Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Fire Red - Leaf Green + Sevii Adaları Ayrıntılı Tam Çözümü

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Fire Red - Leaf Green + Sevii Adaları Ayrıntılı Tam Çözümü


  Oyuna Başlangıç - Pallet Town

  Evden çıkın ve direk şehrin yukarısına çalılıklara doğru ilerleyin.Profesör Oak gelecek ve sizi laboratuvara götürecek.Masanın üzerindeki poketoplarından birini seçin.Sonra rakibimizle küçük bir maç yapacağız.Maçtan sonra laboratuvardan çıkın ve diğer şehire doğru ilerleyin.İlarlerken çalılıklarda çıkan pokemonlarla savaşarak pokemonunuzu kasabilirsiniz.Yolun sonunda Viridian City var.İsteyen pokemon merkezine girip pokemonun canını doldurabilir.Şimdi Prof. Oak ın paketini almak için markete girin sonra laboratuvara geri dönün.Paketi verdikten sonra prof. bize pokedex ve poketopu verecek artık maceraya başlayabiliriz.Şehirden ayrılırken Gary nin kızkardeşinden harita almayı unutmayın.Şimdi ilerleyelim.


  Viridian City

  Bu şehirde Gym salonu var ama kapısı kilitli.Buraya en son geleceğiz.Bu şehirde yapacak fazla bi şey yok.Ama isteyen şehrin solundan ilerleyerek Gary ile pokemon maçı yapabilir.Size tavsiyem 10 lvl den aşağı gitmeyin.Şehirin yukarısından ilerleyelim.Viridian city ormanına girecez.Buradan Böcek pokemonları yakalayabilirsiniz.Ormanın sonunda ise yeni bir şehir var.


  Pewter City

  Pokemonunuzu yeteri kadar kasdıysanız hemen gym e girelim.Bu gym in lideri hepimizin bildiği gibi Brock türü ise kaya Bulbasaur yada squirtle alanlar şanslı.Brock un 12 lvl Geodude u ve 14 lvl Onix i var.Savaşı kazanın ve ordan ayrılın.Şehrin sağından yolumuza devam edelim.Savaşarak ilerleyin.Bi mağaraya gelecez.Burası Mt.Moon.İçerde güzel bir temizlik yapın sonra yol sizi Cerulean şehrine götürecek.


  Cerulean City

  Şehre girince önce pokemon merkezine gidin.Pokemonlarınızın canını doldurun.Köprünün olduğu yerden yukarı doğru çıkın.Karşımıza Gary çıkacak.Onu yendikten sonra köprüden devam edin.İsteyen Gym e girip Misty ile savaşıp nişan alabilir ama ben biraz poke kasıp sonra savaşacam Köprüdeki tüm Trainerleri yenin.Sağdan ilerleyip Bill in evine girin.Ona yardım edip SS Ticket i kapın.Şimdi Msty işe savaşıp nişanımızı
  alalım.Gym türü su.Pokemonları staryu lvl 18 ve lvl 21 Starmie.Nişanı aldıktan sonra önünde polis olan evin kapısından girin.Rocket takımı elemanıyla savaşın.Sonra yolunuza oradan devam edin.Aşağı doğru gidin.Yeraltı geçidinden yeni bir yere çıkacaksınız.Az ilerde ise Vermilion City.


  Vermilion City

  Meşur elektrik pokesi ustasının mekanı Pokemon merkezinin yanındaki evdeki adamla konuşursanız size olta verecek.Bununla bazı su pokemonlarını yakalayabilirsiniz.Gym in üstündeki pokemon fan club a girip yaşlı adamla konuşursanız size bisiklet almak için gerekli olan card ı verecek.Bununla Cerulean City deki bisiklet dükkanından bisiklet alabilirsiniz.Şimdi Gym e girmek istiyoruz ama önünde küçük bir çalı var.Kesmek için Cut itemi lazım.Almak için SS.Anne gemisine gidiyoruz.Gemideki kaptanla konuşun ve itemi alın.Sonra bir pokemona öğretin.Şimdi bende cut ı almaya gidiyorum Cut u aldıktan sonra gym e girin.Bu gym in türü elektrik.Pokemonları ise lvl 21 voltorb lvl 18 pikachu lvl 24 raichu.Nişanınızı alın sonra şehrin sağından ilerleyin.Mağaraya girin.(Digglet Cave) Mağaradan çıktıktan sonra aşağıdan ilerleyin en aşağı gelince bi binada prof. Oak ın asistanını göreceksiniz.Onunla konuşun size Flash itemi verecek ama sanırsam 20 pokemon yakalamanız şartıyla.Şimdi Cerulean a geri dönelim.Şehrin sağına gelin(route 9)küçük ağacı kesin şimdi devam edebiliriz.Rock Tunnel e girin.(flash lazım)Bir sonrakidurak Lavender Town


  Lavender Town

  Bu şehirde yapacak şimdilik önemli bir şey yok ama daha sonra geri geleceğiz.İsteyen hayaletli kuleye girip Gary ile küçük bir savaş yapabilir.Bu kulenin tepesine çıkmak içinSilph scope gerek.Almak için Celadon a gidelim.Şehrin solundan devam edin.Yolun sonundaki yeraltı geçidine dalın.


