Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Bomba Yapımı Tehlikeli TNT C4 ve Diyer Bombalar ..... Yapılışı ..

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Bomba Yapımı Tehlikeli TNT C4 ve Diyer Bombalar ..... Yapılışı ..


  bomba yapımı
  1su ( istediginiz zamana göre istediginiz miktarda )
  dal
  aleminyum folyo ( sigara paketinizin içindeki aleminyumlu kagıdı suda bekleterek ayırabilirsiniz yada evde varsa aleminyum kagıttan direk )
  çivi veya toplu igne
  biraz tel
  pil

  olay şöyle gerçekleşiyor
  çiviyi/iğneyi 10 15 cm boyutundaki dala , dalın en ucuna yatay olcak şekilde çakıyoruz yarısına kadar çivimizin boyutu/ignenin boyutu şişenin ağzından daha büyük olmalı pilden gelen teli bu igneye sarıyoruz

  pet şişenin içine su dolduruyoruz

  pet şişenin agzını alemünyum folyoyla sarıyoruz bu folyoya bağlanmış teli devremize gönderiyoruz

  dal parçasını su dolu pet şişeye atıyoruz

  olay şöyle oluyor daha önceden deneme yanılma yöntemiyle bir pet şişesine su doldurup hep aynı hizadan olmak kaydıyla bir delik açtığınızda su ne kadar süre sonra boşalıyor onu tespit ediyorsunuz iki delikte , üç delikte vs

  şisenin içindeki su miktarı azaldıkca yarısı içerde yarısı dışarda olan tahta parçamız gitgide aşağı inmeye baslayacaktır bu inme sonucunda tahta parçasına yatay olarak çakılı civi/igne şişenin agzındaki alüminyum folya kagıdına degcek ve bir nevi zamanlayıcı bir anahtar gibi istediğiniz devreyi çalıştırcak zamanlayıcınız hazır artık olay mahallinden uzaklaşabilirsiniz

  ----------------------------------------------------------------------

  TNT YAPIMI


  malzemeler:
  1)nitrik asit(kezzap)
  2)gliserin
  3)emici madde(kagıt,küçük karton parçaları,talaş vb)
  yapılışı:
  3 bölüm nitrik asiit ile 1 bölüm gliserini karıştırırız(çok yavaş ve dikkatli olun en ufak bir ısı sarsıntı ve benzezi şeylerde patlat ve çok kuvvetlidir)daha sonra bu maddeyi emici özelligi olan bir şeyle karıştırın dinamıt hamurunuz hazır TNT

  ------------------------------------------------

  EV YAPIMI C4

  Malzemeler:1 kg azotlu yada sülfatlı gübre bildiğimiz gubre bahceden kullanılan

  1 lt mazot (kaçak olsa daha iyi olur)

  Yapimi:gübreyi ufalamaya başlayın ama tam toz yapmayın daha sonra 1 lt mazotu yavaş yavaş yedirin elimizde bir bulamaç oluşacak bu bulamacı damda temiz bir naylonun üzerine serin daha sonra kurumaya bırakın ( sakın ama sakın herhangi elektrik yada guclu bir ısı kaynağinda kurutmayı denemeyin, havaya uçarsınız! )belli bir kuruma süresinden sonra elimizde kulak memesi yumaşaklığında bir hamur oluşacak işte size elyapimi C4

  -----------------------------------------------------

  DUMAN BOMBASI


  Bu deney için pudra seker ve potasyum nitrat (KNO3) geRekli
  karisim oRani 2 biRim pudRa sekeR, 3 biRim KNO3 seklindediR(mesela yarim kg [500g] sekeR ve 750g KNO3),yani kaRisim toz olaRak kullanilabiliR ancak en iyi sonucu iki bilesigin veRilen oRanlarda kaRistiRilaRak biR kapta(sapli tenceRede) eRitilmesi sonucunda elde ediliRkarisim yavasca eriyene kadaR sapli tencerenin içinde isitilmaliancak karisimin ateslenmemesi için asiri ve hizli isitmadan kaçinilmalisiz yaninizda biR kova su bulunduRun neoluR ne olmaz
  karisim tamamen sivi olmak zoRunda degiltam olaRak karisimin kivami soguk bal kivamidiRbu kivamdayken mukavva biR kalibin içine dökebiliRsiniz mesela ufak pringles kutusu bal kivamindaki plasmayi(karisimi) kutuya bosalticaksinizüstten bir fitil sokacaksiniz dik sekilde (doum günü pastasina mum taktiginiz sekilde)istediginiz uzunlukta karisim soguyup sertlesmeli ,seRt çikolata kivamina gelmeli
  UYARI: karisim ateslendiginde oldukça sicak Reaksiyon veRiR elinizde tutmaya gelmez
  Dumanida koklamayin pek iyi bi kokusu yok
  ------------------------------------------


  BU BİLGİLER TAMEMEN TEORİK BİLGİLERDİR VE EHLİ OLMAYAN KİŞİLER UYGULAMAMALIDIR BU NUN PRATİGİ ÇOCUK OYUNCAGI DEGİLDİR LÜTFEN DİKKAT


  KULLANILACAK MALZEMELER VE TEMİN YERLERİ
  Etil alkol (Alkol oranı en az %95) Ana tekel bayileri
  Amonyak süpermarketler ve zirai malzeme satan yerler
  Amonyum nitrat (gübreler) zirai ilaç satan yerler
  Nitrusoksid (pastalardaki kremayı sıkmada) eğlencelik alet satan yerlerde
  Mağnezyum (ateşleyicilerde) kamp aletleri satan yerlerde
  Lecitin (vitamin) eczanelerde
  Madenî yağ (bağırsak gevşetici) eczanelerde
  Civa (Termometrelerde veya civalı şalterlerde ) hırdavatçılarda
  Sülfürik asit (Şarj edilmemiş akülerde) Yedek parçacılarda
  Gliserin eczanelerden ismiyle istenebilir
  Kükürt (bahçecilikte) zirai malzeme satan yerlerde
  Odun kömürü veya mangal kömürü kömür satan yerlerde
  Sodyumnitrat (gübrelerde) zirai malzemeler satan yerlerde
  Pamuk (ilk yardım) eczanelerde
  Strontiyum nitrat (yol işaretlerinde) yedek parçacılarda
  Fueloil benzincilerde
  Şişelenmiş benzin benzincilerde
  Potasyumpermanganat su arıtıcısı
  Hekzamin (hekzamin sobalarında) kamp aletleri satan yerlerde
  Nitrikasit (Basılı eserleri temizlemede) Matbaa veya fotoğraf ekipmanları satan yerlerde
  İyodin eczanelerde veya kimya mamülleri satan yerlerde
  Akasya Arap zamkında
  Asetik asit Sirkede
  Alüminyum oksit Alümyada
  Aluminyum potasyum sülfat alümda
  Alüminyum sülfat Alümda
  Amonyum karbonat geyik boynuzunda
  Amonyum hidroksit Amonyada (aqua ammonia)
  Amonyum nitrat perhiz tuzunda
  Amonyum oleat amonya sabununda
  Amilasit muz yağında
  Baryum sülfit Kara külde
  Karbon karbinat tebeşirde
  Karbontetraklorin temizleme sıvısında
  Kalsiyum hipoklorit ağartıcı tozda
  Yukarıdaki malzemelerin kimya ile ilgili olanları, kimya mamülleri satan firmalardan fatura karşılığı istenebilir Kimyevi ürün satan firmalar rehberden bulunabilir Fakat bütün malzemeleri tek bir firmadan almak sakıncalıdır

