Duyuru

Collapse

Oyuncehennemi.Com Forum Kuralları (Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz)!!!

1- Forum'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar kesinlikle yasaktır. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

2- Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.
Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

3- Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz. Bu kurala uymayanlar forumdan direkt olarak uzaklaştırılacaktır..

4- Y
eni bir konu açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açmak yasaktır..

5- Forum dilinde,
mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için mesajların büyük harf kullanılarak yazılması yasaktır. Kurala uymayanlar cezalandırılacaktır..

6- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek yasaktır. Bu tarz üyelikler anında forumdan uzaklaştırılacaktır..

7- Lisanslı Türk oyunları paylaşımı kesinlikle yasaktır. Bilinçli olarak bunları paylaşanlara gerekli yaptırım uygulanacaktır..

8- Rar şifrelerinde Türk forumları verenlere reklamcı uygulaması yapılacaktır. Gizli yada açık hiçbir rar şifresi bünyemiz dışındaki forumların, sitelerin isimlerini taşımayacaktır..

9-
Forum ve bölüm genelinde her türlü reklam, küfürlü söz, hakaret vs tarzı şeyler yasaktır. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) yasaktır. Kurala uymayanlar anında forumdan uzaklaştırışacaktır..

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada değiştirilir.)

11- Nick değişimleri belirli aralıklarla yapılmaktadır. Üyelerin nick değişikliği taleplerinin karşılanması için en az 50 mesajlarının olması gerekmektedir. Yetkililer ise toplamda 3 kere nick değiştirebilirler

12- Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse konuyu uygun bölüme taşırlar. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

13- Forumumuzda ''flood'' (arka arkaya mesaj yazarak konularını öne çıkarma) yapılması kesinlikle yasaktır.
Konulara yorum yaparken, konuyla alakası olmayan mesajlar yazmak, belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesajlar yazmak yasaktır.

14- Forumda MP3 ve Albüm paylaşımları yapmak yasaktır. Bu paylaşımları kasti yapan üyeler forumdan tamamen uzaklaştırılacaktır. Mevcut ip numaraları üzerinde ki diğer üyelikleri de bu uzaklaştırmaya dahildir.

15- Tüm avatar ve imzalar genel ahlak ve kurallar çerçevesinde olacaktır. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazmak yasaktır. Ayrıca imza alanında poster şeklinde resimler kullanmak, belirlenen boyutu aşacak imzalar oluşturmak, küfürlü metinler yazmak, siyasi propangada yazıları yazmak, pornografik içerik eklemek kesinlikle yasaktır. Bu tarz imza ve avatar sahiplerine yaptırım uygulanacaktır..

16- Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve o nickle kural dışı paylaşımlar yapılırsa, nick forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirtmesi yasaktır. Tespit edilmesi durumunda, bu mesajlar silinecek ve üyenin forum'a girişini yasaklanacaktır.

17- Forum'un resmi dili Türkçe olup kabul edilen alfabe latin alfabesidir. Bunun dışında hiç bir dille mesaj yazılamaz..

18- Herhangi bir ürün satan üyenin, Satış - Takas bölümündeki kurallara harfiyen uyması gerekmektedir. Ticari amaçla ilan veren üye forumdan uzaklaştırılır. Forum üzerinden yapılan alım-satımlarda tüm sorumluluk alışverişi yapan taraflardadır, bu alışverişin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından forum ve yönetim kadrosu sorumlu tutulamaz.

