Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Resimler yada videolar nasıl gif yapılır

Collapse
This topic is closed.
X
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Resimler yada videolar nasıl gif yapılır


  Arkadaşlar ben resim yada vidoyu nasıl gif yapabilirim yardım edermisiniz(resimli anlatım yaparmısınız) • #2
  Her keze selamlar Gif nasıl yapılır bunu öğreneceğiz hemen başlayalım[/COLOR][/B]
  Şunu öncelikle söylemekte fayda var anlatım baya uzun sürdü ayrıntılara çok girdim iyice öğrenesiniz diye ama gözünüz korkmasın bir kez alıştınız mı dakikalar kadar kısa olacak bir Gifi hazırlayışınız yeter ki sabırlı olum

  Araçlarımız 2 tane

  Ulead GIF Animator 5 ve Ulead GIF-X.Plugin

  Ulead GIF Animator 5 İçin Tıkla

  Ulead GIF-X.Plugin İçin Tıkla

  Unutmadan bunlar deneme sürümüdür.
  Şimdi iki promuzuda kurduktan sonra bunu resimli anlatmaya gerek yok her kez kurar sanırım.

  Şimdi promuzu açalım ilk açılışta karşımıza şöyle bir ekran gelecek
  Bu menü File menüsünde de mevcuttur olurya kapatırsınız buradan da ulaşa bilirsiniz

  Resim 1  Buradan Animation Wizard tıklayın.

  Hemen ardından aşağıdaki resim’e bakarak yükseklik ve en ayarlarını yapın. Önemli olan nokta şu eklemek istediğimiz resim veya videonun ebadıyla buradaki ebatların aynı olması lazım olmazsa resim veya videonun bazı kısımları gözükmez.Bunu belirttikten sonra boyutları ayarlayıp ileri diyelim.

  Resim 2  Şimdi resim veya video ekleyelim resimdeki gibi

  Resim 3
  İleri dedikten sonra şimdi gifimizin hızını ayarlamaya geldisıra
  Demo yazısının yanında 123456789 diye sayıp giden rakam bizim gifimizin hız olacak rakamlar hızlı sayıyorsa hızlı yavaşsa yavaş olacaktır resimdeki gibi ayarlarımızı yapıp ileri diyelim.

  Resim 4  Bir sonraki adımı da son dedikten sonra alt kısma karelerin dizildiğini göreceksiniz.

  Şimdi kendinize bir kare belirleyelim ve bu karenin üstüne nasıl yazı yazacağımızı öğrenelim.
  Kendimize bir kare seçelim hangisi olursa olsun seçtikten sonra resimdeki gibi ‘’T’’ tuşuna basalım ve yeni bir ekran gelecek font ve fontumuzun büyüklüklerini buradan yapalım ve ok diyelim.
  ‘’T’’ tuşunun üstündeki ok işaretine tıklayın ve yazdığımız yazın üstene gelip fareya tıklı olark resmin istediğimiz bölümüne kaydırın size kalmış burası.

  Resim 5  Resim 6

  Şimdi geldi asıl işimize ve en zevkli kısma  animasyon ekleme bu kısımda artık hayal gücümüzü pronun sundugu efektleri ve zevkimizi kullanıp güzel gifler yapacağız.

  Ben yazının yazdığı kareyi kullanacağım siz yine istediğiniz kareyi kullanmakta hatta yazı yazmadan da yapa bilirsiniz ben öğretmek maksatlı yaptım yazıyı.Neyse uzatmayalım başlayalım.

  Menüden Video F/X tıklayarak istediğimiz efekti seçelim önizle de yapa biliriz burada play tuşana basarak.

  Resim 8  Birde Fitler kısmında hani başta bir plung yüklemiştik ya bunu kullanmak için Filter menüsünden Ulead Effects tıklıyoruz.

