Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Pokemon Shiny Gold Full Download++tam çözüm

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Pokemon Shiny Gold Full Download++tam çözüm


  pokemon shıny gold full sürüm

  --------------------------------------------------------------------------------


  pokemon shıny gold
  http://rapidshare.com/files/90084435/shiny.zip.html
  pokemon fıre red grafıklerıyle yapılmış olan pokemon shıny gold yanı pokemon fıre red grafıklı pokemon gold
  Özellikleri

  - Oyunun %100 Gold Remake'i olduğunu düşünmeyin, bazı farklar var
  - Extra Dövüşler
  - Hoenn Pokémonları (Bulması çok zor)
  - Bazı bölümler yeniden yapıldı (Eski tam çözümleriniz işlemez )
  - Extra karakterler (Bazıları size yardım edecek, bazıları nefret)
  - Extra saldırılar
  - Yenileri gelecek (İleriki versiyonlarda)

  arkadaşlar oyun pokemon goldun renklisidir ama çok güzel


  POKEMON SHİNY GOLD TAM ÇÖZÜM


  Oyuna Başlayış; oyuna başladığınız zaman, anneniz size "poke gear"ınızı veriyor. Evden çıkın ve Prof.Elm'den pokémonunuzu alın. Sola doğru yola çıkın, bol bol vahşi pokémonlarla savaş yapın. İlk durağınız "Cherrygrove City". Burada GYM salonu yok ama burada pokémonlarınızı tedavi ettirebilir ve size şehri gezdiren yaşlı adamdan "map"ı alabilirsiniz. Burdaki işiniz bittikten sonra yukarı doğru yol almaya devam edin. Yukarı doğru giderken sağ taraftaki çimenlikten gidin. Sonunda Prof.Oak'ın evini bulursunuz. Prof.Oak'la konuşunca size "pokédex"le bir yumurta yani "egg" veriyor. Evden çıktıktan sonra sizi Prof. Elm arıyor ve bir pokémonun çalındığını ve hemen yanına gelmenizi istiyor. Prof. Elm'in yanına giderken Cherrygrove City'den çıkarken hırsızımız karşınıza çıkıyor ve burada sizinle bir savaş yapıyor. Yalnız sizin pokémonunuzun zayıf olduğu türde bir pokémon gönderiyor. Neyse, bunu yendikten sonra Prof. Elm'in yanına gidin. Oradaki polisle konuşun, hırsızın adını belirleyin (ben kardeşimin adını koymuştum). Sonra Prof.Elm'le konuşun ve yumutayı ona verin. Laboratuvardan çıkarken Prof.Elm'in yardımcısı size 5 tane "poke ball" veriyor. Artık pokémon yakalayabilirsiniz. New Bark Town'dan çıkarken (Wakaba Town) bir adam da size pokémon yakalamayı öğretiyor. Bundan sonraki durağımız "Violet City".

  1. DÜNYA

  1. NİŞAN (Violet City)
  Burası en kolay nişan alacağınız yer. Ama ilk önce şehirdeki "Bellsprout Tower"a uğramayı unutmayın. Binada pokémonunuzun levelini bol bol yükseltin. Bu arada Bellsprout Tower'ın liderini yenince size "FLASH" itemi veriyor. Bununla karanlık mağaraları aydınlatabilrsiniz. GYM liderine gelince, yenmesi çok kolay. Yanlış hatırlamıyorsam level7 Pidgey ve level8 Pidgetto gönderiyor. Lideri yendikten sonra Prof.Elm sizi arıyor ve yumurtayı almanızı söylüyor. Siz de bi koşu pokémon merkezine gidip Prof.Elm'in yardımcısıyla konuşup yumurtayı alın. Yumurta yaklaşık 1-2 saat sonra açılacak ve içinden "Togepi" çıkacak. Artık bu şehirde işimiz bitti.

