Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Gta Sa Ya Araba YÜklemek Resİmlİ İmg Tool İle Çok AÇiklayici

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Gta Sa Ya Araba YÜklemek Resİmlİ İmg Tool İle Çok AÇiklayici


  İlk Olarak img tool u indiriyoruz.

  "ImgTool 2.0" DOWNLOAD Linki : http://www.thegtaplace.com/pafiledb....on=file&id=552


  "ImgTool 2.0" kullanımı :
  -------------------------

  - İndirilen "rar" veya "zip" şeklindeki yeni araba veya Mod dosyası "winrar" veya "winzip" ile açılır.
  - İçinden mod dosyası olarak; ".dff" ve "txd" uzantılı iki dosya çıkar.(Ayrıca rar içinde "handling.cfg",vehicles.ide","carcols.dat" ..vs dosyalarında bazen olması gerekebilir.)
  - Örneğin;bu mod,bir arabaya ait olsun.Bu Mod'u (arabayı) oyuna dahil etmek için;MUTLAKA oyundaki bir aracın yerine koymamız gerekir.
  Zaten gelen Mod'un ön isminden (yani ".dff" nin ön adından) oyundaki hangi arabanın yerine koyulacağı önceden Mod'u yapan kişi tarafından belirlenmiş ve gelen dosyada örneğin;(Bu Açıklama yazımızda ÖRNEK;"uranus" olsun ..."uranus.dff","uranus.txd" vs.gibi yazılmıştır.

  Uzman kullanıcılar,bazı değişikliklerle,bu "uranus" isimli aracın değil,başka bir aracın yerine bu mod'u koyabilir.(Bu konu daha sonra açıklanabilir.)
  - Şimdi aracımız belirlendi: bu örneğimizdeki ismi; "uranus".

  Gelen "uranus.dff" ve "uranus.txd" nereye ve nasıl oyuna dahil edilecek?.
  - Oyun dizini olan "GTA-San Andreas/models klasöründe bulunan ".img" uzantılı olan "Player.img","gta3.img","cutscene.img"
  ve "gta_int.img" adlarında dört adet dosya vardır.Bu dosyalardan bazılarının içinde elbise,araba,insan karakterleri,nesneler,binaların modelleri vs..gibi dosyalar mevcuttur.
  İşte sizin indirdiğiniz dosyadaki araç Mod'undaki "dff" ve "txd" lerin genelde "gta3.img" dosyasına konulması gerekir.
  Bunu elle yapamayacağımıza göre bize "ImgTool 2.0" programı yardımcı olacaktır.Bu program ile bu ".img" uzantılı dört adet dosyayı açabilir,içindekileri görebilir,dosyaları "extract (dışarı çıkatma)" yapabilir,"Replace (yenileme-değiştirme)" gibi işlemler de yapabiliriz.
  - Bazen indirilen Mod;elbise Modu,insan figürleri,ev eşyası veya bina modellerinin Modu olabilir.Bunlar da diğer,"player.img",cutsene.img" ve gta_int.img"
  dosyalarına deneyerek konulabilir.Oyundaki çoğu modellerin dosyaları yapımcı "Rockstar" tarafından değişik "İMG Dosyaları" na konulmuştur.

  ...Öncelikle "ImgTool 2.0" programını indiriyoruz.Ve tüm dosyayı PC'mizin bir Klasörüne SABİT şekilde,yer değiştirmemek üzere koyuyoruz.Ardından;