  Celadon City

  Şehre girer girmez celadon mansion a girin.Yaşlı kadınla konuşun size tea verecek.Yanınızda bulunsun işimize yarayacak.Şimdi gazino ya gidelim.İçeri girince yüzü duvara dönük olan roket tekımı bekçisiyle konuşun savaştıktan sonra gidecek.Hemen duvardaki R yazan poster e dokunun bi kapı açılacak ilerleyin.Burdan lift key bulun sonra asansörle 4. kata çıkın.Roket takımı liderini yenin silp scope yi alın ve mekanı terk edin.Şimdi Erika dan nişanımızı alalım.Celadon şehrinin solundan ilerleyin.Yolu snorlax kapatmış.Onunla sonra hesaplaşacaz.Yukarıdaki küçük çalıyı kesin ve ilerleyin.Küçük bir ev göreceksiniz.Burdan fly alabilirsiniz.Böylece daha önce uğradığımız şehirlere uçabiliriz.Celadon dan ayrılıyoruz.yer altı tünelinden çıktığımız yere dönün(şehrin girişi).Ordaki tünelden geçin.Bekçi izin vermiyordu.Ona çayı verin ve geçin.Şimdi Saffron dayız.Burayı es geçip Lavender Town a gidin.Fly kullanabilirsiniz.Hayaletli kuleye artık girebiliriz.En tepeye çıkın Mr Fuji yi kurtarın.Sonra kendinizi onun evinde bulacaksınız.Konuşun size Poke Flüte verecek.Artık Snorlaxı uyandırabilirsiniz.Şimdi Safron a dönelim.


  Saffron City

  Silp co office building e girin.Önce card key bulacaz.5.katta bulabilirsiniz.Sonra en üst katta
  roket takımının liderinin bulunduğu odaya girmeye çalışın.Eğer Gary le (9.katttan card key kullanarak
  ilerleyebilirsiniz)karşılarşırsanız doğru yoldasınız demektir.İçerde bi güzel temizlik yapın itemleri
  toplayın.Başkanı kurtarınca konuşun size Master Ball verecek.Sonra sabrina ile nişan savaşı yapın.
  Sonra celadon şehrinin solundan devam edin.Snorlax ı uyandırın ve yolunuza devam edin.Yeni bir
  şehirdeyiz.


  Fusicia City

  Pokemon merkezinin sağındaki binanın içine giriyoruz.Orda yaşlı bir amca var.Onunlar konuşup çıkıyoruz.
  Şehrin yukarısındaki safari bölgesine giriyoruz.Burada bir sürü pokemon yakalayabilirsiniz.Ama önce gold
  theet ve surf ü bulmalıyız.Surf safari bölgesinin içinde büyük bir evde gizli.Altın diş ise o evin hemen
  yakınında.Bulduktan sonra şehre geri dönüp yaşlı adama verin.Size strength verecek.Sonra gym lideriyle
  savaşın.Türü posion.Yendikten sonra şehrin solundan devam edin.Herkesle savaşın.Pokenizin lvli artsın.
  Yolun sonunda snorlax var onuda uyandırın.Sonra Fusicia ya geri dönün.Pokemon merkezinin aşağısından
  surf e başlayın.Karaya çıkana kadar ilerleyin.


  Seafrom Islands

  Burda biraz uğraşacağız.Kayaları boşluklara itekleyin.Eninde sonunda çıkışı bulacaksınız.Birde bu adada
  Efsanevi pokemon Articuno bulunmakta.Az arayın bulursunuz.Sakın master ball atmayın.Biraz zorlarsanız
  poke topuyla bile yakalayabilirsiniz.Adadan ayrılınca devam edin.Karşınızda Cinnabar Adası...


  Cinnabar Island

  Burda fazla bişe yok sadece Gym kapısı kilitli.Anahtarı bulmak için hemen yan taraftaki pokemon mansiyona giriyoruz.Anahtarı bulup gym e dönüyoruz.Bu gym bulmacası biraz farklı.Bilmece üzerine kurulmuş.Eğer soruları bilirseniz savaş yapmadan ilerleyebiliyorsunuz.Bence savaşın pokelerinizin leveli artsın.Gym türü ateş.Onu yenip ayrılıyoruz.Çıkınca bizi bill karşılıyor ve soluğu Sevii Adalarında alıyoruz.