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  BOMBALARA ESAS TEŞKİL EDEN MALZEMELERİN İMAL USULLERİ
  1 POTASYUM NİTRAT
  Potasyum nitrat hem gübrelerden hem de av malzemeleri satan dükkanlarda bulunan kara baruttan elde edilebilir Kara barutu kaynar suya atıp ardından husûle gelen kükürt ve kömürü süzerek potasyum nitratı elde edebiliriz Mesela 68 gram potasyum nitrat elde etmek için 90 gram kara barutu bir litre kaynar suya atmak lazımdır Çözeltiyi, bir huninin üzerine yerleştirilmiş süzek kağıdından geçirerek kavanoza akıtın ve bu işlemi çözelti berraklaşana kadar sürdürün Kömür ve sülfür suda çözülmezler ve kolaylıkla ayıklanabilirler Dolayısıyla su uçup gittiğinde geriye kalan madde potasyum nitrattan başka bir şey değildir
  2 SÜLFÜRİK ASİT
  Sülfürik asidi laboratuvar dışında üretmek güç olmasına rağmen şarj edilmemiş araba akülerinden elde etmek mümkündür Bunun için akünün kapağını açıp içindeki asidi cam bir kaba dökmek yeterlidir (Bu kab, beher benzeri ısıya dayanıklı bir kab olmalıdır Bunlar da laboratuvar malzemeleri satan yerlerde bulunabilir) Akünün içinde kurşun parçacıkları olabilir Bunlar süzme yoluyla ayıklanır Asidin derişikliğini artırmak için ısıtma yöntemi kullanılır Saf sülfürik asit, temiz motor yağından biraz daha hızlı bir akışkanlığa sahiptir
  Ama yine de bu asit laboratuvar malzemeleri satan yerlerde bulunabilir
  3 NİTRİK ASİT
  Gereken Malzemeler:
  a) Sodyum nitrat veya potasyum nitrat
  b) Arıtılmış su
  c) Konsantre edilmiş (saflaştırılmış) sülfürik asit
  Aletler:
  a) Ayarlanabilir ısı kaynağı
  b) İmbik
  c) Buz banyosu
  d) Karıştırma çubuğu (cam)
  e) Toplama kabı (cam)
  Yapılışı:
  1 32 mililitre konsantre sülfürik asidi imbiğe dökün
  2 Dikkatli bir şekilde 58 gram sodyum nitrat veya 68 gram potasyum nitratı aside yavaş bir şekilde, azar azar ekleyin Tamamen çözülmezse, çözülene kadar karıştırma çubuğu ile karıştırın
  3 İmbiğin açık ucunu toplama kabının içine yerleştirin ve bu kabı da buz banyosuna koyun
  4 Kısık ateşte imbiği ısıtmaya başlayın İmbiğin açık ucundan gelene kadar sıvıyı ısıtın Oluşan sıvı nitrik asittir İmbiğin dibindeki çökelti tamamen kuruyana ve daha fazla nitrik asit oluşamayıncaya kadar ısıtın
  Uyarı: Eğer asit aşırı ısıtılırsa, oluşan nitrik asit hızlı bir şekilde bozulabilir Bu durum da patlayıcı gazların teşekkülüne yol açabilir En iyi yöntem, yukarıdaki düzeneği çalıştırıp uzak bir noktadan izlemektir
  4 AMONYUM NİTRAT
  Amonyum nitrat çok güçlü ama hassas olmayan yüksek seviyeli bir patlayıcıdır Nitrik asidi buz banyosu içindeki geniş bir cam kaseye dökmek sûretiyle kolaylıkla imal edilebilir Ardından bu kasenin içine evde kullanılan berrak renkteki amonyakı döküp hemen uzaklaşın Oluşacak sıvı amonyak nitrattır Maddeler tepkime işlemini bıraktıklarında yapılması gereken, çözeltiyi, su ve nötr olmayan amonyak veya asit uçup gitsin diye ılık bir ortama bırakmaktan ibarettir Geriye toz bir tortu kalacaktır Bu toz hava geçirmez bir kab içinde muhafaza edilmelidir, çünkü havadaki nemi kapmaya çok müsaittir (Bu işlem esnasında gaz maskesi veya çeker ocak kullanılacaktır)
  Bu maddeler, patlayıcıların yapısında kullanılan ana unsurlardandır Bunlardan başka civa ve kükürt gibi elementler de gereklidir ama bunlar hazır olarak bulunmak zorundadır

