Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

kmeaw 3.55 CFW [Kurulum Rehberi ve Resimli Ayrıntılı Anlatım][Sorunsuz Çalışmaktadır]

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • kmeaw 3.55 CFW [Kurulum Rehberi ve Resimli Ayrıntılı Anlatım][Sorunsuz Çalışmaktadır]


  Oyun oynayabilmek için Oyun Yöneticileri‘nin bu CFW için düzenlenmesini bekliyorduk ve nihayet beklenen gün geldi, kmeaw adlı geliştirici kendi peek/poke destekli 3.55 CFW‘sini yayınladı.
  Aynı zamanda Wutangrza/flukes1 3.55 + Geohot 3.55 CFW ile de uyumlu olarak çalışıyor!
  Bir kaç gündür, iyi ve kötü haberleri ardı ardına aldık. flukes1, Waninkoko, Wutangrza ve daha pek çok geliştirici, Playstation 3 3.55 üzerine oyun desteği eklemek için var güçleriyle çalışıyorlardı.
  Waninkoko 3.55 CFW oyun desteği sağlamakla birlikte pek çok Playstation 3′ün bozulmasına sebep olmuştu(yüzlerce)!
  kmeaw‘ın yöntemi nasıl çalışıyor kısaca ondan bahsedeyim;
  kmeaw‘ın programı, Playstation 3′ün belleğini Oyun Yöneticileri‘nin ihtiyaç duyduğu şekilde yamıyor(Jailbreak USB Dongle‘ların çalışma mantığı). Playstation 3 kapatıldığında da etkisini yitiriyor.
  Sistemde kalıcı bir değişiklik yapmadığı için de, kalıcı risk oranını çok aza indirgiyor.
  Bu nedenle de, Playstation 3′ü her açtığınızda programı bir defaya mahsus çalıştırmanız gerekiyor.
  Ayrıca bir diğer artısı da, iki ayrı mantıkla çalışıyor olması,
  Bunlardan bir tanesi, 3.41′lerden alışık olduğumuz, programları imzalamadan yükleme imkanı,
  Bir diğeri de Wutangrza/flukes1 + Geohot 3.55 CFW‘nin üzerine yüklenerek, programları Geohot CFW‘ye göre imzalayarak çalıştırma mantığı.
  Böyle çok yönlü bir destek sunması ve seçimi kullanıcılara bırakması da, bir diğer artısı!

  Güncelleme: Blu-Ray disksiz oyunları çalıştırmak istiyorsanız, kmeaw 3.55 CFW‘yi kullanmanız gerekiyor. Wutangrza/flukes1 + Geohot 3.55 CFW bu desteği sunmuyor.

  Nelere İhtiyacımız Olacak:
  Nasıl Yüklenir
  1- Playstation 3′ünüz orjinal 3.55 versiyonuna sahipse ve herhangi bir CFW yüklemediyseniz 17. adımdan devam ediniz.
  2- Playstation 3 3.55 OFW dosyasını indirip arşivinden çıkarınız.
  3- USB belleğinizi daha önce yapmadıysanız, FAT32 olarak biçimlendiriniz.
  4- USB belleğinizin an dizininde, iç içe, PS3 ve UPDATE klasörlerini oluşturunuz.
  • UPDATE klasörü PS3 klasörünüzün içinde yer almalı.
  5- Daha önce arşivden çıkarmış olduğunuz PS3UPDAT.PUP dosyasını UPDATE klasörünün içine kopyalayınız.
  6- Playstation 3′ünüz kapalı durumdayken, tuşuna Playstation 3′ünüz tekrar kapanana kadar basılı tutunuz.
  7- Yeniden Playstation 3′ünüzün tuşuna iki tane ard arda bip sesi duyana kadar basılı tutunuz. Sesi duyduktan sonra tuşu bırakınız.
  8- Aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde, Dual Shock 3‘ünüzü USB kablosuyla Playstation 3′ünüze bağlayıp, tuşuna basınız.

  9- Ardından karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. System Update seçeneğini seçerek tuşuna basınız.

  10- 3.55 Update dosyasını yüklemiş olduğunuz USB belleğinizi Playstation 3′ünüzün USB girişlerinden birisine taktıktan sonra, ve tuşlarına aynı anda basınız.
  11- Yükleme işlemi tamamlanana kadar bekleyiniz.

  12- Ekranı karşınıza geldiğinde tuşuna basınız.

  13- Kullanıcı sözleşmesini tuşuna basarak geçiniz. Ardından gelen seçeneklerden Accept seçeneğini seçip, yeniden tuşuna basınız. Sonraki ekranda da tuşuna basarak yükleme işlemini başlatınız.
  14- Yükleme işlemi bitene kadar bekleyiniz.

  15- Tüm adımları doğru olarak uyguladıysanız, şu anda Orjinal 3.55 versiyonuna sahipsiniz demektir.
  16- USB belleğinizi bilgisayarınıza bağladıktan sonra, PS3/UPDATE klasörünün içindeki PS3UPDAT.PUP dosyasını siliniz.
  17- kmeaw 3.55 CFW dosyasını arşivinden çıkarıp, yine USB belleğinizin PS3/UPDATE klasörünün içine kopyalayınız.
  18- USB belleğinizi yeniden Playstation 3′ünüze bağladıktan sonra, sırasıyla Settings >System Update seçeneklerini seçiniz.
  • Eğer yükleme işlemini bu şekilde gerçekleştiremezseniz, 6. ve 14. adımlar arasındaki işlemleri uygulayarak CFW‘yi yükleyiniz.

  19- Açılan sayfadan ‘Update via Storage Media’ – ‘Depolama Aygıtından Güncelle’ seçeneğini seçiniz.

