Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Taktikci Geldi Hanıııım :) [Mount And Blade Warband]

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Taktikci Geldi Hanıııım :) [Mount And Blade Warband]


  Meraba arkadaşlar.Uzun süredir bir oyuna taktım gidiyordum Adı:MOUNT AND BLADE WARBAND.
  Öncelikle krallıkları tanıtayım askerleri için.

  Ülke Adı: Svadya Krallığı
  Hükümdar: Kral Harlaus
  Başkent: Praven
  Renk: Turuncu
  Arazi: Ova Svadya Krallığı
  Svadya Krallığı, Kalradya'nın batısında yer alan ve Kral Harlaus tarafından yönetilen bir ulustur. Praven Körfezi ve Bazen Denizi'nde sahilleri bulunur. Harita üzerinde turuncu renkte görünen Svadya Krallığı'nın başkenti Praven'dir. Ormanlık bir arazide bulunurlar ve bölgede çok sayıda orman haydutu vardır. Ayrıca Nord Krallığı, Rodok Krallığı ve Kergit Hanlığı ile de komşu olmaları ileride aynı anda kendilerine açılabilecek bir savaşta fazlasıyla zorlanacaklarına ve toprak kaybedeceklerine işarettir. Tüm bunlara karşın çok güçlü bir orduya sahip olması düşmanlarına göz dağı verirken yavaş askerleri çoğu zaman Kergitlere kurban gitmektedir. Ordu, piyade, arbaletçi ve süvarilerden oluşmaktadır. Arbaletçiler dışında diğer tüm birimler oldukça kalın ve dayanıklı zırhlar giyinirken ellerine de ağır fakat tek vuruşta tüm canı alabilecek ağır kılıç alırlar. Şövalyeler atlarına kadar her yerine kalın zırhlar kuşanmıştır ve kargı kullanımında üstüne yoktur. Ama kalkanlarının dayanıksızlığı ve ordunun yavaşlığı oldukça kötüdür. Tamamen veya çoğunluğunu Svadyalı birimlerden oluşturmayı planlayan oyuncular haftalık ödemekte zorlanabilir.
  Tavsiyeler:
  Svadya Krallığı'nın orduları güçlü ve kalın zırhlı birliklerden oluştuğu kadar masraflı ve yavaştırlar. Yani tamamen Svadya'lı birliklerden oluşan bir ordu kurmak biraz yanlış olur. Ağır zırh giyinen fakat yavaş hareket eden piyadeler ve Rodoklar kadar iyi nişancı olamayan arbaletçiler yerine birkaç askeri yetiştirerek Svadyalı Şövalye yetiştirmek daha mantıklı olur. Çünkü diğer tüm birimler atlı bir orduya karşı oldukça güçsüz bir şekilde saldıracaktır ve ağır kayıplara uğracaktır. Ama en azından kullanacağınız Svadyalı Şövalyeler, atlı olduklarından dolayı daha hızlı hareket edecektir ve kullandıkları kargıyla size ödediğiniz haftalığın hakkını fazlasıyla verecektir.

  Ülke Adı: Vaegir Krallığı
  Hükümdar: Kral Yaroglek
  Başkent: Reyvadin
  Renk: Bej Rengi
  Arazi: Tundra Vaegir Krallığı
  Vaegir Krallığı, Kalradya'nın Kuzey Doğu'sunda yer alan ve Kral Yaroglek tarafından yönetilen bir ulustur. Alai Denizi'ne kıyısı olan Vaegir Krallığı çok soğuk bir iklime sahiptir. Harita üzerinde bej renginde görünen Vaegir Krallığı'nın başkenti Reyvadin'dir. Karlı bir arazide bulunurlar ve bölgede birçok Tundra Haydutu bulunur. Ayrıca Nord Krallığı ve Kergit Hanlığı ile komşudurlar. Vaegir Krallığı, diğer tüm krallıkla göre en etkisiz orduya sahip olsa da Nordlara karşı oldukça sert saldırabilmektedirler. Kendilerine ait bir kılıçları olmasa da çok zarar verebilen çift elli ağır baltaları vardır. Çift elli olmasına karşın hızla savrulabilen en ünlü silahı teberdir. Süvari birimleri oldukça etkili olsa da kırılgan bir yapıya sahiptir. Son iki seviye birimleri genelde güçlü olan Vaegir'lar okçuları bakımından da fena sayılmazlar. Düşmanı süvarileriyle sarıp teber kullanan piyadeleriyle öldürerek birçok zafer elde edebilir. Terfi edilebilmesi oldukça zordur fakat zırhlar bakımından olmasa da bazı özellikleri yeterlidir. Savunmada güçlü, saldırıda ortalama bir seviyede ve meydan muharebesinde piyade birliklere karşı oldukça etkilidirler.
  Tavsiyeler:
  Vaegir Krallığı'nı mı tercih ediyorsunuz? O zaman şöyle bir yol izleyelim. Vaegir Krallığı'nın birimleri hem zayıf, hem de zor terfi edilebilecek türdendir. Bunun için en iyisi Vaegir Okçuları yetiştirmektir. Hem dayanıklı bir zırh kullanırlar, hem de iyi isabet ettirirler. İsteyen oyuncular piyade birlikler de yetiştirebilir. Ama son seviyeye getirmek zor olduğundan dolayı savaşlarda Vaegir Okçusu'nu tecih etmek bence en iyisi.

  Ülke Adı: Kergit Hanlığı
  Hükümdar: Sancar Han
  Başkent: Tulga
  Renk: Mor
  Arazi: Bozkır Kergit Hanlığı
  Kergit Hanlığı, Kalradya'nın Orta Doğu'sunda bulunan ve Sancar Han tarafından yönetilen bir ulustur. Etrafında hiç deniz yoktur. Haritada mor renkte görünen Kergit Hanlığı'nın başkenti Tulga'dır. Bozkırlık bir arazide bulunurlar ve başınıza bela olacak sayıda Bozkır Haydutu bulunur. Ayrıca Kergit Hanlığı'nın etrafında Svadya Krallığı, Vaegir Krallığı ve Sarranid Sultanlığı vardır. Kergit ordusu, tamamen atlı birimlerden oluşmaktadır ve bu atlı birimler piyadelere karşı oldukça üstündür. Kergitlere özgü yay, kılıç, kalkan ve zırhlar vardır fakat baltaları kendilerine özgü değildir. Son seviye birimler, derebeyleri ve hükümdarları dışında hiçbir birliği kalın zırh giyinmez. Kergitler sadece meydan savaşlarında güçlüdür fakat denge karşıdaki takımda fazla sayıda piyade olup olmamasına bağlıdır. Kergitler kalın ve dayanıklı zırhlar kullanmadığından dolayı savunmada ve kale kuşatmasında çok zayıftır. Kuşatma savunmasında en işe yarayan birimler atlı okçularıdır. Kısacası Kergitler sanıldığı kadar güçlü birliklere sahip değildir.
  Tavsiyeler:
  Kergitlerden bir ordu kurmak isteyen oyuncuların dikkat etmesi gereken iki unsur vardır. Rakibin geneli piyadelerden oluşmalı ve ordusunda farklı uluslara ait özellikli birliklerde olmalı. Kergit Kargıcısı oldukça zırhlı bir birimdir ancak bu birimden daha da güçlü birimler Sarranid Sultanlığı'nda ve Svadya Krallığı'nda da bulunmaktadır. Diğer hiçbir krallıkta olmayan Atlı Okçuları kullanmanız tavsiye edilir. Bu sayede kuşatmalarda olmasa bile meydan muharebelerinde birkaç zafer elde edebilirsiniz.

  Ülke Adı: Nord Krallığı
  Hükümdar: Kral Ragnar
  Başkent: Sargoth
  Renk: Mavi
  Arazi: Orman Nord Krallığı
  Nord Krallığı, Kalradya'nın kuzeyinde yer alan ve Kral Ragnar tarafından yönetilen bir ulustur. Alai Denizi'ne ve Argad Körfezi'ne sahili bulunmaktadır. Haritada mavi renkte görünen Nord Krallığı'nın başkenti Sargoth'tur. Boş bir arazisi vardır ve çoğu toprağı sahil kenarındadır. Ayrıca Svadya Krallığı ve Vaegir Krallığı ile komşudurlar. Nord ordusu, oldukça güçlü piyadelere sahiptir. Kuşandıkları zırh ile savurdukları kılıça kadar tamamen dayanıklı ve hasar verici teçhizatları seçmişlerdir. Kendilerine özgü zırh, miğfer, balta, kılıç, kalkan, ağır balta ve fırlatmalık baltaları vardır. Diğer krallıklara karşın - Rodoklar dışında - hiçbir atlı birimi bulunmamaktadır ve bu durum süvarilere karşı saldırıda biraz zorluk çıkartmaktadır. Okçu birlikleri de hatrı sayılır bir seviyede iyi değildir. Kale kuşatmalarında ve kuşatma savunmasında oldukça güçlüdürler ancak meydan savaşında karşısındaki ordulardaki süvari oranına göre saldırabilirliği vardır. Tek açıkları süvari birliklerinin olmayışıdır.
  Tavsiyeler:
  Tamamı Nord Krallığı'ndan oluşan bir ordu kurmayı hedeflemek bence pek iyi bir fikir değildir. Nord askerleri, oldukça zor terfi edilirler ve okçular bakımından da zayıftırlar. Ancak Nordlardan oluşan ve ordunun büyük oranını kapsayacak sayıda asker yetiştirmek istiyorsanız işe Sarranid Memlükler ya da Svadyalı Şövalyeler yetiştirip tecrübe almakla başlayın. Kesin başarı elde edeceksiniz...

  Ülke Adı:Rodok Krallığı
  Hükümdar: Kral Graveth
  Başkent: Jelkala
  Renk: Yeşil
  Arazi: Dağlık,Orman Rodok Krallığı
  Rodok Krallığı, Kalradya'nın güney batısında yer alan ve Kral Graveth tarafından yönetilen bir ulustur. Bazen Denizi'ne sahili bulunmaktadır. Haritada yeşil renkte görünen Rodok Krallığı'nın başkenti Jelkala'dır. Rodoklar, dağlık bir arazide yaşamlarını sürdürürler ve burada hiç istemeyeceğiniz kadar Orman Haydutu bulunur. Ayrıca Svadya Krallığı ve Sarranid Sultanlığı ile komşudurlar. Rodok Krallığı çok değişik bir askeri yapıya sahiptir ve oynanması oldukça zordur. İyi bilenler ancak bir Rodok ordusunu yönetebilir. Rodoklarında Nordlar gibi atlı birimleri yoktur fakat en iyi nişan alabilen ve piyade bakımından süvarilere karşı en etkin savaşabilen birlikler Rodoklardadır. Son seviye birimleri bile çok dayanıklı ve darbeyi yüksek oranda azaltan bir zırh giyinmese de kullandıkları kalkan ile kendilerine gelen uzak saldırıyı rahatça engelleyebilirler. Fakat kalkanları da pek dayanıklı değildir ve daha hızlı kırılır. Rodok piyadeleri, karşısındaki süvarilere karşı oldukça güçlü savaşır. Hızla gelen süvarileri ellerindeki mızraktan geçirerek yere serebilme özelliğine sahiptir ve bunu diğer hiçbir ulus başaramaz. Arbaletçi birlikleri de oldukça etkilidir ve en iyi isabet ettiren birimdir. Çok iyi atış yaparlar ve tam isabet ettirirler. Bunun yanında oldukça hızlı terfi olduklarını söylemeye gerek yoktur. Çok hızlı terfi edilirler ve çok fazla sayıda askere sahiptirler. Tüm derebeylerini mareşal olarak toplarsanız veya bir mareşalin emrinde toplanırsanız ordunuzun sayısı 1500'ü geçecek sayıdadır. Oyunda en çok asker bulunduran topluluk Rodoklardır. Rodoklar, kuşatma saldırısında düşmana göre daha etkisiz, savunmada oldukça etkilidir ve meydan muharebelerinde de karşı taraftaki piyadele sayısına orantılı bir etkidedirler.
  Tavsiyeler: Rodokları ne kadar fazla övsekte tamamen Rodok birimlerinden oluşan bir ordu kurmak oldukça mantıksızdır. Rodoklar piyadeleriyle sadece süvarilere karşı çok etkilidirler. Arbaletçilerde adı üstünde arbalet kullandığından seri atışlar yapamaz ve bu bazen yenilmenize bile sebep olur. Kendize şu düzende bir ordu kurabilirsiniz. Rodok Çavuşları yetiştirin ve birazda arbaletçi yapın. Ama bu birliklerin yanında diğer ulusların farklı yönlerde etkili olan piyadelerini ve okçularını da grubunuza katın. Yanınızda kesinlikse süvari birimler bulunsun ve süvari bakımından da Kergit Kargıcı ya da Sarranid Memlük tercih edin. Ama eğer Rodoklarla savaşıyorsanız kafanıza gelmesi muhtemel olan tokmaklardan uzak durun.

  Ülke Adı: Sarranid Sultanlığı
  Hükümdar: Sultan Hakim
  Başkent: Shariz
  Renk: Sarı
  Arazi: Çöl Sarranid Sultanlığı
  Sarranid Sultanlığı, Kalradya'nın en güneyini tamamen kaplayan ve Sultan Hakim tarafından yönetilen bir ulustur. Bazen Denizi'ne sahilleri vardır. Haritada sarı renkte görünen Sarranid Sultanlığı'nın başkenti Shariz'dir. Sarranidler, tamamı çöllerden oluşan bir araziye sahiptir ve bulundukları bölgede başınıza oldukça bela olacak Çöl Haydutları (Haramiler) vardır. Ayrıca Kergit Hanlığı ve Rodok Krallığı'yla komşudurlar. Sarranid Sultanlığı, Kalradya'da en güçlü askerlere sahip olan bir ülkedir. Askerlerin çoğu giyindikleri kıyafetin altına örme bir zırh koyarlar ve bu onların dayanıklı olmasını sağlar. İlk iki birim dışında diğer tüm birimler oldukça dayanıklı zırhlar kullanır ve savaş meydanında grubunuzda memlük varsa çoğu zaman kesin başarı elde ederisiniz. Okçuları oldukça iyi isabet ettirebilir. Buna karşın kılıç dövüşünde bek iyi değildirler ve çoğu zaman kılıç savururken bir oka maruz kalarak ölürler. Piyadeleri oldukça hızlı kılıçlar kullanırlar ve dayanıklıdırlar da. Süvarileri ise bir orduyu tek başına yıkacak türdendir. Svadyalı Şövalyelerle kıyaslanamayacak kadar güçlü Sarranid Memlüklerine sahiptirler ve baştan aşağı kullandıkları zırhlardan dolayı "Sarranid Tankı" olarak ta adlandırılırlar. Kendi ürettikleri kılıçlar, zırhlar, baltalar ve çekiçler vardır. Kendilerine özgü Çöl Atı gibi birçok zırhlı-zırhsız atlara sahiptirler. Kale kuşatmasında ortalama, kuşatma savunmasında güçlü ve meydan muharebelerinde eğer yanlarında biraz da olsa memlük varsa mükemmeldirler.
  Tavsiyeler:
  Tamamı Sarranidlerden oluşacak bir ordu kurmayı planladıysanız pek iyi bir fikir değil. Bu kural her ulusun askerleri için geçerlidir çünkü her ulusun diğer uluslarda olmayan özelliklerde birimleri vardır. Sarranid Memlükler yetiştirmeyi hedeflemelisiniz. Sarranid Memlükler, savaşlarda çoğu kez zafer elde etmenizi sağlar ve ortalama bir terfi zorluğu vardır. Kendinize okçu ve arbaletçi, paralı asker ve birkaç piyade birimi alarak savaşa giderseniz ve kazanırsanız Sarranid askerlerinizi daha hızlı terfi ederseniz. Fakat savaşlar sırasında bir sorun ortaya çıkacaktır. Büyük bir ihtimal yetiştirmek için topladığınız Sarranid askerleri savaşlarda ölecektir. Bunun için yetiştireceğiniz birimleri ayrı olarak gruplandırın ve bizzat savaşmaya sokmayın. Kazanıyor olsanız bile ayrı gruplandırdığınız bu askerlere geri çekilme emri verin ya da en arkada tutun. Bir süre sonra terfi olmaya başlarlar.

  Krallıklar böyle.

  Ordumuzda bulundurmak için bize:
  SÜVARİLER (%60 Arkadan dolanacağız.Sarranid Memlükleri)
  PİYADELER (%20Rakibin düşmanlarını kırıp geçecekleri için.Nordları tavsiye ederim)
  OKÇULAR (%10 Bunlarda süvarilerimize yardım edecekler.Farketmez hangi ırk olduğu)
  İsteğe bağlı kargılı atlı veya okçu atlı ki Khergit hanlığı tavsiyemdir ikisindede.
  Savaştayken taktik 1:Hamburger taktiği
  Şimdi askerlerimize f1 tuşuna basılı tutarak olduğumuz yeri işaretliyoruz (yani burda dursunlar)
  Sonra keşife çıkıp düşmanı buluyoruz ardından askerlerimizin yanına gidip 3 tuşuna basıyoruz sonra
  1.F1
  2.Manevra taktikleri
  3.Beni takip edin
  diyerek süvarileri peşimize takıyoruz.Piyadeler yavaş olduğu için 1 tuşuna basarak
  1.f1
  2.MANEVRA TAKTİKLERİ
  3.Hücum seçiyoruz onlar saldırıyor aynısı 2 ye basarak yapıyoruz ki okçularda saldırsın

  Bu sırada biz atlılarla arka tarafa dolaşıyoruz.İlk kill mesajı geldiğinde atlılarıda düşmanın üstüne sürüp galibiyeti alıyoruz.Zaten Diplomasi mod yoksa rakip askerler kolayca dağılır süvarilerimizde dağılan askerleri kolayca ezip geçerler.Süvarileri sarranidden almamızın sebebi bu hem güçlüler hem hızlılar hemde çok zor ölürler.

  Peki neden hamburger ismi ?
  Rakip askerler et
  bizim piyadeler ve süvariler ekmek.Kapanıncada hamburger

  2.Taktik gelicek birazdan.
Working...
X
porno