Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Star Wars BattleFront 2_PC RİP_330 MB_TEK Link_Caps..

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Star Wars BattleFront 2_PC RİP_330 MB_TEK Link_Caps..  Star Wars BattleFront 2_PC RİP_330 MB_TEK Link_Caps..
  İnceleme

  Mağaranın buzlu yüzeyinde patlayan lazerlerin sesleri birbirleriyle yarışırken, mağara bir kez daha sarsıldı. önümde iki Stormtrooper daha asilerin silahlarından çıkan ışınlar sonucu can verirken, kendimi bir siperin arkasına attım. Soluklanmaya çalışırken içimi rahatlatan o anonsu duydum. "Lord Vader savaş alanına indi..." Derin bir nefes alıp elimdeki blaster tüfeğini kavradım ve arkasına saklanmış olduğum siperden fırlayarak Lord Vader'ın geleceği birkaç saniye sürede birkaç asiyi daha indirdim... Savaşın rüzgarları, hemen arkamdaki metalik nefes sesini ve ışınkılıcının o aşina vızıldamasını duyduğum anda anladığım üzere asilere karşı dönmeye başlamıştı. Zafer bir kez daha Imparatorluğundu!"

  Star Wars fanları, geçtiğimiz günlerde Battlefront 2 ile bir kez daha çok uzak bir galaksideki savaş alanına inerek epik savaşlara katılmaya başladılar. Star Wars serisinin son filminin DVD'siyle aynı gün içinde çıkan oyunumuz, Battlefront 1'in yaptığı gibi bizi yine Star Wars evrenindeki büyük savaşların ortasına bırakıyor. Hem de eskisinden çok daha gelişmiş bir şekilde!

  İlk oyun, bize hem piyade olarak, hem de araç kullanarak savaşma imkanı vermesiyle kalbimizde taht kurmuştu. Battlefront 2 ise, bunu bir adım daha öteye taşıyarak Hero'ları ve uzay savaşlarını da listemize ekleyerek Star Wars hayranlarının adeta sevinç çığlıkları atmasını sağlıyor...

  Oyunu açtığımızda, klasik Star Wars müzikleriyle dolu menümüz bizi karşılıyor. Hemen bir profil yarattıktan sonra New Game dediğimizde ise, bize Training oynamak isteyip istemediğimiz soruluyor. Bakalım neler değişmiş diyerek training bölümünü kabul ettiğimizde ise kendimizi 501. Lejyon'un Klon askerlerinden biri olarak Geonosis savaşının ortasında buluyoruz. "Şuradaki Droid'leri temizle ki, diğer klonlar o sırada daha uygun bir konum alsınlar" türünden birkaç görev geçerken, bir yandan da sürekli olarak sınıfımızı değiştirerek ilerlemeye devam ediyoruz. Her sınıfın belli temel özelliklerini öğrendikten sonra, en sonunda Mace Windu'nun açılmasıyla oyunun en merak edilen yeniliğini test etme şansını da yakalıyoruz.

  Jedi Hero'lar gerçekten de diğer birimlere göre nispeten daha güçlü, hızlı ve dayanıklılar. Ama yine de eğer dikkatli oynamazsanız bir anda harcanabiliyorlar. Tabi bu alıştırma bölümü olduğundan rahatça önünüze geleni keserek ilerleyebilirsiniz, herhangi bir zorlukla karşılaşacağınızı sanmıyorum. Bu bölümü geçtiğinizde ise, esas oyun başlıyor. Battlefront 1'deki instant action'dan farkı olmayan düz mantık görevlerden sonra, Battlefront 2'nin görev tabanlı, Klon askerlerin kendi ağızlarından yazdıkları günlüklerle desteklenen hikayelerle çok farklı bir tad alıyorsunuz. Bu günlükler gerçekten de görevlere ayrı bir derinlik, ayrı bir tad katıyor kesinlikle. Order 66'in verilmek üzere olduğunu farkeden Klon'un, Aayla Secura "Sizler gördüğüm en cesur askerlersiniz" dediğinde, "İyi ki hepimiz kask takıyorduk. General Secura hiçbirimizin suratındaki utancı görmek zorunda kalmadı" demesi gibi bir ayrıntı bile beni mest etmeye yetti açıkçası.

  Training'in ardından gelen Mygeeto bölümünü geçtikten sonra ise Battlefront 2'nin yeniliklerinden biriyle daha karşılaşıyoruz. Episode III'te ağzımız açık izlediğimiz Coruscant'taki uzay savaşına bizzat katılarak droid'lerle uzayda dogfight'ın zevkine varıyoruz. Tabi görev gereği droid'lerin ana gemisine inip geminin reaktörünü içten patlatmayı da unutmuyoruz. Ve bunun ardından filmleri baz alan bir dizi görev serisiyle devam ediyoruz...