  2. NİŞAN (Azalea Town)
  Yumurtamızı alıp ilerliyoruz. İlerde dans eden bir ağaç var. Onu şimdilik bırakıp aşağıya doğru gidin. Orada iki mağara girişi var. Birinde puzzle çözüyorsunuz (Kabuto'nun puzzle'ı). Puzzle'ı çözdüğünüz zaman diğer mağaraya düşüyorsunuz. Bunu yapmak zorunlu değil, benden söylemesi. Sonra sağdaki geçitten geçip, sizi geçirmeyen adam, siz yumurtalı olduğunuz için bir şey yapmıyor. Oradan geçip "Union Cave"e girin. Tünelden çıktıktan sonra sola ilerleyine Azalea Town'dayız. Ama GYM'nin önü kapalı. Bu yüzden kasabanın üst sol tarafındaki "KURT"un evine girip konuşun. O evden çıkacak. Siz de hemen kasabanın sağ tarafındaki "Slowpoke Well"e (hani önünde roket takımı bekçisi olan) girin. Orada 3-4 roket var onları yenin ve Slowpoke'ları kurtarın. Mağaradaki işiniz bittikten sonra, gidin ve nişanınızı alın. Bu arada Togepi'nin yumurtası büyük ihtimalle burda açılacak.

  3. NİŞAN (Goldenrod City)
  Kasabadan çıkarken, hırsızla bir mücadele daha yapıyorsunuz. Dövüşten sonra, "Ilex Forest"e girin. Orada bir çocuğun Fartfetch'd'ini kaybettiğini göreceksiniz. Burada az ilerde olan kuşu, kovalayıp çocuğun yanına getirdiğinizde onun yanında olan adam size "CUT" itemi veriyor. Bununla ince ağaçları kesebilirsiniz ve böylece ormandan Goldenrod City'e gidebilirsiniz. Goldenrod City'deki GYM'nin liderini yenin. Yenilince ağlamaya başlayacak ve size nişanı vermeyecek. Sonra mavili bir kız sizle konuşacak. Tekrar liderle konuşunca size nişanı verecek (Bu arada Raido Tower'dan soruları bilerek radyonuzu almayı unuymayın).

  4. NİŞAN (Ecruteak City)
  İlk önce dans eden ağacı geçmek için şehrin trenyolunun üst sağ tarafındaki çiçekçiye girin. Oradaki kızlardan biri size "Squirtbottle" verecek. Bunun yardımıyla danseden ağacı geçebilir ve Ecruteak City'e gidebilirsiniz. Bu arada ağacın sağ tarafındaki şişman mavi giysili adamla konuşunca size "Rock Smash" veriyor. Bu da çatlak kayaları kırmaya yarıyor. Ecruteak City'de ilk önce "Kimono Girls"lere bir uğrayın. Hepsi Eevee'nin değişik bir evrimleşmiş halini yollar. Hepsini yenince oradaki mavi saçlı adamla konuşun. Size "SURF" itemi verecek. Bunun sayesinde sularda istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Bunu hallettikten sonra hayalet nişanınızı alabirsiniz. Ama GYM'de yol gözükmüyor. Bunun için ilk yendiğiniz adamdan direk sağa gidin. Sağ tarafta duran ninenin bir kare ön hizasında durun. İlerleyin ve nineyi de yenin. Aynı işlemi lidere ulaşıncaya kadar deneyin. Sonunda da hayalet efendisini yenebilirsiniz.

  NOT: Bu şehirde iki önemli bina var. Bunlardan biri "Burned Tower", diğeri "Tin Tower". Burned Tower'da efsanevi köpekler (Raiku, Entei, Suikun), Tin Tower'ın çatısında ise "HO-OH" var. Efsanevi köpeklerin nasıl yakalanacağını bilmiyorum ama Ho-oh'un nasıl yakalanacağını ilerde anlatacağım. Şimdi 7.nişanı alalım. Sonra 5-6'yı alırız.