Forum kurallarını değiştirmek www.oyuncehennemi.com yönetiminin insiyatifindedir. Tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Üyelerin ben görmedim okumadım deme hakları yoktur. Kurallara uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır..
See more
See less

Lord Of The Rings - The Return Of The King

Collapse
X
 • Filter
 • Saat
 • Show
Clear All
new posts

 • Lord Of The Rings - The Return Of The King  Screenshot:

  İnceleme:
  Nedense tutulan filmlerin ardından gecikmeden oyunu gelir. The Lord Of The Rings de geleneği bozmadı ve geciktirmeden ilk oyunu 2002 Ekim ayında The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring'i piyasaya sundu ardından da gecikmeden Aralık ayında da PlayStation2 için The Lord of The Rings: The Two Towers geldi, yaklaşık 1 yıl aradan sonrada PC için The Lord of the Rings: The War of the Ring strateji olarak geldi.. Şimdi de son filmin son oyunu olarak LOTR: The Return of the King’ i geldi, hoş geldi sefa geldi.. İlk oyunu oynayanlar oyunun nasıl bir mantık ile ilerlediğini bilirler. Bu oyunda da pek ders almadıkları hemen anlaşılıyor... EA de hata yapabiliyormuş bunu görmüş olduk. Yani oyun kötü bir oyun...

  Oyun Two Towers'ın sonundaki savaşın ortalarında başlıyor. Girişte Gandalf'ın Orc'ların aralarına daldığı ana kadar filmden alıntı görüntülerle başlıyorsunuz, sonra Gandalf atından düşüyor ve birden oyuna girmiş bulunuyorsunuz. İlk başta mantığı anlamak zor, ama ekranda çıkan "Topic" lerle pek zorlanacağınızı sanmıyorum, zaten ilk bölüm olduğundan dolayı karakter çok zor ölüyor. Bu savaşı kazandıktan sonra da esas oyuna giriyorsunuz. Oyun çıkacak olan Return of the King ile paralel olarak ilerliyor yani oyunu oynadıktan sonra filmi de izlemiş gibi oluyorsunuz. Bir de her göreve filmden görüntülerle başlıyor sonra oyuna dönüyorsunuz yani filmde olan aksiyonları siz gerçekleştiriyorsunuz.Oyunu 3. şahıs perspektifinden oynanıyor ve macera-aksiyon karışımı. Filmde iyi tarafta olan hemen hemen bütün karakterleri yönetebiliyorsunuz. Her düşmanı öldürdüğünüzde "Exp. Point" alıyorsunuz ve level atlıyorsunuz, bölüm bittiğinde ise Exp. puanınızın yettiği belirli hareketleri karakterinize öğretiyorsunuz. Her levele özel hareketler koyulmuş yani 2. levelde iken 20. leveldeki hareketleri öğrenemiyorsunuz. Birde her levelde bazı kilitli hareketler var bunları da bölümleri geçtikçe alıyorsunuz.

  Macerayı 3 koldan yaşıyorsunuz birincisi Gandalf ile ilerliyorsunuz ikincisinde de Aragorn Gimli Legolas ile üçüncüsünde ise Frodo ve Sam ile oynuyorsunuz diğer karakterler ise bazı bölümlerde sizin yanınızda size yol arkadaşlığı yapıyor, tabi isterseniz bu karakterleri de yönetebilirsiniz.Üçünü de tamamladığınız zaman son göreve geçebiliyorsunuz, sondan bahsetmeyim de atmosfer bozulmasın. Bir de her karakter F5'e basıca kendi özel hareketini yapıyor güzel olmuş aslında bir de her karakterin Perfect modu var, onda da düşmana en büyük hasarı vererek vuruyorsunuz. Yani bir vuruşta öldürebiliyor yada güzel kombolar yapabiliyorsunuz.