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  PATLAYICILAR
  AMONYUM TRİYODİD KRİSTALLERİ
  Amonyum triyodid kristalleri, kötü kokulu, mor renkli maddelerdir Eğer en saf amonyum (amonyum hidroksit) ile iyodinin karışımından elde edilirlerse amonyum triyodid kristalleri en küçük bir ısı, sürtünme ve çarpmada bile patlayabilirler Fakat evde kullanılan amonyaktan yapılan kristaller ancak atıldıklarında, ısıtıldıklarında veya sürtündüklerinde patlarlar Evde kullanılan amonyaklar genelde sabunda ve çözücü maddelerde bulunur Patlama esnasında kulakları sağır edici bir ses çıkar ve mor renkli bir duman ortalığı kaplar İyodin tahriş edici bir maddedir ve temas ettiği yüzeyde hiç de iyi izler bırakmaz Ciğerlere de büyük ölçüde zarar verir Yere çöker ve bıraktığı lekeler silinmez İyodin deriyi tahriş eder Derhal bol suyla yıkanmalıdır Yaralayıcı etkisi büyük olmasa da kalabalık içine fırlatıldığında çıkardığı ses yüzünden büyük kargaşaya sebep olabilir
  Bu kristaller tu tekilde imal edilir:
  Gerekli malzemeler
  a İyodin kristalleri (eczanelerden satın alınabilir)
  b Saf amonyak (amonyum hidroksit)
  c İki adet kavanoz
  d Huni ve kağıt süzgeç
  e Kağıt havlu
  1 İki çay kaşığı iyodini kavanozlardan birinin içine yerleştirin
  2 İyodinin üzerini tamamen kaplayacak şekilde kavanoza amonyak dökün
  3 Huniyi diğer kavanoza yerleştirin ve huninin içine de kağıt süzgeci koyun (Kağıt süzgeç yuvarlaktır Bunu önce ikiye, sonra ikiye bölünen kısmı tekrar ikiye bölün Elinizde bir tarafı yuvarlak bir üçgen kalacaktır Bunu külah biçiminde huninin içine yerleştirin)
  4 İyodinle amonyakı bir süre tepkimeye bıraktıktan sonra huninin içindeki sıvıyı kağıt süzgece dökün
  5 Çözelti süzülürken birinci kavanoza biraz daha amonyak koyun
  6 Süzgeç kağıdına dokunmadan tüm morumsu kristalleri toplayın (eldiven kullanarak) ve sonra bunları kağıt havluların üzerine bırakın Bir saat bekleyin Herhangi bir ısı veya yoğun ışık kaynağına yakın olmadıklarından emin olun Çünkü bu safhada patlamaya çok yatkındırlar
  7 Halen ıslakken bu kristalleri bölümlere ayırın Kuruduktan sonra para bandıyla bunları nazik bir şekilde bantlayın ve kristallere bastırmamaya çok dikkat edin Kristallerin bu şekilde saklanma ömürleri en fazla bir haftadır Eğer daha uzun süre saklanmak isteniyorsa hava almayan bir kab içine konmalıdırlar
  8 Yere fırlatılarak ve insanların geçtikleri yerlere konarak kullanılabilirler
  CİVA PATLAYICISI
  Gereken Malzemeler:
  a Civa (5 gram)
  b Yoğunlaştırılmış nitrik asit (35 mililitre)
  c Etil alkol (30 mililitre)
  d Arıtılmış su
  Aletler
  a Karıştırma çubuğu (cam)
  b 100 ml"lik iki adet beher
  c Ayarlanabilir ısı kaynağı
  d Mavi turnusol kağıdı
  e Huni ve kağıt süzgeç
  1 Bir beherin içinde karıştırma çubuğunu kullanarak 5 gram civa ile 35 gram yoğunlaştırılmış nitrik asidi karıştırın
  2 Civa çözülene kadar karışımı hafifçe ısıtın Civanın çözüldüğünün göstergesi çözeltinin renginin yeşile dönmesi ve fokurdamaya başlamasıdır
  3 30 ml etil alkolü diğer beherin içine yerleştirin ve yavaş ve dikkatli bir şekilde birinci beherin içindekileri bu ikincinin içine dökün Kırmızı ve/veya kahverengi dumanların çıkması gerekir Bu dumanlar zehirli ve parlayıcıdır
  4 30-40 dakika sonra dumanların renginin beyaza dönmesi gerekir ki bu da tepkime işleminin sona yaklaştığının göstergesidir 10 dakika sonra çözeltiye 30 ml arıtılmış su ilave edin
  5 Sıvı çözeltiden huni ve kağıt süzgeç kullanarak dikkatli bir şekilde civa patlayıcısının kristallerini süzün Çözeltiyi emin bir yere koyun çünkü zehirli ve tahriş edicidir
  6 Mümkün nisbette fazla asidin giderilmesi için kristalleri arıtılmış suda bir kaç kere yıkayın Nötr olana kadar bu işlemi tekrar edin Nötr olup olmadıklarını turnusol kağıdından anlayabilirsiniz Eğer turnusol kağıdı ıslak kristallere dokunduğunda rengi değişmiyorsa kristallerin Ph seviyesi (yani asidite oranı) sıfır veya sıfıra yakındır
  7 Kristalleri kurutun ve ısı ve ışık kaynaklarından uzak bir yerde saklayın
  Eğer civa tartılamıyorsa, bu işlem hacim üzerinden de yapılabilir 10 birim nitrik asit ve 10 birim etil alkole karşı bir birim civa kullanın

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  NİTROGLİSERİN
  Gerekli malzemeler:
  a Arıtılmış su
  b Sofra tuzu
  c Sodyum bikarbonat (pastalarda kullanılan karbonat)
  d 13 ml yoğunlaştırılmış (konsantre) nitrik asit
  e 39 ml yoğunlaştırılmış (konsantre) sülfürik asit
  f gliserin
  Aletler
  a göz damlalığı
  b 100 ml"lik beher
  c 200-300 ml"lik iki adet beher
  d buz banyosu (plastik bir kova)
  e termometre
  f turnusol kağıdı
  1 200-300 ml"lik beherlerden birine 150 ml arıtılmış su koyun
  2 Diğer 200-300 ml"lik beherin içine de 150 ml arıtılmış su ve bir kaşık dolusu sodyum bikarbonat koyun; sodyum bikarbonat suda iyice çözülene kadar karıştırın Fazla sodyum bikarbonat koymayın çünkü bir noktadan sonra suda çözülmeyebilir
  3 Bir kovayı yarıya kadar buzla doldurup içine tuz ekleyerek buz banyosu teşkil edin Tuz buzun erimesini sağlar ve ısısını düşürür
  4 100 ml"lik beheri bu banyonun içine yerleştirin ve 13 ml nitrik asidi bu beherin içine koyun Beheri, kovaya oynamayacak ve içine daha fazla madde konduğunda kovadaki buz içine dolmayacak şekilde sabitleyin Asidin ısısı 20 dereceye gelene kadar bekleyin
  5 Nitrik asit 20 dereceye geldiğinde yavaşça ve çok dikkatli bir şekilde 39 ml sülfürik asidi nitrik asidin üzerine dökün İki asidi karıştırın ve karışımın ısısı 10 dereceye düşene kadar soğutun Bunu yapmak için gerekirse başka bir buz banyosu kullanın
  6 Bir göz damlalığıyla yavaşça, her defasında bir damla olmak üzere gliserini karışımın içine damlatın Termometreyi gliserinle asit karışımının buluştuğu noktada tutun ve buradaki ısının 30 derecenin üzerine çıkmasına kesinlikle izin vermeyin Isı 30 dereceye doğru yükselirse damlatmayı kesin ve dikkatli bir şekilde buz takviyesi yapın Eğer yine yükselirse derhal uzaklaşın Gliserin hızlı bir şekilde nitratlaşıp patlayacaktır
  7 Asid karışımının üzerinde ince bir gliserin tabakası oluşana kadar damlatmayı sürdürün Bu işlemi yapmanın en iyi yolu, yukarıdaki nisbetleri koruyarak işlemleri mümkün olduğu kadar küçük miktarlarda gerçekleştirmektir
  8 Asid karışımıyla gliserinin nitratlaşmasını sağlamak için çubukla karıştırın ve bu arada sürekli buz ve tuz takviyesi yapın Isının kesinlikle 30 derecenin üstüne çıkmasına izin vermeyin Bu işlem on dakika sürecektir Genellikle bu esnada nitrogliserin, asit karışımının üzerinde belirmeye başlayacaktır Sülfürik asit, tepkime neticesi ortaya çıkan suyu emecektir
  9 Tepkime bittiğinde ve nitrogliserinin ısısı 30 derecenin altında olduğunda asit karışımı ve nitrogliserinden oluşan çözeltiyi dikkatli ve yavaş bir şekilde içinde sadece su bulunan beherin içine dökün Nitrogliserin hemen suyun dibine çökecektir ve asit-su karışımı üstte kalacaktır Üstte kalan bu karışım dökülebilir ve bu yolla mümkün olduğu kadar çok asit-su karışımı, nitrogliserin zedelenmeden tahliye edilebilir
  10 Temiz bir göz damlalığıyla dikkatli bir şekilde nitrogliserini alıp 2 nolu maddedeki beherin içine damlatın Sodyum bikarbonat çözeltisi asidin fazlasını eleyecektir; böylece nitrogliserin daha kararlı hale getirilecek ve durup dururken patlaması engellenecektir Turnusol kağıdı ile nitrogliserinin asidite oranını tesbit edin ve eğer gerekiyorsa başka bir beherde hazırlanmış sodyum bikarbonat çözeltileri kullanarak asid oranını düşürün
  11 Nitrogliserindeki asit oranı mümkün olan en düşük seviyeye geldiğinde emin bir yerde ve temiz bir kabın içinde saklayın Nitrogliserin görünürde hiç bir sebep yokken bile patlayabilir; onun için hiç bir haşaratın olmadığı serin yerlerde muhafaza edin
  Nitrogliserinin tek başına kullanılması zordur Talaş ve kağıt gibi maddelerle karıştırılarak plastik bir borunun içine yerleştirilip patlayıcı olarak kullanılabilir

