Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

GTA IV Gizli İçerikler (Easter Egg'ler)

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • GTA IV Gizli İçerikler (Easter Egg'ler)


  1-) "Cher kov" tabelası  Oyunun ScreenShotlarının birinde Niko "Cher kov" adlı bir tabelanın önünde duruyor. Rusça bir tabir, sanırım iki E olması gerekiyor, Rusça'dan çevirildiğinde "Cher Kov"; "Masturbasyon Yap" anlamına geliyor.

  2-) America's next top hooker  İlk trailerda "America's next top hooker" isimli bir reklam tabelası var, bu tabela gerçekte "America's next top model" adlı bir TV programına atıfta bulunmak için hazırlanmış.

  3-) GTA artwork graffiti  İkinci trailerda Niko önceki Gta serilerine ait artworklerin bulunduğu bir grafittinin önünde duruyor. Grafittide Gta Vice City, eski bir karakter olan El Burro ve Gta III'ten kalma bir Yardie arabası var.

  4-) N.O.O.S.E  Liberty City'de bir teşkilat var bununda adı N.O.O.S.E (National Organization of Security Enforcement).

  5-) Gruppe 6  Gta III serisinden beri karşımıza çıkan Gruppe Sieben (Gruppe Sechs), Alman bir isim Ingilizce'ye çevirildiğinde "Grup Sex" anlamındadır.

  Aşağıdaki bilgiler Gtaforums sitesinden alıntıdır, éXtreme tarafından Türkçe'ye çevrilmiştir.

  - Panayır alanında, çöp kutusunun birinde bir vibratör bulunuyor.

  - Aşağıdaki resimde bulunan neon ile yapılmış bowling topunun bir penisi andırdığı söyleniyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...lk/gta4lm2.png

  - Rockstar'ın "69" sayısı hastalığı GTA IV'tede son bulmamış durumda, oyunda hala 69 ile ilgili şeyler bulabilirsiniz.

  1. The 69th Street Diner.
  2.69 sayılı dolarlar.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...2081513yz7.jpg

  - Oyundaki golf sahalarına yüksekten bakılınca, yine penisi andıran bir şeklin ortaya çıktığı söyleniyor.

  - Oyunda bir marka olan "Derriere" logosu insan poposunu andırıyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...errieredt7.jpg

  - Oyundaki araba marka logolarının çoğu cinsel içerikli şeyleri andırıyor. Örneğin aşağıdaki logoda olduğu gibi.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...pegassims0.jpg

  Anlamadıysanız oldukça iğrenç birşeyi simgelediğine emin olabilirsiniz.

  - Oyundaki mekanlarda eski serilere ait haritalar,surfboardlar,kutular vs. bulunuyor.

  - Geçmiş GTA karakterlerinin kalıntılarınada rastlamak mümkün.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...oto0195wn5.jpg

  Resimde Claude ve Tommy yazısını görebilirsiniz, böylece GTA III'teki karakterimizin asıl adının Claude olduğu bir kez daha kesinleşiyor.

  - Eğer oyunda TV izlemeye vaktiniz varsa, "Las Ventura's Poker" adlı bir program var ve San Andreas'taki bir gazinoyu o programda görüyorsunuz.

  - Ögürlük anıtının elinde orjinalindeki gibi bir meşale yerine bira bardağı bulunuyor.

  - Özgürlük anıtına gizli bir kapıdan girildiğinde şehrin kalbi diye nitelendirilen özgürlük anıtının GERÇEK kalbine ulaşıyorsunuz.


  - Liberty City'de minigolf alanına giderseniz, San Andreas'taki hidrolik horozlardan görebilirsiniz. Ayrıca Vice City'deki denizfeneride oyunda görülebilirmiş.

  - GTA IV'te "Star Junction" adlı bir yerde eski serilerden hatırlayacağımız Love Fist grubuna ait kalıntılar bulabilirsiniz, (billboard vs.. tam açıklanmamış) Love Fist gerimi dönmüştü? Yoksa RockStar'ın yine bir kandırmacasımı?

  - Eğer Playboy X'i öldürürseniz, Playboy X'in apartman dairesinde Claude Speed'e ait kıyafetleri bulabilir ve giyebilirsiniz.

  - RockStar'ın başını San Andreas'ta çok ağrıtan "Hot Coffee" moda GTA IV'tede atıfta bulunulmuş. RockStar bizi biraz eğlendirmek için oyuna "Hot Coffee Shop" adlı bir yer eklemiş durumda.

  - Oyunda Niko Bellic adına San Andreas'a gitmek için bir uçak bileti var. Acaba San Andreas'a GTA IV'ten sonra dönüş yapabilecekmiyiz?

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m.../ticketgv4.jpg

  - GTA IV'te geçmiş serilere ait bir Pizza Şirketi mevcut.
  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...icture1mq9.jpg

  - Hatırlayacağınız gibi Vice City'de yerdeki gazetelere bakarsak "Elvis Zombie Found" manşetlerini görebilirdik. Rockstar bunun GTA IV'de uyarlamasını Donald Love ile yapmış. Bildiğiniz üzere Donald Love eski serilerden bir karakter.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...2081219gq7.jpg

  - Bohan'da bir apartman dairesi içerisindeki kahve masasının üstünde OG LOC'a ait CDler mevcut durumda.