  Şimdi oyunun neden kötü bir oyun olduğuna gelelim. Birincisi ve belki de en önemlisi kamera açıları, yani nasıl bu kadar kötü yapabilmişiler bir anlam veremedim. Koşarken sadece karakteri görüyorsunuz önünüzde arkanızda veya etrafınızda ne var görmek bir hayli zor. Mesela düz bir yolda koşuyorsunuz kamera karakterin burnuna zoom yapmış durumda, birden adamınızın "heal" ı düşmeye başlıyor "kim varmış neredeymiş" derken yarı can ile savaşa başlıyorsunuz tabi bu her zaman olmuyor ama çok kritik yerlerde olduğu zaman ise çok sinir edici olabiliyor. Özellikle Aragon'un 3. bölümünde bir zindan çöküyor ve zamanında zindandan çıkmanız gerekiyor ama adamlar atmosferi yüksek tutmak için karakteri ön profilden gösteriyor tabi önünüzü değil de arkanızda düşen kayaları görüyorsunuz ve öyle bir yere geliyorsunuz, çıkışı bulana kadar daha doğrusu görene kadar göçük altında kalıyorsunuz. En az 50 kere oynamışımdır en sonunda bulabildim ama bulana kadar da neler çektiğimi bir ben biliyorum bir de Allah.

  İkincisi de kontroller... Onların da kamera açılarından bir farkı yok. Tabi bu doğal olarak oynanabilirliği düşürüyor, oynamak zevkli olmaktan çok uzak. Mouse sadece vurmak kırmak için kullanılıyor, sadece tuşları işe yarıyor.. Kendisi de işe yarıyor ama sadece ok atarken falan, küçük detaylar için ama zaten oku elinize aldığınız zaman ok hedefe yöneliyor demek ki mouse işe yaramıyormuş Kontrolleri değiştirebiliyorsunuz ama bu da pek bir işe yaramıyor sonuç olarak ne yaparsanız yapın kontrolleri iyi duruma getirmek imkansız. Ama yüksek mekanlarda düşmek yada başka yollara sapmak olmadığı için sadece "ileri" tuşuna basarak gitmeniz gereken yere gidebiliyorsunuz. Bu sadece geniş haritalarla işe yaramıyor ama zaten oyuna pek düzlükte yok genelde mağaralar, kaleler falan...

  Görevler de ayrı bir etken. Oldukça küçük detaylar için uğraşıp duruyorsunuz. Oyunu filmin konusuna uygun yaptıklarını söylemiştik, filmdeki bazı olayları oyuna nasıl koyalım diye düşünmüşler ve bazı görevlerde anlamsız şeyler bulmuşlar. Mesela Gandalf bir bölümde bir kaleyi savunuyor göreviniz kaleye atılan merdivenleri ittirerek düşürmek olayın saçma yanı ise koca kaleyi 100 kişi savunuyor ama sadece siz bu merdivenleri ittirebiliyorsunuz bir o yana bir bu yana koşa koşa en sonunda zaten yeterince yaşlı olan Gandalf bir on yaş daha yaşlanıyor. Bu sadece bir örnek buna benzer, sizi şaşırtacak, sinirlendirecek ve güldürecek bir sürü olay var. Esasında atmosfer o kadar kötü değil mesela bu Gandalf ile oynanan bu görev zevkli bile denilebilir...

  Grafiklerde detaysız ve boş, animasyonlar fena değil ama bu grafiklerin eksiğini gideremiyor. Özellikle dumanlar yada sisler çok kötü düzenlenmiş. Dumanın içinde karakteri görmek imkansız. Ve buna rağmen iyi bir sistem istiyor full detayla oynamak bazen oldukça kasıyor. Display menüsünde 32 Bit on/off diye bir kısım var 16 Bit de düşük sistemlerde bile makine pek zorlanmıyor ama 32bit de birde 1024 X 768 ayarlarsanız kasabilir. Bilgisayarınızın performansına bağlı. Min. 256 MB Ram şart ayrıca Geforce2 Mx serisi yada akranları, birde yanında P3 866 işlemciyle detayları iyice düşürerek oynayabilirsiniz. Bir de oyunda save olayı koymamışlar belirli Checkpoint’ler var oralarda autosave var ama quicksave falan yok oyun ne zaman isterse o zaman save atıyor oyunlarda pek sevilen bir olay değil ama yapmışlar işte.. Bu durumda on beş dakikalık bir görevde on üçüncü dakikada ölünce tekrar sıfırdan başlıyorsunuz.. Tabi bu bazı durumlarda insanı çileden çıkartacak bir durum alıyor.