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  PİKRATLAR
  PİKRİK ASİT
  TNP olarak da bilinen pikrik asit, çoğunlukla, TNT ve amonyum nitrat gibi daha az hassas patlayıcıları ateşlemekte kullanılan bir fünye vazifesi görmektedir Bu maddenin imalindeki en büyük tehlike potasyum pikrat gibi aniden patlayan unsurların ortaya çıkabilmesidir
  Gerekli Malzemeler
  a Fenol (95 g)
  b Yoğunlaştırılmış sülfürik asit (125 ml)
  c Yoğunlaştırılmış nitrik asit (38 ml)
  d Arıtılmış su
  Aletler
  a 500 ml"lik erlen
  b ayarlanabilir ısı kaynağı
  c 1000 ml"lik beher
  d süzgeç kağıdı ve huni
  e cam karıştırma çubuğu
  1 95 gram fenolü 500 ml"lik erlenin içine yerleştirin Ardından dikkatli bir şekilde 125 ml sülfürik asit ekleyip karıştırın
  2 400 ml musluk suyunu 1000 ml"lik behere koyup ılıtın
  3 500 ml"lik erleni sıcak suyun üzerinde ılıttıktan sonra içine yerleştirin ve 30 dakika boyunca karıştırmayı sürdürün 30 dakika sonra erleni dışarı çıkarıp beş dakika kadar soğumasını bekleyin
  4 Yukarıda kullanılan kaynar suyu dökün; soğuduktan sonra aynı beheri buz banyosu yapmakta kullanın İçinde fenol ve sülfürik asit bulunan erleni bu buz banyosunun içine yerleştirin Ardından karışıma azar azar 38 ml yoğunlaştrılmış nitrik asit ilave edin ve sürekli karıştırın Şiddetli ama zararsız bir tepkime husûle gelecektir Tepkime durunca erleni buz banyosundan çıkarın
  5 Buz banyosu kabını ısıtın, eğer camsa ve biraz daha musluk suyu kaynatın Karışımı içeren erleni kaynar suya koyun ve bu suda 15-2 saat ısınmasını bekleyin
  6 100 ml soğuk arıtılmış suyu karışıma ilave edin ve soğuyana kadar buz banyosunun içinde tutun
  7 Huninin içinden sıvıyı dökerek sarımtırak pikrik asit kristallerini süzün Arta kalan sıvıyı emin bir yere dökerek tahliye edin
  8 Arıtılmış su ile 500 ml"lik erleni iyice yıkayın ve süzgeç kağıdındaki kristalleri bu erlenin içine koyun 300 ml arıtılmış su ekleyip hızla sallayın
  9 Kristalleri tekrar süzüp kurutun
  10 Kristalleri hava almayan cam bir kapta muhafaza edin; asla ****l bir kaseye koymayın Çünkü kristaller, içine konuldukları ****l kapta derhal tepkimeye girip patlarlar
  AMONYUM PİKRAT
  Patlayıcı D olarak da isimlendirilen alonyum pikrat nisbeten tehlikesiz bir maddedir Patlaması için çok güçlü bir darbe gerekir ****l kaplara konduğunda nadiren tepkimeye girer Pikrik asit ile evlerde kullanılan berrak amonyakın karışımından elde edilir Tüm yapılması gereken pikrik asit kristallerinin cam bir kâseye konup üzerine büyük miktarda sıcak su dökülmesi ve kristallerin bu suda çözülmesinin ardından bol miktarda amonyakın eklenmesinden ibarettir Fazla amonyakın buharlaşmasını bekleyin Geriye kalan tortunun amonyum pikrat olması gerekir
  ****L PİKRATLAR
  Pikrik asidi sodyum veya potasyum hidroksit gibi ****l hidroksitlerle karıştırıp suyu buharlaştırarak ****l pikratlar oluşturulabilir Yapmanız gereken pikrik asit bulmak veya üretmek ve bunu orta molaritedeki (6-9 M) potasyum veya sodyum hidroksitle karıştırmaktır Bu madde dokunmaya karşı çok hassastır ve yüksek güçteki patlayıcılar için fünye vazifesi görebilir

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  KARA BARUT
  a Potasyum veya sodyum nitrat (75 g)
  b Sülfür (10 g)
  c Odun kömürü (15 g)
  d Arıtılmış su
  Aletler
  a Tahta salata karıştıracağı
  b 3 adet plastik çanta
  c 300-500 ml"lik beher
  d Isı kaynağı
  e Kahve öğütücü
  1 Öğütücünün içine küçük bir miktar potasyum veya sodyum nitrat koyup öğütün ve öğütülmüş maddeyi plastik çantalardan birinin içine yerleştirin
  2 Aynı şeyi sülfüre ve odun kömürüne de tatbik edin; bunların her birini de ayrı birer plastik çantaya koyun
  3 Öğütülmüş potasyum veya sodyum nitratı beherin içine koyun; sonra bu karışımı tamamen ıslatacak kadar kaynar suyu üzerine ekleyin
  4 Sonra diğer çantalardaki maddeleri de ıslak potasyum veya sodyum nitratın üzerine ekleyin ve bir kaç dakika boyunca iyice karıştırın Karışımın her tarafı siyah olana kadar bunu sürdürün
  5 Güneşli bir gün beheri güneşin altına koyun Güneş ışığı kara barut için en iyi kurutucudur çünkü hem çok sıcak değildir hem de suyu çabucak buharlaştırır
  6 Barutu beherin içinden sıyırıp alın ve tahtadan yapılma, içi kağıtla donatılmış bir kabın içinde, rutubetsiz bir ortamda saklayın
  NİTROSELÜLOZ
  Top barutu da denir Kara baruttan daha kararlıdır ve kapalı bir alanda patlatılırsa çok daha güçlüdür Yapılması da kolaydır
  Gerekli malzemeler:
  a Pamuk (selüloz)
  b Sülfürik asit
  c Nitrik asit
  d Arıtılmış su
  Aletler
  a 2 adet 200-300 ml"lik beher
  b Huni ve süzgeç kağıdı
  c Turnusol kağıdı
  1 Beherin içine 10 cc (1000 cc=1 litre) sülfürik asit ve 10 cc nitrik asit dökün
  2 Hemen akabinde yarım gram pamuk atın ve 3 dakika boyunca iyice asit karışımını emmesini sağlayın
  3 Nitro-pamuğu çıkarın ve yıkamak için içinde arıtılmış su bulunan diğer behere koyun
  4 Maddeyi kurutup sonra tekrar yıkayın
  5 Turnusol kağıdıyla asit seviyesini ölçün ve asidi sıfırlanana kadar yıkama işlemini sürdürün Ardından tekrar kurutup yine tahta bir kabın içinde ve rutubetsiz bir ortamda saklayın
  PERKLORATLAR
  Kural olarak perklorik asitle münasebete tâbi tutulan oksitlenebilir herhangi bir madde, düşük seviyeli bir patlayıcı hâline gelecektir Potasyum veya sodyum gibi ****ller şimşek türü barutlar için bulunmaz kaynaklardır Perkloratlaştırılabilecek malzemelere örnek olarak pamuğu, kağıdı ve talaşı verebiliriz Potasyum veya sodyum perklorat yapmak için o maddenin hidroksidini, yani potasyum veya sodyum hidroksidi bulun Perklorat edilecek malzemeyi küçük miktarda asit ile tecrübe etmek iyi fikirdir çünkü, malzemelerin bazısı asit ile temas ettiğinde patlama temâyülü göstermektedirler

