Oyun, Oyun indir, Oyun Crack, Nocd, Full Oyun, Şifre, Oyun Yardım - vBulletin

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Azimli Oyuncu ert61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  279
  VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
  VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
  ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
  Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

  Tecrübe Puanı
  0

  Exclamation >Oyun İndirme Programı<
  İndirmek için Tıklayın


  Oyun İndirme Programını Çalıştımak İçin Okuyun  Arkadaslar emuleyi anlatmaya baslamadan önce sunu söylemek istiyorum ben türkiyedeyken adsl baglantim 256 kb idi ve filmi emuleden hacklenmis sivkali oldugu halde en fazla 12 k ile cekebiliyordum cünkü emule adi üstünde bir paylasim programi sende upload yapmak zorundasin ve türkiyede baglanti malum cok kötü burada ise yani avusturyada en kötü benim baglantim ama en kötü download im 30 kb altina hic düsmedi ben bunu 50 lerde cok rahat görüyorum upload yaptigim halde ve simdi sizin icinizi cok karartmadan anlatima geciyorum..


  Emule nedir?

  Emule kaza türevi bir dosya paylaşım programıdır. Siz paylaşmak istediğiniz dosyaları paylaşıma açarsınız başkaları sizin bilgisayarınııdan o dosyaları indirebilirler ve sizde başkalarının paylaştığı dosyaları indirebilirsin. Emulenin paylaşım programlarına göre artıları çok popüler olması ve indirilen dosyalar tamamlanmamış olsa bile inen kısımlarını payalaşıma açmasıdır. Az önce demek istediğim mesala 700 megabytelık bir film indirmeye başladınız ilk 30mb indirdiniz. Başka kullanıcılar sizden o 30mblık parçayı indirebilirler.


  KURULUM:


  Karşınıza bu uyarı çıkacak. Bunun anlamı varsayılan dilin seçildiğidir(yani ingilizce). Daha sonra istedediğiz dili kullabilirsindir. Dilin türkçeye nasıl çevrileceğini daha sonra anlaracağım.  Alacağınız ikinci uyarıda budur. Bunun anlamıda emulenin yeni bir versiyonu hazır. Yeni versiyon hakkında bilgi almak istermisiniz.
  Bu sihirbazı bir defaya mahsus göreceksiniz. Burada bazı emule ayarları yapılır isterseniz bu ayarları daha sonra değiştirebilirsiniz. Aşağıda her adımı tek tek açıklayacağım.  Bu ilk adımda sizden bir nickname(takma isim girmeniz isteniyor. Diğer kullanıcılar sizi bu gireceğiniz nickname ile görecektir. Nicknamenizde [DivxPlanet.net] geçmesi size ilerde fayda sağlıyabilir.

  Sihirbazın bundan sonraki adımlarını ileri ileri (next next) diye geöerek sihirbazı tamamlayın çünkü bu ayarları daha sonra birlikte yapacağız.  Bu pemcereyide apply diyerek kapatın. Bu bağlantı ayarlarını az sonra anlatacağım.

  AYARLAR:
  Bu sizin programınızın arayüzüdür. Şu an program gördüğünüz gibi ingilizcedir. Programı türkçeye çevirmek için öncelikle programı kurduğuz klasöre "lang" isminde bir klasör oluşturun. Daha sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz kırmızı daire içine alınmış "Preferences" butonuna tıklayın.


  Karşınıza yukarıdaki pencere gelecektir. 1 ile gösterilen açılan menuden türkçeyi seçin. Daha sonra 2 ile gösterilen uygula butonuna basın. Şu an size bir soru gelmesi gerekir eğer evet derseniz dil dosyasın internetten indirilip programın dili otomatikman türkçeye dönüşür. Şimdi 3 ile gösterilişmiş bölümden sadece "Çıkarken sor" kutucuğunu işaretleyin.Diğer işaretli olanların işaretlerini kaldırın. 4 ile gösterilmiş bölümdenden hiç birini işaretylemeyin. Diğer işaretli olanların işaretlerini kaldırın. Şimdi uygula butonuna basıp 5 ile gösterilen "Görüntü" sekmesine geçin.  Burada kırmızı alan içerisinde gösterilen yerden yukarıdam aşağıya doğru ilk dört seçeneği işaretleyin. Diğer ayarlara dokunmayın. Uygula butonuna basıp sol tarafta kırmızı ile gösterilen "Bağlantı sekmesine geçin.  Burada 1 ile gösterilen indirmeyi bağlantı hızınızın iki katı olarak girin. Örnek olarak 128/32 bağlantım var yani 15kb bir bağlatım var. Ben bu yüzden buraya 30 girdim eğer 256/64 bir bağlantım olsaydı 60 girerdim. 2 ile gösterilen bölümü boş bırakın yada bağlantı hzınızdan yüksek bir değer girin. 3 ile gösterilen bölümede 6 girin. 4 ile gösterilen bölüm upload limitinizdir. Kendi isteğinize göre 1 yada 2 girin. 5 ile gösterilen bölüme 1000 değerini 6 ile gösterilen bölümede 1100 değerini girin. 7 ile gösterilen kısıma 3000 değerini 8 ile gösterilen yere bağlantı hızınıza göre 128k için 150 , 256k için 200 , 512k için 300 değerini giriniz. 9 ile gösterilen şeçenklerden. En altakini mutlaka seçin eğer başlangıçta bağlanmasını istiyorsanız en üsteki seçeneğide işaretleyin. Şimdi sol taraftaki kırmızı ile gösterilen sunucu sekmesine geçin.