  - İndirdiğimiz programın içindeki "imgTool.2.exe" ye tıklayıp,masaüstüne kısayolunu atıyoruz.
  - Masaüstündeki Kısayolu tıklayıp,programı alttaki resimdeki gibi açıyoruz.
  - Açılan program'ın üst bar'ındaki "File" yazısına tıklayın.Buradaki "Open" e
  basın.  -Arkadaslar burada File a basıyoruz ordan c:/program files/gta klasörünüz
  /model/gta3img tıklayın buna
  -Çıkan pencerede sizden San Andreas/models/ ..içindeki 4 adet IMG dosyalarından birini göstermenizi ister.Bu yolu bulup,herhangi bir ".img" dosyasını tıklayın.Bu örneğimizdeki "uranus.dff ve txd" "gta3.img" de olduğunu bildiğimiz için,biz "gta3.img" dosyasına tek-tık yapın.VE;"Aç" deyin.
  -Alttaki resim "gta3.img" dosyasının "ImgTool 2.0" ile açılmış halidir.  - Açılan bu "gta3.img" dosyasını içindeki tüm araç ve diğer nesnelerin isimlerini görebilirsiniz.Şimdi buların hepsini daha sonra size faydalı olacağı için,Alfabetik olarak isim sırasına koyalım;
  Üst bar'daki "Tools"a tıklayın.Buradan "Sort" ve "Name" ye tıklayın.Dosyalar Hemen Alfabetik-isim sırasına girmiştir.
  - Sonra "Edit" e tıklayın.Ardından "Find" e tıklayıp,açılacak küçük pencereye örneğimizdeki,SADECE;"uranus" yazın.Ve "Tamam" deyin.
  - Program;şayet yazdığınız doğru ise,size hemen o dosyayı bulur ve alttaki resimde mavi renkte olduğu gibi gösterir.  - Daha önce dosyaları Alfabetik sıraya dizdiğimiz için,burada bulunan "uranus" dosyasının ".dff" ve ".txd" leri alt-alta gelmiştir.Bu bizim için kolaylıktır.
  - Şimdi ilk yapılacak şey;bu dosyaların yedeğini almak.Şöyle;
  - Bir üstteki resimdeki gibi,bulunan dosyamızın ilkönce ".dff" olanına bir kere SOL-TIK yapıp,sağ-altta "16316 files(1)" yazısını görmeliyiz.(Bunu MUTLAKA her dosya için YAPMALISINIZ!).
  Ardından aynı dosyaya SAĞ-TIK yapın ve üstteki resimdeki gibi açılan menüden "Extract"a tıklayın.
  - Açılan bu menüden de bu orjinaj,yedek olacak "uranus" dosyasını çıkatmak istediğiniz yeri ve klasörü belirleyip,"Tamam"a bastığınızda,seçtiğiniz dosya içine "uranus.dff" nin orjinal kopyası gelmiş olacaktır.BUNU SAKIN KAYBETMEYİN!.
  - Aynı şekilde ".txd" dosyası için de bunu uygulayın!..Yukardaki işlem sırasını unutmadan!

  ...Program AÇIK Kalsın!

  ...Şimdi iki dosyamızın da yedeğini aldıktan sonra,içimiz rahat!...Artık rahatlıkla bu "uranüs" dosyasınla korkmadan oynayabiliriz.

  ...Sıra;indirilen bu yeni Model "uranus" arabanın dosyasını oyuna koyacağız!.

  - Açık olan programdaki "uranus.dff" ye,önce SOL-TIK,SONRA SAĞ-TIK yapın.Küçük menüdeki "Replace" ye tıklayın.
  - Bu pencerede ise sizden;yeni model,indirdiğiniz arabanın ".dff" dosyasının nerede olduğunu sorar.O pencere içinden yeni arabanın PC'nizdeki Yerini
  bulun ve DİKKAT;ÇOK ÖNEMLİ:
  Program ".dff" isteyip te siz SAKIN "txd" sine basmayın!...

  - "uranus.dff" (Bu bizim örneğimizde tabi...) ye BİR-TIK yapın.Ardından "Tamam" deyin...Artık yeni arabamızın ".dff" dosyası yani dış kaporta modeli
  oyunumuzdaki eski arabanın yerini almış oldu.
  -Şimdi yeni gelen arabanın ".txd" dosyasını da AYNEN yukarıda anlattığım gibi oyuna "Replace" yapın.YİNE DİKKAT!;Yalnız bu kez ".txd" dosyayı bulunup,
  ona "TAmam" denecek.