  7. NİŞAN (Mahogany Town)
  Ecruteak City'den sağa doğru sulardan geçerek gidilince Mahogany Town'a ulaşılır. Kasabanın sağ tarafındaki adam siz yedi nişan toplamadan sizi geçirmez. Roket takımı burayı ele geçirmiş. Bu yüzden GYM'ye giremiyorsunuz. Artık kasabayı kurtarmaya başlayalım. Direk yukarı giderek "Lake of Rage"e gidiyorsunuz. Oradaki gölde kırmızı bir "Gyarados" var. Onun yanına gidip onu yenin veya yakalayın, karar sizin. Sonra Gyarados'la işiniz bittikten sonra gölün alt tarafında pelerinli biri olacak. Bu adamın adı "LANCE" (İlerde bayağı bir başınızı yakacak). Bu adamla konuşun. Konuştuktan sonra adam uçacak (şaka değil). Sonra kasabaya geri dönün. Orada Mart'ta benzeyen ve bir şeyler satan bir ev var. Oraya girin. İçerde Lance'ı göreceksiniz. Lance içerdeki adamı dövdükten sonra sağ üst köşede bir merdiven açılacak, oradan inin (Artık birlikte roket takımını basabilirsiniz). İner inmez hırsızımız yine karşınıza çıkacak. Onu ve o kattaki roketleri yendikten sonra aşağı kata inin. Burdaki Lance'la göreviniz kapıları açacak şifreyi bulmak.

  Heryeri dolaşın, önünüze çıkan tüm roketleri yenin. Sonunda oranın liderini yendikten sonra, şifreleri öğrenmiş olacaksınız. Sonunda orta kattaki büyük makinelerin olduğu yere gelin. Kapıyı açın. Son adamı da yendikten sonra sol taraftaki Electrode'ları ister yakalayın ister yenin. Electrode'ları halledince Lance'la konuşun. Size "WHIRLPOOL" itemi verecek. Bununla suyun üstündeki hortumları yok edebiliyorsunuz. Artık binadan çıkın, gidin ve buz GYM'ine girin. Burası biraz karışık. Bir ipucu vereyim; Lidere ulaşmak için soldan gidin ve soldaki en üst tarafa ulaşın. Bundan sonrası size kalmış. Nişanınızı alın. Şimdi 5. ve 6. nişanımızı alabiliriz.

  5. NİŞAN (Cianwood City)
  Buraya ulaşmak için ilk önce Ecruteak City'nin solunan "Olivine City"ye gelmeniz gerekir. Şehrin sağ alt tarafındaki "Olivine Lighthouse" binasındaki herkesi yenin. En üst kata ulaşınca 6. nişanı verecek olan kızla tanışacaksınız. Bunun yanındaki pokémon hasta. Hasta pokémonu iyileştirmeden kız, GYM'ine dönmüyor. Bunu iyileştirmek için ada şehri olan Cianwood City'e gitmek gerekir. Ama ilk önce şehrin alt sol tarafındaki eve uğrayın. Oradaki denizci size "STRENGHT" itemi verecek. Bunun sayesinde bazı kayaları itebileceksiniz. Cianwood'a surf'le gidilir. İsterseniz yoldaki "Whirl Islands"a uğrayabilir ve burada bazı pokémonları yakalayabilirsiniz. Adaya ulaştığınızda, şehrin en alt tarafında bir eczane var. Buradan Lighthouse'daki hasta pokémonu iyileştirecek iksiri alabilirsiniz. Sonra GYM'e girin. Ama bizi itilecek kayalar bekliyor. Bunlar çok kolay, üç kaya yanyana. Sağ ve soldakini bir ileri itin. Ortada kalan kayayı sağa veya sola itin. Böylece yol açılacak ve nişanınızı alabileceksiniz. Çıkışta da GYM'in önündeki kadından "FLY" itemi almayı unutmayın. Bu item sayesinde geçtiğiniz şehirlere uçabilirsiniz.

  6. NİŞAN (Olivine City)
  Cianwood'dan aldığınız iksiri Lighthouse'daki kıza götürün. Böylece pokémon iyileşecek ve kız GYM'ine geri dönecek. Size de onu gidip yenmek kalıyor. Böylece 7 nişanı tamamlamış oldunuz.