  Bu bölümde yukarıdan aşağıya doğru 1. 3. 5. 6. 10. kutucukları işaretleyin ve 1. kutucuğun yanındaki textboxa 2 değerini girin. Daha sonra uygula butonuna basıp. Sol tarafta kırmızı ile gösterilen Dizinler sekmesine geçin.


  Burada 1 ile gösterilen yer siz bir dosyayı indirdiğinizde yani dosya bittiğinde bu dosyanın taşınacağı klasördür. 2 ile gösterilen yerse dosyaların indirme esnasında geçici olarak tutulduğu klasördür. 3 ile göstterinlen yerde ise paylaşıma açmak istediğiniz klasörlerin başına tik koyarak paylaşıma açarsınız. Burada ayarlar kişiseldir ve kullanıcı kendine göre düzenler. Burada işinizi bitirdikten sonra sol taraftaki menüden dosyalar sekmesine geçin.


  Burada 1 ile gösterişlen bölümde paylaştığınız dosyaları kimlerin görebileceğini belirlersiniz. 2 ile gösterilen kutucuğu mutlaka işaretleyin çünkü burası emulenin bozuk gelen parçaları tekrar indirerek onarmasını sağlar. 3 ile gösterilen bölümdeyse 2. ve 3. seçeneği işaretleyin. 4 ile gösterilen bölümdense 1. 3. ve 4. seçenekleri işaretleyin. 5. bölümde ise eğer ön izleme için avipremier yada vplayer kullanmak isterseniz yolunu göstermeniz gerekir ama bu yöntemle sadece ilk inen parçayı görebilirsiniz inen kısmın tamanını nasıl göreceğinizi ileride anlatıcam. Şimdi sol menüde en altaki genişletilmiş ayarlar bölümüne geçin.

  Burada zaten şeçili olan ayarları değiştirmeyin. Sadece fazladan en fazla yeni bağlantı/5seci 20 yapın. Daha çok denetim göster seçeneğini işaretleyin. En altlardaki en az boş disk alanını 200 mb yapın. Şimdi uygula ve tamam diyerek bu alt pencereyi kapayın bütün gerekli ayarları yaptınız şimdi sadece sunucuları eklemek kaldı.

  Sunucuları eklemek için üst taraftaki butonlardan sunucular butonuna tıklayın. Sizin sunucu listeniz şu anda boş doldurmak için bir kereye mahsus 1 ile gösterilen bölüme [Linkleri görebilmek için üye olmanız gerektir.... Üye olmak için tıkla...] bu adresi kopyalayıp güncelle butonuna basın. Emule otamatik olarak internetten serverleri alacaktırdır bu işlemi bir daha tekrarlamınaza gerek yok. Şu anda server listenizi görüyor olmalısınız. Sıralamıyı ping kullanıcı gibi kısımlara basarak değiştirebilirsiniz. Benim tavsiyem düşünk pingli kalabalık bir sunucuya bağlanmanız. Bağlantıyı ve verilen hatları 2 ile gösterilen günlük kısmından takip edebilirsiniz. Bağlandığızı ayrıca 3 ile gösterilen kısımdan anlayabilirsiniz. Eğer bağlandıysanız işin zor kısmını aştınız demektir. Eğer şu an bağlıysanız dosya indirmeye başlayabilirsiniz. Dosyaları armak ara sekmesini kullanabilirsiniz ama ben size .... bu forumdaki ve diğer edlink sitelerindeki linkleri kullanarak dosya indirmenizi öneriyorum.Bu linklere tıkladığınızda emule çalışıyorsa direk dosyayı indirmeye başlıyacaktır.Daha sonra bu programın arama özelliklerini anlatacağım. Şimdi indirecek dosyaların linklerini bulduğunuzu farz ederek download kısmına geçiyorum.