  ...Böylelikle yeni gelen arabanın hem ".dff",hemde ".txd" dosyalarını oyuna koymuş olduk...Fakat işimiz bitmedi.Çünkü;
  arabanın hızı,viraj çapı,tekerlek büyüklükleri,dış boyaları gibi oluşabilecek sorunları çözmek için,RAR dosyasının içinde gelen "handling.cfg" gibi bazı dosyaların
  veya bu bilgilerin yazıldığı "TXT"(not defteri) olması gerekir.Genelde ben gönderiyorum.Fakat bazen Mod yapımcıları koymaya gerek duymuyorlar.
  ..İşte bu dosyaların da San Andreas/data içindeki yerlerini alması gerekir.

  "handling.cfg","vehicles.ide","carcols.dat","peds. ide" vs.gibi data içindeki bu tür dosyaların kullanımı da bu http://gtaturk.com/forum/index.php?topic=16415.0 sayfada anlatılmıştır.
  Bu sayfaya da göz atmanızda fayda vardır.

  Bu konu ile ile ilgili anlaşılmayan noktalar kaldıysa,buraya yazabilirsiniz.Ben ve Değerli Saygıdeğer arkadaşlarım sizlere MUTLAKA yardımcı olacaklardır.


  ÇOK ÖNEMLİ NOT : Dosyaları "Replace" yapmadan önce MUTLAKA "Extract" tan o dosyanın orjinalini DIŞARI alınız!!.

  arkadaslar bu anlatımda sadece uranüs isimi bir arabanın yüklemesi gösterilmiş
  arabanın ismi başka da olabilir herkesin aklına gelen ilk soru şu olur bence
  biz bu txt ve dff araba dosyalarını nerden bulucaz basit

  http://www.gtainside.com

  bu siteye girin gta sa bölümünden cars a tıklayın ordan istediğiniz bir marka seçin ama markalar arasından sakın texturen i seçip oradan bir araba indirmeyin onlar sadece modeller diyelim ki bir bmw indircez bmw seçeneğine tıklayın orda her modelin altında dowload yazıyo ona tıklayın sora bir sayfa gelicek orada Hier die bi seçenek var koyu yazılmış ona basındirek dosyayı kaydet die bir şeçenek gelio zaten kaydete basınca dosya direk gelio winrar ile o klasörü açın içinden sadece dff ve txt dosyalarını alın masa üstüne atın başka bişeye gerek yok sora img toolu açın dff ve txt yi yükleyin diyelim ki
  txt de sentinel.txt yazıyor file ardından find e basın gelecek yere uranüs değil sentinel yazcaksınız ama iki kere yazcaksınız bir dff için çıkan dosyayı sağ tıkla sil bir de txt için çıkan dosyayı sağ tıkla sil sora yenilerini yükle

  Yorumlar Pls:

  Sorunuz olursa özel mesaj atın...

 • #2
  img tool kullanımı resimli oalrk daha önceden verilmişti
  SOUL saolsun
  by SOUL

  Comment


  • #3
   PaylaŞim İÇİn TŞk Ler
   imza buyuk...

   EDIT ρѕу¢нσ™

   Comment


   • #4
    arkadaslar yorumlar çok az ama ...

    Comment


    • #5
     Ellerine saglik ... Tesekkürler ...
     İmzan çok büyüktü.
     Edit:The Slaughter

     Comment


     • #6
      kardeş ben mod indirdim oyuna ancak 38 tane txd ve dff uzantılı dosya var hem bu dosyalar sadece bir klasörde var bu modda daha yüklenecek olan daha en az 70 tane daha dosya vardır bunları toptan değiştiremezmiyiz bi yardım edermisin

      Comment


      • #7
       yaa ben mod kurmayı biliordum sadece silmeyi bilmiom

       Comment


       • #8
        emeğinize sağlık,ama bir sorum olacak .Modu kurdum ama 2-3 araba yükledim.hangi arabanın yerine geçtiğini bilmiyorum.mesela "uranus"u ferrari yaptım ama uranus hangi araba ? oyun içinde bulamadım.Hangi arabayı değiştirdiğimizi nerden bilicez

        Comment

        Working...
        X
        porno