  One Island

  Celio ile konuşuyoruz.Bize itemler adaların haritası ve bu adalar arasında dolaşmamızı sağlayacak olan bileti veriyor.Bizde hemen seyahate başlıyoruz.Ama önce Rock smash almamız gerek.Adanın sağına gelin yukarı doğru surf e başlayın az ilerleyin karaya çıkacaksınız.Bu adanın sonunda bi mağara var.Oraya girin yukarı ilerleyin.Şelalerin yanında yaşlı adam var onunla konuşun.HM yi verecek.Şimdi Mt.Ember a Moltres yakalamaya gidelim.Sakın master ball atmayın.Normal bir poke topuyla bile yakaalnabilir.Şimdi 2.adaya gidelim.


  Two Island

  Bu adada fazla kalmayacağız.Evlerden birine girin.Bir adamın kızı 3. adada mahsur kalmış yada kaçırılmış.
  Hikayeyi anlayamadım.Herneyse 3. Adaya gidelim.


  Three Island

  Bu adaya girince bisiklet çetelerini görüyoruz.2tane çocuğu kıstırmışlar köşeye.Hemen yardıma gidiyoruz.
  Hepsiyle savaşın.Sonra çocukla konuşun full restore verecek.Yukarıdan devam edin.Bond köprüsünden
  geçin.Köprünün sonunda beryy forest var.Ormanın sonunda kayıp kızı görüyoruz.Konuşunca Hypno
  geliyor.onu yeniyoruz yada yakalıyoruz.Bitince soluğu babasının evinde alıyoruz.Bize meteorite veriyor.
  Hemen 1.adaya geri dönüyoruz.İçeri girer girmez hemen meteorite yi celioya veriyoruz.İşimiz bitince
  Bill bizi geri götürüyor.Şimdi viridian a dönelim.


  Viridian City - Battle of The Badge

  Evet artık son nişanımızı alma vakti geldi.Gym e girin.Guvianni ile savaşın.Nişanınızı alın.Sonra kaybolacak.Artık pokemon ligi için hazırız.Şerin solundan ilerleyin.Karşımıza Gary çıkacak.Onu yenin.Şimdi fazla güçlü
  değil.Kolayca yenebiliriz.Yolun sonunda Victory Road var.Kayaları ittirip yolumuzu açacağız.Uğraşın bi şekilde çıkarsınız ordan.Ve artık turnuva bizi bekliyor.Yanınıza bol bol full restore alın ihtiyacınız olacak.
  İşte Elite Four

  1.Lorelei - Water & İce (51 - 54 lvl)
  2.Bruno - Rock & Fight (51 - 56lvl)
  3.Agatha - Ghost & Poison (53 - 58lvl)
  4.Lance - Dragon (54 - 60lvl)
  Champion - Gary (57 - 63lvl)

  Oyunun hikaye kısmı bitti.Tebrikler.Oyun bittikten sonra oyunu yapanlar emeğii geçenler hakkında bilgiler
  verilir.Bitmesini bekleyin.Continue yazısı çıkacak.Artık oyuna devam edebiliriz.Yeni görevler açılacak.
  Johto pokemonları çıkacak.Mewtwo yakalanabilir.İsteyen pokemon ligine tekrar katılabilir.İsteyen Sevii
  adalarına yolculuk yapabilir.Biz sevii adalarına gideceğiz.Oyun açılınca bizi prof Oak karşılıyor ve national
  dex veriyor.İlk önce ben gidip Mewtwo yakalayacağım.Bunun için Cerulean cave ye gideceğiz.Bu mağaraya
  yalnızca pokemon ligi şampiyonları girebilir.Mağarada lvl çok yüksek pokemonlar var.Ama işimiz Mewtwo ile.
  Mewtwo nun olduğu yeri bulmak zor değil.Arayın bulursunuz bi şekilde.Ultra Ball ile yakalanabilir.Yakaladık
  tan sonra adalara gideceğiz.


  Sevii Adaları

  One Island

  Vermilion şehrindeki limanı kullanarak bu adaya gelin.Mt Ember a gidin.Bu dağa çıkarken bi mağaranın önünde
  2 roket takımı bekçisi duruyor.Onlarla savaşın mağaraya girin.Bu mağaarda Ruby taşını bulun ve 1.adadaki pokemon merkezine gidip taşı Celio ya verin.Bize diğer adalara da seyahat etmek için bilet ve adaların haritasını verecek.4.Adaya gidelim.