  8. NİŞAN (Blackthorn City)
  Olivine GYM'inden çıkar çıkmaz sizi Prof.Elm arıyor. Goldenrod City'i roket takımının bastığını söylüyor. Bunun üzerine hemen Goldenrod'a gidin ve hemen şehri kurtarma operasyonuna başlayın. Radyo binasına girin. Oradaki tüm roketleri yenin. 3 veya 4'üncü katta elektronik bir kapı var. Şimdilik onla uğraşmayın. En üst kattaki roket takımı patronlarından olan adamı yenin. Size yeraltı tünelindeki kapıyı açmanızı sağlayacak "Basement Key" verecek. Bunu aldıktan sonra yeraltı tüneline gidin. Sağ taraftaki kapıyı açın. Karşınıza ilk çıkan adam hırsızımız olacak. Onu yenin. Sonra sırada üç roket elemanı var. Onları da haklayın. Aşağı taraftaki yolu açmak için 3 tuşa sırasıyla soldan sağa doğru basın (Birkaç defa denemeniz gerekebilir). Sonunda en aşağıdaki merkez tuşa gidin. Oradaki kızı da yenip, tuşa basıp tüm kilitli kapıları açın. Daha sonra kapıdan geçin. İlerleyin ve içerdeki tüm roketleri yenin. En sonunda siyah şapkalı mavi saçlı radyo binası müdürünü bulacaksınız. O size, radyo binasında elektronik kapıyı açmanızı sağlayacak "Card Key"i verecek. Bunu aldıktan sonra hemen radyo binasına gidin, elektronik kapıyı açın. Roketleri yenerek en üst kata çıkın. En üst kattaki roket takımı patronlarından olan adamı yenin, şirketi ve şehri kurtarın.

  Roketleri yenince gidecekler ve şirket başkanı gelecek. Eğer Pokémon Gold oynuyorsanız size "Rainbow Wing", eğer Pokémon Silver oynuyorsanız size "Silver Wing" verecek. Rainbow Wing'le Ho-oh'u, Silver Wing'le de Lugia'yı yakalayabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim Lugia "Whirl Islands"da. Artık Blackthorn City'e gidebiliriz. Şehre gitmek için Mahogany Town'un sağ tarafında bulunan "Ice Path"e girin. Burada size bol bol buz pokémonu çıkar. Ice Path'taki tüm malzemeleri alın. Bunların birinde "WATERFALL" item var. Bu da şelalerden yukarı çıkmanızı sağlar. Ice Path'ın sonuna doğru bazı kayaları çukurlara itmeniz gerekiyor. Ice Path zor bir yer ve sizi fazla uğraştırabilir. Sonunda mağaradan çıktınız ve Blackthorn City'desiniz.

  Buradaki GYM'in kapısının önünde duran kişi siz Goldenrod City'i roketlerden kurtarınca kapının önünden çekilmiş. İçeri girin. Üst kattaki kayaları çukurlara itmeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra sol üst köşedeki çukurdan kendinizi atın ve GYM liderini yenin. Fakat siz onu yenince nişanı hemen vermiyor. Sizden bir dragon itemini (yanlış hatırlamıyorsam dragon scale) bulmanızı istiyor. Bu item GYM'in hemen arkasındaki "Dragon's Den" mağarasında. Bu mağarada size surf ve whirlpool itemleri gerekir. Zor değil, sola doğru giderek sonunda dragon itemini buluyorsunuz. Bulur bulmaz GYM lideri geliyor ve size 8.nişanınızı veriyor. Artık pokémon ligine gidebilirsiniz.

  Pokémon LİGİNE GİDİŞ
  Mağaradan çıkınca Prof.Elm sizi arıyor ve size birşey vereceğini söylüyor. New Bark Town'a geri döndüğünüzde Profesörle konuşunca size "Master Ball" veriyor. Bununla efsanevi kuşlardan birini yakalayabilirsiniz. Eğer Pokémon Gold oynuyorsanız; Tin Tower'ın çatısından Ho-oh'u, Pokémon Silver oynuyorsanız Whirl Islands'dan Lugia'yı yakalayın. Bunlar çok işinize yarayacak pokémonlar. Sonra New Bark Town'un sağ tarafından surf yaparak gidin. "Tohjo Falls" diye ufak bir mağara var. Burada size "waterfall" itemi lazım. Bu mağaradan çıkıp ilerlediğinizde karşınıza "Victory Road" çıkıyor. Bu mağaranın çıkışında hırsızımızla bir mücadelemiz var. Dikkat edin, pokémonları o kadar da güçsüz değil. Bundan sonra "Indigo Plateu"na gidin. Sonunda Pokémon Ligi başlıyor!!!

