(HUNTER) REHBERİ  bu şekilde üzerimize giyiyoruz.  sonra da koruyacağımız kişi belli değil ise trade shop önünde beklemeye koyuluyoruz.  sonra başlıyoruz korumaya işte bir thief kesiyoruz ve ondan gelen hunter exp puanı da kırmızı ile gösterdim.  bi player thief bulursak onu da şöyle kesiyoruz.


  öldüğümüzde belli bir hunter exp puanı kaybediyoruz.

  HIRSIZ (THİEF) REHBERİ

  Öncelikle thief town'a ışınlanıp oradan bazı eşyalar almamız gerekecek. jangandaki yumi isimli sevimli teyze bizi oraya 2000 gold karşılığında ışınlıyor. haritada kırmızı ile nerede olduğunu gösterdim.
  http://img143.imageshack.us/img143/6...9262411ii7.jpg

  sonra thief townda buluyoruz kendimizi. haritada görünmeyen bu yerde ilk yapacağımız iş thief guild member'i bulmak ve ondan thief suit ile bandit den scroll almak. thieflik yapmak için thief suit giymeli ve mal çaldığımızda satmak için de bandit den scroll kullanarak şehre ışınlanmamız geremkektedir.
  http://img80.imageshack.us/img80/554...9272618tu0.jpg (thief suit)
  http://img80.imageshack.us/img80/187...9273448kk9.jpg (bandit den scroll)

  ardından teleport yerini bulup şehre ışınlanıyoruz.
  http://img243.imageshack.us/img243/1...9281123nj3.jpg

  sonra şehirden kendi levelimize uygun at ve at pot'u alıyoruz.
  http://img243.imageshack.us/img243/4...9290470aa5.jpg (at)
  http://img80.imageshack.us/img80/981...9291809cq9.jpg (at potu)

  sonra dışarı çıkıp stuff ya da trader aramaya koyuluyoruz.
  http://img141.imageshack.us/img141/1...9295030ay1.jpg

  yerden stuff bulduk ve aldık. ben 1 tane aldım anlatım için yeterli.
  http://img138.imageshack.us/img138/4...9354682qe1.jpg

  şu anlık arrange point ve thief exp. pointimiz 0.
  http://img138.imageshack.us/img138/6...9355945ym3.jpg

  1 yıldızlı kervanlara saldırmak yasak olduğu için saldırmaya çalıştığımızda şu uyarıyı alıyoruz.
  http://img138.imageshack.us/img138/8...9372459pz2.jpg

  npc thiefleri ara ara çıkarak bize engel olmaya çalışıyor.
  http://img138.imageshack.us/img138/6...9385082hy1.jpg

  sonra yeteri kadar mal aldığımızda bandit scroll a basıyoruz. ben 1 mal ile bastım normalde hunter olduğum için sadece gösterme amaçlı.
  http://img166.imageshack.us/img166/5...9545930um1.jpg

  yaklaşık 10 dk sonra ölmezsek mallarla birlikte thief towna gidiyoruz ve mallarımızı stolen goods dealer e satıyoruz.
  http://img166.imageshack.us/img166/6...0001722ec2.jpg

  sattığımız her mal için belli bir thief exp alıp belli bir trader exp puanı kaybediyoruz.
  http://img244.imageshack.us/img244/8...0002240tn9.jpg

  satma işlemimiz bitince tekrar teleport oluyoruz şehre.

  eğer bir hunter öldürürsek arrange pointimiz artıyor ve bir miktar da thief exp puanımız. bir miktar hunter puanımız da düşüyor.
  http://img220.imageshack.us/img220/4...0035265na7.jpg

  eğer bir aksilik olur da ölürsek belli bir exp ve thief exp kaybediyoruz. (kendimi zorla öldürttüm
  http://img138.imageshack.us/img138/7...0060717yv9.jpg

  ve işte thief exp ve arrange pointimizin son hali.
  http://img86.imageshack.us/img86/193...0061521cu2.jpg

  soru: arrange point nedir ne işe yarar?
  cevap: arrange point aranma puanıdır. 3000 üzerine çıkarsa wanted olursunuz ve başınızda bir ünlem işareti çıkar. bu halde iken üzerinizde thief elbisesi olmasa bile hunterler size saldırabilir. bu halden kurtulmak için yapmanız gereken bir huntere bir kez ölüp hunter guild'e gidip para ödemenizdir. arrange pointiniz 3000 altına düştüğünde wantedlikten kurtulursunuz. bu yüzden zorunlu kalmadıkça thieflik yaparken hunterleri öldürmeyin.

  soru: thief exp ne işe yarar?
  cevap: thief levelinizin atlamasını sağlar. thief leveliniz atladıkça deve, at vs açılan yer artar. çaldığınız mal 50k 3 yıldız yapıyorsa thief leveliniz arttığında 2 yıldıza düşebilir. thief lvl 4 olunca haritada traderlar görünmekte ve thief townda bazı görevler çıkmaktadır. bunlarla ilgili ayrıntıyı bilmiyorum.  alıntıdır (bilmeyen arkadaşlar için konuyu acma gereğinde bulundum tşk)

  @z[q]ur
  SayGılaR....

 • #2
  bilgi için saol güzeldi

  Comment


  • #3
   bn bunları biliodum saten silkroad ipek yolu yane kervan yolu gibi bisi
   alınti olsada saol
   ya Sen ya da Olum
   cevap veriorum
   C)hiçbiri

   Cezaa Crayzi Rap

   Comment


   • #4
    bende xian da thief im nicikim RetrunThief alias bu gercek isim ThIeF_fiGhT gelinde sizi kesim nese oyuna bulusuruz

    Comment


    • #5
     sagol kardeş

     BATTLEFIELD 3 RELODED 13.50GB +TUM SORUNLARA COZUM
     |PORTAL 2 6.59 GB TORRENT İNDİR +COOP OYNAMA|SKYRIM 5.21 GB TORRENT INDIR
     Comment


     • #6
      Anlatım super ----- Carlar Delete

      Comment

      Working...
      X
      porno