  Oyunun single player kısmı ilk oyuna göre gerçekten çok daha iyi şekilde kotarılmış. Araya giren filmden sahneler, klon askerlerin günlükleri ve diğer herşey sizi o epik savaş havasına sokmaya yetiyor. Ah, tabi bir de müzikler... Battlefront 1'den sonra, repertuarına Episode III'ün de müziklerini katmış olması, oyunun atmosferini tavana vurdurtmuş adeta. Kalabalık bir düşman grubuna karşı, yanınızdaki tüm klon askerler ölmüşken mücadele ettiğiniz sırada arkadan "Padme's Ruminations" çalmaya başladığında ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Müziklerin atmosfere katkısı gerçekten inanılmaz. Kendinizi oyuna iyice kaptırmanıza ya da gaza gelip 10 kişinin arasına atlamanıza rahatlıkla neden olabiliyor. İnternet kafede kız arkadaşımla beraber oynarken "Anakin's Dark Deeds çalıyor! Yaktım hepinizi!" diye haykırıp 10 droid'in arasına girince, arkadaşım çok bağırdığımı iddia edip zorla kulaklığımı çıkarttırdı desem, ne kadar gaza gelebileceğiniz konusunda yeterli bir örnek olur sanırım

  Single Player sadece Campaign kısmıyla sınırlı değil tabii. Galactic Conquest ve Instant Action bölümleri de oyunda her zamanki yerlerini korumaktalar. Galactic Conquest'te, bir taraf seçerek, Galaksi haritasında sıra tabanlı olarak ilerleyerek tüm gezegenleri ele geçirmeye çalışıyorsunuz. İlk oyundaki çok sığ olan Galactic Conquest modu da ikinci oyunda oldukça gelişip güzelleşmiş. Artık savaş sonlarında belli miktar kredi kazanarak bunları bonuslar, ekstra askerler için harcayabiliyorsunuz. İki düşman filosu uzayda karşılaştığında uzay savaşları olması da oldukça iyi olmuş. Instant Action kısmıysa, artık klasikleşmiş hale gelen "istediğin haritayı seç, hemen oyuna geç" özelliğini taşımakta.

  Oyunun single player kısmı iyi yönde çok ilerlemiş, iyi olmuş güzel olmuş; ama aslında oyunun asıl zevki multiplayer oynarken çıkıyor... öncelikle yeni oyun modları eklenmiş, ki bu da oyunun monotonluğunu bozmak adına çok önemli bir artı olmuş. Conquest modunda, ilk oyunda da olduğu gibi düşmanın bölgelerinin hepsini ele geçirmeye çalışırken; Capture the Flag'da ise, düşmanın bayrağını çalarak kendi üssümüze getirmeye çalışıyoruz. Hunt modunda, gezegenine göre değişen, seçtiğimiz gezegenin yerli halklarının çatışmasını yaşıyoruz. örneğin Hoth'ta Wampa'lar ve Asi'ler, Mos Eisley'de Jawa'lar ve Tusken'lar. Belli bir süre içinde hangi taraf karşı takımdan daha çok kişiyi öldürmüşse, kazanan taraf onlar oluyor. Son oyun modu ise Assault. Herkesin "hero" sınıflarını seçip hero olarak oynadığı bu mod gayet ilginç ve eğlenceli olabiliyor. Oyundaki hem iyi, hem kötü tüm heroların elimizin altında olduğu bu modda savaş alanında 3 tane Darth Vader, 5 tane Yoda, 2 tane Han Solo görebilmeniz mümkün.

  Assault hariç, diğer oyun modlarında her istediğiniz zaman hero sınıflarını seçemiyorsunuz tabii ki. öncelikle belirlenen bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekli. Bu kriterler, oyunu yaratırken sizin yaptığınız seçimlere göre değişebiliyor. Hero seçme şansı, belli bir süre geçtikten sonra en iyi ya da en kötü oyuncuya verilebileceği gibi, belli bir puana ilk ulaşan oyuncuya da verilebiliyor. Tabi tamamen rasgele seçim seçeneğini de açabilmeniz mümkün. Hero sınıfları oyunda gerçekten oldukça güçlü yapılmış. İyi bir oyuncunun elinde çok büyük bir katliam yaratmaları zor birşey değil. Ama aynı zamanda oldukça da iyi dengelenmişler. Dikkatli olmadığınız takdirde tek bir sniper atışıyla indirilmeniz ya da bir AT-ST'den gelen tek bir lazerle kavrulmanız da mümkün. Yine de herolarla oynamak gerçekten oyuna çok farklı bir tat ve zevk katmış. "Hero seçmek için f1'e basın" yazısını görmeyi dört gözle bekleyeceğinize emin olabilirsiniz. Ve açıkçası hero dengesini bu kadar iyi kurdukları için Pandemic'i kutlamak gerekli.