  Sesler aslında oyunun en güzel yanı. Efektler epey iyi kılıç yada ok sesleri çok iyi ayarlanmış. Karakterlerde profesyoneller tarafından seslendirilmiş ve epey de iyi seslendirilmiş. Müzikler de epey iyi atmosfere göre değişiyor. Seslerin aslında filmle pek ilgisi yok RPG den farklı olarak İngiliz aksanı ile seslendirilmiş. Filmde olsa olay olurdu ama oyunda o kadarda önemli değil.

  Sonuç olarak Lord Of The Ring hayranları alıp oynayabilirler ama çok da bir şey beklemesinler.. Oyunun "kes biç parçala,arada da birkaç şey bul değişiklik olsun" tipi oyunlardan pekte bir fazlası yok. "Yine de canı sıkılan alıp oynasın" derdim ama piyasada bu kadar güzel oyunlar varken diyemiyorum Öyle bir Film in böyle bir oyunu olsun hayret doğrusu diyor ve size bol oyunu günler diliyorum...

  Upload Bana Aittir. Herkese İyi Forumlar.

  » UploadLarımın Rar PasswordLaRı: DissMachine@OyunCehennemi
  » Uploadlarımla İlgili Soru/Problem vb. için: [email protected]


  Upload List
  » Lord Of The Rings - Return Of The King


  » İstediğiniz oyunun ismini tıklayın, konusuna yönlendirileceksiniz...

 • #2
  Oyun Rapİd Mİ Yoksa Rİp Mİ
  İMZANI UFALT

  Comment


  • #4
   işte tam bana göre bi oyun eline sağlık


   ^^^^ѕιη^^¢ιту^^ƒαη^^¢ℓυв^^üує^^σℓαη^^+яєρι^^αℓιя^ ^ ^^

   Comment


   • #5
    ArkadaşLar Bu Arada:
    Oyunda Ara Videolar Yok. 3 Part oLmasından doLayı (= Ama oyunda takılma falan sözkonusu değil.

    » UploadLarımın Rar PasswordLaRı: DissMachine@OyunCehennemi
    » Uploadlarımla İlgili Soru/Problem vb. için: [email protected]


    Upload List
    » Lord Of The Rings - Return Of The King


    » İstediğiniz oyunun ismini tıklayın, konusuna yönlendirileceksiniz...

    Comment


    • #6
     kardeş bu sadece sam le gitmiyo dimi

     Comment


     • #7
      thank you very much

      Comment


      • #8
       eyw saol paylşaım için
       [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkgreen]İRTİBAT İÇİN TIKLA [PM]
       MSN: faho___@

       Comment


       • #9
        hmm.. paylasim icin sagol ama ben bu rarlari acarken bir password gelmiyor??? ve dosyalarin ici bos cikiyor? lüften yardim????

        Comment


        • #10
         kardesş oyun güzel ama bende siteye oyun eklemek istiyom bide onun resimlisini yapsan tam süper olacak

         Comment


         • #11
          eline sağlık

          Comment


          • #12
           ŞALIŞMASI MENFAATİN AÇISINDAN İİ OLACAK ÇALIŞIRSA +REP ÇALIŞMAZZSA KOTASIZ OLDUĞUM İÇİN BİŞİ VERMEYECEM
           İmzan çok büyüktü.
           Edit:The Slaughter

           Comment


           • #13
            Emeğine sağlık

            Comment


            • #14
             thanks..........

             Comment


             • #15
              ben de bu oyunun orjinal cd vardı o zaman 58 ytl almıstım 3 cd ama oyun süper özellikle gandalf olan bölümler bide aragorn kral elbiseleyile olunca..!

              Comment

              Working...
              X
              porno