  Resim 9  Yalnız bu Efeckleri kullana bilmek için seçtiğimiz karenin ‘’bmp’’ uzantılı olması lazım bunu nasıl mı yaparız karenin üstüne tıklatın CTRL+C diyin ve kopyalayın Windows Paint açın açtıktan sonra menüden Resim/Özniteliklere tıklayın ve kareyle aynı ebadı buraya yazın yazdıktan sonra CTRL+V diyip yapıştırın farklı kaydet seçeneğinden ‘’bmp’’ uzantılı olanı seçip kaydedin bu kadar başka resim düzenleme prolarında da yapa bilirsiniz ben photoshopta yapıyorum olmayanlar için böyle yazdım.
  Şimdi nasıl mı ekliyecez bu resmi aşağıdaki resme bakınız ve bir iki yararlı butonun ne işe yaradığını da belirttim .

  Resim 10  Resimi ekledikten sonra plungimizi kullana biliriz buradan iki kısmımız var Motion ve Light iki kısımda da güzel efektler var istediğiniz efekti seçip ok deyin. Efektimiz hazır
  Şimdi File menüsünden Save as oradan Gife file deyip istediğiniz yere kaydedin gifimiz hazır.

  Resim11
  Şimdi diyenler ola bilir ben resimli yapmak istemiyorum yazı yazı yazacağım arkasınada Neon Effecti verip değişik değişik oynayan yazı yazmak istiyorum diyorsanız şimdi bunu anlatalım.

  Gifimizi 100x100 ebadında yapacağız siz istediğiniz boyutları seçmekte serbestsiniz sizin düşüncenize kalmış. Şimdi yeni bir kare oluşturalım. 10. resme bakarak yeni bir kare nasıl oluşturacağımızı görmüştük. Karemizi oluşturduk şimdi ebatlarını ayarlayalım. Edit menüsünden Canvas size diyin ve enini ve boyunu ayarlayın

  Resim 12  Boyutları ayarladık şimdi hareketli yazımızı yazmaya başlayalım bunun için yine ‘’T’’ tuşuna basacağız ama bu sefer aşağıdakine aşağıdaki resme bakarak göre bilirsinizi

  Resim 13  Yazımızı nasıl yazacağımızı ve diğer butonların ne işe yardığını örgendik şimdi effectlerin ayarlama ve yazıya neon ışığını nasıl vereceğimizi öğrenelim.
  Effect kısmına tıklayalım aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi iki tane bölümümüz var iki bölümde de aynı efktler var ister aynılarını seçersiniz isterseniz ayrı iki effect seçip değişik gifler oluştura bilirsiniz.

  Resim 14  Sırada Neon Effectimizi vermeye geldi isterseniz sadede yapa bilirsiniz ama yinede öğrenmekte fayda var. Aşağıdaki resimde açık olarak belirttim anlatacak fazla bir şey yok zaten bunda basit.

  Resim 15

  [/QUOTE]

  Evet artık Gif nasıl yapılır tamamıyla öğrendik şimdi sıra geldi mesela uzun bir videoyu yada çok kareden oluşan bir Gif yapacağız diyelim tabi ki haliyle boyutu baya bir büyük olacaktır şimdi bu Giflerin boyutunu ufaltmaya yani Optimize işlemine sıra geldi.
  Resimlerimizi yada videomuzu promuza aktardıktan sonra herhangi bir karenin üstüne tıklayalım. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi yukarıdan optimizeye tıklayalım unutmadan burada yaptığımız işlemler tüm karelere uygulanacaktır.
  Resim 16  Şimdi optimize seçeneğinin sol çaprazındaki Preset tuşuna tıklayarak resmin kalitesini düşürerek Gifimizin boyutunu azaltmış olacağız sakın korkmayın resim kalitesinde çok büyük düşmeler olmuyor ama boyutta ciddi oranda düşme oluyor yarı yarıya gibi hatta fazlası.

  Resim 17  Birde yaptıgınız işlemi beyenmediniz geri almak istiyorsunuz tek tek kare silecek halimizde yok napacağız peki hemen CTRL+Z en son yaptığımızı bir geri alır geri getirmek isterseniz CTRL+Y bu kadar basit.
  Son işlem Resim 11’e baka bilirsiniz aynı işlem zaten bur da ki File menüsünden Save As oradan Gife File diyip istediğiniz yere Gifimizi kaydedip kullana bilirsiniz.

  Benden bu kadar ne biliyorsam anlattım kurcalayarak başka yönlerini de siz örgene bilirsiniz gerçi pek bir şey kalmadı da neyse eksik yerim varsa tamamlayın.
  Başka bir zamanda videoları nasıl istediğimiz ölçülere getiririz onu da resimli bir anlatım yaparım şimdilik bu kadar her keze iyi Gif yapmalar .