  Tabii oyun sadece herolardan ibaret değil. Her tarafın savaşa sürdüğü "esas" piyadeler de var. örneğin Republic tarafında standart askerler olan Clone Trooperlar, oldukça güçlü bir roket atara sahip Heavy Trooperlar, sırtlarındaki jetpack sayesinde belli bir süre uçabilen Jet Trooperlar gibi ilk oyundaki standart birimlerin yanında, Clone Commander denilen ve chaingun adında bir silaha sahip yeni bir birim eklenmiş durumda. Diğer taraflarda da (Alliance, CIS ve Imperials) birim dağılımı yine aynen bu şekilde ayarlanmış ve dengelenmiş. Taraflar arasında çok ciddi farklar olmasa da, sizi oyundan baymayacak kadar iyi dengelenmiş durumdalar.

  Oyunda sadece yaya olarak savaşmıyoruz tabii ki; Star Wars evreninde aklınıza gelebilecek neredeyse her araç, oyun içerisinde düşmanlarınıza karşı kullanmanız için hazır durumda sizleri bekliyor olacak. Oldukça güçlü ve katliam makinesi tadındaki bu araçlar, eğer bir roket atardan çıkan roketler hassas kısımlarına isabet alırsa çok dayanamıyor. Ama normal standart piyadelere karşı oldukça üstün konumdalar. Kısacası oyundaki piyade-hero-araç dengesi, birbirini taş-kağıt-makas şeklinde dengeliyor adeta.

  Oyundaki harita sayısı ilk oyuna göre oldukça gelişmiş. Ayrıca ilk oyundaki bazı haritalar da (Hoth, Geonosis...) biraz rötuşlanıp değiştirilerek karşımıza çıkıyorlar. Oyunda geçen haritalar Coruscant, Dagobah, Endor, Felucia, Geonosis, Hoth, Mustafar, Kashyyyk, Tatooine gibi filmlerden ve Genişletilmiş Evrenler'den hatırlayacağımız gezegenlerde geçiyor. Her haritanın en az iki farklı oyun modu olduğunu da düşününce, Battlefront 2, oldukça uzun sürecek bir oyun keyfi sunuyor bizlere.

  Son olarak oyunun teknik detaylarına değinelim. Grafik adına ilk oyundan çok farklı birşey yok. İlk oyunun motorunun biraz daha cilalanmış versiyonu karşımıza çıkıyor. Genel olarak çok iyi olmasa da, gözü çok rahatsız etmeyen, ortalamanın biraz üzerinde grafiklere sahip Battlefront 2. Belli bir mesafeden ötesi bulanık olarak çizilerek hem oyun alanınında oldukça geniş bir görüş mesafesi verilmesi, hem de bu şekilde performansın az da olsa arttırılması iyi olmuş. Onun dışında her gezegenin kendine has havası, kendine has yapısı oldukça iyi verilmiş. Hero karakterler biraz daha detaylı çizilseydi, kanımca daha iyi olurdu, ama bu haliyle de idare edebilecek düzeyde.

  Sesler ve müzikler ise daha öncede belirttiğim üzere tam puan almayı hakediyor kesinlikle. Savaş boyunca yanınızdaki askerlerin sürekli olarak konuşması, sizi tehlikelere karşı uyarması, tam aksiyon anında araya giren gaz verici bir Star Wars müziğiyle birleşince atmosfer mükemmel bir şekilde tamamlanıyor. Oynanabilirlik ise bildiğiniz ve alıştığınız Battlefront oynanabilirliğiyle neredeyse aynı. Sprint ve öne yuvarlanma gibi kimi anlarda hayat kurtarabilecek yeni özellikler oyuna gayet iyi uyum sağlamış. Zaten ilk oyunda gayet iyi olan oynanabilirlik bu oyunda bir basamak üste taşınmış. Yapay zekada gelişmeler olsa da, bazen saçmaladığını görmek yine mümkün. Bazen oldukça değişik ve akıllıca taktikler denerken, bazen de oldukları yerde öylece dikilerek öldürmenizi bekledikleri oluyor. Bu haliyle bile ilk oyundan daha iyi durumda olduğunu kabul etmek gerek.

