Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Samsung Telefonlar İçin Java Oyun Yükleme

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Samsung Telefonlar İçin Java Oyun Yükleme


  USB Kablosu ya da Bluetooth aracılığıyla Java oyunları Kurma

  I. Giriş
  Bu yazıda size, USB Kablo ya da Bluetooth aracılığıyla SAMSUNG telefonunuza java oyunlarını nasıl yükleyeceğiniz, kısa adımlarla anlatılacak.
  Bunun için sadece iki programa ihtiyacınız var:

  • Softick PPP 2.21 [797 kB]
  • Java Uploader [624 kB]

  Söz konusu programları, sırasıyla aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz

  http://users.skynet.be/yozy/tutorial...tickPPP221.exe
  http://users.skynet.be/yozy/tutorial...s/Uploader.exe

  II. Hazırlık
  1. Telefonunuzda, Uygulamalar -> Java Dünyası -> Ayarlara gidin.

  2. Seçenekler menüsünde ağ ayarlarına giderek bu ayarları aşağıdaki gibi değiştirin:
  APN : Internet
  Kullanıcı adı : Boş
  Şifre : Boş
  Proxy : Devre dışı

  3. Ayarları kaydedin ve ana menüye dönün.

  Artık Softick PPP’yi kurmaya hazırsınız.

  III. Softick PPP’nin Kurulması
  1. Softick PPP’yi indirin ve kurun. Bu yazılım, Palm kullanıcıları için tasarlanmış. Bu yüzden eğer USBPORT.dll bulunamadı gibi bir hata mesajı alırsanız önemsemeyip Ok’leyin.


  Softpick kurulumu tamamlandığında, telefonunuzu bir USB Kabo ya da Bluetooth bağlantısı ile PC’nize bağlamak için hazırsınız demektir.
  * Softpick için Serial number: 380A-017K-2EJF-2SEF

  Şimdilik Softpick PPP’yi çalıştırmayın.

  IV.a Java oyunların USB Kablo aracılığıyla kurulması
  Eğer bir USB kablo kullanıyorsanız, lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. USB kabloyu PC’ye ve telefona takın

  2. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol edin. Bunun için Samsung PC Studio’dan faydalanabilirsiniz. Eğer PC telefonunuzu görmemişse, lütfen telefonunuzu bir kere kapatıp açın ve tekrar bakın. PC telefonunuzu görüyorsa, ileride herhangi bir hatayla karşılaşmamak için Samsung PC Studio’yu Görev çubuğunun sağ alt tarafından tamamen kapatın

  3. Telefona #*536963# kodunu girin. Telefonunuzun ekranında “Serial JAVA others disable” mesajını göreceksiniz. Şimdi C’ye basıp ama menüye dönün. Bu kodun girilmesi, telefonunuza seri olarak java yüklenmesine imkân tanır

  4. Softick PPP’yi çalıştırın (henüz aktif değil)

  5. Ayarlar -> Bluetooth/Serial’e gidin ve \Device\ss_mdm0 şeklinde bir seçeneğin olup olmadığını kontrol edin (sizin bilgisayarınızdaki COM port numarası farklı olabilir). Eğer varsa bu seçeneğin bulunduğu portu seçin, aksi halde Softick PPP’yi kapatıp ilk adıma geri dönün. (Windows Aygıt Yöneticisi -> modemler -> Samsung Mobile USB modemden doğru COM ayarlarını bulabilirsiniz)  6. Softick PPP’yi aktive edin. Softick PPP’yi aktive ettiğinizde aşağıdaki gibi bir hata mesajı alabilirsiniz. Onu şimdilik önemsemeyin ve kapatmayın da.  Mouse’u Görev Çubuğundaki çalışmakta olan Softick PPP üzerine getirdiğinizde muhtemelen “no devices connected PPP is disabled” mesajını alacaksınız. Şimdi Softick PPP’yi tekrar aktive etmeyi deneyin. Ve başardınız. Artık Mouse’u Softick PPP üzerine getirdiğinizde PC’ye bağlı bir aygıt bulunduğunu yazacaktır.