  Emeği geçenler: Öncelikle ben tabi ki
  Sonra Kenan kardeşimin(Delidolu) gazı

  Not: Tamamıyla kendi anlatımım ve düzenlememdir eger konuyu beyendiyseniz lütfen oylamayı unutmayı Saygılar.
  [/B]


  ================================================== ================================================== ================


  [B] Sıra geldi videolarımız istediğimiz ebatlara indirmeye

  Ve videolarımızı Gif yapmaya zaten videolarımızı nasıl gif yapacağımızı yukarda ki konuda öğrendik

  İhtiyacımız olan program ‘’VirtualDub’’ bir tane ve tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

  VirtualDub İndirmek İçin Tıkla

  İndireceğiniz klasörün içinde ‘’auxsetup’’ diye bir dosya var buna tıklayın ‘’ınstall handler’’ diyin ve çıkan menülere ok diyip aşağıdan ‘’Exıt’’ diyin ve kurulum bitti 2 sn sürüyor zaten aynı klasörün içinde ‘’VirtualDub’’ adlı icona barsak proyu çalıştırın masa üstüne kısa yol atmıyor çünkü yada siz atarsınız kurulum bu kadar resimle anlatmay gerek yok zaten burasını.

  Evet hemen başlıyoruz resimde gördüğünüz gibi ilk olarak videoyu seçeceğiz onun için ‘’open video files’’ tıklayın Pc’nin istediğiniz yerinden istediğiniz videoyu seçin

  Resim 1
  Videomuzu açtık şimdi sıra geldi video ayarlarına
  Video sekmesinden ‘’compression’’ tıklayın

  Resim 2
  Sonra ekrana codeclerin olduğu bir başka ekran çıkacak buradan bize lazım olan Uncompressed RGP/YCbCr yada tam kare sıkıştırmada olabilir ikisinden birini tıklayın.


  Resim 3  Bu codecti seçmemizin sebebi videomuzda kalite düşmesinin olmamasıdır başka zaman başka işlerde farklı codecleri seçe bilirsiniz tabi.


  Şimdi sıra geldi videomuzu kesmeye iste bağlı tabi ben öğreteyim de ister kesin isterseniz kesmezsiniz.

  Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi hareket çubuğumuz aracılığıyla videomuzun istediğimiz yerini seçip başlangıçtan ve sonundan kesiyoruz.

  Resim 4
  Şimdi sıra geldi videomuzu istediğimiz ebatlara indirmeye yada çıkartmaya

  Video sekmesinden Fitlers’e tıklıyoruz

  Resim 5
  Yeni bir menü gelecektir Add diyoruz


  Resim 6
  Buradan da yeni bir menü gelecek menüden Resize diyoruz


  Resim 7
  Yine bir menüdaha gelecektir buradan da en ve yüksekliğimizi ayarlıyoruz istediğiniz ebatları gire bilirsiniz hepsine Ok deyip çıkıyoruz videomuz istediğimiz ölçülere inmiş bulunmaktadır.

  Resim 8

  Zaten Gif yapacağımızdan dolayı ses olayına girmiyorum unutmadan Fitler kısmını kurcalarsanız işinize yarayacak bir sürü Fitler bulunmaktadır.

  Son işleme geldi videomuzu kaydetme
  File menüsün den Save as AVİ diyip kaydedeceğimiz klasörü seçip convert işlemini bitmesini bekliyoruz bu kadar.

  Resim 9


  Evet artık videonuzu artık istediğiniz yerini kesip istediğiniz ebatlar indirip yada yükseltip Gif yapa bilirsiniz.
  Şimdi diyenler olabilir başka prolarla daha basit ama şu var o diğer prolar videoların kalitesiniz düşürüyor ne yazık ki bazen yapamıyor da neyse ben fikrimi beyan ettim gerisi size kalmış her keze iyi Convertler 

  Alıntıdır
  Anti Knight Online Fun Club
  http://www.oyuncehennemi.com/anti-kn...un-t99464.html

  Comment

  Working...
  X
  porno