  Battlefront 2, ilk oyunun çıtasını aşmayı başarmış, birçok Star Wars oyununun zevkini tek potada eritmeyi başarmış bir oyun. Uzay savaşlarında X-Wing vs Tie Fighter tadı alırken, Jedi Hero'larla ışınkılıcı ve force kullandığınız sahneler de (her ne kadar o kadar detaylı olmasa da) Jedi Academy tadı yakalatıyor. Eğer "herşeyden olsun içinde" diyerek bir Star Wars oyunu arıyorsanız, Battlefront 2 sizi uzun süre oyalayacak olan oyunun ta kendisi...  Görüntüler
  Oyun videosu


  Sistem gereksinimleri

  İşletim Sistemi: Windows® 2000/ XP/
  İşlemci: 1,5 GHz Intel Pentium 4/AMD Athlon XP 1500
  Hafıza: 256 MB RAM,
  Hard Disk: 4.3 GB,
  DVD ROM: 8x Hız,
  Video Kartı: 64 MB 3D Graphics Card (VS/PS)
  Ses Kartı: DirectX 9.0 uyumlu,
  DirectX: Versiyon 9.0,
  Giriş: Klavye, Fare

  LİNK

  HTML-Kodu:
  http://www.fileserve.com/file/hd4xcDN
  
  http://rapidshare.com/files/448552395/Star_Wars_BattleFront_2_joker01.rar


  HTML-Kodu:
  Rar şifresi: www.oyuncehennemi.com  Last edited by BURAZY; 11-07-11, 18:10. Sebep: kırık linkler kaldırıldı

 • #2
  Ellerine, pcne sağlık

  Comment


  • #3
   teşekürler joker yine güzel bir oyun uploadlamışsın battlefront u bitirmiştim 2 yi de bitireyim.

   Comment


   • #4
    Yorumlar için teşekkürler sağolunuz.

    Comment


    • #5
     Teşekkürler Joker Star Wars evreninin hasyasıyım. Teşekküüüür

     Comment


     • #6
      Yaqiz39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Teşekkürler Joker Star Wars evreninin hasyasıyım. Teşekküüüür
      Yorum için teşekkürler arkadaşım çok sağol

      Comment


      • #7
       saolsın joker krdeş batlefrontu arıyodum ne zmndır...

       saol joker krdeşim paylaşımların devamını dilerim
       Last edited by inTRaPersonaL; 19-09-10, 14:08. Sebep: flood

       Comment


       • #8
        joker bn oyunu yükledim ondan sonra oyunu açtım profile yazdım new game dedim bişi çıktım tmm yaptım oyunda attı bu sefer skip dedim abir yere asaldıracaktıma ttack tıkladım gne oyndan bi yrdım etsen diyorum

        Comment


        • #9
         berke54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
         joker bn oyunu yükledim ondan sonra oyunu açtım profile yazdım new game dedim bişi çıktım tmm yaptım oyunda attı bu sefer skip dedim abir yere asaldıracaktıma ttack tıkladım gne oyndan bi yrdım etsen diyorum
         Oyunu tekrar kur oyun sağlam

         Comment


         • #10
          pyun çalışıyo ama oyniyamıyom

          Comment


          • #11
           berke54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
           pyun çalışıyo ama oyniyamıyom
           Nası oluyorda oynayamıyorsun maus felanmı çalışmıyor

           Comment


           • #12
            bak arkadşım oyun çalışıyo ama traning diyorum yada new game diyorum oyundan atıyo

            Comment


            • #13
             berke54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
             bak arkadşım oyun çalışıyo ama traning diyorum yada new game diyorum oyundan atıyo
             Bende oyun kurulu bazende oynuyorum oyundan at felanda yok

             Sende neden oyundan atıyor acaba bir sorun var muhakkak.

             Comment


             • #14
              güzellllllllllllllllllllll

              Comment


              • #15
               kardeş nasıl yaptım bak anlatiyim rardan çıkrdım installa tıkladım bi 30 dkka sonra kuruldu ondan sonra game datadan battlefront 2 ye tıkladım oyuna girdi ondan sonra new game yaptım sonra bişi çıktı ewt attı ondan sonra gne açtın new game dedim skip dedim bu sefer bişeyler oldu attack çıktı bnde tıkladım gne attı galactic conguest ve insant actiondad aynısı oldu

               Comment

               Working...
               X
               porno