  20- Playstation 3 belleğinizi otomatik olarak tarayıp, versiyon dosyanızı bulacaktır. ‘OK’ – ‘Tamam’ seçeneğini seçerek, adım adım kurulum işlemini tamamlayınız.

  21- kmeaw Peek/Poke Yaması ve multiMAN 01.12.05(3.55 Uyumlu) programlarını arşivlerinden çıkarıp, USB belleğinizin ana dizinine kopyalayınız.
  22- USB belleğinizi yeniden Playstation 3′ünüze bağladıktan sonra, Game>Install Package Files menüsünü altından her iki programı da tuşuna basarak sırasıyla kurunuz.
  23- Game menüsü altından lv2 programının simgesini bulup, ile çalıştırınız.
  24- Ardından yine Game menüsü altından multiMAN programını bulup çalıştırınız.
  25- Oynamak istediğiniz oyunu listeden seçip tuşuna basınız. Karşınıza çıkan soruya No cevabını veriniz.
  26- Playstation 3′ünüzün Game menüsünde /app_home/PS3_GAME/ menüsünü bularak tuşuna basarak oyununuzu çalıştırınız.


  Alıntı: http://www.ps3project.com
  Çalıştığına Dair Örnek Resim: PSGroove.com
 • #2
  Dostum ben bu CFWyi yükledim bugün fakat bir problemim war ps3ün hddsindeki oyunları göremiyorum Bu cFWyi yüklediğimden beri bir internal hdd oyunları ortada yok ne yapmam lazm bi bilgin warmi diğer oyunlar yani harici harddisktekilerde bir problem yok takır takır çalışıyor hepsi online oyunda problemsiz çalışıyor

  Comment


  • #3
   pardon dostum bu alıntı galiba aynısını ps3project in sitesinde gördüm bende sen hazırladın sanmıştım neyse belki anlayan birinden cevap gelir

   Comment


   • #4
    Denendi ve Sonuç:    Bunu sen yapmadın Ayrıca Alıntı Diye hiç bir yazıda görmedim Seni Şimdilik Uyarıyorum Bundan sonra Dikkatli davran...
    PC ƬƠƦƦЄƝƬ ƛƦşƔƖM
    XBOX360 ƬƠƦƦЄƝƬ ƛƦşƔƖM
    Play Station 3 ƬƠƦƦЄƝƬ ƛƦşƔƖM

    Comment


    • #5
     eyvah eyvah e o zaman bizi yedin sen. daha evelden de downgrade işlemi böyle anlatılır diye reklam yaptın bi de.. aynı şekilde o da alıntıydı sanırım.
     neyse bundan sonrakilerde biz dikkat edelim o zaman.

     Comment


     • #6
      orda ki de kendisidir belki ya da yemiştir bizi dediğin gibi

      Comment


      • #7
       kmeaw'ı kurdum, buraya kadar herşey çok güzel, fakat orjinal diskten GT5 i oynayamıyorum şimdi, polyphony digital yazısına kadar geliyor, sonrası siyah ekran, niye olduğunu bilen var mı?

       multiman falan da açmadım, sadece firmware i kurdum, ve diski takıp orjinal oyunumu oynamak istiyorum, olmuyor mu böyle şimdi?

       Comment


       • #8
        çalışmaz tabi öyle. oyunu backupla harddiskine herangi bi backup manager kullanarak. daha sonrada bakcupladığın oyunu yine istediğin bi manager kullanarak aç. yeterki şu son çıkanlardan olsun auto lv2 patch yapanlar. bu konuyu biraz araştır forumda heryerde konuşuluyo bu konular şu an. onun dışında siyah ekran almaya devam edersen herangi bi durumda, fix permissions pkg dosyasını indir (kmeaw firmware için çıkartılan versyonu). kur ve çalıştır bikereye mahsus. yardımcı olcaktır.

        Comment


        • #9
         Link

         Dostum selam. Öncelikle benim gibi 0 bilgiye sahip bir insana çok basit ve yönlendiren bu guide için çok teşekkürler. 3.55 kmeaw CFW linki ölmüş. Yenileme imkanınız var mı acaba.

         Tekrar teşekkürler

         Comment


         • #10
          google'a yaz dostum bulacaksın hemen

          Comment


          • #11
           Güzel paylaşım tşkler..

           Comment


           • #12
            Selam Arkadaşlar..
            Bana Yurtdışından PS3 Geldi. Geldiginde bilmeden 3.56 versiyonuna yukselttim.
            Burdaki yazıları takip ederek 3.55 yapayım dedim fakat dosyayı yuklemiyor.
            Game menusu altinda install paket bölümü oldugunu ordan dosyaları yuklenecegini yazmışsınız.
            Benim ps3 de game menusunde oyle bir bölüm yok.
            Bu anlatımla kurmaya çalıştım dosyanın uymadını felan yazdı.

            Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi kafaı yicem yoksa..

            Sorum : 3.56 ya bu cfw modulunu kurabilirmiyim. Kurabilirsem nasıl kurucam.
            Backup manageri nasıl ekleyebilirim. bendekinde instal paket bölümü yok.
            bu sistemle yine dosyayı yuklemedi..

            Lütfen yardımcı olursanız cok sevinicem..

            Teşekkürler..

            [email protected]

            Comment


            • #13
             3.55 cfw part ÖlmÜŞ

             Comment


             • #14
              kardes ben 3.41 den 3.55 e gecerken yuklendi ve restart cekti kirmizi ekran aldim eski ps3 40 gb lik nabcam simdi???

              Comment


              • #15
               k1rm1z1 ekran geld1yse yand1n bu sorunu cözenler yok ben1m b1ld1g1m kadar1yla               Comment

               Working...
               X
               porno