  Four Island

  Adaya gelince karşımıza Gary çıkıyor.Konuşuyoruz daha sonra ayrılıyor.Yolumuza devam edelim.Şehrin sağına surf yapılacak olan yere gelin.İlerleyince icefall cave var.Hemen giriyoruz.Mağarada poketopu içinde waterfall hm si gizli.Bulduktan sonra bir pokeye öğretip girişteki şelaleden yukarı çıkın.İlerleyince karşımıza Elite four dan Lorelei Roket takımı bekçileri çıkıyor.Roket takımı ile savaşıp mağaradan ayrılıyoruz.5.adaya gidelim.


  Five Island

  Bu adada roket takımı üssü var.Ama giremiyoruz.Çünkü şifre lazım.Gidip şifreyi bulalım.Pokemon merkezinin yukarısından surf e başlayın.Soldan karaya çıkana kadar ilerleyin.Haritayı kullanarak yönünüzü bulabilirsiniz.Karaya çıkınca yaşlı adamdan yumurtayı alın.İçinden sanırsam togepi çıkacak.Şimdi denizde yol ayrımının olduğu yere gelin.Bu sefer sağdan devam edeceğiz.Burada bir ev var.İçi boş.Gidip ev sahibini bulacağız.Sağdan surfe
  başlayın az ilerleyince lost cave çıkacak.Şimdi burası karışık.Burada doğru yolu bilmeyenler kaybolabilir.
  Lax Incense için:Bulunduğunuz yerden önce sağa sonra aşağı gidin.
  Sea Incense için:Bulunduğunuz yerden önce sağa sonra yukarı aşağı ve yukarı gidin.
  Max Revive için:Bulunduğunuz yerden önce sağa sonra yukarı aşağı aşağı sağa ve sağa gidin.
  Rare Candy için:Bulunduğunuz yerden önce sağa sonra yukarı aşağı aşağı sağa sola aşağı ve sola gidin.
  Lady Selphy için:Bulunduğunuz yerden önce sağa sonra yukarı aşağı aşağı sağa sola aşağı sağa ve yukarı gidin.Sizi
  görünce savaşacak.Onu yenin.Sonra soluğu evinde alacaksınız.Gidin konuşun size pokemon ismi söyleyecek.O pokemonu ona gösterin.O poke sizde yok diye üzülmeyin sürekli değiştiriyor.Bende Zapdos a kadar gittiydi.Sonra yaşlı adam gelip rare candy verecek.Şimdi 6.Adaya gidelim.Six Island

  Pokemon merkezine girince karşımıza Gary çıkıyor.Bişeler söylüyor sonra yine gidiyor.Şehrin sağına doğru ilerleyin.Aşağıdan devam edin.Kapısı kapalı olan bir yere geleceksiniz.Açmak için CUT yapın.İlerde çukur var ordan aşağı düşün.4tarafında çukur olan bir odaya düşeceksiniz.Sapphire taşını bulmak için çukurlardan düşecez ama şu sıraya göre.Önce yukarı sonra sola sonra sağa ve en son aşağıdan giderseniz sapphire taşının bulunduğu odaya geleceksiniz.Taşa dokunun.Bir profesör gelecek ve taşı kaçıracak.Şimdi 5.adaya roket takımının üssünün oludğu yere gidin.


  Five Island - Rocket Warehouse

  Artık kapıyı açabiliriz.Gidip profesörü bulun.Onu yenin ve taşı alıp 1.adadaki Celio ya götürün.Görev tamam.İsteyen 7.adaya gidip Unown bulmacasını çözebilir.

  Seven Island

  Yukarıdan surf e başlarsanız Trainer tower a gidersiniz.Aşağıdan devam ederseniz unownların olduğu küçük adalara gidersiniz.Bulmacayı çözmeden unownlar çıkmaz.Bulmaca ise yolunuzun üstünde bir mağarada.Bulmaca ise biraz karışık.Resimden yardım alabilirsiniz.

  8.Ada - Navel Rock

  Bu adalara Gamesharkla gidilir.Ben bizzat gitmedim.Buraya gitmek için Mystery ticket lazım.Gameshark ile elde edebilirsiniz.Navel Rock a girin.Sola giderseniz Ho-oh sağa giderseniz Lugia ile karşılaşırsınız.İkiside Lvl 70.


  9.Ada - Birth Island

  Bu adada Deoxys bulunuyor.Ama onu çağırmak çok zor.Üçgen şeklinde bir taş var ona çok hızlı dokunacaksınız.Yapamadınızmı geri başa dönüyormuş.Bütün bunları yapınca Deoxys gelecek.Fire Red oynuyorsanız Attack Deoxys Leaf Green oynuyorsanız Defense Deoxys gelecek.


  Alıntıdır... • #2
  kardesım su sevii islandı nerden ındırebılırım soylermısın ??

  Comment

  Working...
  X
  porno