  - Oyunda Zebra Bar adlı yerler var. Sanırım bunlar yiyecek stantları, ancak onlardan alışveriş yapamıyoruz.

  - Redwood Cigarettes adlı sigaralar var, Liberty City'nin etrafında reklamları bulunuyor, ancak Niko Bellic sigara içemiyor.

  - Hatırlayacağınız gibi San Andreas'ta Dude markalı vinçler,inşaat malzemeleri görebilirdik. Aynı inşaat şirketi dude Gta IV'tede bulunuyor.

  - Liberty City'de Carl Johnson'ın içki içerkenki bir resmi bulunuyor.

  - Weekend at Bernie adlı bir komedi filmine, oyunda atıfta bulunuluyor.

  - Need Your Clothes, Your Boots, and Your Motorcycle adlı bir görevde Terminator:2'ye atıfta bulunulmakta.

  - Elm sokağının lanetinden tanıdığımız Freddy Krueger oyunda yine karşımıza çıkıyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...5080408pq1.jpg

  - Fair Ground'da "Corpse Bride" (Ceset Gelin) adlı animasyona yine atıfta bulunulmuş.

  - Ünlü 24 adlı diziye 72 adlı tabelayla cevap veriliyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m59/gta_talk/74.jpg

  - Liberty City'de Science Of Crime'i çağırıştıran parodisi var.Science Of Crime'e atıfta bulunan posterler mevcut.

  - Park in Broker'da mavi ve mor renkli su aygırı heykelleri var.

  - Geçmiş serilerden hatırlayacağımız sprunk adlı içecek markası, GTA IV'tede karşımıza çıkıyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...1_1280x720.jpg

  - Cluckin' Bell'i hepimiz San Andreas'tan biliriz, gerçekte Taco Bell adlı şirkete atıfta bulunuluyor. Aynı Cluckin Bell bizi GTA IV'tede ziyaret ediyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...2641539807.jpg

  - Burger King'in bir parodisi olan Burger Shot Gta IV'tede bulunuyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...screenshot.jpg

  - Oyunda FUD adlı bir deterjan mevcut, bu detarjan gerçekte Ingiltere'de bulunan DAZ adlı deterjanın parodisidir.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...2008097ni1.jpg

  - Oyunda Banksyler mevcut. Banksy Ingiltere'de bir cadde sanatıdır.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...sy_450x300.jpg

  - Cluckin' Bell depolarında bir dövüş figürü vardır. Bu figürde Cluck Norris yazıyor, aslında bu Chuck Norris adlı kişinin parodisidir.

  - Rockstar'ın muziplikleri sürüyor, oyunda Apple markasınada atıfta bulunulmuş. Fruitcomputers.com adresine girerseniz Fruit PC adlı bir markayla karşılaşırsınız, sitede IFruit adlı bir telefon var, tahmin edebileceğiniz gibi bu telefonda IPhone'un bir parodisi.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...talk/fruit.jpg

  - Oyundaki cadde isimlerine dikkat ettinizmi? Oyundaki çoğu cadde ismi hapishane isimlerinden alıntı.

  1. Leavenworth Ave
  2. Alcatraz Ave
  3. Sing Sing Ave
  4. Guantanamo Ave
  5. Attica Ave
  6. San Quentin Ave
  7. Folsom Way (best known from "Folsom Prison Blues" by Johnny Cash)
  8. Rykers Ave (from the fictional Rykers Island prison in Marvel Comics)
  9. Joliet Street

  - Gazete stantlarına dikkatli bakarsanız oyunda Vanity adlı bir magazin dergisinin parodisi olduğunu görürsünüz.

  - Ünlü bir bakteri olan "E. Coli" yi oyunda "E-cola" olarak görüyoruz.

  - GTA'nın rakiplerinden olan Saints Row'ada haliyle oyunda atıfta bulunulmuş. Oyunda Saints Row "Squid Row- Budget Seafood" olarak komik bir şekilde taklit edilmiş.

  - Bir görevde Rockstar'ın Bully adlı oyunun ana karakteri olan Jimmy Hopkins adlı genci görebiliyoruz.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...k/bullyfu4.jpg

  - GTA IV'te hiçbir çocuk olmamasına rağmen oyunda bir bebek arabası var.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...7042008080.jpg

  - Hatırlarsınızki San Andreas'ta Gant Bridge'in üstünde "There Are No Easter Eggs Here Go Away" yazıyordu. Gta IV'te farklı bir versyonu var "No Hidden Content Here" Statue of Happiness'in oralarda bu yazıyı bulabilirsiniz.

  - Dusche Gold adlı bir bira markası var.

  - Brucie'ten aldığınız bir helikoptere bindiğiniz zaman, kokpit kamerasını açın 'This helicopter might crash but we dont care, you might care, maybe." şeklinde komik bir yazı göreceksiniz.