  Eğer telefonunuz bağlantıdan düşerse aşağıdaki adımları uygula***** bağlantıyı tekrar elde edebilirsiniz:

  1. Telefonunuzu kapatın
  2. Softick PPP’yi kapatın
  3. !!!!! ---- USB kablosunu çıkarıp tekrar takın. ---- !!!!!!
  4. Telefonunuzu açın
  5. PC’nin telefonunuzu görüp görmediğini kontrol etmek için Samsung PC Studio’yu başlatın
  6. Softick PPP’yi açın
  7. Softick PPP’yi aktive edin.

  not:blutoot ile kurarkende aynı işlemi yapıyosunuz.samsung pc dtudionun teli gördüğünden emin olun ve daha sonra blutoot için doğru com ayarını bulun.

  V. Oyunun telefona yüklenmesi

  1. a) Java oyununu telefonunuza USB kablo aracılığı ile kuracaksınız telefonunuzda #*5737425# yazıp Java serisi menüsüne girin ve sırasıyla PPP UP ve ardından da USB yi seçin.

  1. b) Bluetooth kullanıcısı iseniz telefonunuzda #*5737425# yazıp Java serisi menüsüne girin ve sırasıyla PPP UP ve ardından da Bluetooth seçeneğini seçin.  2. ‘Uploader.exe' programını çalıştırın ve bir jad dosyası ekleyin.

  not:jar ve jad uzantılı dosyalar aynı klasörde olacak.aksi halde telefon görmez.jar uzantılılar zipli olanlar ve onların zipini açmayın

  3. Şimdi aynı Java serisi menüsünde Seri yüklemeyi seçin.
  4. Eğer bir yanlışlık yapmadıysanız java uygulaması seri bir şekilde telefonunuza yüklenecektir.
  5. Oyun yüklendikten sonra, WAP ile ilgili problemleri önlemek için telefonunuza #*536961# kodunu girin. “WAPSAR enabled http disabled” mesajını alacaksınız.

  6. Telefonunuzu bir kere kapatıp açın. Böylece yüklediğiniz oyunun daha sağlıklı çalışmasını sağlamış olacaksınız.

  ben kullanıyorum bu yöntemi tavsiye ederim.

 • #2
  sağol dostum bayagı uzun ama yapmaya çalışacağım

  Comment


  • #3
   saol dostum yardımların için...

   Comment


   • #4
    iiiiiii de kardeş bu uygulamanın hangi telefon modeli için olduğunu da yazsaydın süper olacak tı
    yine de teşekkür ederim

    Comment


    • #5
     Teşekkürler dostum deneyeceğim bende yükleyemiyordum..

     Comment


     • #6
      Arkadaşım daha en başından TOSLAMIŞSIN.
      bayramefendi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      II. Hazırlık
      1. Telefonunuzda, Uygulamalar -> Java Dünyası -> Ayarlara gidin.

      2. Seçenekler menüsünde ağ ayarlarına giderek bu ayarları aşağıdaki gibi değiştirin:
      APN : Internet
      Kullanıcı adı : Boş
      Şifre : Boş
      Proxy : Devre dışı
      Birincisi bu ayarların hangi modele göre olduğu belirtilmemiş.
      İkincisi benim D 600'üm var ve Uygulamalar - Java Dünyası 'nın içinde AYARLAR diye bir menü yok...      Comment


      • #7
       ewt benim de yok bnde d900 var.
       İmzan çok büyük.Editledim.
       Edit by:Heretix

       Comment


       • #8
        Tskler kardesım...
        bugunudunumeyarınımadeısırgıderım

        Comment


        • #9
         Her Telefon İÇİn Bu Coguna Olur

         Comment


         • #10
          jar lar alın mıyo

          bu uploader dalgası bir tek jad ları ekliyo
          jarları görmüyo
          nası çözecez bu problemi
          tşk

          Comment


          • #11
           Bende e-200 var ama #*536963# yazınca hiçbirşey olmuyor

           Comment


           • #12
            ALLAH KAHRETSİN,SAMSUNG PC STUDİO D500'Ü görmüyor!

            Comment


            • #13
             Yardim Edİn!

             Comment


             • #15
              bir sey olmuyor tele seri yuklemeyi seçince tel kendi kendine kapanıyor.

              Comment

              Working...
              X
              porno