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  YÜKSEK SEVİYELİ PATLAYICILAR
  Yüksek seviyeli patlayıcılar hiç bir güçlükle karşılaşmadan evde yapılabilir Bunların imalindeki asıl problem nitrik veya sülfürik asit gibi asitlerin temini ve işlem esnasında dikkatli bir şekilde kullanılmasıdır Yüksek seviyeli patlayıcılar çok büyük bir şiddetle gümlerler, çünkü yapılarında bir miktar yanıcı madde ve üç veya daha fazla nitrojen dioksit molekülü bulunmaktadır Bu patlayıcıların en bilineni TNT"dir Bir TNT molekülünden şok dalgası (yani fünyenin gönderdiği ateş) geçtiğinde nitrojendioksit zinciri kırılır ve serbest kalan oksijen yanıcı madde ile birleşir; bunların hepsi saniyenin yüzde biri kadar zaman diliminde vukû bulur
  RDX
  Bu patlayıcı, askerî patlayıcıların en değerlilerinden birisidir Çünkü TNT"den bir buçuk kat daha güçlüdür ve ateşlenmesi çok daha kolaydır Tek başına kullanılmamalıdır En çok kullanıldığı saha C-1 türü patlayıcılardır
  Gerekli Malzemeler:
  a Hekzamin veya metenamin yakıt tabletleri
  b Yoğunlaştırılmış nitrik asit (550 ml)
  c Arıtılmış su
  d Sofra tuzu
  e Buz
  f Amonyum nitrat
  Aletler
  a 600 ml"lik beher
  b Cam karıştırma çubuğu
  c Huni ve kağıt süzgeç
  d Buz banyosu kabı (plastik bir kova)
  e Termometre
  f turnusol kağıdı
  Yapılışı:
  1 Beheri buz banyosunun içine muhkem bir şekilde yerleştirin ve dikkatli bir şekilde 550 ml yoğunlaştırılmış nitrik asidi behere dökün
  2 Asidin ısısı 20 derecenin altına indiğinde içine küçük miktarlarda ufalanmış yakıt tabletlerini ilave edin Isı yükselecektir ama buz ve tuz takviyesiyle ısıyı 30 derecenin altında tutmanız gerekmektedir Aksi takdirde çok tatsız neticeler hâsıl olacaktır Karışımı cam çubukla karın
  3 Isıyı yeni bir buz banyosu oluşturup beheri dikkatli bir şekilde bu yeni banyonun içine koyarak sıfır derecenin altına indirin Veya eski buz banyosuna amonyum nitrat koyun, çünkü bu madde su ile temas ettiğinde soğur En azından yirmi dakika boyunca karışımın ısısını sıfır derecenin altında tutarak karıştırmayı sürdürün
  4 Karışımı bir litrelik ufalanmış buzun içine dökün Terkibi sallayıp karıştırın ve eritin Erir erimez kristalleri kağıt süzgeç ve huni vasıtasıyla süzün ve tahriş edici sıvıyı tahliye edin
  5 Yarım litre arıtılmış kaynar suya kristalleri yerleştirin Sonra kristalleri süzün ve mavi turnusol kağıdı ile kristallerin asid seviyesini ölçün Bu işlemi turnusol kağıdının rengi değişmeyene kadar 5 veya 6 kere tekrarlayın
  6 Kullanılacağı tarihe kadar kristalleri ıslak halde muhafaza edin Kullanmadan önce tamamen kurutun
  7 RDX"e 5 safhada amonyum nitrat eklemek sûretiyle hem patlayıcının hassasiyetini düşürmek hem de gücünü artırmak mümkündür Sodyum veya potasyum nitrat da eklenebilir Ufak bir miktar potasyum nitrat, RDX"i kararlı kılmak için kâfidir
  RDX"i kesinlikle tek başına kullanmayın Bir santimetre küp içine 155 gram RDX konup ateşlendiğinde saniyede sekiz buçuk kilometre hızla patlar (Ses hızının 30 katı) Tahrip gücünü siz hesap edin
  C-1
  Bu patlayıcı için plastik bir çanta, RDX patlayıcısı, mineral yağı ve lesitin gereklidir Karışımın % 883"ü RDX, %111"i mineral yağı ve %06"sı lesitindir Bu maddeleri plastik çantanın içinde yoğurun Böylece patlayıcı daha kararlı ve kullanılır hâle gelecektir Plastik yerine tahta bir kap da olabilir Mühim olan elektrik geçirmemesidir
  HMX
  Bu patlayıcı da TNT ile RDX"in karışımından oluşmaktadır Aralarında oran ağırlık bazında yarı yarıyadır RDX kadar hassas ve güçlü değildir
  AMONYUM NİTRAT
  Amonyum nitrat, ya daha önceden verdiğimiz bilgilerin ışığında imal edilebilir veyahut bir baraj inşaatından çalınabilir Çarpmaya ve ısıya karşı çok dayanıklıdır ve son derece güçlüdür Ateşlenmesi ise çok zordur Ateşlenmesi için bir tane fünyenin TNT kalıbına, onun da amonyum nitrata bağlanması gerekir Patlamanın şiddeti müthiş olacaktır
  ANFOS
  ANFOS kelimesi Amonyum Nitrat Fuel-Oil Solüsyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur Çok güçlü bir terkiptir ANFOS, amonyum nitratın havadan nem kapma ihtimalini azaltır Nem amonyum nitratın patlamasını engellemektedir Ateşlenmesi yine de zordur %94 amonyum nitrat ile %6 kerosen veya fuel oil karıştırılarak elde edilir
  DİNAMİT
  Nitro gliserini yaptıktan sonra bunu dinamite dönüştürmek çok kolaydır Dinamit, nitrogliserine talaş gibi maddelerin eklenmesiyle yapılabilir Talaş ile nitrogliserin karıştırılır Amonyum nitrat eklenebilir bu harmana; amonyum nitrat hem hassasiyeti düşürür hem de patlayıcının kuvvetini artırır
  NİTRONİŞASTA PATLAYICILARI
  Bu patlayıcıları yapmak çok kolaydır; yapılması gereken sadece muhtelif nişastaları yoğunlaştırılmış nitrik ve sülfürik asitle işleme tâbi tutmaktır 10 ml sülfürik asidi 10 ml yoğunlaştırılmış nitrik aside eklenir Bu karışıma yarım gram nişasta katılır Ardından soğuk su da konur Ortaya çıkan nitronişasta süzülür Nitronişasta TNT"den daha zayıftır ama daha patlayıcıdır
  NİTROJENTRİKLORİD
  Bu madde, yağ sarısına çalan bir sıvıdır 60 dereceye kadar ısıtıldığında veya doğrudan alevle temas ettiğinde şiddetle patlar Üretilmesi oldukça basittir
  1 Bir beherin içine su koyup 5 çay kaşığı amonyum nitrat ekleyin Fazla amonyum nitrat katmayın ki bir kısmı çözülemeyip suyun dibine çökmesin
  2 Musluğu ve cam borusu olan büyük bir erlende hidroklorik asit ile potasyum permanganatı karıştırın; cam borudan çıkan klor gazını ters döndürülmüş ikinci bir beherde toplayın
  3 Amonyum nitrat içeren çözeltinin üzerine bu ters döndürülmüş beheri yerleştirip birleşme noktasını iyice bantlayın Aşağıdaki beheri hafifçe ısıtın Bu yapıldığında yağ sarısı rengindeki damlacıkları çözeltinin yüzeyinde gözükmeye başlayacaklar ve sonra dibe çökeceklerdir Tam bu sırada ocağı kapatın
  Bir beher içinde toplama yerine klorin gazını amonyum nitrat çözeltisinin içinden geçirebilirsiniz Fakat bu zamanlamayı iyi ayarlamayı gerektirmektedir
  Ayrıca klorin gazı, evde kullanılan berrak amonyak ile dolu bir beherin hafifçe ısıtılmasından çıkan anhidrus amonyak ile de karıştırılabilir Klorin ve amonyak çıkaran beherlerden gelen cam boruları içi su dolu bir erlene yerleştirin
  4 Göz damlalığı ile sarı damlacıkları toplayın ve derhal kullanmaya bakın; çünkü nitrojen triklorit 24 saat içinde bozunur