  ARAYÜZ:

  Burada yukarıda gördüğünüz kısım indirdiğiniz indirdiğiniz dosyalar altaki kısım gönderdiğiniz dosyalardır. 1 ile gösterilen kısım dosyanızın ismidir. Bu isimde bir dosya dosya bittikten sonra oluluşucaktır inen kısımları emule belirttiğiniz klasörde 001.met 002.met gibi isimlerle saklar. 2 ile gösterilen yer dosyanızın gerçek boyutudur. 3 ile gösterilen yerse o ana kadar indirilen megabytedır. 4 ile gösterilen yer dosyanın indirilme hızıdır eğer o an o dosya indirilemiyorsa normal olarak orası boştur. 5 ile gösterilen bölümde bir grafik yardımıyla dosyanın ne kadarının indiğini hangi parçaların indiğini görürsünüz. 6 ile gösterilen kısıkmda soldan sağa doğru sırayla bulunan bağlanılan ve indirilen kaynakların sayısıdır. 7 ile gösterilen yer o dosyanın önceliğidir. 8 ile gösterilen yer ise dosyanın o anki durumudur. Bekliyor indirme için sıra beklendiği anlamına gelir. Buradaki görüntü dosyaların genel haline bakıştır. Dosyaların ayrıntılarını görmek için dosyanın üzerine çift tıklamanız yeterlidir.


  Bir dosyaya çift tıkladığınızda yukarıdaki durumu görürsünüz. 1 ile gösterilen yer dosya indirdiğiniz yada sıra beklediğiniz kişinin nicknamedir. 2 ile gösterilen yerde soltaraftaki değer sizin bu kişiye bu güne kadar yaptığınız uploadı sağ taraftaki değer bu kişiden bu güne kadar yaptığınız downloaddır. 3 ile gösterilen yerde bu kişiden bu oturum süresince yaptığınız downloadı görürsünüz. 4 ile gösterilen bölümse o kişiden şu anda aldığınız download hızıdır. 5 ile gösterilen grafikte mavi parçalar karşı tarafın sahip olduğu parçlardır. Siyah parçalar karşı tarafın sahip olduğu ama zaten sizin daha önceden indirdiğiniz parçalaradır. Gri parçalarsa karşı tarafın sahip olmadığı parçalardır. Yeşil parçalar ise o anda karşı taraftan indirdiğiniz parçadır. 6 ile göterilen yer karşı tarafın kullandığı paylaşım programının ismidir. 7 ile gösterilen yerde ise o an kaçıncı sırada olduğunuzu görürsünüz sıra size geldiğinde downloada başlarsınız. 8 ile gösterilen bölümdede o anki durumu görürsünüz.

  HERKESE COK IYI DOWNLOADLAR YANLIZ SUNU UNUTMADAN SÖYLIYIM Edonkey emule nin sonu ucu bicagi yoktur bu sadece sizlere ön bilgi olarak verilen bilgilerdir

  BIR NOT DAHA benden emulenin ayarlariyla bence oynamayin ben oynadim ve downloadda düsme yasadim upload ini kestigin zaman download dan da kesiyorsun ama bazi arkadaslar emuleyi hackliyorlar yani öyle saniyorlar ve BAN yiyip bi daha server a baglanamiyoarlar

  BURDAN İNDİRE BİLİRSİNİZ
  http://www.gezginler.net/modules/myd...emule&lid=4019

  +++Rep Lutfen
  Konu ert61 tarafından (06-09-07 Saat 13:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: Link


 2. #2
  Uzman Oyuncu ***OnG-_-BaK*** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Bulunduğu yer
  ¢αηιм ηєяєуι ιѕтєrse
  Mesajlar
  1.733
  VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
  VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
  ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
  Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

  Tecrübe Puanı
  56832

  Standart

  EMEĞİNE SAĞlık

 3. #3
  CezaLı
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  345
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  ehat dedin gülüm anlamadım bişey yaw okulda sandım kndimi ama emeğine sağlık yinede kopyala yapıştırına sağlık

 4. #4
  CezaLı
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu yer
  |͇̿C͇̿¤̿ ͇̿|
  Mesajlar
  2.917
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  teşekkürler

 5. #5
  OnursaL Üye »|яιρ ﻮค๓єz|« - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar
  13.191
  VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
  VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
  ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
  Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

  Tecrübe Puanı
  919719

  Standart

  Eline sağlık...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •