Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Oyun Çözümleri Var Bir Bakın Derim

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Oyun Çözümleri Var Bir Bakın Derim


  Arkadaşlar Bu Benim İlk Konu Açışım...Lütfen Harcadığım Emeği Göz Önünde Bulundurarak Yorumlarınızı Yazın

  The SpongeBob SquarePants Movie

  BÖLÜM 1: Love thy Neighbor

  Oyuna Sünger Bob olarak başıyoruz. Gary ile yaptığımız konuşmadan o gün Krusty Krab 2'nin açılacağını ve Bay Yengeç'in burası için bir müdür seçeceğini öğreniyoruz. Bu konuda kendimize güvenimiz tabii ki tam. Tek yapmamız gereken duşumuzu almak, kare şortumuzu giymek ve dişlerimizi fırçalayıp Krusty Krab 2'ye gitmek.

  Hemen soldan alarm saatini alın. Banyoya gidin ve lavabodan Sünger Bob'un iki dişi için yapılmış olan özel diş fırçasını alın. Sonra duş alın. Mutfağa gidip spatulayı ve dolaptaki buzu alın. Sünger Bob'un odasına geri dönüp spatula ile sandığı açın. İşte meşhur kare şortumuz. Hemen giyelim o zaman. Diş macunumuz kalmadığı için dişlerimiz fırçalayamıyoruz. Hemen komşumuz Squidward'a gidip onu fazla rahatsız etmeden(?) diş macunu istemeliyiz.

  Komşumuzu banyo yaparken yakalıyoruz. Lavaboda istediğimiz diş macunu mevcut. Kısa süren dostça bir konuşmadan sonra Squidward diş macununu vermeyi reddediyor. Hmmmm. Sünger Bob bu konuda birşeyler düşündü bile. Müzik setini kapatıp çıkmadan önce yazı tahtasındaki Squidward'ın yeni telefon numarasını öğrenin. Tekrar evimize geri dönüp telefonu kullanmak istediğimizde televizyonun yaptığı gürültüden dolayı Sünger Bob telefonu kullanamıyor. Televizyonu kapatmak istediğimizde ise açma/kapatma düğmesinin bozuk olduğunu ve kumandaya gerek olduğunu görüyoruz.

  Dostumuz Patrick'i ziyaret etmenin vakti geldi. Patrick'in evine gittiğimizde kapalı olan televizyonu elinde bizim kumandamızla izlediğini görüyoruz. Buzu verdikten sonra Patrick kumandayı bize vermeye ikna oluyor. Hemen eve gidip televizyonu kapatın.

  Telefon etmeye çalıştığımızda bu seferde hatlarda bir sorun olduğunu görüyoruz. Mutfaktaki arka kapıdan bahçeye çıkın. Telefon tamircisi ile konuşun. Tamirciyi korkutup kaçırmamız gerektiği açık fakat Sünger Bob'un "Booooo" demesi yeterli olmuyor. O zaman alarm saatimizi kullanalım. Daha sonra telefon kutusunu düzeltmek için tıkladığımızda ben şöyle bol kablolu bir bulmaca bekliyordum (maalesef böyle bulmacaları bu oyunda bulamayacaksınız) fakat birden Sünger Bob tamir işlemini yaptı.

  Daha sonra eve girip Squidward'ı arayın. Squidward telefon ile meşgulken hemen onun evine gidip banyodan diş macununu alın. Diş macunu ile diş fırçasını kullandıktan sonra musluğu açın ve Sünger Bob dişlerini fırçalasın. Daha sonra Krusty Krab 2'ye gidiyoruz ve ilk bölüm burada bitiyor.

  BÖLÜM 2: Evil Under the Sea

  Bu bölümde en küçük ama en şeytani deniz canlısı Plankton'u oynuyoruz. Tabii ki bölüme Chum Bucket'da başlıyoruz. Şöyle bir mönüyü inceleyin. Daha sonra içeri girip Karen ile konuşun. Şeytani plan sıkıntısı çeken Plankton'un Z harfini incelemeyi unuttuğunu farkediyoruz. İngiliz anahtarını alın. Dolaptan Z harfini inceleyin. İşte planımız. Kralın tacını çal. Yalnız küçük bir sorunumuz var ki uçuş paketimize robot Sünger Bob yüzünden erişemiyoruz. Önce anahtarı robot Sünger Bob üzerinde kullanmayı (fırlatmayı) deneyin. Pek işe yaramayacak. Mönünün olduğu yere gelip süpürge ile mönüyü kurcuklayın. Robot Sünger Bob buraya gelince hemen gidip uçuş paketinizi alın. Hemen dışarı çıkıp Neptune Kalesine yola koyulun.

  Burada basit bir aksiyon bölümü var. Amacımız o deniz anası ya da herneyse o canlılara dokunmadan ilerlemek. Bu bölümü geçtikten sonra artık kaledeyiz. Ahıra gidip biraz aşağılandıktan sonra oradaki nalı alın ve içerideki kütüphaneye gidin. Buradaki soytarı ile konuştuktan sonra yerdeki ipi alın ve nal üzerinde kullanın. Daha sonra Kralın tacının bulunduğu odanın önüne gelin ve düğmeye nalı fırlatın. Buradan tırmanıp düğmeye basıp kapıyı açın. İşte savunmasız bir şekilde kralın tacı oracıkta duruyor. Alın ve ikinci bölümde bitsin.
  BÖLÜM 3: Hit the Road

  3. Bölüme başlarken Sünger Bob müdürlük için seçilemediğini öğreniyor ve birazcık(?) ortalığı dağıtıyor. Plankton tacı çalarken bıraktığı bir not ile suçu Bay Yengeç'e atıyor ve Kral'da ceza olarak Bay Yengeç'i donduruyor. Bay Yengeç'i kurtarabilmek için Shell City'ye gitmemiz lazım.

  Squidward ile konuşun. Yürüyerek gidemeyeceğimiz için amacımız Bay Yengeç'in "Patty mobil"ini kullanmak. Bu araca mutfağın alt katında bulunan bir asansörle ulaşabileceğimizi ancak bu asansörü kullanmak için gereken giriş kartının iki çocuk tarafından alındığını öğreniyoruz. Mutfağa gidip kıskacı alın. Yemek odasında bize tanıdık gelen balıkla konuşun. Dışarı çıkıp tamirci ile konuşun. Krusty Krab 2'ye girip küçük kız ile konuşun:

  Sünger Bob: "Merhaba küçük kız, ne yapıyorsun?"
  Küçük kız: "Hiiiç. Öylesine dikiliyorum"
  Sünger Bob: "Vaaooovv!! Ben de"

  Giriş kartının küçük kızın arkadaşında olduğunu ve O'nun da Goofy Goober'da olduğunu öğreniyoruz. Oraya gidip Morty ile konuşun. Bizden "Fried ice-cream" istiyor. Goofy ile konuşun. Dondurmanın satıldığı bölüme gidip kasiyerle konuşun ve dondurma alın. Dondurmayı kıskaçla kullanın. Krusty Krab 2'ye gidin. Mutfakta kaynayan yağ ile dondurmayı kullanıp "Fried Ice-cream" elde edin. Tekrar Goofy Goober'a gidin ve dondurmayı Morty'ye verin. Artık giriş kartımız elimizde.

  Krusty Krab'ta ki mutfağa gidin. Alt kata inin. Kartı asansör ile kullandıktan sonra dostumuz Patrick ve Patty Mobil ile karşılaşıyoruz. Seyahatimize başlamamızla, arabamızı kaybetmemiz bir oluyor. Benzincideki tiplerle konuşun. İçeride çöp kutusundan şarkı sözlerini alın. Thug Hug'a gidin. Şarkı sözlerini ikizlere verin. Barmenle konuşun. Bilardo masasının etrafındaki tiplerle konuşun. Tuvalete gidin. Patrick ile konuşun. Sabunluğu inceleyin. Geri dönüp barmenle konuşun. Tekrar tuvalete gidin ve sabunluğu kullanın. İşte okyanusda olmamızın faydaları...

  BÖLÜM 4: Free Mindy

  Bu bölümde Prenses Mindy ile oynuyoruz. Mindy dostlarımızın içine düştüğü durumdan haberdar olur ve onlara yardım etmek istemektedir. Dolaptan aynayı ve masadan yapıştırıcıyı alın. Pencereyi açın. Nöbetçi ile konuşun. Pencereye yapıştırıcıyı sürün. Tekrar nöbetçi ile konuşup pencereye gönderin. Artık dışarı çıkabileceğiz. Ahıra gidin ve Dolly ile konuşun. Kütüphaneye gidip Zindancının el kitabını alın. Zindana gidin. Gardiyanla konuşun.

  Gardiyana kitabı verdikten sonra içeri girip Kralın tacının cilacısı ile konuşmamıza izin veriyor. Cilacı ile konuşun ve aynayı parlattırın. Kralın odasına girin. Muhafızla konuşun. Dolly'ye aşık olduğunu öğreniyoruz. Aynayı muhafıza verin ve ahıra gidin. Mindy kahramanlarımızı bulacak ve bölüm bitecek.
  BÖLÜM 5: Entrehenced

  Tekrar Sünger Bob ile oynuyoruz. İlerleyin. Wanderer ile konuşun. Tekrar ilerlediğimizde sisten dolayı kahramanlarımız yola devam edemeyecek. Geldiğimiz yere geri dönüp sağa ilerleyin. Otele girin. Müdür ile konuşun. 1 numaralı odaya girin. Yerdeki delikleri inceleyin. Yeterli ışık olmadığı için delikleri ayrıntılı bir şekilde inceleyemeyeceğiz. Yaşlı kadınla konuşun. Yaşlı kadının incilerinin çalındığını öğrenyiroruz.

  İşte oyunun en eğlenceli bölümlerinden birisi. Artık Sünger Bob bir detektif kimliğine bürünüyor. 2 numaralı odaya girin yerdeki delikleri inceleyin ve Tenant ile konuşun. Resepsiyona gidip tekrar müdürle konuşun. Otelden çıkıp sağa doğru ilerleyin. Mağaraya girin. Tabii ki Patrick korkarak bizi yalnız bırakacak. Explorer ile konuşun. El fenerini alın. Mağarada ilerleyin.

  Burada basit bir bulmaca var (Corridors of confusion). Önce mağaralardan belli bir sırada ışıklar yanacak. Biz de o sırada bu mağaralara gireceğiz. Önce mor, sonra sarı, sonrada kırmızı mağaradan ilerleyin. Burası "pool of perception". Robed Man ile konuşun. Işıklandırma için bir kürenin lazım olduğunu öğrenin. Havuza dört kez bakın. Otele geri dönüp 1 numaralı odaya gidin. El feneriyle delikleri inceleyin. Resepsiyona gidip Müdür ile konuşun. Otelin altına inin ve incileri alın. İşte Sherlock Holmes olayı çözdü.

  İncileri yaşlı kadına verip küreyi alın. Tekrar "Pool of perception"a gidin. Koridorların intikamına hoş geldiniz. Kırmızı, Mavi, Yeşil ve Mor mağaralardan sırasıyla girin. Şimdide "Doors of deception"'dayız. Buradaki seçimi size bırakıyorum. Ne kadar zor olabilir ki

  BÖLÜM 6: A Pain in the Back

  Lumbar Louie'ye yürüyün. Jacques ve Marius ile konuşun. İskeletsiz olmanın ezikliğini onlarla beraber yaşayacağız ve doktorla onların ekibini barıştırmaya çalışacağız. Lumbar Louie'ye girin. Hemşire ile konuşun. "Darkroad" a ilerleyin. Basit bir labirent ile karşı karşıyayız.

  En soldan ilerleyin ve Quack ile konuşun. Sol tarafa ilerleyip çiviye benzeyen nesneyi alın. Dükkana girin ve yengeç ile konuşun. Lumbar Louie'ye geri dönüp çiviyi(ya da her neyse) hemşireye verin. İçeri girip doktorla konuşun ve stetoskobunu alın. Dışarı çıkıp Jacques ve Marius ile konuşup kazağı alın. Labirente geri dönün. Quack'ın yanına gidin ve kazağı sıcak suda kullanın. Kazak çektikten sonra giyin ve tekrar dükkana gidin. Yengeçle konuşun ve Octavia'nın yanına gidin. Stetoskobu verin.

  "Viva la revolucion!"
  BÖLÜM 7: Shell City

  Sonunda Shell City'deyiz. İlk olarak Patrick ile Süner Bob'u kurumaktan kurtaracağız. Bulunduğunuz yerden aşağıya atlayın. Akvaryumun arkasına geçin. Önce masaya ve sonra daktiloya tırmanın. Kırmızı düğmenin üzerine zıplayın. Aşağıya atlayıp, açılan kutudan soğanı alın. Sünger Bob'un yanına gidin ve soğanı kullanarak ağlayıp Sünger Bob'u kurtarın. Masadan atlayıp ön tarafa geçin ve tacı alın. Oyun boyunca bu tacın bu kadar kolay elde edilmesi çok ilginç.

  Buradan dışarı çıkıp ilerleyin. Deniz kabuğunu alın. Merdivenlerden inin ve deniz kabuğunu zift ile kullanın. Plaja ilerleyin. Define avcısı ile konuşun. Okyanusa doğru ilerleyin. Çubuğu alıp deniz kabuğu ile kullanın. Yaptığımız kürek ile X'i kazın ve düdüğü çıkarıp kullanın.

  BÖLÜM 8: Planktopolis

  En sonunda artık evimizdeyiz. Tek yapmamız gerekenin tacı Kral'a vermek olduğunu düşünürken Plankton'un ortalığı bir hayli karıştırdığını görüyoruz. Herkesin kafasında bir kova var ve Plankton yaydığı sinyallerle halkı kontrol edebilmekte.

  Krusty Krab'a gidip müzisyenle konuşun. İçeri girip Plankton ile konuşun. Tekrar müzisyenle konuşun. Chum Bucket'a gidin. Pac-Man benzeri basit bir bölüm oynuyoruz. Amacımız bütün hamburgerleri robot Sünger Bob'a yakalanmadan almak ve mutfağa girmek. Mutfağa girdikten sonra kapının üzerindeki lambayı alın. Geri dönüp Pac-Man bölümünü tekrar oynayın ve dışarı çıkın. Geri döndüğümüzde bir sürpriz bekliyor bizi. Artık müzisyenimizde Plankton'un emrinde.

  İş gene başa düştü. Gitarı ve amfi'yi alın. Amfiye lambayı takın. Krusty Krab'ta ki "storeroom" a girin. Hoparlörü alın ve amfiye takın. Plankton'un olduğu yere gidin. Gitarı üzerinizde kullanın. Amfiyi duvardaki prize takın ve gitarı amfi üzerinde kullanın. Gene basit bir bulmaca ile karşı karşıyayız. Amacımız farklı renklerde gelen notaları kendisi ile aynı renkteki gitar telinin üzerinde iken tıklayarak gitarı çalmak.

  Bu bulmacanın ardından Sünger Bob'un konuşması ile oyun bitiyor...

  Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

 • #2
  Hitman 1 : Codename 47


  Training

  Bu bölüm için anlatacak bir şey yok, adı üstünde training. Genel kontrolleri öğreniyor ve silahlarla pratik yapıyorsunuz, takdir edersiniz ki bunları size bir de benim anlatmam salakça olur. Ekranın altında hangi hareketi nasıl yapacağınız ve nereye gitmeniz gerektiği yazıyor zaten, bunları uygulayarak bölümü bitirebilirsiniz. Zorlanabileceğiniz tek konu bulunduğunuz binadan çıkmak olacaktır sanırım. O mavi elbiseli maymun bir türlü kapıyı açmıyor değil mi? Silah eğitimini tamamladıktan sonra koridorda ilerlemeye devam edin, mavi elbiseli bir adam göreceksiniz. Sizi görmeden önce onu öldürün. Tam otomatik silahlardan birini seçin ki anında ölsün. Sonra adamın üstündeki giysileri alın ve giyin. Şimdi onlardan biri gibi gözüküyorsunuz.. Silahınızı (holster komutuyla) gizlemeyi unutmayın! Şimdi kapıyı bir türlü açmayan adamın yanına gidin, sizi onlardan biri sandığı için bu sefer kapıyı açacak. (Kapıyı yine de açmıyorsa büyük ihtimalle silahı hala elinizde taşıyorsunuzdur.) Kapıdan geçin, adamı vurun ve bölümü bitirin..

  Görev 1: Kowloon Triads in Gang war
  Amaç: Kızıl Ejderha arabulucusunu öldür.
  Ödül: 13.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Zaten pek bir seçim şansınız yok! Aslına bakarsanız sniper tüfeğinden başka bir silah gerekmiyor. Fakat "yakın temasa" girmeniz olasılığını gözönüne alırsak, bir tane de Hardballer almanız menfaatiniz icabıdır. Yönümü şaşırırım diyorsanız (ki bu kadar küçük bir haritada bunu becerebiliyorsanız gidip solitiare oynayın daha iyi) bir tane de pusula (compass) alabilirsiniz.

  Gayet kolay bir görev, endişe etmeyin. Görev başladığında (hemen yanınızdaki araba size ait. Burayı unutmayın, görevi tamamlamak için arabanızın yanına dönmeniz gerekiyor) haritanın tam ortasındaki kare şeklindeki parkı bulana dek koşar adım ilerleyin. Parkın yerini bulmakta zorlanırsanız (ki hiç zannetmiyorum) M tuşuyla map'inize bakabilir veya screenshot'a bir göz atabilirsiniz. Burası çevresi duvarlarla çevrelenmiş üstü açık bir park ve tam olarak bir kare şeklinde. Parkın dört bir tarafındaki apartmanların her birinin çatısına asansör kullanılarak çıkılabiliyor. Hedefinizi bu çatılardan sniper tüfeğiyle vuracaksınız, sorun hangi çatının en temiz atış açısına sahip olduğunda.. Haritanızı açın. Parkı görüyorsunuz değil mi? En iyi atış açısı, parkın doğu tarafındaki apartmanın çatısında elde ediliyor. (Zorluk çekiyorsanız screenshot'a bakabilirsiniz: 1 numaralı yer göreve başladığınız nokta oluyor, 2 numaralı yer hedefin parka gireceği yeri gösteriyor ve 3 numaralı yer de çatısına çıkmanız gereken apartman.) Bu apartmanın dışındaki asansörü kullanarak çatıya çıkın, asansör yükselirken vakitten kazanmak için sniper tüfeğini hazır edin. Bu sırada bodyguard'ların gelişini gösteren ara demo girmiş olmalı. Beklerken tüfeğinizle "talim" yapın, hedef kırmızı bir elbise giyiyor ve kafasında da kırmızı bir şapka var. Limuzinden inip parka girecek, parkın kapısından girdikten sonra da ortadaki Buda heykeline doğru yürüyecek, atışınızı bu arada yapmalısınız. İlk atışta vurabilirseniz çok iyi, vuramazsanız da endişe etmeyin, silah sesini duyduğu an birkaç saniyeliğine olduğu yerde kalacak, bu sırada bir atış daha yapabilirsiniz. O zaman da vuramazsanız kendinize başka iş arayın zaten..

  Bodyguard'ların girdiğini gösteren demodan yaklaşık bir dakika sonra, hedefin gelişini gösteren ara demo girecek. Dikkatlice nişan alın ve vurun. Siz bunu yaptıktan hemen sonra bir helikopterin gelişini gösteren bir demo girecek, helikopterin içinde de otomatik silahlı ve çok sinirli bir adam duruyor! Endişelenmeyin ve onu da vurun, yalnız kafasına nişan almaya dikkat edin. Hepsi bu. F2 tuşuna basarak görevin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edin, sonra da holster komutuyla silahınızı saklayıp gayet cool bir ifadeyle aşağı inin ve salak salak bakınan bodyguard'ların önünden geçip arabanızın yanına dönün, görev tamamlanacak. Yalnız kızıl ejderha üyesini öldürdükten sonra benim gibi gaza gelip bütün bodyguard'ları temizlememeye dikkat edin. Eğlenceli olabilir ama yaptığınız "pisliği" temizlemek için birini gönderiyorlar ve masrafı sizin cebinizden çıkıyor..

  Görev 2: Ambush at the Wang Fou Restaurant
  Amaç: Mavi Lotus elçisini ve 4 Mavi Lotus üyesini öldür
  Ödül: 12.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli (fiber wire), susturuculu Baretta, bomba/uzaktan kumanda (bu zaten veriliyor)

  Katilliğe alıştınız mı bakalım? Giderek daha zevkli oluyor değil mi? Endişelenmeyin, ruhunuzda birazcık psikopatlık var o kadar, hangimizin yok ki? Aslında şu yazdıklarımı okudum da biraz ürperir gibi oldum, görev elçiyi öldürmek, ödül şu kadar, ekipman olarak boğma teli tavsiye ediyoruz, buranın boğma teli çok meşhurdur almadan geçmeyin! Allah muhafaza şu yazdıklarımı kız arkadaşım okusa beni anında terk eder, yetmiyormuş gibi aynı gün savcılığa da ihbarda bulunur..

  Görev başladığında (öldürmeniz gereken 4 Mavi Lotus üyesi hemen sağınızdaki sokakta duruyor ama şimdilik onlara bulaşmayın sakın) hafifçe sola dönün ve açık bir kanalizasyon kapağı görene kadar dümdüz ilerleyin. Kapağı kaçırmanız imkansız, şorul şorul ses çıkarıyor.. (Zorlanıyorsanız screenshot'a bakın, 1 numaralı yer başlama yeriniz, 2 numaralı yer kanalizasyon kapağının olduğu yer, 3 numara bomba yerleştirmeniz gereken arabanın olduğu yer ve nihayet 4 numara da öldürmeniz gereken 4 Mavi Lotus üyesinin bulunduğu yer.) Kapağın yanında bir müddet bekleyin, hemen yan sokağa bir limuzinin geldiğini gösteren bir ara demo girecek. Yerinizden ayrılmayın. Limuzin şoförü arabadan inip bulunduğunuz yere doğru gelmeye başlayacak. Yavaş yavaş ona doğru ilerleyin, arkasına geçin ve şoför kapağın yanına geldiğinde boğma telini kullanarak onu öldürün. Burada zamanlamaya dikkat etmelisiniz çünkü şoförle beraber yan sokaktan bir de sivil geliyor ve sizi "işinizi" yaparken görürse derhal alarm veriyor. Sivilin geçip gitmesini bekleyin ve şoförü itinayla öldürün, üzerindeki giysileri alın ve cesedi kanalizasyona atın. Şimdi yan sokaktaki (şoförün geldiği sokak) limuzinin yanına gidin (şoförün giysilerini giymiyorsanız yaklaşmanıza izin vermeyeceklerdir) ve şoför kapısına tıklayarak açılan menüden "bomba yerleştir" seçeneğini seçin. Bombayı yerleştirdiğinizi gösterir kısa bir demo girecek, demo bitince göreve başladığınız noktaya (yani arabanızın yanına) dönüp beklemeye başlayın. Yaklaşık iki üç dakika beklemeniz gerekecek. Bomba koyduğunuz araba bulunduğunuz sokağa girip 4 Mavi Lotus üyesinin yanından geçecek, tam bu anda uzaktan kumanda ile bombayı patlatın. Patlama Mavi lotus üyelerini de öldürecek. Hemen F2 tuşuna basın, görev tamamlanmamış görünüyorsa hala sağ olan bir Mavi Lotus üyesi var demektir. Bu durumda silahınızla işi siz bitirin. Artık arabanızın yanına dönebilirsiniz, böylece görev bitiyor.

  Görev 3: The Massacre at Cheung Chau Fish Restaurant
  Amaç: Kızıl Ejderha üyesini öldür - Cesedini kanalizasyona at - Polis şefini öldür - Olay yerine Kızıl Ejderha madalyonunu bırak
  Ödül: 15.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, çelik yelek (noolur nolmaz)

  Biraz zamanlama gerektirmesi dışında basit bir görev. Önce screenshot'ı açıklayayım: 1 numaralı yer her zamanki gibi görevinize başladığınız yer, 2 numaralı yer Kızıl Ejderha üyesinin geleceği sokak, 3 numaralı yer Kızıl Ejderha üyesinin cesedini atacağınız kanalizasyon ve 4 numara da polis şefini öldüreceğiniz restoran.

  Görev başladığında sola dönün ve koşarak restoranın yanına gidin. İçeri girin ve barmenle konuşun, tuvaleti kullanmak istediğinizi söyleyin. Size anahtarı verecek. Anahtarı alıp tuvalete girin ve üzerinizde silah namına ne varsa (boğma teli hariç) çıkarıp buraya bırakın. Restorandan dışarı çıkın (tuvalet penceresini kullanarak da dışarı çıkabilirsiniz). Şimdi biraz hızlı olmanız gerekiyor. Öldürmeniz gereken Kızıl Ejderha üyesi yola çıktı bile. Kızıl Ejderha üyesi bir yan sokaktan yürüyerek gelecek (screenshot'a tıklayıp 2 numaralı yere bakın, orası geldiği sokak) ve onu çabucak öldürmeniz gerekiyor. Adamın geleceği sokağa gidip beklemeye başlayın, uzaktan yürüyerek geldiğini görüyor olmalısınız. Zamanlamaya dikkat, tam karşı sokaktan da bir sivil geliyor. Sivilin geçip gitmesini bekleyin, sonra da Kızıl Ejderha üyesinin arkasına geçip boğma teliyle onu öldürün. Bu esnada karşı sokaktan bir de polis geçecek ama arkası size dönük olduğu için sizi göremiyor, merak etmeyin. Kızıl Ejderha üyesini öldürürken dikkatli olun, ne yapmak üzere olduğunuzu fark ederse kaçıp gidiyor ve görev başarısız oluyor.. Adamı öldürdükten sonra hiç zaman kaybetmeden cesedini doğu tarafınızda kalan (screenshot'ta 3 numaralı yer) kanalizasyona doğru sürüklemeye başlayın. Kanalizasyonun yanına geldiğinizde adamın giysilerini ve üzerindeki Kızıl Ejderha madalyonunu alın, sonra da cesedi kanalizasyona atın. Şimdi restorana geri dönün ve içeri girin. Girişte polisler üstünüzü arayacak, silah bulurlarsa el koyacaklar zaten bu yüzden silahı tuvalete sakladık. İçeri girince ortamda üç kişi olduğunu göreceksiniz: Barmen ve masada oturan bir Çinliyle öldürmeniz gereken polis şefi. Polis şefinin yanına yaklaşmadan (çok yaklaşırsanız sizin bir "sahtekar" olduğunuzu anlıyor) hemen tuvalete girin ve silahınızı alın. Geri dönüp polis şefini öldürün. Kafaya tek kurşun, anında ölüyor! Şimdi acele etmelisiniz.. Tekrar tuvalete dönün ve Kızıl Ejderha madalyonunu çıkararak yere bırakın. Pencereden dışarı çıkın, burada bekleyen bir veya iki polis olabilir, gerekiyorsa onları da öldürün ama fazla da abartmayın, parası sizden kesiliyor ayrıca çok fazla kişiyi öldürürseniz görev başarısız olabiliyor.. Bundan sonra tek yapmanız gereken arabanızın yanına dönmek, görev bitecek. (Eğer bitmiyorsa büyük ihtimalle Kızıl Ejderha madalyonunu olay yerine bırakmayı unuttunuz demektir, tekrar söyleyeyim madalyonu restoranda herhangi bir yere bırakmanız gerekiyor.)

  Görev 4: The Lee Hong Assassination
  Amaç: Kasanın şifresini bul - Kasayı bul - Jade Figurine'i Herbal Shop'a götür - Lee Hong'u öldür - CIA ajanı sağ kalmalı
  Ödül: 15.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli ve/veya bıçak, susturuculu Baretta, çelik yelek (muhakkak alın). Aslında daha fazla ekipman gerektiren bir görev ama öldürdüğünüz adamların silahlarını alabildiğiniz için fazla para harcamanıza gerek yok.

  Çok uzun süren ve oldukça büyük bir alanda geçen bir görev. Tam 4 screenshot'ta ancak toparlayabildim! Başlamadan önce screenshot'taki kısaltmaları açıklayayım, sık sık onları kullanmak zorunda kalacaksınız. İlk screenshot'ta (görev41 olarak geçen ss) 1 numaralı yer başlangıç yeriniz ve 2 numaralı yer de girmeniz gereken binanın olduğu yer. İkinci screenshot, (görev42 olarak geçen ss) binanın giriş katını gösteriyor, 1 numaralı yer binaya giriş yeriniz, buraya başlangıç noktası diyeceğim. B yazan yer Bar oluyor, T yazan yerse tuvalet. R restoran, M mutfak ve H'de Herbal Shop'un yerini gösteriyor. G ise.. şey oluyor, genelev. "Türk aila yapısına" aykırı olabilir fakat yapacak bir şey yok, genelev orası.. V VIP Alanını gösteriyor, K1 ve K2 ise kasanın bulunabileceği iki ayrı noktayı temsil ediyor.

  Üçüncü screenshot (görev43 olarak geçen ss) binanın ikinci katını gösteriyor. K3 ve K4 ise kasanın bulunabileceği diğer alternatif yerler. Binanın ikinci katına hemen her yerdeki merdivenleri veya asansörleri kullanarak çıkabilirsiniz. Dördüncü ve son screenshot ise (görev44 olarak geçen ss) binanın bodrum katını gösteriyor. C harfi CIA ajanının tutulduğu yer, G harfi gizli geçitin bulunduğu yer, M harfi Lee Hong'un merkezi ve B harfi ise görevin sonunda kullanacağınız sürat teknesinin yerini temsil ediyor.

  Biraz uzun oldu ama, bu screenshot'ların oldukça işinize yarayacağı fikrindeyim. Her neyse, göreve geçelim. İlerleyin ve ilk screenshot'ta 2 rakamıyla gösterilen binaya girin, zaten girebileceğiniz başka bir bina da yok.. Kapıdan girer girmez şöyle bir durun.. Burası başlangıç noktamız. Dikkat ettiyseniz buradan üç farklı yöne gidilebiliyor. Sağınızda önünde iki bodyguard'ın beklediği bir kapı (genelevin girişi), solunuzda merdivenler ve önünüzde de üstünde "Bar" yazan bir kapı var. Şimdilik girebileceğimiz tek yer Bar zaten, o yüzden Bara doğru ilerleyin. Buradaki barmeni bulun ve onunla konuşun. Bir "credit flyer" çıkarıp tezgahın üzerine bırakacak. Flyer'ı alıp (isterseniz) barmenle tekrar konuşun. "Patronun kasasını karıştıran beyaz adamın" -CIA ajanı- alt katta bir yerde tutulduğundan bahsedecek. Pek cesaret verici değil ha? Buradaki işiniz bittiğine göre, tuvaletlere gidebilirsiniz. Barın bulunduğu odada, altıgen şeklinde bir giriş dikkatinizi çekmiş olmalı. Buradan geçin ve "restrooms" tabelalarını takip ederek tuvaletlere ulaşın (ikinci screenshot'ta T harfiyle gösterilen yer.) İki tuvalet ve önlerinde bekleyen bir bodyguard var. O bodyguard'ı öldürüp giysilerini almalısınız. Tek problem, soldaki tuvalete garsonların girip durması. Zamanlamanızı iyi ayarlamalısınız. Bodyguard'ın arkasına geçin ve boğma telini (ya da bıçağı, ama en güvenlisi boğma teli) kullanarak onu öldürün. Cesedini sağdaki tuvalete saklayın çünkü garsonlar buraya girmiyor. Bu sırada bir garsona yakalanırsanız ortalığı ayağa kaldırmadan onu da öldürmeniz gerekiyor. Bodyguard'ı öldürüp cesedini sağdaki tuvalete sürükledikten sonra giysilerini alın. Şimdi başlangıç noktasına geri dönün.

  Bu sefer sağınızda kalan genelev kapısına yönelin. Flyer'ı inventory'nizden çıkarın, onu gören bodyguard'lar geçmenize izin verecek. İçeri girdikten sonra önünde sakallı ve sarı/mor renkli bir elbise giyen şişman bir adamın durduğu kapıyı bulmanız gerekiyor. Gözlükleri olmadığından diğer bodyguard'lardan farklı, bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Önünde dikildiği kapıdan geçin (elinizde flyer yoksa geçmenize izin vermeyecektir) ve merdivenleri kullanarak bir üst kata çıkın. Çıkar çıkmaz yaşlı bir kadın ve yanında dikilen mini etekli bir kız göreceksiniz, hani Lokman Hekimin ye buyurduğu cinsten bir lokum.. Yaşlı kadınla (kibarca mama diyelim) konuşun, yanında dikilen kızı "eğlenmeniz maksadıyla" size verecek. Kızı takip edin, sizi odasına götürecek. Odasına girdikten sonra kızın üzerine tıklayıp "talk" seçeneğini seçin, başka bir seçenek çıkmıyor maalesef.. Bir ara demo girecek, kız kaçmasına yardım etmeniz karşılığı kasanın şifresini size verebileceğini söylüyor, siz de kabul ediyorsunuz. Demo bitince kızı tekrar takip etmeye başlayın. Kız bir merdivenin önünde durana kadar takip edin, merdivene yöneldiğinizde kısa bir demo daha girecek. Demodan sonra yine kızı takibe devam edin. Kızın kaçışını ve size kasanın şifresini verişini gösteren bir demo daha izleyeceksiniz, artık kasayı aramaya başlayabiliriz..

  Binada tam 4 yerde kasa bulunuyor, ancak yalnızca birinin içinde size lazım olan Jade Figurine var. Görevi her başlattığınızda doğru kasa da değişiyor, yani önceden "şu kasa" demek mümkün değil. Bize hangi kasaya gitmemiz gerektiğini CIA ajanı söyleyecek. Başlangıç noktasına geri dönün ve bu sefer sola, VIP bölgesine girin. Bu bölgede bir sürü asansör var, birini kullanarak "basement"a inin. Dördüncü screenshot'ı açın ve CIA ajanının tutulduğu odanın yerine bakın (C harfiyle gösterilen oda), oraya gitmeniz gerekiyor. Sık sık map'ten durumunuzu kontrol ederek odaya ulaşın, dikkat ettiyseniz kapıda bir bodyguard nöbet tutuyor, ayrıca etrafta turlayan bir bodyguard daha var. Nöbetçi odaya girmenize izin vermeyecektir, ikisini de öldürmeniz lazım. Tur atan nöbetçinin peşine düşün ve uygun bir yerde sessizce işini bitirin. Gidip kapıda nöbet tutan bodyguard'ı da sessiz bir silahla öldürün ve odaya girip CIA ajanını kurtarın, size doğru kasanın olduğu yeri söyleyecek. Müneccim olmadığım için ne diyeceğini bilemiyorum, dediğim gibi her seferinde kasanın yeri değişiyor. İkinci ve üçüncü screenshot'larda dört kasanın da yerini gösterdim, ajanın size söylediği kasa hangisiyse oraya gidin. Her kasanın yanında bir veya iki nöbetçi bekliyor ve onları öldürmeniz lazım. Yalnız çok gürültü yapmayın da tüm genelev başınıza toplanmasın.. Nöbetçileri hallettikten sonra kasayı açın ve içindeki Jade Figurine'i alıp holster komutuyla saklayın.

  Tekrar başlangıç noktasına dönün. Şimdi Herbal Shop'a gitmeniz gerekiyor, burası restoranın olduğu odadaki küçük bir dükkan. (İkinci screenshot'a bakabilirsiniz, H harfi Herbal Shop'ın yerini gösteriyor.) Dükkana girdiğinizde Jade Figurine'i çıkarın ve yaşlı adamla konuşun. Size Lee Hong'un odasına giden "gizli bir geçitten" bahsedecek ve Lee Hong'un baş fedaisini öldürmeniz için bir şişe de zehir verecek. Dükkandan çıkın, tam o anda Lee Hong ve baş fedaisi restorana girip masalardan birine oturacak.

  Bu noktadan sonra iki şekilde devam edebilirsiniz: Ya Quake ruhuna uygun bir şekilde davranıp masada oturan Lee Hong ve fedaisini öldürür sonra da yaklaşık 100 kişiyle falan kapışarak çıkışa doğru ilerlersiniz, ya da daha sessiz bir yöntem seçersiniz. Sessiz yöntemi seçecekseniz, tekrar tuvaletlerin yanına dönmeniz ve buraya girip duran garsonlardan birini öldürerek giysilerini almanız gerekiyor. Garsonun giysilerini aldıktan sonra restorana dönüp mutfağa girin, hemen önünüzdeki masada bir kase çorba duruyor. Çorbanın üzerine tıklayıp "zehir" seçeneğini seçin ve tabağı alıp Lee Hong'un masasına gidin. Fedai çorbayı tatmak isteyecek ve zehirlenip ölecek, Lee Hong ise kaçacak. Bundan sonra sürekli tetikte olmanız gerekiyor, her an fark edilebilirsiniz. Asansörlerden birini kullanarak tekrar basement'a inin ve hemen dördüncü screenshot'ı açın. Basitçe M harfiyle temsil edilen odaya ulaşmanız gerekiyor, Lee hong burada. Yol boyu pek çok nöbetçiyle kapışmanız gerekecek, bu iş için (öldürdüğünüz nöbetçilerin cesetlerinden alabileceğiniz) AK-47'leri kullanın. Yönünüzü sık sık kontrol ederek bu doğrultuda ilerleyin, doğru yöndeyseniz eninde sonunda karşınıza bir asansör çıkacak. Buna binerek "Basement 2"ye inin. İlerlemeye devam edin, bir asansör daha göreceksiniz. Buna da binin ve "Level 1"e çıkın. İşte Lee Hong burada.. Asansörden çıkar çıkmaz bir merdiven göreceksiniz, silahınızı saklamış bir halde merdivenlerden çıkın. Yukarıda üç oda var ve Lee Hong bunların arasında dolanıp duruyor. Açıkçası odalardan birine saklanıp Lee Hong'u boğma teliyle falan sessiz bir şekilde öldürmek en uygunu ama bunu yapmak hemen hemen imkansız. En iyi yöntem silahınızı çıkarıp bütün nöbetçileri ve Lee Hong'u öldürmek. Kendinizi sıkı bir savaşa hazırlayın, yaklaşık 10-15 tane nöbetçi var ve Lee Hong'ta kolay kolay ölmüyor.. Ortalıkta nefes alan canlı olarak bir siz kaldığınızda, merdivenlerden aşağı inin ve kaçacağınız bota giden kapıyı bulun. Normal bir kapıya benzemiyor, içiçe geçmiş parmaklıklardan oluşan kafes kapısı gibi bir şey.. Kapıdan geçtiğinizde bir asansör göreceksiniz, bunu kullanarak "docks"a inin ve botun yanına gidin, görev -en sonunda- bitecek..

  Görev 5: Find the U'wa Tribe
  Amaç: Kutsal heykelciği bul - Heykelciği yerli köyüne geri götür
  Ödül: 5.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Kullanmasını biliyorsanız önce bir pusula alın çünkü ormana gidiyoruz ve yön bulmak epey zor.. Sonra boğma teli ve çelik yelek. Bundan sonrası biraz da sizin oynayışınıza bağlı: Ormanın çeşitli yerlerinde bol miktarda silah ve cephane bulunuyor. Hepsinin yeri de haritada gösterilmiş. Eğer yeterince sabırlıysanız hepsini bulabilirsiniz ve bu durumda başka bir silah almanıza da gerek yok. Örneğin M-60 ve Baretta ormanda zaten bulunuyor. Ancak o kadar uğraşamam diyorsanız silahları satın almak zorundasınız.. Bu durumda M-60 veya M-16 tavsiye ediyorum.

  Ormana hoş geldiniz.. Burada "sağa sapın, şimdi sola dönün" şeklinde yön bildirmek mümkün değil çünkü ortalıkta kerteriz olarak kullanabileceğimiz bir şey yok. Hemen screenshot'a tıklayın: 1 numara her zamanki gibi başlangıç yeriniz, 2 numara uçağın düştüğü (heykelciğin bulunduğu) yer, 3 numara yerli köyü ve 4 numara da şefin oğlunun tutulduğu yer.

  Toprak bir yol bulana dek ilerleyin. Bu andan sonra tetikte olun: Etrafta devriye gezen bir sürü asker var. Gözünüze birini kestirin ve sessiz bir şekilde öldürüp giysilerini alın. Gördüğünüz ilk askeri öldürmeyin, yakınlarda arkadaşları olabilir. Bir süre izleyip yalnız olup olmadığını anlayın, yalnız değilse başka bir kurban bulun. Netice itibariyle, bir askeri öldürüp giysilerini almanız gerekiyor.

  Bu işi hallettikten sonra, uçağın düştüğü yere (screenshot'ta 2 numaralı yer) doğru ilerleyin. Uçağın enkazı askerlerle çevrili. (Eğer elinizde M-16 varsa onu bırakmanız gerekiyor.. Askerler nedense M-16'yı görür görmez şüphelenip ateş etmeye başlıyorlar! AK-47 veya M-60 taşıyorsanız bir şey olmuyor.) Bulmanız gereken heykelcik, yolcu kapısının hemen yanında. Şansa bakın ki burada bir asker bekliyor.. Onu sessizce öldürüp cesedini uçağın içine saklayın. Eğer sessizce öldüremezseniz buradaki bütün askerlerle kapışmaktan başka şansınız yok.. Bu durumda kanadın üstünde bir asker olduğunu da unutmayın. Ben üç defa nerden geldiğini anlamadığım bir kurşunla ölüp bölüme baştan başlamak zorunda kaldığımdan, adamın yerini iyice öğrendim, kanadın tepesine tünemiş.. Netice itibariyle, heykelciği alın ve screenshot'ta 3 numarayla gösterilen yerli köyüne gidin.

  Yolda belli bir yönü işaret eden heykeller görebilirsiniz, bunlar yerli köyünün yerini gösteren "tabelalar", onların gösterdiği yönde ilerlerseniz köyü daha çabuk bulursunuz. Köye girmeden önce muhakkak heykelciği inventory'nizden çıkarın ki yerliler görsün. Aksi halde sizi düşman bir asker zannedip işinizi bitiriyorlar.. Kabilenin şefini bulmanız lazım. Bu işi hafife almayın, köy epey büyük ve şefin kulübesini bulmak benim on dakikamı aldı. Köye hangi yönden gireceğinizi bilemediğimden bir yer tarifi yapmam mümkün değil, ancak önünde bir sürü yerlinin dolandığı büyük bir kulübe bulmanız gerekiyor. Şef kulübenin önünde dikiliyor, ona doğru gidin, kısa bir demo girecek. Şefin oğlunu kaçırmışlar ve onu kurtarmanız gerekiyor.. Şefin oğlu screenshot'ta 4 numarayla gösterilen yerde.

  Burası nehrin üzerine kurulmuş bir köprü, köprünün her iki yanında da gözetleme kuleleri var, şefin oğlu ise köprünün tam ortasında, etrafı askerlerle çevrili. İki seçeneğiniz var: "Ya Allah!" deyip askerlere haldır huldur girişebilir veya kulelerden birine tırmanıp buradaki askeri sessizce öldürür ve sniper tüfeğini alıp herkesi teker teker yere indirebilirsiniz.. Netice itibariyle tüm askerleri öldürmeniz gerekiyor, siz bunu yapınca şefin oğlu köye doğru koşarak ilerlemeye başlayacak. Sakın benim yaptığım gibi onu izlemeyin! Yolda üç tane askerle karşılaştım ve ateş etmeye başladılar, bana bir şey olmadı ama şefin oğlu anında ruhunu teslim etti, görev de başarısız oldu.. Siz farklı bir rotadan köye dönün, şefin oğlunu kendi haline bırakın, eninde sonunda o da köye ulaşacak. Şefin oğlu en sonunda köye döndüğünde tekrar şefle konuşun. Kısa bir demo girecek ve görev bitecek..

  Görev 6: The Jungle God
  Amaç: Gizli geçitten geçerek Pablo'nun karargahına ulaş
  Ödül: 5.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Önceki görevde inventory'nizde ne varsa aynen bu bölüme de geliyor, bir şey satın alamıyorsunuz.

  Oyundaki en kısa ve kolay görev. Screenshot'ta 1 numaralı yer başlangıç noktanız, 2 numara domuz parkı ve 3 numara da "Orman Tanrısının" sunağı. Kabaca yapmanız gereken şey, domuz parkından bir tane domuz alıp sunağa getirmek, orman tanrısı da (bir jaguar) onu yemek için sunağa geldiğinde koruduğu gizli geçide girerek görevi tamamlamak.. Eğer yanınızda birden fazla ateşli silah (örneğin tam otomatik bir tüfek ve bir tabanca) varsa, önce sunağın (ortası kanlı yuvarlak bir taş) yanına gidip otomatik tüfeğinizi burada bırakın. Bunu laf olsun diye yapmadık, aynı anda hem domuzu hem de tüfeğinizi taşıyamıyorsunuz, tüfeği sunağın yanına bırakmasaydık domuzu öldürdüğümüz yerde bırakmak zorunda kalacaktık. Eğer üstünüzde sadece otomatik bir tüfek varsa (düşük bir ihtimal ama) üzgünüm, ondan vazgeçmek zorundasınız. Çünkü allahın belası domuzlar sadece ateşli silahla öldürülebiliyor, boğma teli kullanamıyorsunuz! Neticede, ateşli bir silah kullanarak domuzlardan birini öldürün. Bunu yapar yapmaz bölgedeki askerler (önceden açığa çıkmadıysanız) size ateş etmeye başlayacaklar, sürekli zigzag çizerek (domuzu almayı unutmayın!) sunağa doğru koşun. Domuzu sunağa bırakın ve jaguar yemek için geldiğinde, koruduğu "gizli geçide" girerek görevi bitirin. Ancak halen üstünüzde bir askerin giysisi yoksa (büyük ihtimalle vardır ya) muhakkak bir tane edinin. (Önceden tüfeğinizi burada bıraktıysanız geçide girmeden önce almayı unutmayın!)

  Görev 7: Say Hello to my Little Friend
  Amaç: Uyuşturucu kartelinin lideri Pablo'yu öldür - Uyuşturucu üretilen laboratuarı yok et
  Ödül: 30.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Satın alma ekranı çıkmıyor, önceki görevde yanınızda ne varsa onlarla başlıyorsunuz. Endişelenmeyin, bölgede bir sürü silah bulunuyor.

  Yanınızda fazla bir ekipman yoksa üzülmeyin, karargahın içinde bol bol bulabilirsiniz. Screenshot'a gelirsek; 1 numara başlangıç yeriniz, 2 numara Pablo'nun malikanesi, 3 numara uyuşturucu laboratuarı ve 4 numara da kaçmak için kullanacağınız uçağın bulunduğu hangar.

  Görev başladığında hemen önünüzde içi bıçak dolu (bir tane de çelik yelek var) bir sandık göreceksiniz. İstiyorsanız alın, ama saklamayı unutmayın. Etrafı dikenli tellerle çevrili bölgenin içine girin (sağa dönüp dikenli teli takip edin, eninde sonunda girişe ulaşacaksınız) ve etrafta biraz dolanın.. Bir sürü çadır göreceksiniz, hemen hepsinin içinde silah ve cephane var. Ne bulursanız alın, ancak unutmayın, M-16 taşırsanız askerler kim olduğunuzu anlıyor ve ateş etmeye başlıyorlar. Çadırlardan birinde yeni bir silah olarak Minigun bulacaksınız ancak maalesef bu da M-16 gibi askerlerin kim olduğunuzu anlamasına yol açıyor.. En iyisi bir AK-47 ve bulabildiğiniz kadar mermi alın.

  Screenshot'ta 2 numarayla gösterilen Pablo'nun malikanesine girin. İçeride yaklaşık 10 tane asker bulunuyor. Hepsini teket teker, sessizce öldürmek hemen hemen imkansız, ben hepsini AK-47'le temizlemeyi tercih ettim. Benim yaptığım gibi yapın: Tek bir girişi olan bir odaya girin ve sizi bulmalarını bekleyin. Kapıdan teker teker geçebiliyorlar hatta bazen kendi arkadaşlarını vuruyorlar, bu şekilde fazla zorlanmadan hepsini öldürebilirsiniz. Bu işi hallettikten sonra, merdivenlerden ikinci kata çıkın ve Pablo'nun odasına (çift kapılı oda) girin. Bu görevin adını nereden aldığını anladınız mı? Say hello to my little friend, Al Pacino'nun Scarface filminin finalinde eve baskın yapan adamlara ateş ederken haykırdığı ünlü bir replik. Pablo'da Al Pacino gibi davranıyor, siz odaya girer girmez masasının üzerine fırlayıp elindeki M-60'la bir yaylım ateşi açıyor amaa.. Şöyle ki, kendimi ciddi bir çatışmaya hazırlamıştım fakat Pablo bu ilk ateşten sonrasını getiremedi! Ona her ateş ettiğinizde, Pablo alaylı bir laf söylemek için duruyor (kısa bir demo giriyor). Demo bittiğinde ona tekrar ateş ediyorsunuz yine bir demo giriyor.. Bu şekilde Pablo ilk seferden sonra tek bir el bile ateş edemedi ve onu kısa bir süre içinde öldürdüm! Tek dikkat edeceğiniz, demo bittikten sonra Pablo'ya ateş etmesi için zaman vermemek. Her demonun sonunda hemen üstüne üç dört el ateş edin, tekrar bir demo girsin, o bitince yine ateş edin ve.. Sonunda ölecek. Öldüğünde masasının üstündeki bombayı alıp (Pablo'nun bıraktığı M-60'ı da alabilirsiniz) malikaneden dışarı çıkın.

  Belki de ben çok şanslıyım bilemiyorum ama, malikaneden dışarı çıktığınızda hiçbir asker alarm durumuna geçmemişse siz de aynı şansı yakalamışsınız demektir. Screenshot'ta 3 numarayla gösterilen laboratuar'a doğru ilerleyin. Laboratuarın girişindeki askerler sizi içeri sokmayacak. Büyük kabalık! Onları öldürün.. Elinizdeki M-60'la bu konuda bir zorluk çekeceğinizi sanmıyorum.. Laboratuarın içine girin ve hala canlı olan bir şey varsa işini bitirin. İçeride üstünde "explosive" yazan kutular bulacaksınız, bombayı bunlardan birinin üstüne yerleştirin ve dışarı çıkıp uçağın bulunduğu hangara gidin.

  Tabii yapması söylemesi kadar kolay olmayacak. Artık bütün askerler varlığınızdan haberdar ve siz hangara ulaşana dek peşinizi bırakmayacaklar. Hiçbiriyle savaşmayın. Çok kalabalıklar ve anında ölüyorsunuz. Zigzaglar çizerek hangara kadar sürekli koşun. Hangarın önünde dikilen üç askeri öldürün, bombanın kumandasını çıkarıp kullanın (patlamayı gösteren kısa bir demo girecek) ve uçağa tıklayıp "fly" seçeneğini seçin, görev bitiyor.. İstikamet Budapeşte!

  Görev 8: Traditions of the Trade
  Amaç: Frantz Fuchs'u öldür - Bombayı bul
  Ödül: 55.000
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli (********l detektörleri yüzünden başka bir şey alamıyorsunuz, ama zaten ihtiyacınız da yok), çelik yelek

  Çok sessiz davranmanız gerektiği için biraz kazık bir görev, pek çok defa yeniden başlamanız gerekebilir. Bu sefer screenshot vermiyorum çünkü M tuşuyla ulaşabileceğiniz haritada zaten her yer ismiyle beraber gösteriliyor! Şimdiye kadar niye veriyordun derseniz, haritada ismen gözükmeyen yerleri de belirtebilmek içindi. Fakat bu sefer öyle bir durum yok, zaten her şeyin yeri belli. O yüzden "ikinci kattaki casinoya gidin" dediğimde, bunun anlamı map'inizi açın, ikinci katı seçin ve casinonun yerini görün oluyor. Yani ayrıca casino şurada diye tarif vermeyeceğim, gerek yok çünkü..

  Bu konuyu hallettiğimize göre, başlayabiliriz.. İlerleyin ve otele girin. Hemen sağınızdaki resepsiyonistle konuşun, otele giriş yapabilmeniz için defteri imzalamanızı isteyecek. Bu sayede ilk hedefimiz olan Fuchs'un oda numarasını da öğrenmiş oluyoruz, oda 202. Resepsiyonist ayrıca oda anahtarını gösterirsek gelen mesajları bize verebileceğini de söylüyor ki, bu bize ileride lazım olacak bir bilgi.

  202 numaralı odayı bulun. Her kapının yanında oda numarası da yazıyor, bulmakta bir zorluk çekmeyeceksiniz. Bu esnada yerleri süpüren bir bellboy görürseniz hemen peşine takılın ve bir odaya girene dek bekleyin, odaya girdiğinde anahtarı kapıda bırakıyor. Hemen anahtarı alıp holster komutuyla saklayın. 202 numaralı odaya gelene kadar bir bellboy göremediyseniz önemli değil, bu odanın olduğu katta muhakkak aynı işi görecek bir bellboy oluyor. Kısacası anahtarı bu şekilde ele geçirmeniz lazım.

  202 numaranın önünde dev gibi bir bodyguard dikilmekte ve doğal olarak sizi içeri sokmuyor. 201 numaralı odaya gidip bellboy'dan aldığınız anahtarla kapıyı açın ve içeri girin. Balkona çıkın ve vakit geçirmeden buradan karşı balkona (202 numaranın balkonuna) atlayın. 4 tuşuna basın ve "sneaking" moduna geçin. Balkon kapısını açıp içeri girin, hemen kapının ardında bir bodyguard duruyor. Hızlı bir şekilde boğma telini çıkarın ve alarm veremeden onu öldürün. Eğer sizi bir şekilde görür ve ateş etmeye başlarsa, mission failed olmuyor ama görevi tamamlamanız imkansızlaşıyor.. Bodyguard'ı öldürdükten sonra giysilerini alın ve küçük kırmızı bir masanın üstünde duran eşyaları alın: İki mektup (bunları almanız gerekli değil aslında, oyunun hikayesini biraz daha anlamanızı sağlıyor), susturuculu bir silah, Dişçi kartı (Dentists card), Fuchs'un oda anahtarı ve bir "Rahatsız Etmeyin" (Do Not Disturb) yazısı. Oda kapısının önünde dikilen bodyguard'ı hatırladınız mı? Onu da öldürmezsek az sonra Fuchs'un işini bitirirken çıkan sesi duyup geliyor. Tekrar sneak moduna geçin ve oda kapısını açın. 3 tuşuna basarak "freelook" moduna geçin ve koridorda kimse olup olmadığına bakın. Kimse yoksa çabucak bodyguard'ı da (boğma teliyle) öldürün ve cesedini içeri çekin. Kapıya Do Not Disturb yazısını takın (kapının dış tarafına elbette, söylememe gerek var mı? Bu kartı takmazsanız bellboy odaya girip cesetleri görebiliyor) ve susturuculu silahınızı çıkarıp banyoya girin. Fuchs duş alıyor.. Tam kafasına nişan alın ve tek kurşunda öldürün aksi halde Fuchs bağırmaya başlıyor ve birileri duyabiliyor.. Fuchs'u öldürdükten sonra susturuculu silahı yere bırakın. Niye bunu yaptık? Çünkü otel ********l detektörleriyle dolu ve fark edilmek istemiyoruz. Tekrarlıyorum, odadan çıkmadan önce silahı bırakın.

  Odadaki bomba çantasını (bomb case) alın ve artık 202 numaralı odadan çıkın.. Tekrar resepsiyonistle konuşun, anahtarı gösterirsek gelen mesajları vereceğini söylemişti hatırlarsanız, eh bizim elimizde de Fuchs'un anahtarları var.. Bize biri Dişçiden biri de Fritz'den gelen iki mesaj veriyor. Şimdi üçüncü kattaki Dişçinin ofisine gitmeliyiz.. Ofise gelmeden hemen önce, üstünde "exit" yazan ve üzerinde yeşil işaretler olan çift kanatlı bir kapı göreceksiniz, bunun yerini aklınızda tutun. Ofise girdiğinizde, sizi Dişçinin sekreteri karşılıyor ve onunla konuştuğunuzda, size dişçinin Sauna'da (Spa) olduğunu söylüyor. (Bazen restoran ve/veya casino'da olduğunu da söyleyebiliyor. Bu durumda, restoran veya casino'ya gidip dişçi tuvalete gidene kadar beklemeniz, tuvaletteyken boğarak öldürmeniz gerekiyor.) Eğer Saunadaysa, önce map'te "Men" olarak gösterilen odaya girip kabinlerden birinde giysilerinizi değiştirin, burada bir adet şort buluyorsunuz ve onu giyince inventory'inizdeki eşyalar da çıkardığınız giysilerde kalmış oluyor.. Önemli değil, onlara ihtiyacınız yok ve işi bitirdiğimizde geri dönüp alabiliriz. Şortu giydikten sonra, map'te "Spa" olarak gösterilen saunaya gitmelisiniz. Dişçi saunanın içinde ter atmakta.. İçeri girip onunla konuşursanız size kalbi olduğunu, fazla sıcağa dayanamadığını söyleyecek. Tiyoyu aldınız mı? Sauna kapısının hemen yanında bir vana duruyor, bunu çevirdiğinizde sıcaklık yüzünden dişçi ölüyor. Onu öldürdükten sonra cesedinden X-Ray odası anahtarını (X-Ray room key) almalısınız. Geri dönüp (şortu giydiğiniz yerdeki) eşyalarınızı almayı da unutmayın.

  Şimdii.. Yukarıda "yerini aklınızda tutun" dediğim üstünde "exit" yazan kapıyı hatırlıyor musunuz? Güzel, oraya gidin. Kapıdan geçin ve sola dönüp ilerleyin. Açık bir pencere göreceksiniz, sneak moduna geçip içeri girin. Sağınızda bir bodyguard duruyor. Sessizce yaklaşıp onu boğun ve cesedini (sol taraftaki kapıdan girildiğinde görülmeyecek şekilde) biraz geriye çekin. Çift kanatlı kapıdan geçerek ilerleyin (solunuzdaki bodyguard'ı öldürmeniz gerekmiyor, ancak sizi fark edebileceğini düşünüyorsanız boğma teliyle onun da işini bitirin) ve üstünde "X-Ray room" yazan kapıdan girin. İçerdeki yeşil silindir, bulmanız gereken bomba. Onu alın ve bomba çantasına yerleştirin.

  Görev tamamlanmak üzere. Map'inizi açın ve birinci kattaki mutfağın yerini bulun, yukarıda yanıp sönen mavi daire, sizin kaçış noktanız. İçinde bomba olduğu sürece detektörlerden geçemiyorsunuz çünkü alarm veriyor. Ancak başka bir çare de yok maalesef (en azından ben bulamadım). Yapacağınız şey restorana inmek, mutfağa girmek ve buradaki çıkış kapısından geçerek sizi bir arabanın beklediği sokağa çıkmak. Takip edeceğiniz rotaya göre, en az bir detektörden geçmek zorundasınız. Önemli değil, detektör alarm verdikten sonra sürekli koşarak ilerlerseniz kaçış noktanıza varabiliyorsunuz ve görev tamamlanıyor.. (Başka bir çözümde eğer bir bellboy veya polis üniforması giyiyorsanız bombayla geçseniz bile detektörlerin alarm vermediğini okudum ama denemedim, denemek isteyebilirsiniz..)

  Görev 9: Gunrunner's Paradise
  Amaç: Arabaya gps cihazı yerleştir - Cihazı arabadan alıp para çantasına yerleştir - Çantayı Ivan'a ver
  Ödül: 50.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, Susturuculu MP5, çelik yelek, GPS cihazı (bu zaten veriliyor)

  Oldukça kıl bir görev.. hem tonla adamı öldürecek hem de adventure oynuyormuş gibi saçmasapan bir bulmacayla uğraşacaksınız. Yine screenshot vermiyorum, map yeterli.

  Bölüm başladığında raylara gelene kadar dümdüz ilerleyin ve biraz bekleyin. Sağ taraftan bir çete üyesi gelecek. Peşine takılın ve uygun bir yerde boğarak öldürün, sonra da giysilerini alın. Map'inizi açın. Sarı bir dairenin yanıp söndüğü binaya gitmeniz gerekiyor. Burası üstünde "Kinky Cola" yazan bir bar. Gps cihazı yerleştirmeniz gereken araba barın dışında duruyor ama yanında da bir adet irikıyım bodyguard var. Bara girin. Striptizci bir kız dans etmeye başlayacak. Barmenle konuşun. Striptizci kızın "özel gösteriler" yapabildiğini söyleyecek. Konuşma bittikten sonra sahnenin sol tarafındaki kapıdan girin. Burası soyunma odası. Striptizci kızın gösterisini bitirip buraya gelmesini bekleyin, geldiğinde onunla konuşun. Dışarıda, arabanın yanında bekleyen bodyguard için özel bir gösteri yapmayı kabul edecek. Konuşma bittiğinde kızı takip edin. Arabanın yanında bekleyen bodyguard'ı alıp uzaklaştıracak. Çabucak arabaya tıklama suretiyle, gps cihazını yerleştirin.

  Adamın geri dönmesini bekleyin. Döndüğünde, arabaya binip uzaklaşacak. Hiç istifinizi bozmayın, izleme cihazını taktınız nasıl olsa. Arabanın gidebileceği üç ayrı depo var, bunlar haritanızın sol, sağ ve aşağı köşelerinde bulunuyorlar (aslında dört depo var, ama ikisi yan yana ve aynı bölgedeler). Map'inizi açın. Kırmızı işaret, arabanın bulunduğu yeri gösteriyor. Araba hangi depoya gitmiş olursa olsun, deponun çevresi tellerle çevrili ve içeri giremiyorsunuz. Şimdi bulmaca vakti.. Dışarıda dönüp duran treni fark etmiş olmalısınız (beni bir kere ezdi!). Rayları makasları kullanarak ayarlayıp, treni deponun çevresindeki tele çarptırmanız gerekiyor ki, giriş yolunuz açılsın. Map'inizi açıp bir miktar zoom yapın. Kare şeklinde, kavuniçi sembolleri gördünüz mü? Eğer üstünde kilit sembolü varsa, bu orada kilitli bir kapı olduğunu gösteriyor, ray sembolü varsa orada bir makas var demektir. Arabanın gittiği depoya göre (ki her seferinde değişiyor, bu yüzden tam ayrıntı veremiyorum) makasları ayarlamalı ve treni tellere çarptırmalısınız. Deneyin! Her makas değiştirdiğinizde map'inizi açıp durumu kontrol edin, rayların yanında küçük ok sembolleri var, bunların döndüğü yöne göre yaptığınız değişikliği kontrol edebilir, gerekirse tekrar değiştirebilirsiniz.

  Netice itibariyle, treni bu şekilde tellere çarptırıp girişi açmalısınız. Elinize susturuculu MP5'i alıp içeri girin. Bölgede bir sürü Doberman bulunuyor, bunların işini güvenli bir uzaklıktan bitirin. Arabanın yerini bulun ve üstüne tıklayarak gps cihazını geri alın. Şimdi arabanın önünde durduğu binaya girin. İçeride ciddi miktarda çete üyesi bulacaksınız. Hepsini öldürmeniz gerekiyor. Bu işi hallettikten sonra çabuk bir şekilde cesetleri saklamaya başlayın, yaklaşık 2-3 dakika sonra Ivan gelecek ve ortalıkta ceset görürse mission failed oluyor. Buradaki para çantasını görmüş olmalısınız. Ivan buraya gelecek, ne yaparsanız yapın ama cesetleri çantanın yanından uzaklaştırın ve çabuk olun! Ayrıca Ivan gelmeden önce gps cihazını çantaya yerleştirmeniz gerekiyor..

  En sonunda Ivan gelecek ve (bir yanlış yapmadıysanız) kısa bir demo girecek. Ivan çantayı alıp gittiğinde görev de tamamlanmış oluyor..

  Görev 10: Plutonium Runs Loose
  Amaç: Boris'i öldür - Nükleer bombayı etkisiz hale getir - Gemiyi uluslar arası sulara çıkar
  Ödül: 75.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, alabileceğiniz bütün cephaneyle beraber bir MP5, çelik yelek. Fantezi yapmak isterseniz Franchi de alabilirsiniz (Jackhammer tarzı bir pompalı tüfek)

  Herhalde oyundaki en kazık görev.. Gerçek anlamda sessiz olmalı ve ortalığı ayağa kaldırmamalısınız, yoksa Boris nükleer bombayı çalıştırıyor ve size de yaklaşık 3 dakika içinde yerini bulup etkisiz hale getirmek kalıyor ki, hemen hemen imkansız.. Önce screenshot'ı açıklayalım: 1 numara, göreve başlangıç yeriniz. 2 numara öldürüp giysilerini almanız gereken nöbetçi (bunun yerini bulana kadar canım çıktı). 3 ve 4 numaralar, öldürmeniz gereken nöbetçilerin beklediği kapıların yerlerini gösteriyor, ama onları uzaktan sniper tüfeğiyle öldüreceğiz. Yani bunu okuyup söz konusu bölgeye ulaştıktan sonra ya Allah deyip ortama kafa göz dalmayın, katil dediğin zeki çevik ve sabırlı olmalı.. 5 numara içi silah dolu (sniper tüfeğini alacağımız yer) bir kamyonu gösteriyor. K harfi bekçi köpekleri, A harfi Boris'in (bomba koyacağımız) arabası ve G harfi de nükleer bombayı bulacağımız gemi oluyor.

  Sessiz bir şekilde screenshot'ta 2 numarayla gösterilen yerdeki nöbetçiyi öldürüp giysilerini alın. Dikkatli olun, bu herifler üçüncü sınıf bir Jackie Chan filmindeymiş gibi giyinmişler, ortam da karanlık, bulayım derken adama çarpabilirsiniz! Çatılarda da nöbetçiler olduğunu unutmayın. Adamın giysilerini aldıktan sonra rayları takip ederek önündeki iki nöbetçinin dikildiği kapıya ulaşın. (Dikkat edin elinizde silah olmasın.) Çoktan fark ettiğiniz gibi sizi içeri sokmuyorlar.. Biraz bekleyin, başka bir nöbetçi gelecek ve bir tür parola vererek içeri girecek. İşte tam bu anda onunla beraber içeri girmeniz gerekiyor. Adam kodu verirken ona yakınlaşın, içeri girerken de onun yanında yürüyün, eğer adama yeterince yakın duruyorsanız nöbetçiler geçmenize izin verecekler. Bu şekilde 5 tane kapı geçmeniz gerekiyor. (Son iki kapının yerini screenshot'ta 3 ve 4 numarayla gösterdim.) Sabırlı olun, bazen içeri girecek bir nöbetçinin gelmesi uzun sürebiliyor ve canınız sıkılıyor, ama burada Quake oynamıyoruz zaten.. Ayrıca bu nöbetçiyle beraber içeri girme işini doğru dürüst yapamazsanız diğer nöbetçiler size ateş açıyor ve göreve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Can sıkıcı değil mi?

  4 numarayla gösterilen son kapıdan da geçtikten sonra 5 numarayla gösterilen cephane kamyonuna doğru ilerleyin. Yolda (K harfiyle gösterilen) yerde bekçi köpekleriyle karşılaşacaksınız, bunları çok yaklaşmadan susturuculu Baretta'nızla öldürün. Kamyona girmeden önce ortalığı bir araştırın, buralarda bir köpek daha var. Şimdi kamyona girip Migros'ta indirim görmüş ev hanımı gibi sevinerek silahları toparlamaya başlayın, hepsi bedava.. Silahta damping, iki Minigun alana bir M-60 veriyoruz ayrıca isteyenler yeşil kangurumuza ateş ederek deneme yapabiliyor.. Ehehe.. Yok, iğrenç bir espriydi, uykusuzken komiklik yapmayayım bi daha..

  Görev 10 (Devam) : Plutonium Runs Loose
  Amaç: Boris'i öldür - Nükleer bombayı etkisiz hale getir - Gemiyi uluslar arası sulara çıkar
  Ödül: 75.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Boğma teli, susturuculu Baretta, alabileceğiniz bütün cephaneyle beraber bir MP5, çelik yelek. Fantezi yapmak isterseniz Franchi de alabilirsiniz (Jackhammer tarzı bir pompalı tüfek)..

  Herhalde oyundaki en kazık görev.. Gerçek anlamda sessiz olmalı ve ortalığı ayağa kaldırmamalısınız, yoksa Boris nükleer bombayı çalıştırıyor ve size de yaklaşık 3 dakika içinde yerini bulup etkisiz hale getirmek kalıyor ki, hemen hemen imkansız.. Önce screenshot'ı açıklayalım: 1 numara, göreve başlangıç yeriniz. 2 numara öldürüp giysilerini almanız gereken nöbetçi (bunun yerini bulana kadar canım çıktı). 3 ve 4 numaralar, öldürmeniz gereken nöbetçilerin beklediği kapıların yerlerini gösteriyor, ama onları uzaktan sniper tüfeğiyle öldüreceğiz. Yani bunu okuyup söz konusu bölgeye ulaştıktan sonra ya Allah deyip ortama kafa göz dalmayın, katil dediğin zeki çevik ve sabırlı olmalı.. 5 numara içi silah dolu (sniper tüfeğini alacağımız yer) bir kamyonu gösteriyor. K harfi bekçi köpekleri, A harfi Boris'in (bomba koyacağımız) arabası ve G harfi de nükleer bombayı bulacağımız gemi oluyor.

  Sessiz bir şekilde screenshot'ta 2 numarayla gösterilen yerdeki nöbetçiyi öldürüp giysilerini alın. Dikkatli olun, bu herifler üçüncü sınıf bir Jackie Chan filmindeymiş gibi giyinmişler, ortam da karanlık, bulayım derken adama çarpabilirsiniz! Çatılarda da nöbetçiler olduğunu unutmayın. Adamın giysilerini aldıktan sonra rayları takip ederek önündeki iki nöbetçinin dikildiği kapıya ulaşın. (Dikkat edin elinizde silah olmasın.) Çoktan fark ettiğiniz gibi sizi içeri sokmuyorlar.. Biraz bekleyin, başka bir nöbetçi gelecek ve bir tür parola vererek içeri girecek. İşte tam bu anda onunla beraber içeri girmeniz gerekiyor. Adam kodu verirken ona yakınlaşın, içeri girerken de onun yanında yürüyün, eğer adama yeterince yakın duruyorsanız nöbetçiler geçmenize izin verecekler. Bu şekilde 5 tane kapı geçmeniz gerekiyor. (Son iki kapının yerini screenshot'ta 3 ve 4 numarayla gösterdim.) Sabırlı olun, bazen içeri girecek bir nöbetçinin gelmesi uzun sürebiliyor ve canınız sıkılıyor, ama burada Quake oynamıyoruz zaten.. Ayrıca bu nöbetçiyle beraber içeri girme işini doğru dürüst yapamazsanız diğer nöbetçiler size ateş açıyor ve göreve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Can sıkıcı değil mi?

  4 numarayla gösterilen son kapıdan da geçtikten sonra 5 numarayla gösterilen cephane kamyonuna doğru ilerleyin. Yolda (K harfiyle gösterilen) yerde bekçi köpekleriyle karşılaşacaksınız, bunları çok yaklaşmadan susturuculu Baretta'nızla öldürün. Kamyona girmeden önce ortalığı bir araştırın, buralarda bir köpek daha var. Şimdi kamyona girip Migros'ta indirim görmüş ev hanımı gibi sevinerek silahları toparlamaya başlayın, hepsi bedava.. Silahta damping, iki Minigun alana bir M-60 veriyoruz ayrıca isteyenler yeşil kangurumuza ateş ederek deneme yapabiliyor.. Ehehe.. Yok, iğrenç bir espriydi, uykusuzken komiklik yapmayayım bi daha..

  Kamyondan almanız gereken iki önemli şey var: Sniper tüfeği ve bomba. Şimdi köpekleri öldürdüğünüz yere geri dönün. Buradan 4 numaralı yerdeki nöbetçileri görebiliyor olmanız lazım. Göremiyorsanız biraz daha ileri gidin, onu da mı yazalım yani? Kısacası, yavaş yavaş ilerleyerekten, kendinize siper alaraktan falan 3 ve 4 numaralı yerlerdeki her şeyi (buna çatı nöbetçileri de dahil) sniper tüfeğiyle uzaktan öldürmeniz gerekiyor. Dikkat edin hiçbiri kaçmasın da Boris uyanmasın.. Peki bu katliamı niye yaptık? Psikopat olduğumuz için yaptık diyen kim, çık dışarı, sana bir hafta kesintisiz mayın tarlası oynama cezası veriyorum! Az sonra arabayla uğraşırken kimsenin bizi arkadan vurmasını istemiyoruz, ayrıca elimizde kolum kadar sniper tüfeğiyle yürümek nöbetçilerin gereksiz yere kıllanmasına neden olabiliyor, bu insanlık suçunu o yüzden işledik.. Ama çok zevkliydi! Nıhahaha!

  Şimdi Boris'in limuziniyle (A harfiyle gösterilen) ilgilenmeye başlayabiliriz.. Araba iki binanın önünde duruyor ve bölgede 7 nöbetçi var. Biri arabanın önünde sabit dikilmekte, geri kalan 6 tanesi tur atıyor. İlk önce tur atanları, sonra da arabanın önünde dikileni öldürmemiz gerekiyor, ayrıca hiçbiri kaçıp Boris'e haber verememeli. Bu noktada çok hızlı olmalıyız, nöbetçilerden en az ikisi her an birbirini görebilecek konumda oluyor, yani birini öldürdüğümüzde hemen silahımızı gizlersek öbürü cesedi kontrol etmeye geliyor, bu esnada onun da işini bitirebiliriz. Biraz zor oluyor ama aslında hepsini de alarm veremeden öldürmeniz mümkün. Eğer biri kaçarsa yine de görevi kaybetmiş sayılmazsınız, Boris'e durumu haber vermeleri biraz zaman alıyor, bu esnada diğerlerinin işini bitirip arabaya bomba yerleştirebilirsiniz. Eğer hepsini sessiz bir şekilde öldürmeyi başarırsanız, arabaya bomba yerleştirin ve gemiye (G harfiyle gösterilen) doğru ilerleyin.

  Tayfalar geçmenize izin vermeyecektir, bir tayfa kıyafeti bulmanız lazım. Gemiye çıkan merdivenin yakınlarında tek başına dikilen bir tayfa göreceksiniz, onu sessizce öldürüp giysilerini alın. Şimdi gemiye çıkabilirsiniz.. Bomba makine dairesinde, yani üçüncü katta. Bir merdiven bulup üç kat aşağı inin, başka tarife gerek yok herhalde.. Buradaki herkesi öldürün. Artık sessiz olmaya uğraşmayın, bombaya çok yakınsınız ve Boris onu çalıştırsa bile etkisiz hale getirebilirsiniz. Hareket eden her şeyi öldürdükten sonra, makine dairesinin hemen yanındaki küçük odaya girin, nükleer bomba burada. Üzerine tıklama suretiyle bombayı etkisiz hale getirin. Boris şimdiye kadar duruma uyanmış ve kaçıyor olmalı. Önemli değil, arabasına bindiği an bomba onun işini bitirecek (bombayı daha önceki görevlerde olduğu gibi çalıştırmanız gerekmiyor, kendi kendine patlayacak).

  Bundan sonrası pek zor değil.. Gemideki herkesi öldürmeniz gerekiyor! Eğer hala yaşayan birileri varsa işini bitirin, sonra da kaptan köşküne çıkın. (Güverteye çıkın ve yukarı giden bir merdiven arayın.) Kaptan köşkünde bir kontrol paneli bulacaksınız, buna tıklayın ve gemi uluslararası sulara doğru yolculuğuna başlasın, görev tamamlanıyor. (Eğer düğmeye tıkladığınız halde bir şey olmuyorsa, gemide hala en az bir düşman var demektir. Herkesi öldürmeyi unutmayın.)

  Görev 11: The Setup
  Amaç: Dr. Kovacks'ı öldür
  Ödül: 100.000 dolar
  Tavsiye edilen ekipman: Göreve silahsız başlıyorsunuz.

  Sürpriz, yine screenshot yok! Gerek yok çünkü.. İlerleyin ve karşınızdaki binaya girin. Kapıdan girer girmez sağdaki görevliyle (resepsiyonist diyesim geliyor fakat burası bir akıl hastanesi, görevli diyelim şuna kısaca) konuşun, sonra da onu takip edin. Sizi çift kanatlı bir kapıdan geçirecek ve doktorun üst katta olduğunu söyleyip geri dönecek. Çift kanatlı kapıdan geçer geçmez, tam karşınızdaki (yine çift kanatlı) kapıdan geçip üst kata çıkın (burası map'te "lab" olarak gösterilen yer). Bu sırada görevlinin doktoru aradığını, doktorun da polise haber verdiğini gösteren bir demo girecek. Üst katta bir Uzi ve bir Shotgun bulacaksınız, ikisini de alın ve saklayın. Şimdi geri dönüp merdivenlerden çıkın ve ikinci kattaki doktorun ofisine girin (map'te "office" olarak gösteriliyor, "operating theatre"ın sol üst tarafında kalan yer). Girer girmez ateş edin, kafasına sıkın daha çabuk ölsün.. Kaçarsa (ki kaçabiliyor) onu aramak korkunç bir işkence oluyor.. (Eğer kaçar ve onu bulamazsanız üzülmeyin, bir fan sitesinde okuduğum kadarıyla bu görevde küçük bir bug var, doktoru öldürmeseniz bile son bölüme geçebiliyorsunuz. Ama bunu denemedim ve en iyisi siz de buna güvenmeyin.) Doktoru öldürdükten sonra (az sonra gelecek SWAT timlerini şaşırtmak için) giysilerini ve duvardaki anahtarı (sanitarium key) alın.

  Çabucak doktorun ofisinden çıkın. SWAT timlerinin gelişini gösteren demo girmiş olmalı. İlk gelecekleri yer doktorun ofisi. Eğer sizi fark ederlerse başınız ciddi anlamda belaya giriyor, çünkü hepsi de çelik yelek taşıyor ve sıfır mesafeden shotgun atışıyla bile (bir seferde) ölmüyorlar. Mümkün olduğunca onlara yakalanmamaya çalışın. Sık sık elbise değiştirin, örneğin görevlilerden birinin elbiselerini alın ya da öldürdüğünüz bir SWAT üyesinin..

  Binada dolaşırken çocuk kitapları ya da oyuncak ayılarla (children book, teddy bear) karşılaşmış olabilirsiniz, bir saniye çok salakça bir cümle oldu, adı geçen nesneleri görmüş olabilirsiniz.. Bunları alır ve akıl hastalarına verirseniz size "bilgi" veriyorlar, örneğin daha fazla silahın hangi odada olduğunu, CIA ajanını nerede bulacağımızı vs. Aslında çok da gerekli olmayan bilgiler bunlar çünkü map'te zaten herşey görünüyor.. İçinizdeki Noel Babayı tatmin etmek istiyorsanız hepsine de kitap ve ayıcık verin, yalnız bir SWAT üyesi bu sırada kafanızı kırabilir dikkat edin..

  Map'inizi açın. "TV Room" olarak gösterilen yere gitmelisiniz. Burada bir hasta göreceksiniz, onunla konuşun, zehirlenmiş. Panzehir (antidote) bulmalıyız.. Fazla uzağa gitmenize gerek yok, aynı odadaki masanın (ve masanın hemen yanındaki dolabın içinde) üstünde panzehir şırıngaları göreceksiniz. Bir tanesini alıp adamın yanına geri dönün ve şırıngayı onun üzerinde kullanın. Ayağa kalkıp ilerlemeye başlayacak, onu takip edin. Kilitli bir kapının önüne geldiğinde, siz kapıyı açana kadar orada dikiliyor. Benim gibi sinirlenip adamı vurmak yerine (tamam, ben bir ruh hastasıyım) gidip kapıyı açın ki ilerlemeye devam etsin, barış, kardeşlik ve çiçek böcek duyguları içerisinde görevi tamamlayalım. Bu esnada SWAT üyesiyle karşılaşırsanız kafasından vurun ama.. Öyle daha çok kan akıyor, nıhah!

  Sonunda bir asansörün önüne gelecek ve asansöre binip bir üst kata çıkacak. Sakın onunla gitmeyin! Bu sayede asansörün altında kalan merdivenler açığa çıkacak, tek yapmanız gereken aşağı inip son bölüme geçmek.. (Görevi tamamlamadan önce üstünüzde en az bir silah bulunsun ve doğru dürüst bir şey olsun. Ne kadar çok silahınız olursa, son görevde o kadar rahat edersiniz çünkü satın alma ekranı çıkmayacak, üstünüzde ne varsa onlarla idare edeceksiniz.)

  Görev 12: Meet Your Brother
  Amaç: ? (profesörü öldürmek diyelim, görev öncesi brifing yok)
  Ödül: yok
  Tavsiye edilen ekipman: Önceki görevde üstünüzde ne varsa göreve onlarla başlıyorsunuz..

  Son görev ve oldukça kısa.. Brifing yok, ödül yok, map yok! Bu sebeple screenshot da yok, zaten ihtiyacınız olmayacak. Kaybolamayacağınız kadar küçük bir yer burası.

  Gidebileceğiniz tek yön var, ilerleyin. Bir görevliyle karşılaşacaksınız, onu hemen öldürün ve silahını alın. Bu görevde sessizlik ve gizlenme diye bir şey yok, sürekli silah elinizde gezin ve giysi değiştirme zahmetine girmeyin. Gördüğünüz her dolabı açın ve her odaya girin, çoğunda silah ve cephane var (bir odada Minigun bulunuyor). Bu esnada kısa bir demo girecek, bir sürü kopyanın bir platforma çıkışını ve kafalarının arkasındaki barkodun bir lazer tarafından okunduktan sonra üzerinize gelişlerini gösteren bir demo. Siz, size karşısınız.. Yok olmadı.. Size benzeyen tonla adam var ve çok çevikler diyeyim ki kopya sözcüğünün anlamı anlaşılsın. Hepsini öldürmeniz gerekmiyor ama psikopata bağlamışsanız ve elinizde de Minigun varsa neden olmasın?

  Kopyaların hangi yönden geldiğine dikkat edin ve çıktıkları odayı bulun. Küçük platformu gördünüz mü? Kopya cesetlerinden birini o platforma sürükleyin ve platformun tam üstüne bırakın. Lazer cesedin kafasının arkasındaki barkodu okuyacak ve tam karşıdaki kapı açılacak. (Sizin de kafanızın arkasında barkod var, bu işi niye kendiniz yapmıyorsunuz? Çünkü siz kod 47'siniz! Kopyalar ise kod 48) Elinize silahınızı alın ve ilerleyin.. Yolun sonunda içinde bir sürü kutu olan bir odaya geleceksiniz ve "babanız" profesör, sol taraftan yavaşça çıkacak.

  Bu noktada iki farklı son var: Profesörü gördüğünüz gibi tetiğe basar ve onu öldürürseniz (çok kolay ölüyor) bir demo girecek ve oyun normal bir şekilde bitecek. Eğer ateş etmez ve beklerseniz, profesör yanınıza gelip sizi etkisiz hale getirecek ve.. herşeye baştan başlayacaksınız. Training görevini hatırladınız mı? Kendinizi tekrar orada bulacaksınız.. O yüzden öldürün şu profesörü de oyun bitsin.

  Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

  Comment


  • #3
   Hitman 2 : Anathema


   Burası ilk bölümümüz. Amacımız mafya babası Don’u öldürmek ve dostumuz pederi kurtarmak. İlk hedefimiz villaya girebilmek. Bunun için uç yöntem var;
   Postacıyı susturucu ya da ip ile boğun, kıyafetlerini alın, silahınızı atın ve yürüyerek soldaki kapıdan girin.
   Sağ tarafa inip *** getiren çocuk görmeden silahınızı onun kutusuna saklayın. Çocuğu öldürüp kıyafetlerini çalın ve içeri o şekilde girin.
   Silahınıza güvenip içeri dalın. Kapı fark etmez.

   İçeri girerken, muhakkak bir koruma öldürüp kıyafetlerini giyin.

   İkinci hedefimiz binaya girmek. Bunun için iki yöntemimiz var.
   Ana kapıdan girin. Kıyafetleriniz gerekli şekilde olduğunda yürüyerek girebilirsiniz.
   Sağ taraftaki kapıdan girin. Gene sorunsuz gireceksiniz.

   Haritayı açın. Don üst katta. Onun odasının kapısına gelin ama girmeyin. Biraz beklerseniz odadan çıkacak, biraz dolaşıp sırtı size dönük olarak odaya geri girecek. Yavaşça gidip boğazlayın. Üzerinden anahtarı alın. Ana kapıdan çıkıp sola dönün. Binayı takip edin. Aşağıya doğru bir merdiven inecek. Oradan inip pederin kilitli olduğu odayı bulun. Çıkış iki şekilde yapılabilir;
   Bahçede tuvaletini yapan adamı öldürüp araba anahtarını alın ve arabayla kaçın.
   Haritada EXIT yazan, villanın çıkışına geri gidin.

   Petersburg Stakeout

   Amaçlarımız toplantıdaki generali öldürmek, diğer generallere dokunmamak ve metroyla kaçmak.
   İlk önce metrodan inince sağ taraftaki dolaplara gidin. Maymuncukla 137 numaralı dolabı açıp içinden uzun namlulu tüfeği alın. Çıkıştan ilerleyin ve kente çıkın. Haritada bir ana bina göreceksiniz. Amacımız o binanın ikinci katındaki toplantıya müdahale etmek. Kimseye görünmeden, görünürseniz de arkanızda iz bırakmadan o binanın arkasından dolaşın. Binanın sağ kanadına bakan yolun karşısındaki binaya girip 3. kata çıkın. Kapıyı maymuncukla açıp ilerleyin. Açık bir pencere önüne geldiğinizde toplantıyı izlemeye başlayacaksınız. Dürbünü açın ve konuşmaların bitmesini bekleyin. Öldürmeniz gereken general en solda oturan ve içki içen, cam kenarındaki asker. İş bittikten sonra geldiğiniz yere dönüp trene binin.

   Kirov Park Meeting

   Amacımız general ve Igor Kubasko adlı namussuzu öldürmek.
   Tekneden inince merdivenleri çıkıp biraz bekleyin. Limuzin geçtikten sonra çöp kovalarına yaklaşan askeri susturucuyla öldürüp saklayın. Giysilerini alın. Tam arkanızdaki parka yürüyerek girin ve generalle Igor’u konuşurlarken öldürün. Tamamen yanlarına girince yaparsanız, kaçmak için rahat bir alan kalır. İş bitince teknenize binin.

   Tubeway Torpedo

   Amacımız generali öldürüp ajanımızı kurtarmak.
   Yeşil kutuların arkasında saklanarak size ilk yaklaşan askeri öldürün. Giysilerini alıp haritanızda görünen –sağ üst köşe- mekanınıza gidip eşyalarınızı alın. Kamyona binip ikinci alana gidin. Kamyondan inip binanın arkasındaki girişe ilerleyin. İçerideki tek askeri öldürüp merdivenlerden yukarı çıkın. Odada Desert Eagle ve mermilerini bulacaksınız. Merdivenlerden inip asansöre binin ve alt kata inin.

   Buradan sonra amacınızı, herkesi öldürerek ya da sadece saklanarak gerçekleştirmek size kalmış. Ben öldürerek ve saklayarak ilerledim. Öncelikle gidip kamera sistemini yok edin. Bunun için kamera odasına girin, ilk “Girilmez” yazan odadaki elektrik kutusundaki yeşil kısma ateş edin.
   Yolu takip ederek ikinci asansöre gelip bir kat daha aşağıya inin. General ajanı öldürmeden önce siz onu öldürün, ajanla birlikte bir üst kata çıkıp kanalizasyona girin. Kanalizasyona girmek için de elinizdeki bombayı duvarın kenarına atın, uzaklaşıp pimi kullanın. Hazırlıklı olun, bir asker baskını olabilir. Çıkışa gidin ve kurtulun.

   Invitation To A Party

   Amacımız generali öldürüp, büyükelçinin çantasını ele geçirmek.
   Merdivenlerden çıkıp sigara içen garsonu öldürün ve kıyafetlerini alın. Sol taraftan devam edip haritaya bakarak eşyalarınızı alın. Kapıdan girin ve yolu takip edin. Garaja varacaksınız. yürümeye devam edin, koridorun sonunda mutfağa varacaksınız. Masanın üzerinden şarap bardağını alın. Kimse görmüyorken zehri kullanın ve bardağı zehirleyin. Ortalıkta biraz gezinin, bir süre sonra büyükelçi ve resmini gördüğümüz adam yürümeye başlayacaklar. Onları yavaşça takip edin. Büyükelçi kasayı açtıktan sonra odaya girip adamı öldürün, kasa açıksa çantayı alın ve bir yere saklayın. Büyük salona inip generale şarabı verin. Çantayı alıp tekneye dönün.

   Tracking Hayamoto

   Amacımız Hayamoto Jr. nin üzerine bir izleme aygıtı yerleştirmek.
   Gerçekten basit bir bölüm. Herkesi öldürün –zaten toplamda on ya da on beş kişi var- Hayamoto’nun oğlunun cesedine izleme aygıtını yerleştirip kapıdan çıkın.

   Hidden Valley

   Amacımız çıkışa varabilmek.
   Haritanın tam sağ alt köşesindeki çıkışa ulaşmamız gerekiyor. Öncelikle bir kar kıyafeti edinin kendinize, yürüyerek ilerleyin sürekli. Koşarsanız, yakalanırsınız. Ağaç aralarını muhakkak kullanın. Haritanın dörtte birini görebilen on tane uzun namlulu tüfek üzerinize çevrilmiş durumda. Fark edilmezseniz kurtulursunuz. Çıkışa varınca bölüm bitecek.

   At The Gates

   Amacımız Hayamoto’nun inine girebilmek için bir ön hazırlık tamamlamak.
   İçeri girip dikkatlice gezinin. Etraftaki uzun namlulu avcılara çık dikkat edin, bu kadar yakın mesafeden öldürürler. Bizden istenenin lazer kilitlere elektrik sağlayan jeneratörleri yok etmek olduğunu öğrendikten sonra bunların peşinden gidiyoruz. Haritaya bakarsanız uç tane olduklarını görürsünüz. Binanın sağ tarafında dışarıda ve kalan ikisi bina içinde. Hepsini yok edin ve girişleri temizleyin. Ortalığı adamlardan temizleyip çıkışa gidin.

   Shogun Showdown

   Amacımız Hayamoto’yu öldürüp demoda gösterdiği ufak cihazı bulmak.
   Yapmanız gereken, elinizden geldiğince çabuk binanın içine girmek. Bina içine girince de çok yavaş ve her yere bakarak ilerlemek. Tavan boşluklarından sürekli ninjalar atlayacak önünüze, dikkatli olun. Sağa doğru devam edip haritadaki ilk ünleme gidin. Seviye bir geçiş kartını bulacaksınız. Bununla ilk birkaç kattaki kapıların lazerlerini etkisiz hale getirebilirsiniz.

   Binanın sağ tarafına doğru ilerleyin. Böylece merdivenlere varacaksınız. Her katı temizleyerek yukarıya doğru çıkın. Dojolardan birinde Hayamoto’yu katanasının bakımını yaparken ve tabi ki çok fazla korunur biçimde bulacaksınız. Hayamoto’yu öldürüp üzerinden ikinci seviye kartını alın. Haritanızı açıp katlar arasında gezinin. Turuncu işaretli odaya gidip bombayı ve detonatörü alın. Girişe geri dönüp ortalığı temizleyin. Helikopterin yanına gidip bombayı bırakın. Helikopteri patlatıp haritadan çıkışa ilerleyin.

   Basement Killing

   Amacımız bilgisayar korsanlığı yapan Charlie’yi öldürmek.
   Başladığınızda ya ateş hattında kalırsınız ve sizinde ateş etmeniz gerekir ya da silahınızı hemen ortadan kaldırır, içeri girmeye çalışırsınız. eğer ikinci şıkka kalırsanız, silahınızı kimse görmüyorken yere atın ki detektörden geçebilesiniz. İçeri girince bir görevli öldürüp silahını alın.
   İçeri girdiğinizi varsayalım. Hemen haritada sağ tarafta görünen odaya girin. İçeride bir duman bombası var. Biraz sorun yaratmamız gerekiyor. Çamaşırhaneye gidin ve raylardan birinin içine bombayı bırakın. Bir süre sonra curcuna başlayacaktır. Merdivenlere gidip alt kata inin. Güvenlik odasının içinde ya da etrafında kim varsa öldürün. Odaya girince bilgisayarları yok edin. Sağdaki kapıdan aşağıya devam edip Charlie’yi bulun ve öldürün. Güvenlik odasına geri dönüp soldaki kapıya girin, asansörle yukarı çıkıp bölümü bitirin.

   The Graveyard Shift

   Amacımız bilgisayara kod kırıcıyı eklemek.
   Haritanızı açın ve mutfağı bulun (dinlenme odası şeklinde aslında). İçeri girip kamerayı yok edin. Kapının arkasında bekleyin ve ilk gelen programcıyı öldürün. Giysilerini ve giriş kartını alıp odadan çıkın. Binanın sağ tarafından ilerleyin. Yol boyunca duvarlarda gördüğünüz kutulardan eşya alabilirsiniz. Programlama odalarının –içinde ufak paneller ve bilgisayarlar olan odalar- içinden geçip arka tarafa ilerleyin. Bir bilgisayarın yanına geleceksiniz. Büyükçe bir masa üzerinde, yanında siyah kasası duran bir bilgisayar olacak. Aleti yerleştirin ve odadan çıkın. Yoldan devam edip uç tane büyük camın olduğu bina kenarına gelin. Camı kırıp araya atlayın, bölüm bitecek.

   The Jakuzzi Job

   Amacımız gerçek Charlie’yi öldürmek, para ve statüyü çalmak.

   Binanın kenarı boyunca ilerleyin. En sona geldiğinizde camı kırıp içeri girin. Duvardaki resmi açın, arkasındaki kasayı açıp içinden statü ve parayı alın. Haritada binanın sağındaki odaya dikkat edin. Sağa doğru devam ederek geleceğiniz odada binanın sigortaları var. Sigortaları kapatın ve karanlıktan faydalanarak hemen solundaki odalardan ilerlemeye başlayın. Son odada Charlie’yi ve onun bayan korumalarını bulacaksınız. Ortamı temizleyip haritada göreceğiniz asansöre gidin, bölüm bitecek.

   Murder At The Bazaar

   Amacımız albayı ve subayı öldürmek, harita ve anahtarı ele geçirmek.
   Gereğinden fazla asker çıkabilecek bir bölüm. Bir asker öldürüp giysilerini alın. Pazara girip –hemen sağdaki üstü kapalı cadde- yolun sonuna doğru kendinizi bir satıcının mekanına gizleyin. Subay yanınızdan geçerken hemen öldürün ve bir yere saklayın. Üzerinden haritayı alın. Haritanızı açıp albayın yerine bakın. Gürültü çıkarmadan albayın binasına yaklaşın. Kapıdaki korumaları halledip binaya girin. Arkanızdan bayağı asker gelecektir. Kendinize güveniyorsanız önce albayı öldürün, sağlığınız az ise kapı arkasında bekleyip askerleri temizleyin, sonra üst kata çıkıp albayla ilgilenin. Üzerinden anahtarı alıp haritadaki çıkışa ilerleyin. Albayı bulmalarından önce birkaç dakikanız var sayılabilir. Koşabildiğiniz kadar hızlı koşun ya da mermi harcamaya başlayın. Çıkışa gelince kurtuluyorsunuz.

   Motorcade Interception

   Amacımız, adamımızdan silah almak ve Birleşmiş Milletler araçlarına zarar vermeden Khan’ı öldürmek.

   İki çözümlü bir bölüm.
   Haritadan adamımızı bulun, silahı alıp çıkabileceğiniz bir bina bulup tepesine tırmanın. Limuzin gelince Khan’ı vurun.
   Adamla buluşun ama silahı olduğu yerde bırakın. Limuzinin geçeceği yolda bekleyin. Tam yanınızdan geçerken Khan’ı öldürün.

   Ölüm işi tamamlandıktan sonra hemen koşarak çıkışa gidin. Çıkış arabanın geldiği yolun sağ duvarında. Biraz ilerleyince görürsünüz.

   Tunnel Rat

   Amacımız merkeze ulaşıp Yusef Hussein’i öldürmek ve kargonun üst seviyeye çıkışını sağlamak.
   Gene basit bir bölüm sayılabilir. Öncelikle korumayı öldürüp giysisini alın. Bundan sonrasını görülene kadar yürüyerek geçirin. Fark edilirseniz hemen ortalığı temizlemeye başlayın. Cesetleri alıp yandaki su kanallarına atmanız size bayağı bir süre kazandıracaktır. Sonra ilerlemeye devam edin. Haritadan kontrol ederek Yusef’in katına inin. Önce bir metal kapıyı açacak, sonra da onu tam karşınızda bulacaksınız. Öldürdükten sonra ilk kata ve kargonun yanına dönün. Askeri öldürüp mekanizmayı çalıştırın. Yukarı çıkacaksınız ve bölüm bitecek.

   Temple City Ambush

   Amacımız iki asiyi öldürüp fotoğraflarını çekmek ve ajanla kontak kurmak.
   Hemen haritayı açıp kontak kurmamız gereken adamı bulun. Bu adam ajanımız değil, sadece silah edinmemiz için lazım. Bize seri pompalı verecek. Bu silahla ortalıkta koşturmayın, hemen fark edilirsiniz yoksa. Ajanın olduğu yer haritadan kontrol edip onun yanına gidin konuşun. Bizden iki asinin ölülerinin fotoğraflarını isteyecek. Buradan çıkıp kasabanın meydanına gelin. Burada haritaya bakarsanız, iki asinin sarı renkli işaretler olduğunu fark edip rahatça kovalamaya geçebilirsiniz. İkisini de öldürüp fotoğraflarını çekin. Hallettikten sonra ajanımıza geri dönüp fotoğrafları verin. Konuşmalardan sonra çıkışa gidin. Dükkanda duvardaki halının arkasından kaçıyoruz.

   The Death Of Hannelore

   Bayan doktorumuzu öldürmek, gizli odanın anahtarını bulmak, bu anahtarla doktorun cesedini saklamak ve bu esnada hiçbir sivili öldürmemek amacındayız bu bölümde. Öncelikle ilerinizdeki korumayı öldürüp cesedini saklayın. Onun etrafına gelen ikinci korumayı da öldürün ki gürültü yapamasın. Giysilerini çalıp sağ yoldan yukarı çıkın. Kapıdan girip soldaki odalardan birine dalın. Hasta kıyafetlerini giyip yürümeye başlayın. Havuzun önüne düşen taraftaki kapıdan girip üst kata çıkın. Doktoru bulacaksınız. Ona hiç dokunmadan haritanızdan devam edin. Ünleme vardığınızda duvarda asılı anahtarı bulacaksınız. Onu alıp doktoru gördüğünüz merdivene dönün. Kimse görmüyorken –biraz beklerseniz yavaşça dağılacaktır insanlar- onu boğup sağ tarafa taşıyın. Anahtarınızla odayı açıp doktoru içeri atın. Oyuna başladığınız yere dönüp tekneyle kaçın.

   Terminal Hospitality

   Amacımız örgüt liderini ameliyat olmadan önce öldürmek.
   Merdivenden çıkıp adamı öldürün ve kıyafetlerini giyin. Adamı saklayıp yürümeye başlayın. Tam karşınızdaki binaya girin ve üst kata çıkın, haritanızı açıp doktorun odasını bulun. Odaya girip neşteri alın. Buradan çıkıp binanın sağ ya da sol tarafındaki merdivenlere gidin. İki kat aşağıya inince metal bir kapı bulacaksınız. İşte ameliyathane burası. Biraz gürültü yapmanız gerekebilir, silahlarınız hazır bulunsun. Gerekmiyorsa da hemen silahları saklayıp yürümeye başlayın. Bir doktor bulup kıyafetlerini çalın. Haritanızı açarsanız, dört tane ameliyathane göreceksiniz. o dört odadan sol alttaki liderin odası. İçeri girince neşteri çıkarıp lideri halledin. Beceremezseniz bir kurşun sıkın gitsin.

   Haritaya çıktığınız noktaya dönüp tekneyle kaçın.

   Petersburg Revisited

   Bölüm bir kandırmaca. Bu bölümde öldürdüğünüz generalin olduğu odaya çıkın –ortadaki büyük bina, sol kanat-. Odaya sessizce girin, cam kenarındaki 17’yi öldürün. İstasyona geri dönün ve bölümü bitirin.

   Redemption at Gontranno Sanctuary

   Amacımız tabi ki asıl işimizi bitirmek. Papazı kurtarıp Sergei’yi halletmemiz gerekiyor. Ve bunlara geçmeden önce, bölümdeki bütün düşmanları öldürmek zorundayız. Bu bölüm için söylenecek bir şey yok. Bölüm başlarında kullandığımız silah depomuz artık emrimizde. Bütün silahları kullanabiliriz. Benim bu bölümdeki favorim çifteli tüfekti.

   Öncelikle alt bahçeyi temizleyin. Zaten toplamda beş ya da altı adam gelecek. Sonra kiliseye girin. Bunun için kulübemizin yanındaki kapıyı kullanın. Üst kata çıkmadan önce, buradaki kapıları açın. Sağ arka odada kilisenin anahtarını bulacaksınız. Silahınızı kuşanıp kilisenin üst katına çıkın. Dikkatli olun, en azından yirmi ya da yirmi beş adamla uğraşacaksınız. Bütün kiliseyi dolaşın, girmedik kapı ve geçmedik koridor kalmadığından emin olun. Sonra günah çıkarmaya gidin. Perdenin ortasındaki kalbe ateş edin. Sergei vurulacak, pederin kafasına silahın kabzasını indirip dışarı çıkacak. İşte şimdi Sergei ile karşılaşıyoruz. Kazanan olarak çıkın ve arkanıza yaslanın.

   Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

   Comment


   • #4
    Hitman 3: Contracts


    Bölüm 1: Asylum Aftermath

    Görevimiz bu tımarhaneden kaçmak. Çok kolay bir bölüm, fazla zorlanmayacaksınız. Öncelikle önünüzdeki cesetten araba anahtarını alın ve kapıdan çıkın. sürekli gezinin ortalıkta ve yeşil ışıklı kapıları bulmaya çalışın. Haritaya bakarsanız; gitmeniz gereken yolun yeşil çizgi ile gösterildiğini fark edeceksiniz. Asansöre ulaştığınızda ikinci kata çıkın ve hemen soldaki cesetten polis kıyafetini alın. Ana kapıya gidin. Dört adet polisin kapıyı koruduğunu göreceksiniz. Üzerinizde polis kıyafeti olsa da onlardan birine çarpmanız halinde saldırıyorlar. Hiçbirine çarpmamaya dikkat ederek aralarından geçin ve soldaki kapıdan girin. Dönen merdivenden çıkın. Devriye gezen polise dikkat edip holün sonundan balkona çıkın. Balkondaki merdivenden inin ve araca binip uzaklaşın.

    Bölüm 2: The Meat King’s Party

    Öncelikle bu bölüme başlarken elinizdeki bütün silahları (kanca hariç) atın. Sonra yerdeki adamın kıyafetlerini alın ve dışarıya çıkın. Minibüsten indiğiniz anda yanındaki kırmızı düğmeye basıp kapıyı kitleyin. Binanın tam arkasına dolaşın ve korumaların olduğu kapıdan girin. Dümdüz yürüyün, üst kata çıkan merdivenleri görünce sola dönün. Burada bir başka merdiven var. Yukarı çıkın. Karşınızdaki kapıdan girin ve sağa doğru kapılardan geçin. Bir deli kasabın saldırısını bertaraf edince, görevlerimizden birini tamamlayacak ve kızı bulacağız. Yerden elini (kolunu) alın ve alt kata geri dönün.

    Yandaki merdivenden yukarı çıkın ve gezinmeye başlayın. Biraz mermi ve silah edinin. Bundan sonra aşağıya geri inin. Bu merdivene çıktığınız yerin tam yanında ufak bir koridor ve kapılar var. Ardı ardına kapılardan geçmeye başlayın. Sonunda bir sürü tipin koşturup dans ettiği bir mekana geleceksiniz. Burada ilerleyip sağa doğru gidin. Bir başka merdivene geleceksiniz. Yukarı çıkın ve camdan asıl şişmanı görün. İçeri girin ve bölümün gerekli cenazesini kaldırın.

    Sonra haritanıza bakıp son adamı bulun. Tabi ki derdiiz onun da helvasını yemek. Biraz koşturmaca olacak peşinizdeki adamlarla ama gene de kolayca yakalayabilirsiniz adamı. Onu da öldürdükten sonra dışarı çıkın ve kamyona binip kaçın.

    Bölüm 3: Bjarkhov Bomb

    İşte tam sessizlik isteyen bir bölüm. Çok fazla adam var, bir süre sonra o kadar sıkıcı oluyorlar ki uğraşmayıp öldürmeyi seçiyorsunuz.

    Öncelikle tam karşıdan gelenlere dikkat edin. Bir asker ya da parkalı adam göreceksiniz. Bekleyin o parkalı adam yerden kutuyu alıp gitsin. o gözden kaybolunca bütün kalan kutuları alıp adamın sizi göremeyeceği ama ona saldırmak için zamanınız kalacak kadar uzağa taşıyın. Sonra adam gelince onu boğun ve kıyafetlerini alın. Vücudu saklamayı unutmayın, görmesinler. Sonra soldan bir kutu alın ve uçaktan çıkıp hemen sağdaki binaya girin. İçeri girince sola dönün ve mutfaktaki adamla konuşun. Hemen arkasındaki şişeyi alın ve solda kaynayan çorbada kullanıp zehirleyin.

    Buradan çıkın, hemen solunuzdaki sobanın yanından demiri alın ve tuvalete girin. Kapının arkasında beklemeye başlayın. Birazdan içeri hedefimiz girecek. Kapıyı kapatın, gidip adamı öldürün. Giysilerini ve silahını alın. Elinizdeki demiri muhakkak yere atın, silahınızı saklayın ve buradan çıkın. nöbetçi asker sizin bir görüşmeniz olduğunu söyleyecek. Onu takip edin ve katara binin. Kolu çekin ve yolculuk başlasın. Yolculuğun sonuna gelince dümdüz ilerleyin ve gemiye binin. Sağdan ikinci kapıdan girin ve merdivenleri çıkın. Sağa dönüp kapıdan girin. Güvertede biraz ilerleyince, üzeriniz aranacak. Silahlarınızı alacaklar.
    Sağdaki ilk kapıdan girin. İşte adamımız. Demodan sonra onu öldürmeniz lazım. Elimizdeki tek malzeme telimiz. Haydi bakalım. Beceremezseniz de, arkası dönükken masadan silahı alın ve ateş edin. Yalnız kaçarsa yandınız.

    Masadan anahtarı alın ve yandaki kapıdan çıkın. Merdivenlerden aşağıya inin. İlk girdiğimiz yerdeyiz. İlk başta girmediğimiz kapıdan girin (dışarıya en yakın olan) ve arka odasına geçin. Oradaki bombaları alın ve geldiğiniz gibi gemiden inin. Haritanızın en sol ucundaki büyük binaya gidin.bir sürü yarı açık taş duvarın olduğu bir yer. Sağdaki ilk duvarın arkasına geçin ve yerdeki giysileri alın. Buradan çıkın ve tam kapının karşısındaki denizlatı kuyruğununda arkasındaki köprüden geçin. Arka taraftaki boşluktan denizaltıya binin ve sağa devam edin. Bulduğunuz bombaları alın. Şimdi boşluktan geri çıkın ve sola gidin. Bir merdiven bulacaksınız buzlara inmek için. Denizaltının etrafını gezinin. Belli noktalarda bomba koyabileceğinizi göreceksiniz. Oralara 3 bombayı da yerleştirin ve kuyruğu görünen denizaltının oraya gidin. Çantanızdan uzaktan kumandayı çıkarın ve düğmeye basın. Ardından gidip elbiselerinizi tekrar değiştirin taş duvarın orada.

    Şimdi tek yapmamız gereken kaçmak. Geldiğiniz gibi katarla geri dönün ve uçağa binin. Hepsi bu.

    Bölüm 4: Beldingford Manor

    Garip bir bölüm, assasin olarak bir türlü bitiremedim. Hep çok gürültü oluyor. Öncelikle arkanızı dönün ve bahçeye gelin. Karşınızda iki adam var. Konuşmalarını bitirmelerini bekleyin ki birbirlerinden ayrılsınlar. Ayrılınca sola gideni takip edin ve boğma teliyle halledin. Silahını ve giysilerini alıp vücudu saklayın. Dümdüz yukarı çıkın ve labirente girin. Labirentten çıkınca, mahzene gireceksiniz. Haritanızı açın ve ilerleyin, sadece bir kişi var güvenlikle alakadar. Onu yakalayıp boğun ve vücudunu saklayıp giysilerini alın. Sonra haritanıza bakarak binanın içine dönün. Bir sarmal merdivenden sonra, içeri gireceksiniz. Karşınıza ilk olarak hizmetkar çıkacak. Onu da boğun ve giysilerini alın. İkinci atta mutfaktan zehir alın (almazsanız alternatif yolu kullanmanız lazım). En üst kata çıkın ve haritanıza dikkat ederek odalara girmeye başlayın. Odanın birinde uyuyan bir hatun bulacaksınız. Yanına gidin ve sütü zehirleyin. Yastığı kullanıp boğma işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için giyinme kabininin arkasına geçin ve adamımız gelip uyuyana kadar bekleyin. Sonra gidip yastık ile boğun.

    Sonra buradan çıkıp en alt kata inin. Ara demoda gördüğümüz ingiliz kılıklıyı halletmemiz gerekiyor. eğer hala giysileriniz üzerinizdeyse, elinizin altında bir silah bulundurun ve çatışmaya hazırlanın. Zira içeride birkaç kişi var. En alt katta sağdaki kapı, unutmayın. Zaten haritadan belli olacaktır.

    Onu da hallettikten sonra, güvenlik artırılacak malesef. Daha dikkatli olmamız lazım. Buradan geldiğiniz şekilde geri dönün. Haritada mavi yıldırım şeklinde bir işaret göreceksiniz. Ona doğru yaklaşın bina içinde ve ısıtma sisteminin yakınlarına gelin. Isıtıcıyı kapatınca, banyolardan tüm hatunlar kaçacak, ne yazık…

    Aynen geri çıkın ve sağdaki merdivenleri tırmanın. Sağdan ikinci kapıya girin, camdan çıkın ve hemen gene sağdaki merdivenlerden aşağı inip yanınızdaki kapıdan geçin.dümdüz ilerleyin ve sola dönün. Teniz kortunu geçeceksiniz ve ahır binasını göreceksiniz. Binaya girin ve soldaki merdivenleri kullanıp yukarı çıkın. Uzun namluluyu kullanan elemanı boğmamız lazım, yoksa kaçarken vuruluruz. Onu halledince merdivenlerden inin ve giriş kapısına göre soldaki bölmeye girin. Dümdüz ilerleyin, sağdaki sonuncu kapıda kurtaracağımız adam oturuyor. Kendi başına kaçacakmış, o halde bize sadece kendimizi kurtarmak kalıyor. Buradan çıkın, tenis kortunun oraya gelin ve soldaki kapıdan çıkın. Dümdüz ilerleyin ve oyuna başladığınız merdivene gelin. Bota binip geceye karışın.

    Bölüm 5: Rendevouz In Rotterdam

    Kapıdan çıkıp merdivenlerden inin caddeye ulaşın. Yolun en sonuna kadar koşun soldan devam edin ve sigara içen adamı tel ile boğun. Cesedini ara sokağa sakladıktan sonra, cebindeki zarfı ve elbiselerini alın. Silahlarınızı yere atın ve devam edip ana kapıya ulaşın. Üzeriniz aranacak ve silahınız olmadığından içeriye girmenize izin verilecek. Önünüzdeki binaya girin ve barı bulun. Barmenle konuşun. Sizi büyük patrona ***ürecek. Çevreden silah almayın çünkü üzeriniz yine aranacak. Patrona ulaştığınızda zarfı vereceksiniz. Kasayı açmak için harekete geçtiğinde tel ile boğun. Kasadan resimleri alın.

    Şimdi en alt kata inin. Hole hemen gidebilirseniz; kuzeybatıdaki odaya girin. eğer yetişemezseniz haritadan devriye gezenlere dikkat ederek herhangi bir odaya saklanın. Kuzeybatıdaki odada işkence gören adamın odasına ulaşın ve sizde elektrik vererek adamı öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. İster koşun, ister yavaş yürüyün. Yolun sonundaki exit yazısına ulaşın.

    Bölüm 6: Deadly Cargo

    Düz yürüyün ve bardan içeri girin. Hemen sağdaki adam işlerin yoğunluğundan bahsedip sizi bir kadınla konuşmaya gönderecek. Holden devam edin ve pencereden dışarı bakan kadınla konuşun. Sokağın karşısındaki aracın yanına gittiğinizde, kadın adamı oyalayacak sizde araca takip cihazını yerleştirin. Bagajı açarsanız nükleer başlığı görebilirsiniz. Bagajı kapatıp araçtan uzaklaşın. Yoldan devam edin. Demir parmaklıklı kapıların arasından geçmemiz gerek. TV izleyen güvenlik görevlisinin kıyafeti almak iyi bir fikir olabilir. Sola devam edin. Dev sandığın yanındaki elektrik şalterini kullanın ve TV antenini bozun. Şimdi biraz uzaklaşın ve güvenlik görevlisinin şaltere gitmesini bekleyin. Görevliyi tel ile boğup, kıyafetini ve silahını alın. Kendi silahınızı bırakabilirsiniz. Silahınızı tutuyorsanız saklayın ve dümdüz yürüyün. Solda ufak bir kulübe göreceksiniz içine girin ve silahınızı atın. Daha sonra masadaki işçi kıyafetini alın üzerinizde hiç bir silah olmadığından emin olup çıkın.

    İki bekçinin olduğu kapıya gelin. Aranacaksınız. Silahınız olmadığından geçmemize izin verecekler. Devam edin ve soldaki hangara girin. Karşıdaki merdivenlerden ikinci kata çıkın ve yeni kıyafetleri alın. Kıyafeti bulmakta zorlanırsanız haritaya bakabilirsiniz. Yeni kıyafetlerinizle rahatça gemiye girebilirsiniz. Gemiye yürüyün. Gemiye çıkınca sağa yürüyün ve ilk kapıdan girin. Soldaki merdivenleri kullanarak alt kata inin. İki oda daha ilerleyip öldürmemiz gereken adamı bulacaksınız merdivenlerden inip konteyner’in arkasında duran kırmızılı adamı, telle boğmak sureti ile öldürün. Geriye sadece kaçmak kaldı. Gemiden mümkün olduğunca hızlı çıkın. eğer SWAT takımı yola çıkarsa kamaraların birinde bekleyip, SWAT üyelerinden birini vurup kıyafetini alırsanız, rahatça uzaklaşabilirsiniz. Hiç uğraşmak istemezseniz; exit’e koşabilir, bölümü bitirebilirsiniz.

    Bölüm 7: Traditions of the trade

    Çantanızı ve silahınızı bırakın, sağdaki cesetten ID kartını alın. Hemen solunuzda bir mektup var onu da alabilirsiniz. Üzerinizde silah olmadığından emin olup ana girişe gidin. Kartınızı gösterip içeri girin. Sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın, odaları temizleyen temizlikçiyi izleyin. Her odaya girişinde anahtarları kapıda bırakıyor. Anahtarı alıp, 203 numaralı odaya yönelin. Odaya girin ve balkona çıkın. Yandaki balkona güvenlik görevlisinin çıkmasını bekleyin. İçeri girdiğinde o balkona atlayın. Odaya girdiğinize arkası dönük olacak. Tel ile boğun. Ardından banyoya girin ve yıkanmakta olan şişman arkadaşı öldürün. Şimdi öldürdüğünüz güvenlik görevlisinin kıyafetini giyin masadaki herşeyi toplayın ve kapının yakınlarındaki çantayı da alıp balkona ve oradandan yan odaya geri dönün. Ana hole çıkın.

    Ana holün kuzeybatısındaki kilitli kapıya yönelin. Polis devriye gezerken, kimse tarafından görülmediğinizden emin olup, kapıdan içeri dalın. Saunalara geleceksiniz. Hedefiniz olan zat-ı muhterem havuza girmeden evvel ve havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duş yapıyor. Onu duş yaparken yakalayın ve tel ile öldürün. Üzerinden anahtarı alıp tekrar ana hole dönün. Not: eğer adamınız havuzda değilse yukarıda, bardadır. Bir iki içki yudumladıktan sonra yüzmeye gelecektir.

    uçüncü kata çıkın. Üzerinde exit yazan kapıdan terasa çıkın. Önünüzdeki kubbeyi dolaşın ve pencereden içeri girin. Haritadan takip ederek bombanın olduğu yere ulaşın. Bombayı çantaya yerleştirip mekanı terk edin.

    Bölüm 8 – Slaying a dragon

    Yapacaklarınızı bildiğinizde çok kısa sürecek bir bölüm ve alternatifler çok fazla. En kolay olarak; Girebildiğiniz tek bina olan batıdaki apartmana girin. Beşinci kata çıkın soldaki odaya girip bahçıvan kıyafetlerini giyin. Sokağa geri dönün. Yanında merdiven olan binayı bulun ve merdivenlerden çıkın. Karşı sokaktakilere görünmemek üzere reklam panolarına iyice yaklaşıp eğilin ve sniper tüfeğinizi çıkarın. İki panonun arasında hefinizi görün onu vurun ve bölümüz bitirin !

    eğer başka bir yolla bitirmek isterseniz yine bahçıvan kıyafetlerini alıp, haritada işaretli olan kanalizasyon deliğinden fare zehirini de aldıktan sonra, park’a girebilir kimse görmüyorken çaya zehir atabilirsiniz.

    Bölüm 9 – The Wang Fou Incıdent

    Aracın durmasını bekleyin limuzinin şoförü hacetini gidermek üzere çöpler arasına gidecek. Arkasından haince yaklaşıp öldürün ve kıyafetlerini giyinin. Cesedini delikten aşağı atın. Şimdi bulunduğunuz ara sokağın doğusundan çıkıp merdivenden balkona ulaşın. Çevreyi gözetleyen adama çaktırmadan içeri girin ve bombayı alın. Şimdi aşağı inip araca bombayı yerleştirebilirsiniz. Kimse fark etmeyecek. Kuytu bir köşede aracın dolmasını ve harekete geçmesini bekleyin. Bu noktada save etmeniz iyi olacaktır. Araç haritanın doğusundaki iki adamın arasına ulaştığında bombayı patlatın. eğer kaldırımda durmakta olan iki adam ölmez ise; gidip bizzat silahınızla öldürün. Gören veya duyan olmayacaktır.

    Balkona çıktığınız merdivenlere geri dönün. Bu kez yerdeki kıyafeti giyin ve sniper tüfeğini alın. Tüfeği saklama moduna geçirin ve kapıdan içeri girin. İki üyeyi de görebileceğiniz balkona ulaştığınızda; sizinle aynı katta bulunan nöbetçinin gitmesini bekleyin. İyice nişan alıp tek kurşunda iki üyeyi birden öldürmeniz mümkün. İsterseniz önce save edin ve atış talimi yapın. İki üye de ölünce geriye kaçmak kalıyor. Kıyafet değiştirdiğiniz odaya dönüp şoför kıyafetlerini geri giyin. Silahınızı bırakıp merdivenden inerek exit noktasına gidin.

    Bölüm 10 - The Seafood Massacre

    Bölüme başlar başlamaz kuzeye koşun. Çöplüğe vardığınızda çantanızı aşağı atıp, biraz uzaklaşın ve bekleyin. Bir Red Dragon üyesi gelecek ve hacetini yapacak. Arkadan yaklaşıp tel ile öldürün. Kıyafetini ve madalyonunu alıp, cesedini aşağı atıverin. Haritadan, üzerinde ünlem işareti olan deliğe ulaşın ve fare zehirini alın. Restaurant’a gidin ve barmenle konuşup anahtarı alın. Önce dönen merdivenlere yürüyormuş gibi yapın. Sonra geri dönüp iki kişinin ne yaptığını gözlemleyin. Barmen kendi halinde dururken yavaşça gelip kapıdan içeri; mutfağa girin. Kapı kapanınca tel ile aşçıyı boğun. Yemeğe zehir atın, aşçı kıyafetini giyinin ve servis yapmak üzere yukarı çıkın. Çıkmadan evvel kapının deliğinden bakabilir, barmenin arkasının dönük olduğunda emin olabilirsiniz. Yukarı çıkın yemek servisi yapın ve iki zat’ı hakkın rahmetine gönderin. İşleri bittiğinde masaya madalyonu bırakın. Şimdi aşağı mutfağa inip kırmızı kıyafetlerinizi tekrar giyinin. Ana kapıdan çıkıp, “exit” noktasına doğru emin adımlarla yürüyün.

    Bölüm 11 - Lee Hong Assasination

    Restaurant’a gidin. Soldaki kapıdan girip barmenle konuşun. Masaya bir kağıt bırakıp koşacak. Kağıdı ve masanın arkasındaki şurubu alın. Şimdi heykelin olduğu ana hole geri dönün ve batıdaki kapıdan devam edin. Karşıdaki kapıdan da girince banyoya ulaşacaksınız. Karşıdaki kapıdan çıkın ve sola dönün iki red dragon üyesini görmezden gelip yürümeye devam edin soldaki kapıdan girip asansöre ulaşın. Asansörle basement’a inin. Hemen sola dönün koridorun sonundaki kapıdan girin. Devam edin ve sonunda aşçı kıyafeti bulacaksınız. Giyinip çıkın ve asansörün olduğu noktaya geri dönün. Şimdi çiftli demir kapıdan girin ve görevlileri görmezden gelip hep devam edin. Haritada ünlem ile gösterilen odaya girip ajanı kurtarın. Asansöre geri dönün ve tekrar birinci kata gidin. Bu kez haritadan bakarak ünlem işaretli mutfağa gidin. Tasa şurubu dökün ve servis etmek üzere haritada gösterilen (daha evvel de iki üyeyi öldürdüğünüz) yemek odasına gidin.

    Yemeği beyazlı adamın arkasından masaya yanaşarak servis edin. Şişman olan hemen tuvalete koşacak o gidince siz de teliniz ile oturan adamı öldürün. Cesedini masanın diğer tarafına taşıyın ki; koruma geri geldiğinde görmesin. Cebinden kasanın şifresini alın. Ajan’ı kurtardığınız noktaya geri dönün. Şimdi çevredeki Red Dragon üyelerinin birinden kıyafetini ödünç almamız gerek. En basit taktik adamların çevresinde dönmek ve yüzlerinin size bakmamasını sağlamaktır. eğer başaramazsanız; Tek başına duran üyenin hemen yanındaki kapıdan girin haritadan da kontrol ederek bir yuvarlak çizin ve aynı noktaya geri dönün. Şimdi haritayı açarsanız yan odadaki üyeyi arkası dönük yakalayabileceğinizi görebilirsiniz. Gidin ve tel ile boğup kıyafetini alın. Şimdi istediğiniz şekilde basement haritasının en kuzeyindeki asansöre gidebilirsiniz. Mansion’a çıkın. Merdivenlerden yukarı çıkın ve haritada gösterilen yerdeki kasayı açın. Devriye gezen üyeyi öldürürseniz, işinizi daha kolay halledebilirsiniz. Exit noktasına gidin ve son bölüme ulaşın.

    Bölüm 12 - Hunter And Hunted

    Çok hızlı olmanız gereken bir bölüm. Demo biter bitmez kapıdan çıkıp holün sonuna kadar koşun. Şalterleri indirip geri koşun. SWAT ekibi sizi göremeyecek. Hemen asansör boşluğundan aşağı atlayın. Kapıyı açın hızlıca gidip albayı öldürün. Hemen cesedini yan odaya taşıyın kıyafetlerini giyin. Masadan susturuculu silahı alın ve binadan çıkmak üzere holden devam edin. Sokağa çıktığınızda haritayı açın ve öldürmeniz gereken adamın nerede olduğunu öğrenin. Adamınıza koşarak yaklaşıp kafasına sıkacağınız tek kurşun ile işini bitirin. Böylece tüm sokak size düşman olacak tabanları yağlamaktan başka çözüm kalmayacak. Adamınıza yaklaşmakta zorlanıyorsanız kanalizasyon tünellerini kullanabilirisiniz. Adamı öldürdükten sonra haritada gösterilen exit noktalarından sadece birinden dışarı çıkabiliyorsunuz. Üzerinizdeki kıyafete göre değişiyor. Exit noktasına ulaşınca oyunu bitirmenin gururu içinde son demoyu izleyebilirsiniZ.

    Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

    Comment


    • #5
     Hitman 4: Blood Money


     Alıştırma Bölümü – Dead of a Snowman

     Alıştırma niteliğinde olan bu ilk bölümde yapacaklarımız bir biranlatılıyor. İstediğiniz kadar kişiyi öldürebilir veya sessizceilerleyebilirsiniz. Çünkü sadece bu ilk bölüme mahsus olarak puanverilmiyor.

     Sol taraftan devam edip üst platforma çıkın. Kapıya doğru ilerleyin.Görevli yanımıza gelecek. Kolayca icabına bakacağız. Sol taraftakikapıdan hediye dükkânına girin. Camdan dışarıya baktığınızda ikikişinin konuşmaya daldığını göreceksiniz. Dikkatlerini dağıtmamızgerekli. Sağ taraftaki açık pencereden dışarıya bozuk parayı atın veikisinin de ilgisini o yöne çekin. Böylece kapıdan çıkıpilerlediğinizde sizi görmeyecekler. Dümdüz ilerleyip tiyatroya girin.

     Holün sonunda işkence yapmakla meşgul bir korumaya rastlayacaksınız.Hiç onlarla ilgilenmeyip sağ taraftaki bölümden üst balkonaçıkabilirsiniz. Fakat görevliyi öldürmek isterseniz arkasından sinsiceyaklaşıp boğabilirsiniz. Balkona ulaşınca karşı tarafa atlayın veköşedeki pompalı tüfeği alın. Kapının kilidini açıp içerideki ikikişiyi de öldürün. Cesetleri sürükleyerek sol ve karşı tarafta bulunankutulara saklayın. Hemen akabinde dolaba gizlenin. Dolabasaklandığınızda bilim adamı içeriye girecek. Onu da fiber kablonuzlahaklayın. Elbisesini ve yerdeki kartı alıp odadan çıkın.

     Kartınızı kullanıp kapıdan çıkın ve düz devam edin. Soldaki ilk odayagirin. Kutunun üstündeki silahı alın. Yerdeki tepsiyi alınca silahınızıtepsiye saklayın. Devam edebilmeniz için üzerinizde silah olmamalı.Koridordan ilerleyin ve görevlinin üzerinizi aramasına izin verin.İçeri girince tepsiyi yere bırakın ve silahınızı geri alın. Asansörboşluğundan atlayın ve aşağıdaki düşmanı öldürmek için fiber kablonuzukullanın. Tekrar aşağı inin ve duvardaki elektrik kontağını bozun.Böylece içeri girdiğinizde kimse sizi göremeyecek. Eğilin ve sol duvarayapışıp dümdüz ilerleyin. Sonunda tuvalete gireceksiniz. Buradasilahınızı çıkarın ve adamın arkasından yaklaşıp kendinize koruma alın.Devam ettiğinizde kimse size ateş etmeyecek. Masada oturan üç adamı davurun. Bir tane de arka taraftan gelecek onu da hakladıktan sonratutmakta olduğunuz adamı bayıltın ve merdivenden çıkın.

     Dürbünlü tüfeği alın ve dışarıdaki üç hedefi bulup öldürün. Hemen yantaraftaki bölümden balkona çıkın. Duvara yaslanıp, borudan aşağı ininve sol taraftaki kapıdan ofise gidin. İçeri girince yerdeki zehirşırıngasını alın ve yukarı çıkın. Sekreter ve adamın konuşması bitenekadar bekleyin. Adamı camdan aşağı itin. Sekreter ortada yokken odayagirip kolasına zehir koyun. Dışarıda durup ölmesini bekleyin. Ardındanhedefimizin içinde bulunduğu odaya girin. Mini ara videodan sonraadamın arkasına geçip ona da zehir verin ve pencereden dışarı çıkın.Sol tarafta bombayı ve patlatıcı kumandayı alıp devam edin. Penceredengirin. Bombayı köşedeki düzeneğe yerleştirin ve biraz uzaklaşıppatlatın. Aşağı inince eflatun kıyafetli adamı öldürüp köşedeki kapıdançıkın ve alıştırma bölümünü tamamlayın.

     Hideout

     Kısa süreliğine Ajan 47’nin gizlendiği yere konuk oluyoruz. Burada hertürlü silah ile atış talimi yapabilirsiniz. İşiniz bitince arkataraftaki kapıdan dışarı çıkın ve ilk gerçek görevinizi alın.

     Bölüm 1 – Vintage Year

     Sol taraftan haritanın kuzey doğusuna ilerleyin. Devriye gezen askeredikkat edip en soldan ilerleyerek yamacın köşesine gelin. Askerkamyonete doğru yürümeye başlayınca evin önündeki tahta kısımdanilerleyerek en aşağıya kadar inin. İskelede sigara içen görevliyi boşverin. Çok yaklaşmadıkça bizi görmüyor. Sol taraftan ilerlemeden evvelmutlaka durup bekleyin. Asansörden bir çalışan çıkacak ve tekrarasansöre binene kadar hiçbir hareket yapmadan öylece durun. Görevliasansöre binince ileride sigara içen askere doğru yürüyün. Bayıltıcıiğnenizle bayıltın ve adamı kutuların arkasına kadar sürükleyin. Buradakıyafetlerini alın ve asansör gelince binip yukarı çıkın.

     Asansörden inince sağ tarafa gidin. Kapıdan geçip merdivenlerden çıkın.Yukarı varınca kapıdan dışarıya çıkın. Ana hole ulaşacaksınız. Önkapının olduğu yerdeki merdivenlerden yukarı çıkınca koridorun ensoluna gidin ve kimse bakmıyorken içeri girin. Müziğin ritmine kendinikaptırmış olan ilk hedefinizi zehirli şırınganız ile öldürün.

     Asansöre geri dönün. Bu sefer sol taraftan ilerleyip uyuşturuculaboratuvarına gidin. Görevlilerin arasından geçip fıçı görünümlü gizlikapıya ulaşın ve kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin ve fıçılarınarkasındaki kutunun olduğu yerde bekleyin. İkinci hedefimiz gelecek vemasadan biraz kokain çekecek. Sessizce bekleyin ve kapıya geldiğindehemen üstüne atılıp zehirli şırınganızı kullanın. Cesedini kutuyasakladıktan sonra asansörle aşağı inin. Takım elbisenizi giyip, çıkışnoktasına ulaşın.

     Bölüm 2 – Curtains Down

     Bölüme başlar başlamaz hemen sol taraftaki vestiyere gidip konuşun.Ajan 47 tabancayı alıp cebine saklayacak. Köşedeki tuvalete girin vekutunun köşesinde bekleyin. İçeriye mavi elbiseli görevli girincekimseye görünmeden bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbiselerini alın veadamı kutunun içine saklayın. Dışarı çıkınca, silahı alet çantasınıniçine saklayın. Merdivenlerden inip sola gidin. Koridorun sonundapolisler üzerinizi arayacak ve içeri girmenize izin verecekler.Merdivenlerden aşağı inin.

     Yerde boya işi yapan görevlinin olduğu odada sol taraftan inin ve çiftkapıdan çekip çalışanlarla dolu olan hole çıkın. Sola doğru devam edin,köşeden dönün ve kapıdan girip yukarı çıkın. Beyaz duvarlı holeulaştığınızda köşede sandalyede oturan korumanın fazla dikkatiniçekmeden cellat rolünü oynayan oyuncunun odasına girip dolaba saklanın.Gelip silahını masaya bırakacak ve tuvalete gidecek. Bu sırada silahıdeğiştirip hemen karşıdaki odaya girin. Sol taraftaki demirmerdivenlerden en yukarıya çıkın. Kapıdan geçip diğer görevliyeyakalanmadan avizenin bağlı olduğu makaraya bomba yerleştirin. Uçtarafta bulunan merdivenden inin. İlerleyince aşağıya açılan bir bölümgöreceksiniz. Aşağıya inin ve opera salonunu net bir şekilde görecekvaziyette beklemeye başlayın. Burada oyunu kayıt edebilirsiniz.

     Birinci hedefimiz kazayla arkadaşı tarafından öldürülünce diğerhedefimiz de koşarak opera salonuna girecek. Tam avizenin altınageldiğinde tökezleyecek ve yere kapaklanacak. Bu esnada bombayıpatlatın. Başarırsanız, iki hedefi de kaza süsü ile öldürmüşolacaksınız. Eğer hedefinizi kaçırırsanız kayıt noktanızdan yenidenbaşlayabilirsiniz.

     İki hedefiniz de ölünce tekrar yukarıya çıkın ve demir merdivenlerdenaşağı inip beyaz hole ulaşın. Geldiğiniz tüm yollardan geri dönereklobiye ulaşın. Tuvalete girip kıyafetinizi giyinin ve çıkış noktasınaulaşın.

     Bölüm 3 – Flatline

     Solunuzdaki polisleri boş verip yolu dümdüz takip edin. S harfiçizdikten sonra ana kapının sol tarafında kalan kısma ilerleyin.Kilitli vaziyette cam bir kapıya rastlayacaksınız. İçeri girin. Bir kezdaha kilitli kapı göreceksiniz. Oradan da girince arka bahçeyeulaşacaksınız. Sağ tarafa ilerleyin ve duvardaki elektrik kontağınıbozup hemen saklanın. Polis tamire gelince arkadan yaklaşıp bayıltıcıiğnenizi kullanın. Elbisesini çalın ve polisi çöp konteynerine atın.İçer girin. Masadan giriş kartını alın. Ayrıca video kayıtlarını daçalın ki kameralara yakalanmayın.

     Kartla geçeceğiniz iki kapının ardından sağdaki merdivenlerden aşağıinin ve koridorun sonuna kadar gidin. Açık bir konteyner göreceksiniz.Orada bekleyip beyaz kıyafetli görevli gelince şırınga ile bayıltıpelbisesini çalın ve adamı konteynere saklayın. Şimdi geldiğiniztaraftan yukarı çıkın ve hücrelerin olduğu yere geçin. Alt kata inipajanın yanına ulaşın. Minik bir video izleyeceksiniz. Ajanı geçiciolarak bayıltacağız. Görevliler ise öldüğünü sanıp morga yollayacaklar.

     Şimdi sırada diğer üç hedefimizi öldürmek var. Kartla geçilen ikikapının ardından sağdaki kapıdan çıkın ve sola devam edin. Merdivenekadar ulaşın ve yukarı çıkın. Haritada orta kısımda ünlem ilegösterilen yerde avizeye bomba koyacağız. Bombayı yerleştirince aşağıyaeflatun bornozlu hedefimizin gelmesini bekleyin. Dünya maketininyanında içki içerken bombayı patlatın ve düşmanı kaza süsü verereköldürün.

     İkinci hedefimize de bu katta tuzak kuracağız. Kapısında A yazan odayıbulun. İçeri girip balkona çıkın. Hedefimiz yan odada ise çıkmasınıharitadan bakarak bekleyin. Mutfakta kimse yokken içeri girin ve tüpüngazını açın. Biraz sonra hedefimiz mutfağa girdiğinde kaza süsü ileölecek.

     Son hedefimiz ise alt katta halter çalışıyor. Vücut aletlerinin olduğubölüme gidin ve hedefimizin halter çalışmasını bekleyin. Çalışırkensinsice arka tarafına geçebilirsek halteri ittirip kaza süsü verereköldürebiliyoruz. Fakat kimsenin sizi görmediğine emin olun. Hedefimiziöldürünce artık çıkış noktasına gidebiliriz.

     Polis memuruyla kıyafet değiştirdiğiniz yere gidip gerçek kıyafetinizigiyin. Binaya girdiğiniz ilk kapılardan çıkıp bahçeye ulaşın. Oyunabaşladığınız ön demir kapıya kadar gidin. Sol taraftaki morga girin.İçerde kimse yokken ajanı uyandırın ve çıkışa ulaşın.

     Bölüm 4 – A New Life

     Sol taraftaki araçta bulunan donutlara bayıltıcı şırınganızı uygulayınve uşağın sağ taraftaki minibüse götürmesini bekleyin. Ajanlardonutları yiyip kendilerinden geçtiklerinde minibüse girin. FBIkıyafetini giyinin ve video teybini çalın.

     Binanın sağ tarafındaki köpek uyarısı olan tahta kapıdan girin. Köpekhavlayadursun soldaki merdivenden inip içeri girin. Odanın köşesindekiraftan yanıcı sıvıyı alın. Tekrar köpeğin olduğu bahçeye çıkın ve diğertahta kapıdan havuzun olduğu bahçeye ulaşın. Mangalın başına gidin veetraf sakinken sıvıyı dökün.

     Çift cam kapıdan içeri girin. Soldaki merdivenden yukarı çıkın.İçerisinde bilgisayar olan, sağdaki ilk odaya girin. Sol taraftakiduvar kenarına gizlenin ve hedefin gelmesini bekleyin. Adamımız gelincearkadan sakince yaklaşıp zehirleyin ve havuza geri dönün. Mangal sefasısüren bayan çoktan yanıp kül olmalı. Havuza düşen cesedinden mikrofilmi alın. Ön kapıdan dışarı çıkın. Minibüste takım elbisenizi giyininve çıkışa doğru ilerleyin.

     Bölüm 5 – The Murder of Crows

     Oldukça karışık ve zor bir bölüm. Amacımız üç tavuk kıyafetli ajanıöldürmek. Bunlardan biri sabit bir noktada duruyor ve haritadagösteriliyor, ancak diğer iki hedefi haritada göremiyoruz. Karnavalınortasındaki platformda ilerlemekte olan politikacıyı korumamız gerekli.Bunun için platform haritadaki sağ sokağa gelene kadar vaktimiz var.Aksi taktirde keskin nişancı politikacıyı öldürüyor.

     Bölüme başladığımız noktada kırmızı tavuk giysili adamı ne takipedeceğiz ne de öldüreceğiz. Bırakalım teslimatı yapsın. Haritada hemensol tarafta bulunan arka bölüme girin. Burada masada iki kişininoturduğunu göreceksiniz. Sağı solu incelerseniz üstüne çıkacağımızkutuların ve platformların olduğunu fark edeceksiniz. Bunları kullanıpyukarı çıkın. Kenarlardan ilerleyin ve balkondan balkona atladıktansonra piyanonun bağlı olduğu ipe bomba yerleştirin. Bayan tavuk dahasonra gelip tam bu piyanonun altında duracak. Şimdi diğer işimizebakalım.

     Platformlardan geldiğiniz gibi inin ve haritaya göre orta bölümünsolundaki arka sokağa girin. Burada ışığın olduğu yerde bir borugöreceksiniz. Tırmanın ve balkon boyunca ilerleyin. Balkon kapısı açıkvaziyette uyumakta olan birisine rastlayacaksınız. Ayakucundanelbisesini çalın ve yakışıklı bir bulaşıkçı olun.

     Piyanonun olduğu arka sokağa gidip beklemekte sıra. Teslimatyapıldıktan sonra, politikacının olduğu platform üstteki sokağınortalarına geldiğinde tavuk kıyafetli bayan bulunduğumuz yere gelecek.Tam piyanonun altında telsizle konuşacakken bombayı patlatıp ölüme kazasüsü verin. Şimdi sırada keskin nişancıyı haklamak var.

     Keskin nişancı farklı mekanlarda olabiliyor. Bu yüzden haritaya görekuzey ve doğu bölümündeki barlara tek tek bakmamız gerekli. Ancaküzerimizde bulaşıkçı kıyafeti olduğu için her bara kolaycagirebiliyoruz. Hedefimiz barlardan hangisinde olursa olsunyapacaklarımız hep aynı: Mutfağın arkasına geçip üst kata çıkın. Keskinnişancıyı bulursanız, sessizce yaklaşıp zehirleyin. Fakat barlaragirmeden evvel oyunukaydedin ki hata halinde tekrar deneyebilesiniz. Keskin nişancıyı bulupöldürdükten sonra işin zor kısmını bitirmiş oluyoruz. Siyah tavukkıyafetini giyin ve haritanın kuzeybatısına ilerleyin.

     Kapıdaki sarı tavuğun yanından geçip üst kata çıkın. İşte son adamımızve masasında da hedefimizdeki çanta var. Sarı gardiyan belirlisürelerde gelip bu odayı kontrol ediyor. Bu nedenle zamanlamayı iyiayarlayıp hedefimizi öldürmeli ve hemen köşedeki kutuya saklamalıyız.Denemeden evvel oyunu kaydederseniz kolayca üstesinden gelirsiniz.Adamı öldürdükten sonra masadan çantayı alıp gidebiliriz.

     Çıkış noktasına gitmeden evvel kıyafetlerimizi geri giymemiz gerekli.Bu yüzden ayakucundan elbisesini çaldığımız uyuyan adamın odasına geridönün. Takım elbisenizi giyinin ve çantanızla birlikte çıkışa doğruilerleyin.

     Bölüm 6 – You Better Watch Out...

     Soldaki asansöre binmeden evvel kameraya yakalanmamak için özellikleduvara yanaşık yürüyün. Korumanın arkasından giderseniz bir sorunolmayacaktır. Yukarı çıkınca soldan devam edin ve barmenle konuşun.Size performansınızı (!) arttırmak için afrodizyak verecek. Yantaraftaki havuzda eğlenmekte olan hedefimize beyaz kıyafetli bir garsonsürekli içki taşıyor onu takip edin ve bardağı barmenin olduğu yerekoyduğunda içine afrodizyak ekleyin. Böylece adamımızı havuzdançıkaracağız.

     Adamımız yerini almadan evvel hazırlanmamız gerekli. Havuzun olduğuyere geldiğinizde arka tarafta, hiç kimsenin olmadığı bir havuz dahagöreceksiniz. Havuza gidin ve soldaki kapıdan girin. Sağ tarafa gidincemini şelale göreceksiniz. İçinden geçin ve etrafta kimsenin olmadığınaemin olup kenarda oturan fotoğrafçıyı şırınga ile bayıltın. Kimseningörmemesi için adamı suların ortasına taşıyın ve kıyafetini giyin.

     Şelaleye girdiğiniz yerden çıkın ve öpüşen çiftin yanına gidin. Bayanbize işaret edip içeri girecek ve yaşlı beyefendi uzaklaşacak. Bu bayanaslında oyundaki gizli ajanlardan biri ve amacı bizi öldürmek. Yanınagittiğinizde dikkatli olun. Minik ara videodan sonra hemen kafa atın vearkasına geçip telinizle boğun. Dikkat ederseniz kendisi de bir bayanaaynı muameleyi yapıp koltuğun arkasına saklamış. Ona da aynı kaderipaylaştırın ve odadan çıkın.

     İçkisine afrodizyak koyduğumuz hedefimiz birazdan yanımızdan geçip birbayan ile birlikte odasına çekilecek. Bekleyin ve sigara molasıverdiğinde tüm hol boyunca onu takip edin. Sonunda bir balkona çıkacak.Arkasından yaklaşıp zehirli şırınga ile öldürün ve cesedini balkondanaşağı atın.

     Holden geri dönün. Tek başına dolaşan bir koruma göreceksiniz. Takipedin. Az evvel gittiğimiz koridorda merdivenlere dönük vaziyetteduracak. Arkasından yaklaşıp iğne ile bayıltın ve elbiselerini alın.

     Koruma kıyafetini giydikten sonra her yere dilediğimiz gibigirebiliyoruz. Barmenin olduğu yere dönün ve arka tarafa dolaşarakmutfağı bulun. Buradaki iki sosisi ve masadan bıçağı alıp şelaleninolduğu yere geri dönün. Sol tarafta iki koruma tarafından beklenen birkapı göreceksiniz. İçeri girin ve asansörü kullanıp stüdyoya çıkın.Çekim yapılan büyük stüdyoya girin. Stüdyonun köşesindeki diğer odayageçince bilgisayarları ve masada duran video teybini göreceksiniz.Kimse bakmıyorken kaseti çalın.

     Sıra son hedefimizi öldürmeye geldi. Adamımız stüdyoya gelip baktıktansonra balkona gidip sigara içiyor. Onu ortadan kaldırmak kolay, amaasıl sorun baş belası köpeği. Adamın yatak odasına gidin ve kuytu birköşede durun. İçeri girdiğinde köpek yanınıza koşacak yere sosis atınve birkaç adım uzaklaşın. Bıçağı seçin, nişan alın ve köpeğe bıçağıfırlatın. Köpek ölünce sigara keyfi yapan son hedefimizi de arkasındansinsice yaklaşıp zehirli iğne ile öldürmek kolay olacaktır. Cesedinibalkondan aşağı atın ve şelalenin olduğu yere geri dönün. Takımelbisenizi giyinin. Binaya ilk girdiğiniz yolu takip edip kullanılmayanhavuzun olduğu taraftan çıkın. Asansöre binip aşağı inin. Sol tarafayapışıp ilerleyin ki girişte dikkat ettiğiniz kameraya çıkıştayakalanıp başınızı derde sokmayın. Tekneye ulaşıp bölümü tamamlayın.

     Bölüm 7 – Death on the Mississippi

     Sol taraftan gidip kimse bakmıyorken kilitli kapıyı açın ve motordairesine girin. Burada üç kişi var ve sadece ikisi devriye geziyor.Haritadan takip ederek hedefi kolayca gafil avlayabilir ve haritayagöre motor dairesinin sol tarafındaki bidonların olduğu yere cesedisaklayabilirsiniz. İşiniz bitince oyuna başladığınız yere geri dönün.

     Merdivenlerden çıkın ve karşıdaki kapıdan girin. İki merdivenarasındaki kapıdan girip tüm hol boyunca ilerleyin. Bir sonraki salonageldiğinizde beyaz üniformalı bir görevli göreceksiniz. 324 numaralıodaya gidene kadar bekleyin ve siz de peşinden girin. Arkasındanyanaşıp şırınga ile bayıltın ve üzerinden tüm kapıları açan kartı alın.

     323 numaralı odaya girin. Sağdaki masadan VIP kartını alın ve smokinigiyinin. Sol taraftaki merdivenden çıkın ve bayanın solundan ilerleyipVIP salonuna ulaşın. Sol tarafta iki kişinin poker oynadığı küçük biroda var. Oyunları bitene kadar bekleyin ve kimse yokken kapınınkilidini açın. İçeri girdiğinizde dolabın yanında duran aşçı kıyafetinigiyinin ve koridora çıkıp hemen yanınızdaki mutfağa girin. İçeridekiaşçı pastayı kaptana götürmemizi isteyecek. Pastayı alın ve hemen yankapıdan çıkın.

     Güverte boyunca yürüyün ve iki merdivenin ortasında altta bulunanbölümde durup pastayı yere atın. Öldürmemiz gereken adamlardan biriburadan geçerken hemen fiber kablo ile boğup cesedini aşağı atın.Yerdeki pastaya zehir enjekte edin ve üst güverteye çıkın. Kapıdakigörevlinin üstünüzü aramasına izin verin. Kapılardan geçip kaptanköşkündeki masaya pastayı bırakın ve kaptanın ölüşünü izleyin. Hemenyan odadaki kasadan belgeleri alın ve aramadan geçtiğiniz kapıdançıkın. Buradaki üç hedefimizin hareketlerini izlerseniz; birinin sağtaraftaki bölümde durup hamburger yediğini, birinin kapı önünde sabitdurduğunu, diğerinin de devriye gezdiğini göreceksiniz.

     Sağ tarafta hamburger yiyen adama arkadan yaklaşıp fiber kablo ileboğun ve cesedini en uzağa kadar sürükleyin. Cesedi aşağı attıktansonra kapı önünde duran hedefimizi de gafil avlayıp bir evvelki gibicesedini aşağı atmamız gerekli. Son hedefimiz devriye gezerken ve kimsebakmıyorken fiber kablo ile öldürün. Cesedini diğerleri gibi aşağı atınve VIP kartını alıp kıyafetinizi bıraktığınız odaya geri dönün.

     Takım elbisenizi giyince holden devam edin ve 309 numaralı odadakidolaba saklanın. Son hedefimiz dolaşırken bir süreliğine odasınagirecek. Arkası dönükken fiber kablo ile boğun. Holde ilerleyin. Dörtyola ayrılan bölümün solundaki merdivenlerden inin ve sadecegörevlilerin girebildiği hole sızın. Buradaki dolapları iyi kullanıpdoğru zamanlamayla en güneye ulaşmamız gerekli. Başlamadan evvel oyunukaydedebilir ve hata yaptığınızda tekrar deneyebilirsiniz. En güneydekikapıdan çıkıp, merdivenlerden inin ve kimseye görünmeden çıkışa ulaşın.

     Bölüm 8 – Till Death Do Us Part

     Oyunumuzdaki en kolay bölüme hoş geldiniz. Bahçeye çıkın ve hemen soltaraftaki içkiyi fazla kaçırmış olan konuğu takip edin. Kuytu birköşeye çekilip uyuduğunda üzerinden davetiyeyi alın. Eve girin ve konuksalonundaki sağ kapıdan verandaya çıkın. Hemen sağ tarafta mutfakvar. Hiç kimse yokken camdan içeri girip pastaya zehirli şırıngaenjekte edin. Tekrar verandaya çıkıp bu sefer sol tarafa gidin.Karşıdaki tahta kulübelerin önünde bir kova bulunuyor. Kovanın içinebomba yerleştirin ve bekleyin. Birazdan ikinci hedefimiz kovayı alıpaile mezarlığına gidecek. Biraz sol tarafta, mezarlığı görecek biryerde bekleyin. Hedefin etrafında kimse yokken bombayı patlatın veoyuna başladığınız yere geri koşun. Siz koşarken büyük ihtimalle damatda pastadan tadıp vefat edecektir. Çıkış noktasına varıp bölümütamamlayın.

     Bölüm 9 - A House of Cards

     Binadan içeri girin ve lobiyi geçip merdivenden çıkarak sağdakiasansöre binin. Kapı kapanınca asansörün üstüne çıkın ve beklemeyebaşlayın. Üç ila beş dakika bekleyeceğiz. Bu sırada bilim adamı limuzinile gelip sekizinci kattaki odasına çıkacak. İlk hedefimiz olan sarısaçlı adam asansöre binince, üst taraftan uzanarak fiber kablo ileboğup cesedini asansörün üstünde bırakın. Odasının anahtarını vekıyafetlerini alın.

     Yedinci kata çıkın ve 707 numaralı odaya girin. Hemen karşınızdakiçantayı alıp lobiye geri dönün. Kumarhane tarafına girin, ama sakınrulet masalarının olduğu kısma girmeyin. Yoksa kameraya yakalanırsınız.Hemen sağ taraftaki kapıdan, tuvaletlerin olduğu bölümden ilerleyipiçki salonuna varın. Birazdan diğer hedefimiz özel salonuna girişyapacak. Korumaların olduğu kısımdan geçin ve teslimatı yapın.Verdiğimiz DNA çantasının onaylanması için bilim adamının bir görevlisigelip çantayı alacak ve bize diğer çantayı bırakacak. Yerden ödemeçantasını alın ve bekleyin. Sakın paravanların arkasına geçmeyin. Aksihalde hemen yakalanırsınız. Yine sıkıcı bir bekleme süresinin ardındanadamımıza bir telefon gelecek ve bulunduğumuz yerde telefon çekmediğiiçin arka bölüme geçecek. Peşinden gidin. Şüphelenen görevliyealdırmayın ve havalandırma makinelerinin olduğu kısma gidene kadarhedefinizi takip edin. Sonunda şırınga ile öldürün.

     Sıra son hedefte. Asansöre geri dönün ve yedinci kata çıkarkenasansörün üstüne çıkıp çantayı takım elbisenizin yanına bırakın.Yedinci kata gelince haritaya göre ortada bulunan kuzey kısma gidin.Bir balkona ulaşacaksınız. Sigara içen görevlinin arkasındaki duvardayukarıya tırmanabileceğiniz teller bulunuyor. Bu sayede sekizinci kataulaşın ve pencereden içeri girin. 801 numaralı odanın kapısını gören,biraz ilerideki duvarda yangın alarm düğmesine basın ve hemen 801numaralı kapıya koşun içerideki adam çıktığında siz içeri girin.Balkona çıkın ve sol taraftan bilim adamının olduğu odanın balkonunaatlayın. Odada DNA çantasına bomba yerleştirin ve hole geri dönün.Alarmın etkisi geçince herkes odalarına geri dönecek. Siz de bilimadamının odasının önündeki holde durun ve fazla uzaklaşmayın. Sonhedefimiz bombanın dolaylarında dolaşırken bombayı patlatın ve asansörebinin.

     Asansörün üstüne çıkın. Çantanızı alıp takım elbisenizi giyinin. Lobiyevarınca kumarhane kısmına gidin. Bu sefer sol taraftaki kapıyıkullanıp, arka sokağa ulaşın ve bölümü bitirin.

     Bölüm 10 - A Dance With The Devil

     Sol taraftaki lobiye girin ve polisle konuşun. Arka tarafa gidecek.Takip edin ve ikinci odaya girdiğinde şırınga ile bayıltıp kıyafetinialın. Lobiye girişte kameraya yakalandığımız için sağ taraftaki garajgirişinde bulunan küçük polis ofisinden video teybini çalmamız gerekli.Kaseti çaldıktan sonra garaja girin ve sağ tarafta korumaların olduğubölüme gelince sola devam edin. Beyaz kamyonun arkasındaki melekkıyafetini giyerken kimsenin bakmadığına emin olun. Korumalartarafından arandıktan sonra sağdaki asansöre binip yukarı çıkın.

     Burada iki kişiyi öldürmemiz gerekli. Biri haritada gösteriliyor.Diğerinin ise kim olduğunu bilmiyoruz. Eğer haritayı takip edersenizbir bayanın güneydoğu tarafında bulunan odada beklediğini ve ara sıraçıkıp dolaştığını göreceksiniz. Girişinizin serbest olduğu salonlardabayanı bulmaya çalışın. Yan yana geldiğinizde minik bir ara videogirecek ve kendisini takip etmemizi isteyecek. Takip edin vegüneydoğudaki odaya girdiğinde ondan evvel davranıp fiber kablo ileöldürün. İlk gizli ajanı öldürmüş olduk. Odanın ilerisindeki diz üstübilgisayardan bilgileri çalın ve asansöre binin. Kapı kapanınca üstüneçıkın. Sarı elbiseli CIA ajanı gelene kadar bekleyin. Gelince fiberkablo ile yukarıdan boğup elbiselerini alın. Çantasını da alıp yandakiasansöre binin alt kata ulaşın.

     Hol boyunca koşarsanız sağ tarafta bir merdivene rastlayacaksınız.Aşağıda insanlar dans ediyor, karşı tarafta ise bir bayan sahnedeateşle gösteri yapıyor. Amacımız o sahnenin arkasına ulaşmak.Kapılardan geçin ve haritadan da bakarak güneydoğu tarafındaki sahnearkasına varın. Buradaki paneli kullanıp ateş düzeneğini bozun. Böylecehedefimiz bir sonraki gösterisinde kül olacak. Sıra son hedefimizegeldi. Geldiğiniz yollardan dönerken barda bekleyin. Barmen bizimlekonuşacak ve takip etmemizi isteyecek. İşte ikinci ajan! İstediği yerekadar takip edin. Minik ara videodan sonra oyunu kaydedin çünküsilahlarımızı konuşturmamız gerekecek. Masadan zevkinize uygun silahıve mermileri alıp sol tarafa gidin. Burada rafların ve kirişlerinarkasına saklanıp ateş etmekten başka çaremiz yok. Hedefi öldürünceasansöre binip garaja çıkın.

     Sırada elbiselerimizi alıp kaçmak var. Polis elbisesini aldığımız odayageri dönün ve takım elbisenizi giyinin. Garajdaki çıkış noktasınaulaşmak için polislerle biraz kedi fare oyunu oynayacağız. Kimseyegörünmeden çıkış noktasına ulaşın ve bölümü bitirin.

     Bölüm 11 - Amendment XXV

     İçeri girip detektörden geçtikten sonra soldaki tuvalete girin vegörevlinin gelmesini bekleyin. Kapı kapanınca görevliyi şırınga ilebayıltıp kapının arkasında kalacak şekilde saklayın ve kıyafetini alın.Kapıyı açıp çıkmadan evvel mutlaka haritadan kontrol ederek size doğrudönük kimsenin olmadığından emin olun. Hemen karşınızdaki kapıdangirin. Soldan ikinci kapıdan arka bahçeye çıkın. Tek başına dolaşanasker gelince şırınga ile bayıltın ve çalıların arkasına saklayın.Üniformasını çalıp içeri girin. İki askerin masa başında oturduğu odadamasadaki kartı alın ve hemen yandaki kutudan bir adet tabanca alın.Tabancayı saklayıp sol taraftan gün ışığı vuran pencereli hole ulaşın.Holün sonundaki kapıyı kartla açıp devam edin.

     Birinci kat haritasına bakın ve güneybatı köşesindeki başkanın odasınakimseye yakalanmadan gidin. Dolaba saklanıp başkanın gelmesinibekleyin. Burada oyunukaydedebilirsiniz. Başkan tam yanınızda durup pencereden dışarıbakıyorken şırınga ile zehirleyin ve acele ederek cesedini yan odadakikutuya saklayın. Kapıdan çıkıp haritaya göre sol taraftakimerdivenlerin sol tarafındaki kapıyı kullanıp devam edin ve bahçeyeçıkın. Kimse bakmıyorken hemen kapının yanında kalan çalılıklarıkullanıp terasa çıkın.

     İleriye gidin ve kapıdan boyacının çıkmasını bekleyin. Boyacı sigaramolası verirken arkasından yaklaşın silahınızı çıkarın ve adamıkendinize koruma alın. Yanınızdaki oval yapı boyunca gidin ve köşedekimsenin görmeyeceği bir noktada bayıltıp kartını ve kıyafetini alın.Tabancanızı da burada bırakmayı unutmayın.

     Şimdi içeri girebilirsiniz. Amacınız Oval Ofis’e gitmek. Haritadantakip edip kolayca bulabilirsiniz. Oval Ofis’e girince minik bir videoizleyecek ve yangın alarmı ile birlikte kendimizi bir karmaşadabulacağız. Boyacının kıyafetini aldığımız terasa geri çıkın. Sonhedefimiz yerini alırken biz de boyacının olduğu yerde üniformamızıgeri giyinip tabancayı almalıyız. Oyunu bir kez kaydedin ve düşmanadoğru koşarak ateş edin. Kafasına başarılı bir atış yaparsanızöldürebilirsiniz.

     Hedefimiz ölünce silahınızı kesinlikle bu noktada bırakın vetuvaletteki takım elbisenizi almaya gidin. Takım elbisenizi giyipdışarı çıkın ve oyunu bitirin.

     Bitti mi sandınız? Ben de öyle sanmıştım ama bitmemiş. Sevgiliarkadaşımız Mr Anderson araya girip bizlere oyunun gizli ve sonbölümünü açıklıyor.

     Söz sende Mr Anderson:

     Bölüm 12 - REQUIEM

     Hitman Blood Money in müthiş sonunu izleyin. En sonunda Diana'nın biziaslında öldürmediğini, sadece "FLATLINE" görevinde kullandığımız insanıgeçici bir süre ölü gibi gösteren zehirden yaptığını öğreneceksiniz..... credits akarken 47 yi kaldırmak için yön tuşlarına devamlıhızlıca basın ve tüm adamları temizleyin (Biraz zorlanabilirsiniz amabirkaç denemeden sonra başarırsınız) İşte oyun şimdi sona erdi.. Yenibir bitiş videosu ve credits sizleri bekliyor...

     Harry Potter And The Order Of The Phoenix

     Oyunumuz Demetorların saldırısı ile başlıyor, farenin sağ tuşuna basılı tutup saat yönünde çeviriyoruz, harri expecto patronum büyüsü yaparak ryh emicileri savuşturuyor, daha sora birden kendimizi siriusun evinde buluyoruz, burada siriusun evini toparlamasında yardımcı oluyoruz, Burada Reparo, wingardium leviosa, depolsa ve accio büyülerini öğreniyoruz.

     Sonra birden hogwarsa geliveriyoruz, bahçede başlıyoruz. Fred ve George kardeşlerle konuşup, hermionenin grifindor ortak salonunda olduğunu öğreniyoruz, kapıdan geçip bir grifindorlu öğrenciye parolayı soruyoruz ( yanına gidip enter tuşuna basarak ) İngilizceniz zayıfsa alt yazıda şu kelimeleri gördüğünüzde şifreyi öğrendiniz demektir “ mimblus mimbletonia” ( kesinlikle yanlış yazdım ) Şifreyi öğrendikten sora tab tuşuna basarak mapı açıyoruz, sağ ok tuşuna basarak kişileri açıyoruz, hermioneyi işaretliyoruz. Sonra tab tuşuyla çıkarak, bize yön gösteren ayak izlerini takip ederek grifindor ortak salonunun önüne geliyoruz, entere basarak parolayı söylüyoruz, hermionenin yanına gidip onunla konuşuyoruz. Kütüphaneye gitmemiz gerekiyor, tab tuşuna tıklıyoruz bu kez sol ok tuşu ile yerleri açıyoruz. Library seçeneğini işaretliyoruz ve sora ayak izlerini takip ediyoruz, kütüphaneye geldiğimizde dolabın üstünde bir kitap fark ediyoruz. Oradaki masayı wingardium leviosa büyüsü ile havalandırarak dolabın önüne getiriyoruz, üstüne çıkıyoruz tam alacağız derken kitap havalanarak başka bir dolabın üzerine konuyor, böle 4 dolabı dolaşıyor sonra masaya konuyor, kitabı alıyoruz.... ( daha sonra weasley ikizlerinden duello büyüleri öğreniyoruz )

     DA ( DAMBLODORE’NİN ORDUSU ) Üyelerini toplama

     Nevill Longbottom

     Yanına gidiyoruz , bitkileri incedio büyüsü ile yakıyoruz

     Dean Tomas:

     Yanına gidiyoruz, konuşuyoruz, Sihir Tarihi öğretmeni profesör binns ödev vermiş, hogwarsın tarihi hakkında, hogwarsta uzun yıllar kalmış canavarlar olan 5 tane gargoylesleri bularak onlarla konuşmamız gerekiyor. Gargoylesler domuza benzeyen taş heykeller. Gargoyleslerin yanına giderek enter tuşuna basarak konuşacağız Yerleri

     1-) Dean olduğu bahçede

     2-) Umridgenin ofisine giden merdivenlerin ortasındaki arada

     3-) 4. kattaki balkonda

     4-) Viaducte ( ortadaki daire şeklindeki çemberde )

     5-) Paved girişinde

     Bunlarla konuştuktan sonra deane giderek onunla konuşuyoruz ve bir üye daha katıyoruz

     En Zevklisi Susan Bones:

     Haritadan işaretleyerek yanına gittiğimizde goyle ve crabbenin tehdit ettiğini görüyoruz, kızı sıkıştırmışlar. Aman Tanrım!!! Goyle expelliarmus büyüsünü çakın ve duelloya başlayın, onları yendikten sonra susanda katılıyor

     Ginny Weasley:

     Ginnyle konuşuyoruz, umridgeden bir iksir çalmamız gerekiyor, erkekler yatakhanesine gidip sandıktan görünmezlik pelerinini alıyoruz, umbridgenin ofisine gidiyoruz. Orada öğrencilerinin beklediğini görüyoruz, vazolara çarpıyoruz, öğrenciler vazonun başına toplanıyorlar onla uğraşırken umbridgenin ofisine giriyoruz, yandaki odaya giriyoruz ve iksiri çalıyoruz ( haha !!! )gidip ginnye veriyoruz

     Zacharias smith

     Kütüphanede karşılaşıyoruz, monster book ( canavar kitap ) onu bulmamız gerekiyor, ileri doğru gidiyoruz kitabıyla karşılaşıyoruz, sonra onu geri veriyoruz bir şey daha bulmamız gerekiyor onuda veriyoruz. Ve oda artık DA da.

     Ernie:

     Onun yanına gidiyoruz, konuşuyoruz, balkabaklarının orda bir çiçek görüyoruz onu alıyoruz, geldiğimiz yoldan geri dönerken bir çiçek daha görüyoruz, onun sol çaprazında bir çiçek daha var onuda alıyoruz. Sonra herbilogy yani bitkibilim derslerinin yapıldığı yere gidiyoruz, oradan sağa dönüyoruz ve dosdoğru gidiyoruz bir bitki görüyoruz, sağda ki kulaklıklar var onları takıyoruz, bitkinin üerine gelip entere tıklıyoruz, sonra ernie ile konuşuyoruz

     Luna:

     Yanına gidiyoruz, yiyecekleri tepeye çıkarıyoruz ve testraler yiyor

     Hanhah Abbot:

     Yanına gidiyoruz, secret passage ( parolayı ) öğrenmemiz gerekiyor. Ben görünmezlik pelerinini aldım, iki öğrenci konuşuyordu, onlardan hangi tablonun bildiğini söylüyor, bende gidip o tablodan öğrendim ama siz direk tabloya gidin, tablonun yerini tarif edeyim, sağdaki merdivenlerden çıkın ilk tabloyla konuşun. Bu kadar, sonra hanhayla konuşun.

     Cho için baykuşu kovalayın:

     Aklıma gelenleri yazdım zaten zor olanlar bunlardı.

     Da üyeleriyle rictusempra, reducto, leviocarpus, petrificus tatolus büyülerini öğreniyoruz. Patronus büyüsünü öğrendiğimizde umbridge basıyor, malfoylarla tek başımıza duello yapıyoruz, sonra araya videolar giriyor, dumbledore kaçıyor...

     Başa umbridge getiriliyor, bizde ona karşı şeyler yapıyoruz, bahçeleri bataklığa çeviyoruz, saat kulesini bozuyoruz, hopörleri bozuyoruz. Taskte bir şey yazmayınca paved oraya gidiyoruz, ordakinide incendio büyüsü yapıyoruz. Orasıda bataklık oluyor, sonra malfoy bize ek iksir için snapenin çağırdığını söylüyor, gidiyoruz.. zihinbend yapıyıyoruz.

     Sonra sihir bakanlığına gidiyoruz orada sirius oluyoruz savaşıyoruz, bella bizi öldürüyor, sonra dumb oluyoruz ve voldemortla savaşıyoruz

     Tek görev lunanın kayıp eşyalarını bulmak kalıyor, onların yerleri

     Büyük salanda sağdaki ilk masa, saat kulesinin bahçesindeki süs havuzunun önünde, snapenin zindanlarına giderken dolabın yanındaki gazete, giriş bahçesindeki yaprakların altında, süpürmeniz lazım

     Bu kadar şimdi sıra geldi keşiflere

     Kırık çanakları tamir et, haliları depolsa ile silk, yatakları silk,tabloları birleştir, öne çıkmış tuğlaları açığa çıkar bunları keşfettikçe büyü gücünüz artacak, puan alacaksınız. Bu puanları grifindor portresine giderken bir tablonuniçine girerek değerlendireceksiniz.

     Öğretmen görevleri:

     Mcgonagall:

     Gidip konuşun, yedinci kata çıkın, karargahın oralardaki merdivenlerin orada konuşan iki çocuk göreceksiniz gidip onlarlada konuşun,sonra tekrar gidin konuşun

     Snape:

     Konuşun, kütüphaneye gidin, yasak bölmeye gidin en solda ve sonlarda boş rafların birinde kitap göreceksiniz, onu alın ve snape ile tekrar konuşun.

     Filifus fliwick ( tılsım öğretmeni )

     Ben o görevi şöyle yaptım. Kütüphaneyi araştırrken neredeyse kafazı nick geldi, ve great hall işime yarayacığını söledi.gittim, orada ders çalışan öğrenciler ile konuştum, o kadr...

     Sprout:

     Sproutla konuşun, sonra gidin neville ile konuşun, erkekler yatakhanesine gidin hemen sağdaki kitabı alın , profesöre verin bu kadar

     Baykuş hanede kuleye tırman içeri girin pencereden.Çocuk sana kutu atıyor.Sen onları Wingardium Leviosa büyüsüyle yerlerine koy.Gittikçe yukarı çıkıyon.Sonunda En yukarda kapıdan girin.Orda oturak gibi bişi var onu Reparo ile tamir edin.tırmanın pencereden çıkın sonra çocuğun yanına in(inmek uzun sürüyo)

     Luna için havuzlu bahçeye iyice baktıktan sonra en köşede 2 tane sandalye var.Onları alın köprüden çıktığınızda girdiğiniz kapının yanına üst üste koyun
     tırmanın.Havuzlu bahçeye bakarken gördüğümüz kulenin üstündekiçarpıyı hedef alarak duvarı parçalayın.içerdeki şapkayımı kutuyumu ne alın aşağa atın zaten o büyük çarpıya gidiyo İncendio ile yakın gerisini siz görün.     Elimden gelen bu kadar daha acemiyim anlayın lütfen...Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

     Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

     Comment


     • #6
      Bir yorum yokmu arkadaşlar ilk çalışmam bu lütfen biraz destek olun...

      Sil Baştan Sevmek Gerek Bazen... :thumbup1:

      Comment


      • #7
       hell osun birader baya bi ugrasmıssın
       ellerine saglık

       Comment


       • #8
        hell osun birader baya bi ugrasmıssın
        ellerine saglık

        Comment


        • #9
         hell osun birader baya bi ugrasmıssın
         ellerine saglık

         Comment


         • #10
          güzel olmuş .helal....

          Comment

          Working...
          X
          porno