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  DİĞER PATLAYICILAR
  TERMİT
  Bu madde muazzam miktarlarda ısı ortaya çıkarmak için kullanılan bir karışımdır Pas ile alüminyumun karışımından husûle gelmektedir Ateşlendiğinde alüminyum yanar ve pastaki oksijeni çeker Meydana çıkan ısı inanılmazdır: 2200 derece Bu neredeyse atom bombasının yaydığı ısının yarısıdır
  Gerekli Malzemeler
  a Toz haline getirilmit 10 gram alüminyum
  b Toz haline getirilmiş 10 gram demir pası
  Bu karışımın ateşlenmesi için genelde mağnezyum kullanılır Benzin kullanılarak (mesela molotof kokteyli ile) yakılabilirse mağnezyum termiti yakabilir Artık onun da yakamayacağı bir şey yoktur
  TENİS TOPU BOMBASI
  Bir yığın kibrit kafasını kopartın Sonra tenis topunda ufak bir delik oyun Artık hiç bir şey sığamayacak kadar kibrit kafalarını bu deliğe doldurun Ardından deliği bir bantla kapatın Bantın deliğe iyice ve sıkı bir şekilde kapattığından emin olun Akabinde hoşlanmadığınız bir adamı görürseniz onun yanına doğru fırlatıp atın Sonra da gümbürtüyü seyreyleyin
  SÜRTÜNME PATLAYICILARI
  Bunlar yumuşak türde patlayıcılardır, ama büyük miktarlarda olduklarında oldukça tehlikeli olabilirler Sürtünme patlayıcılarını yapmak için şu tarifeyi uygulayın:
  İyodin kristalleriyle amonyakı karıştırın Bu işlemi kristaller, amonyak içinde artık erimez hâle gelinceye kadar sürdürün Fazla amonyağı dökün; kristallerin bir fırın tepsisi üzerinde kuruması için bir gece bekletin
  İşte şimde dikkatli olun, çünkü bu kristaller artık hafif bir sürtünmeyle bile patlarlar Bir tutamını dikkatli bir şekilde kağıda sarın Sonra bu kağıda sardıklarınızı fırlatıp atın Patlama sesi çok hoşunuza gidecektir, eminim Bunları birinin sandalyesine koymak çok eğlenceli olacaktır Sardığınız kağıdın içine bir taş koyup daha uzak noktalara da atabilirsiniz
  DUMAN BOMBASI
  İşte size güzel bir duman bombası yapmanın sırrı:
  40 gram küp şeker
  60 gram potasyum nitrat
  Bunları karıştırın ve bu karışımı kısık ateşte pelteleşene kadar ısıtın İyice karın Sonra bunu bir kaba dökün Ama önce iki tane kibriti, ateşlemede kullanmak üzere katılaşmadan önce karışımın içine güzelce yerleştirin Bu karışımın yarım kilosu bütün bir caddenin kesif ve beyaz bir dumanla kaplanmasına sebep olacaktır
  SOLİDOKS BOMBASI
  Solidoks altı adet gri çubuk içeren alüminyum bir teneke içinde satışa sunulur ve hemen hemen kaynak işleriyle ilgili satış yapan tüm bayilerde bulunur Solidoks katı oksijen anlamına gelir (Solid: Katı Oks: Oksijen) Katı durumda bulunduğundan bunun patlayabilmesi için bir enerji kaynağına lüzum vardır Bu da evlerde bulunan şekerden başka bir şey değildir
  Karışımı şu şekilde yapabilirsiniz:
  1 Solidoksların bulunduğu alüminyum kaptaki tüm çubukları (altı adet) çıkarın Teker teker tüm çubukları toz hâline gelene dek havanda ufalayın
  2 Şeker ile solidoksun karışım oranı 1"e 1"dir Bunun için ufalanan solidoksu tartıp aynı miktarda şekeri öğütün
  3 Şekeri solidoksa katın Hepsi bu kadar Artık elinizde değişik uygulamalarda kullanılabilecek bir ürününüz var
  Dikkat: Tüm işlem boyunca çok dikkatli olun Malzemelerin sürtünmeden, ısıdan ve alevden uzak durmasına dikkat edin Bütün aşamalarda gayet yavaş davranın
  BOYA BOMBASI
  Bu bombayı yapmak için gerekli olan malzemeler dişli bir kapağı olan ****l bir teneke kutu, güzel parlak bir boya ve bir miktar kuru buz (Karbondioksit buzu) Boyayı kutunun içine dökün; ardından kuru buzu ortasına atıp derhal kapağı kapatın ve olabildiğince hızlı sıvışın Bir kaç deneme sonucunda bombanın patlama zamanını tam olarak öğrenebilirsiniz
  MOLOTOF KOKTEYLİ
  Ruslar tarafından Alman tanklarına karşı kullanılan bu silah artık günümüzün vazgeçilmez nümayiş unsurlarından biri hâline gelmiştir Molotof kokteylinde muhtelif maddeler kullanılabilir: Benzin, fuel-oil, mazot, kerosen, katran, gaz En yanıcı olanı benzindir ama, katran, deterjan, talaş ve mazot katarak hem geniş bir alana yayılması sağlanabilir, hem de kolay kolaysöndürülemez hale getirilebilir Fakat bu karışımlar tatbik edilmezden evvel iyice çalkalanmalıdır