  - TW @ kafelerinin herhangi birisinde giderseniz, yazıcının 'ERROR UNLEASH NINJA GURU' adlı bir hata verdiğini görürsünüz.

  - Hapishane duvarlarına bakarsanız, şu isimleri göreceksiniz.

  1. Seymour Fani
  2. Isaac Hunt
  3. Richard Head
  4. Phil McRevis

  - Kuzey Algonquin'de Tw @ t kafesine yürüdüğünüz zaman sağınızda "Free James Pedeaston!" adlı posteri görebilirsiniz. James Pedeaston San Andreas'ta bir gösteriydi.

  - Statue of Happiness heykelinde kapılardan birinde "'Happiness is...... Land'" adlı bir yazı var.

  - Oyunda reklam posterlerinin olduğu bir alt geçitte "White Widow" posteri bulunuyor.

  Bknz: http://i101.photobucket.com/albums/m...k/DSC02519.jpg

  - Zamanınız varsa Packie McReary ile küçük bir yere gidin, kamerayı Packie McReary nin başına doğru konumlayın, onun açısından bakarsanız üzerinde bir kafatasının resmi olan bir kutuyu görebilirsiniz.

  - Broker'da terkedilmiş bir BurgerShot var.

  - NOOSE Patriot'un arka tamponunda Mammoth yazıyor Mammoth normalde bir outdoor markasıdır ve yazılış şekli logodakiyle aynı.
  Tropic'e teşekkürler...

  - Özgürlük heykelinde üstteki kapıların birinin önünde , önünde Hapiness is ... yazan kazak alınabiliyor.
  Tropic'e teşekkürler...

  - LCPD Suçlu kayıtlarında yer alan bir kişi, Rockstar'ın bir diğer oyunu olan Manhunt'taki Carcer City'de yaşıyor.
  bUlLeT'a teşekkürler...

  - Oyunda çeşitli yerlerde uzun sakallı ve takkeli imama benzeyen adamlar çıkıyor.
  bUlLeT'a teşekkürler...

  Yazar éXtreme

  ALINTIDIR • #2
  saol dostum

  Comment


  • #3
   güzel konu olmus eline saglık

   Comment


   • #4
    valla gta IV oynıyamıyorum ki gizli paketlere bakim sağol eline sağlık

    Comment


    • #5
     Sağol arkadaşım teşekkürler.

     Comment


     • #6
      eyvallah paylasım için +rep


      4Zrail Peşimde Koştum Mayına Doğru


      Comment


      • #7
       gƒв∂єηιz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
       eyvallah paylasım için +rep
       sende saol ama rep vermemişsin oraya +rep yazımışsında (istemek gibi bişi olmasın )


       Comment


       • #8
        eline sağlık
        "DeLikanli'lik Ne Racon Kesmek, Ne Adam Dövmek-Ne Adam Yaralamak-
        Ne Adam Öldürmek, Nede içki içip sağa Sola Sataşmaktir...
        DeLikanli'lik Koltuğunun Altina ßir Ekmek Alip Evinin Yolunu Tutmaktir.."

        Comment


        • #9
         kardes dedigim gibi sınırsız degil rep o an kalmamıstı ve şimdi konuna tekrar girip verdim repini


         4Zrail Peşimde Koştum Mayına Doğru


         Comment


         • #10
          Gruppe Sechs çevrildiğinde Grup 6 olur.Lütfen kafadan atmayın
          GS'li isen teraziye 10 yaz
          FB'li isen teraziye 10 yaz
          BJK'li isen teraziye 1903 yaz
          Hiç birini tutmuyorsan 5000 yaz:D

          Comment


          • #11
           bunu yapan saçmalamış
           kardeş paylaşımın için bişey demiyorum ama çoğu gerçeği yansıtmıyor
           resimlerde gta 4 den değil

           Comment


           • #12
            ηє¢σ_вєℓℓι¢ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            bunu yapan saçmalamış
            kardeş paylaşımın için bişey demiyorum ama çoğu gerçeği yansıtmıyor
            resimlerde gta 4 den değil
            anlamadım diil mi iyi bak istersen pnlar gta 4 ün resimleri inanmıosan başka sitelere bak yada bunun la ilgili yotube de arattır bulursun resimler gerçek


            Comment


            • #13
             freedom667 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
             anlamadım diil mi iyi bak istersen pnlar gta 4 ün resimleri inanmıosan başka sitelere bak yada bunun la ilgili yotube de arattır bulursun resimler gerçek
             kardeş gta 4 konusunda gerçekten fazla bilgim var
             bir kere almancada "altı" anlamına gelen kelimeyi sex diye çeviren bir yazıdan
             ne bekleyebilirimki?
             paylaşım yapmışsın saygı duyuyorum ama içerik yalnış

             Comment


             • #14
              valla ben kendim yazmadım alıntı bu


              Comment


              • #15
               işte seni suçlamıyorum ki
               paylaşımına saygı duyduğumu söyledim
               ama yazan her kimse doğru değil hepsi

               Comment

               Working...
               X
               porno