  Burada ilk rakibiniz pisişik pokémon eğitmeni Will. İkinci rakibiniz bitki pokémonu eğitmeni Koga. Üçüncü rakibiniz dövüş pokémonu eğitmeni Bruno. Dördüncü rakibiniz dark pokémonu eğitmeni Karen. Ve FİNAL, başınıza dert açacak dediğim adam dragon pokémon eğiticisi Champion LANCE. Özellikle Dragonite'lerine dikkat etmeniz gerekir. Onu da yenince şampiyon SİZSİNİZ! Şimdiden tebrik ederim.

  TAVSİYELER;

  Oyun boyunca sadece (master ball'ı alana kadar) iki pokémon yetiştirin. Biri başladığınız pokémon olsun. Diğerinin de "Dragonite" olmasını tavsiye ederim. Bunu Goldenrod City'den kumarhaneden alabilirsiniz (Dratini olarak, ama biraz pahalı). Pokémon ligine gidene kadar bu Dratini'yi Dragonite yapmaya bakın (Dratini, Level 30'da Dragonair, Level 55'te Dragonite olur). Emin olun ki pişman olmayacaksınız. Çünkü Dragonite çok güçlü. Üçüncü pokémonu ise efsanevi kuşlardan birini yakalayarak alın (yukarıda açıklamıştım).
  Pokémon ligine giderken yanınıza bol bol max potion, revive ve full heal alın. Bunlar çok gerekli olacak.
  Önünüze gelen her adamla savaşın. Böylece pokémonlarınızın levellerini bolca yükseltirsiniz.
  Şehirlerdeki her yeri gezin, tüm evleri dolaşın.

  2.dünya

  Bu Dünya pek önemli değil. Ama sonunda "Ash Ketchum"u yenmek var. Bu yüzden bu dünyayı da oynamanızı tavsiye ederim.

  Evinizin önündeyken, Prof.Elm sizi arıyor ve laboratuarına gelmenizi söylüyor. Gidip konuştuğunuzda size "S.S.Ticket" veriyor. Bu biletle Vermilion City'e gidebilirsiniz. Bu bileti aldıktan sonra Olivine City'e gidin. Oradan limandan doğru gidin ve S.S Aqua gemisine binin.

  S.S.AQUA
  Gemide de yapmanız gereken şeyler var. İlk önce bulunduğunuz kattaki odalardaki herkesi yenin. Buradaki göreviniz mavi saçlı adamın kaybolan torununu bulmak. Herkesi yendikten sonra aşağı kata inin. Oradaki adam sizi geçirmeyecek. Onunla konuşun ve yukarı kata çıkın. Tüm odaları dolaşıp denizciyi bulun ve onu yenin. Tekrar aşağı inin. Sizi geçirmeyen adama el sallayarak geçin. :-) Sonra bir kat daha aşağı inin. Orada kaptanın yanında bulunan kızla konuşun. Böylece o mavi saçlı adamın yanına gitmiş olacaksınız. Onunla konuşunca size "metal coat" verecek. Sonra gemiden çıkın. Artık Vermilion City'desiniz.

  NİŞANLAR
  Bu dünyada bazı nişanları hiç zorlanmadan gidip alabilirsiniz. Bunlar, Vermilion City, Fuschia City, Saffron City ve Celadon City'de. Gidip nişanlarınızı gidip alın!

  SNORLAX'I UYANDIRMAK
  İşte bu dünyada yapılacak en önemli iş bu. Aynı zamanda bunu yapınca Misty, GYM'ine geri dönecek. Neyse, ilk önce Cerulean City'nin sağ tarafındaki ağacı keserek ilerleyin. Sonra karşınıza çıkacak nehirden surf ile ilerleyin. İlerlediğinizde karşınıza büyük bir bina çıkacak. Bu "Power Plant". Burdaki herkesle konuşun. Size, Power Plant'tan bir parça çalındığını söyleyecekler. Buradan çıktıktan sonra Cerulean City'deki Misty'nin GYM'ine gidin.