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  BOMBALARIN PATLATILMASI
  FİTİLLER
  Fitili her yerde bulamayabilirsiniz Onun için size kısaca bir tarif edelim
  YAVAŞ YANAN FİTİL
  Bu fitil dakikada yaklaşık 5 santim yanarak ilerler Bunun için gerekli olan malzemeler şöyledir
  a Pamuk iplik veya üç tane ayakkabı bağcığı
  b Potasyum nitrat veya potasyum klorat
  c Toz şeker
  Yapılışı:
  1 Pamuk ipliği veya ayakkabı bağcıklarını SICAK sabunlu suda yıkayın, sonra temiz suyla durulayın
  2 Bir kaşık potasyum nitrat veya kloratı, bir kaşık toz şekeri ve iki kaşık sıcak suyu bir bardağa koyup karıştırın
  3 Ayakkabı bağcıklarını bu çözeltiye koyup iyice emmesini sağlayın
  4 Sonra bu üç bağcığı saç örgüsü gibi birleştirin ve kurumaya bırakın
  5 Yakarak yanma hızını tesbit edin
  HIZLI YANAN FİTİL
  Bu fitil de dakikada yaklaşık bir metre hızla yanar Bunun için gerekli malzemeler de şöyledir
  a Yumuşak pamuk iplik
  b Kaliteli ve iyice ufalanmış kara barut (mermilerde bolca mevcut)
  c Fazla derin olmayan bir tabak
  Yapılışı:
  1 Barutu hafifçe ıslatıp macun haline getirin
  2 Üç adet pamuk ipliği saç örgüsü gibi örün
  3 Barut macununu örgüye güzelce sıvayın ve kurumaya bırakın
  4 Yanma hızını tesbit etmek için tutuşturun
  SİGARAYLA ZAMANLAMA
  Bu teknik daha çok fitilden tasarruf edilmek istendiği veya fitilin görünme kaygısının olduğu durumlarda kullanılır Bir sigara alınır ve filtresine yakın bir yerinde ufak bir delik açılarak fitil yerleştirilir Ardından sigara yakılır Ama sigaranın sönmeyen cinsten olması gerekir Marlboro sigarası bu işi görecektir Ayrıca hızlı yanan fitilden kullanın Böylece fitilin tutuşması garanti altına alınacaktır
  GÖZYAŞARTICI BOMBA
  Gerekli Malzemeler
  a 10 gram gliserin
  b 2 gram sodyumbisülfat
  c Arıtılmış su
  1 İşlemi açık bir alanda ve gaz maskesi kullanarak gerçekleştirin 300 mililitrelik bir erlenin üzerine bir çıkışı olan camdan bir kab koyun ve bu çıkışa bir hortum geçirin Hortumun ucunu bir yoğunlaştırıcıya (kondansatör) yerleştirin Kasenin tamamen kapalı olması lazımdır
  2 Erlenin içinde 10 gram gliserinle 2 gram sodyumbisülfatı karıştırın Gaz ocağını (veya piknik tüpünü) yakıp erleni kısık ateşte yavaşça ısıtın
  3 Karışım fokurdamaya, içinden kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır; bu kabarcıklar gözyaşartıcı gazdan başka bir şey değildir
  4 Isıtılan karışım fokurdamayı ve gaz çıkarmayı keserse veya tüpte kahverengi bir tortu ortaya çıkarsa reaksiyon tamam demektir Ocağı kapatın Karışım tahriş edici olduğundan bir an önce kurtulmaya bakın
  5 Yoğunlaştırıcının içinde sıvı hale gelen gazın toplama kabına damlamasını sağlayın ve sonra ağzını sıkıca kapayın Emin bir yerde saklayın

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  ÇAMAŞIR SUYUNDAN PLASTİK BOMBA YAPIMI
  Potasyum klorat çok patlayıcı bir maddedir ve mayınların ana unsurlarından birisidir
  Gerekli malzemeler:
  a Çamaşır suyu
  b Ocak
  c Hidrometre
  d Ateşe dayanıklı büyük bir cam veya emaye çelik kab
  e Potasyum klorit (Sağlık merkezlerinde veya eczanelerde perhiz tuzu olarak satılır)
  1 Dört buçuk litre çamaşır suyunu cam veya çelik kabın içine boşaltıp ısıtmaya başlayın
  2 Çamaşır suyu ısınırken içine 63 gram potasyum klorit atın Hidrometre ile sürekli karışımı kontrol edin ve normal hidrometrelerde ibre ""13""ü gösterene kadar kaynatın Elektronik hidrometrelerde ise ""Full charge"" yazısını okuyana kadar ısıtın
  3 Sonra buzdolabında ""0"" dereceye gelene kadar soğutun ve içinde teşekkül etmiş kristalleri bir süzgeç kağıdıyla alın Ve ardından karışımı yine ısıtın Ve tekrar aynı işlemi uygulayın
  4 Kristalleri damıtılmış su ile 56 gram kristale 100 mililitre su tekabül edecek şekilde karıştırın Bu karışımı kaynayana kadar ısıtın ve sonra soğutun Ardından yine oluşmuş olan kristalleri süzgeç kağıdıyla alın Bu kristalleri saf potasyum klorat kristalleri olması lazım gelir
  5 Bu kristalleri pudra gibi olana kadar ufalayın ve içindeki tüm nemin gitmesi için hafif ateşte ısıtın
  6 Bet gram Vazelinle bet gram balmumunu elinizle yodurun ve sonra bu macunu kamp ocaklarynda kullanylan beyaz benzinin içine koyup çözün Bu sıvıyı plastik bir kovadaki 90 gram sodyum kloratın üzerine dökün ve yoğurun Sonra beyaz benzinin gitmesini bekleyin
  7 Bu patlayıcıyı sülfürden uzak ve serin bir yerde muhafaza edin Patlayıcı balmumunun içine yerleştirip istenen şekle ve kalıba sokulabilir 13 gram patlayıcıyı balmumu ile zırhlayıp içine bir fitil veya başka herhangi bir ateşleyici (kablo vs) soktuktan sonra bir kabın içine yerleştirin ve patlatın Sonuç müthiş olacaktır
  UYARI: Evde yapılan bu tür patlayıcılar asla depolanmamalıdır ve derhal kullanılmalıdır İmalat esnasında azami dikkat sarfedilmelidir Sürtünmeden, ısıdan ve her tür kimyevi maddeden uzak tutulmalıdır
  NAPALM
  En iyi ateş bombalarından birisi de napalmdır Reçel gibi yoğun bir maddedir Napalm en basit şekilde bir ölçek benzin ve bir ölçek sabunla imal edilebilir Sabun, bildiğimiz sabun olmalıdır; ya toz sabun ya da sabun kırıntıları halinde olmalıdır Deterjanlar istenen neticeyi hasıl etmez Sabunun içinde eriyebilmesi için benzin ısıtılmalıdır Bu ısıtma işleminin en genel geçer şekli şöyledir: Üst kısmı en azından iki litre hacimde sıvı alabilen iki katmanlı bir su kazanı temin edilir Alta su konur ve bu su kaynatılır Ardından kazan ocağın üzerinden alınır ve hiç bir alev veya çıtlağın olmadığı bir noktaya götürülür Sonra hacim olarak bir ölçek benzin kazanın üst kısmına konur ve mümkün mertebe ısınması sağlanır Akabinde içine sabun eklenir ve bu kütle pelteleşene kadar karıştırılır
  Benzini ısıtmanın diğer bir yolu da küvete sıcak su ile doldurup benzini yine kazan benzeri bir aletin içinde küvete bırakmak ve ısınmasını sağlamaktır
  Bu işlem neticesinde napalmınız hazır olacaktır Herhangi bir ateşleme ile her an patlayabilir Etkisinin ne olacağını ve benzinin ne kadar tehlikeli bir madde olduğunu söylemeye lüzum yok
  KİBRİT KAFASI BOMBASI
  Kibrit kafalarını koparıp bir borunun içine doldurursanız, normal bir fünye ile patlatabileceğiniz bir bombanız var demektir Boru ****l ise bazı yerlerinden demir testeresiyle zayıflatın Ayrıca ****lin içine kağıt mendil benzeri bir şey koyun ki kibrit kafaları doğrudan ****lle temas etmesin Bu bomba, güneşin altına konduğunda da patlar
  POSTA KUTUSU BOMBASI
  İki litrelik klorin şişesi (klorinin içinde sodyumhipoklorat bulunması gerekir), az bir miktar şeker ve su Bunların karışımıyla çok eğlendirici bir bomba elde edebilirsiniz
  Bu üç unsuru şişenin onda birlik kısmını dolduracak kadar bir araya getirip karıştırın Kapağı delip bu şişeyi kapağın içine yerleştirin Bu kadar az miktarda bir patlayıcının posta kutusunu 10 metre havaya fırlatacağına inanmak oldukça güçtür ama hakikat bu
  BALON BOMBASI
  Bir adet uçan balon bulun Sonra bunun ucuna bir tane fitil bağlayın ve havaya bırakın Güzel bir patlama olacaktır
  JENERİK BOMBASI
  Ağzı kapalı bir cam kab bulun ve içine bir kaç damla benzin koyun Ardından kapağını kapatıp çalkalayın: Benzin cam kabın iç yüzeyine tamamen bulaşsın Akabinde bir miktar potasyumpermanganat edinin Bunu da kabın içine bir kaç damla olmak üzere damlatın ve kapağı kapatın Cam kabı sert bir zemine fırlatarak patlamasını sağlayabilirsiniz Ama patladığında mümkün olan en uzak noktada durun, çünkü çok etkili bir patlayıcıdır
  GÜBRE BOMBASI
  Bir parça gazete kağıdını kuruyemişçilerin çekirdek vs doldurmak için yaptıkları gibi yuvarlayın ve içine bir miktar gübre koyun (içinde azot bulunandan) Sonra bunun üzerine pamuk koyun, ama pamuğu mazotta iyice yıkayın Sonra bunu ya doğrudan yahut da fitil vasıtasıyla yakın Çok güçlü bir patlama olacaktır Dikkatli olun
  BAŞKA BİR TÜR MOLOTOF
  Bir kola şişesi alın ve yarıya kadar benzinle doldurun Ağzını bir bez parçasıyla iyice kapattıktan sonra bir klorin tableti alın ve onu da bezin üstüne iyice tıkıştırın Bezin arasına bir naylon parçası koyarak benzinle klorinin temasını engelleyebilirsiniz Sonra da bu şişeyi sert bir şekilde hedefe doğru atın Artık bu terkibe molotof değil bomba demek daha doğru olacaktır
  KARBON TET PATLAYICISI
  Gerekli olan malzemeler:
  Alüminyum tozu (bu alüminyum boyasından temin edilebilir Bütün nalburlarda soba boyası ismiyle satılır Veya doğrudan alüminyumdan eğelemek vasıtasıyla elde edilebilir)
  Karbon tetraklorid (Kuru temizlemecilerde veya temizleme sıvısı satan yerlerde bulunur)
  Tahta karıştırma çubuğu
  Karıştırma kabı (kova vb)
  Ölçme kabı (fincan vb)
  Depolama kabı (kavanoz vb)
  Patlama başlığı
  Boru, teneke kutu veya kavanoz
  İmalı
  Karıştırma kabındaki ikiyüz gram alüminyum tozuna yüz gram karbon tetraklorid eklenir Bu arada tahta karıştırıcıyla pekmez kıvamına gelene kadar karıştırılmaya devam edilir Çıkan dumanlara dikkat etmek gerekir çünkü zehirleyicidir Bomba bu halde hazırdır ve kullanana kadar cam bir kavanozda ağzı kapalı bir şekilde tutmak gerekir Yoksa uçar gider Bu şekilde yapılan karışım eğer kullanılmazsa yetmişiki saat içinde kendiliğinden patlayacaktır
  Kullanılacağı zaman da bir borunun içine dökülür üzerine patlayıcı başlık veya fünye konur Sonra da patlatılır

  Burada anlatılanların, kimya bilgisi ve laboratuar tecrübesi olmayan şahıslarca denenmesi acı sonuçlara sebep olabilir

  UYARILAR VE NOTLAR
  Etil alkol, çözücü olarak kullanılacağı zaman metil alkol ile karıştırılır Metil alkol çok zehirlidir Eğer civa bombası yapılacaksa çözücü alkolün en az % 95 etil alkol olması gerekir
  Amonyak marketlerde muhtelif şekillerde bulunmaktadır Sarı ve bulamaç gibi olan amonyak ürünleri alınmamalıdır; sadece açık renkte amonyak ürünleri iş görür
  Civa için diğer bir kaynak da civalı otomatik şalterlerdir Bunlar sanayi tipi elektrik motoru ile alakalı malzemeler satan yerlerde kolaylıkla bulunabilir Aynı zamanda bu şalterler bombalarda da kullanılabilir Yalnız civa çok tehlikeli bir elementtir El sürülmemeli ve kesinlikle yakın bir noktada teneffüs edilmemelidir Civayla ilgili işlemleri açık havada lastik eldiven kullanarak yapın
  İyodini saf kristal halde elde etmek zordur ve bunun için doktor reçetesi lazımdır Aynı zamanda pahalıdır

 • #2
  konuyu sabitleyen bir moderatör yokmudur.........


  R.I.P Marco Simoncelli

  Comment


  • #3
   edit: yorumsuz

   Comment


   • #4
    Öğretin öğretin... Sonra yolda belediye otobüslerine fırlatsın şerefsizler.

    Comment


    • #5
     xhacker09x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
     Konuyu Sabitlerseniz Güzel Olur ..
     sen ciddimisin ya....
     "DÜNYANIN YARISINI HER ZAMAN VE DÜNYANIN HEPSİNİ BİR ZAMAN ALDATMAK MÜMKÜNDÜR.FAKAT BÜTÜN DÜNYAYI HER ZAMAN ALDATMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR."

     MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
     sigpic


     Comment


     • #6
      Tehlikeyi Nickine Takmayanlar evde deneyebilir..
      Hasta Siempre !

      Comment


      • #7
       abi şakamısınız ? Bunları öğretiyorsunuz öğretiyorsunuz sonra yollarda polislere uyguluyorlar.Moderatör bey de bir zahmet şu konuyu silsin yada çöpe koysun.
       Parmak Bassam...

       Comment


       • #8
        Sağol bende bu konuyu arıyodum bizim sokakta bi ev var onu patlatıcam..

        Comment


        • #9
         mali34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
         konuyu sabitleyen bir moderatör yokmudur.........
         mali adam ciddi sandı ...
         "DÜNYANIN YARISINI HER ZAMAN VE DÜNYANIN HEPSİNİ BİR ZAMAN ALDATMAK MÜMKÜNDÜR.FAKAT BÜTÜN DÜNYAYI HER ZAMAN ALDATMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR."

         MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
         sigpic


         Comment


         • #10
          Gereksiz konu çöpte.

          Comment

          Working...
          X
          porno