  Burada bir roket takımı adamı size çarpacak. Siz onunla konuştuktan sonra da GYM'den çıkacak. Siz de hemen oradan çıkın ve şehrin yukarısındaki köprüye doğru gidin. Orada yine sizi o roket takımı adamı karşılayacak. Onu yenin. Size Power Plant'tan çaldığı parçayı nereye sakladığını söyleyecek. Bunu yendikten sonra yolunuza devam ederek Bill'in evine doğru gitmeye başlayın. Yoldayken Misty'le karşılacaksınız. O sizle konuşacak ve GYM'ine geri dönecek. Sonra tekrar Cerulean City'e geri dönüp, onu yenip nişanınızı alın. Ayrıca Misty'nin GYM'inde ortada kare bir alan var. Bu kare alanın etrefına bir göz atın (yani tuşa basarak). Sonunda "Machine Part" diye birşey bulacaksınız. Bunu Power Plant'a götürün. Oradaki makinelerin önünde duran adamla konuşun ve ona bu parçayı verin. Böylece Power Plant yeniden çalışmaya başlayacak. Bunları yaptıktan sonra Lavender Town'a gidin. Oradaki Radio Tower'a gidin ve mavi saçlı, yüzü duvara dönük olan adamla konuşun. Size "Expension Card" verecek. Bunun sayesinde radyonuzda Snorlax'ı uyandıracak olan "Poke Flute" istasyonu çıkacak. Bunu aldıktan sonra hemen Vermilion'a gidin. Yolu tıkayan Snorlax'ın yanına gidip radyodan "Poke Flute"ü seçin. Tekrar tuşa bastığınızda Snorlax uyanacak, ister yakalayın, ister yenin. Ama bence yakalayın. Çünkü gerçekten çok güçlü.

  MAGNET TRAIN
  İlk önce yukarda söylediğim gibi Power Plant'ı kurtarmanız lazım. Bundan sonra Saffron'a gidip "Copycat"in evine girin. Orda kendisiyle konuşun (Sizle konuşurken size dönüşecek). Sonra Vermilion'a gidip oradaki Pokémon Fan Club'a girin. Masanın sağ tarafında duran Clefairy oyuncağının yanında duran şişman adamla konuşun. Size yanında duran oyuncağı verecek. Sonra tekrar Saffron'a gidip Copycat'e oyuncağı verin. O da size "Pass" verecek. Bununla artık Saffron-Goldenrod arasında yolculuk yapabilirsiniz.
  BROCK
  Vermilion City'deki "Digleet's Cave"den geçtikten sonra Viridian City'nin sağ tarafında olan bir yerde çıkarsınız. Yalnız Vermilion City GYM lideri yok. Şimdilik onu boşverin. Yukarı doğru "Pewter City"e gidin. Orada şehrin sağ tarafında bir yerde yaşı bir dede var. Konuşunca size, Pokémon Gold oynuyorsanız "Silver Wing", Pokémon Silver oynuyorsanız "Rainbow Wing" verecek. Bunların ne işe yaradığını artık biliyorsunuz. Sonra GYM'e girin ve Brock'u yenin. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Brock'un "Omastar" ve "Kabutops"u var. Bunlar su saldırısı yapabilen kaya pokémonlardır.

  BLUE (GARY) VE BLAINE
  Bu nişanları almak için ilk önce "Pallet Town"a gidin. Ordan surf yaparak "Cinnabar Island"a gidin. Burada üst tarafra Blue'yla (Gary'le) konuşun. O, Viridian City'deki GYM'ine geri dönecek. Bu arada adanın ortasında bir tabela var. Bunda, "Blaine'nin GYM'i, Seafoam Islands'a taşınmıştır." yazısı var. Biz de buna göre hareket ederek Cinnabar'ın sağ tarafından surf yaparak Seafoam'a gidiyoruz. Ordaki mağarada Blaine'den nişanınızı alın. Sonra Viridian'a gidin. GYM'ine geri dönen Blue'yu (Gary'i) yenin. Böylece tam 16 nişanınız olmuş oldu.

  ASH KETCHUM'LA BÜYÜK DÖVÜŞ
  Nişanları toplayınca Prof.Oak'a gidin ve onunla konuşun. Artık Ash Ketchum'la dövüşmeye hazırız. Bu arada Prof.Oak'la konuşmamızın nedeni Victory Road'a girerken yoldaki geçitte sağ tarafta bir adam yolu tıkıyordu. Onu oradan çekmek için konuştuk. Neyse, Prof.Oak'la konuştuktan sonra Viridian City'nin sol tarafından giderek o geçite girin. Geçitte, o soldaki dar yoldan geçerek kapıdan çıkın. İlerleyince en sonunda o mağarayı göreceksiniz. "Mt.Silver" (Ben silver oynamıştım. Ondan adı Mt.Silver. Pokémon Gold'da Mt.Gold olabilir). Mağaraya girmeden önce yandaki Pokémon merkezinde pokémonlarınızı tedavi ettirin. Ash çok güçlü. Yalnız oyunda adı "RED" diye geçiyor söyleyeyim. Ash'in pokémonları şunlar (birkaç level fazla ya da az yazmış olabilirim):

  Pikachu: L85
  Espeon: L73
  Blastoise: L77
  Snorlax: L75 (En zor pokémon, çok dikkat edin)
  Charizard: L77
  Venusaur: L75
  Oyunu bitirdiniz tebrikler. Son olarak söyleyeceğim şey; oyun, pokémon hayranları için çok iyi bir oyun. Başında saatlerce geçirebilirsiniZ.

 • #2
  oyun bilgisayar için mi?
  -EMEĞE SAYGI-

  Comment


  • #3
   emeğeine sağlık saol
   İmzan çok büyüktü.
   Edit:Thє SŁαυghtєЯ

   Comment


   • #4
    indirom bakalım naısl bişi pc için dimii

    Comment


    • #5
     ya kardeş güzel oyun ama indirirken şifre istio ya rapıdsharede o şifre uzun 4 rakamdan sonra yazmıo ilk 4 ünü yazıncada şifreyi doğrulamıo lütfen yardıııııııııııııııııııııııııııııııııımmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmm

     Comment


     • #6
      yaaaaaaaaaaaaaaadddddddddddddddddddddddddddııııııı ıııımmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

      Comment


      • #7
       yaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrddddddd dddddddddddddddddddddddddddddddııııııııııııııııııı ıııııııııımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

       Comment


       • #8
        indirilmio sakın indirmeyin

        Comment


        • #9
         KardeŞ Rapİdde Ki Rakamlarin Üzerİne Dİkkat Et Kedİ Ve KÖpek Resİmlerİ Var Sadece Kedİ Resmi Olanlari Yaz Kesİn Olur Ok
         sigpicSÖZÜN DOGRUDUR...

         Comment


         • #10
          KardeŞ Rapİdde Ki Rakamlarin Üzerİne Dİkkat Et Kedİ Ve KÖpek Resİmlerİ Var Sadece Kedİ Resmi Olanlari Yaz Kesİn Olur Ok
          sigpicSÖZÜN DOGRUDUR...

          Comment


          • #11
           yorumlarını için teşekkürler

           sero23 arkadaşın dediklerini uygulayın...

           Comment


           • #12
            oyun acılırken pres start diorum sonra takılıyo :S

            Comment


            • #13
             yardım

             oyunda lancele konuştum bana whirlpool vermedi bi pokemon verdi oda hiç bişey yapmıyoo yardım edin çok zor durumdayım

             Comment


             • #14
              hkn'A yardım

              ltf bulmama yardım edin

              Comment


              • #15
               elıne saglık karedsm
               İMZAN ÇOK BÜYÜK
               EDİT: SENSEMAN

               Comment

               Working...
               X
               porno