Oyun, Oyun indir, Oyun Crack, Nocd, Full Oyun, Şifre, Oyun Yardım - vBulletin

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Yeni Oyuncu
    VİP ÜYELİK Sitemizin özel üyesi olup
    VİP Üyelik özelliklerinden yararlanmak
    ya da bağış yapmak için aşağıdaki resme tıklayınız.
    Sitemize Katkıda Bulunmak İçin Bağış Yapabilirsiniz

Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up kmeaw 3.55 CFW [Kurulum Rehberi ve Resimli Ayrıntılı Anlatım][Sorunsuz Çalışmaktadır]

İndirmek için Tıklayın

Oyun oynayabilmek için Oyun Yöneticileri‘nin bu CFW için düzenlenmesini bekliyorduk ve nihayet beklenen gün geldi, kmeaw adlı geliştirici kendi peek/poke destekli 3.55 CFW‘sini yayınladı.
    Aynı zamanda Wutangrza/flukes1 3.55 + Geohot 3.55 CFW ile de uyumlu olarak çalışıyor!
    Bir kaç gündür, iyi ve kötü haberleri ardı ardına aldık. flukes1, Waninkoko, Wutangrza ve daha pek çok geliştirici, Playstation 3 3.55 üzerine oyun desteği eklemek için var güçleriyle çalışıyorlardı.
    Waninkoko 3.55 CFW oyun desteği sağlamakla birlikte pek çok Playstation 3′ün bozulmasına sebep olmuştu(yüzlerce)!
    kmeaw‘ın yöntemi nasıl çalışıyor kısaca ondan bahsedeyim;
    kmeaw‘ın programı, Playstation 3′ün belleğini Oyun Yöneticileri‘nin ihtiyaç duyduğu şekilde yamıyor(Jailbreak USB Dongle‘ların çalışma mantığı). Playstation 3 kapatıldığında da etkisini yitiriyor.
    Sistemde kalıcı bir değişiklik yapmadığı için de, kalıcı risk oranını çok aza indirgiyor.
    Bu nedenle de, Playstation 3′ü her açtığınızda programı bir defaya mahsus çalıştırmanız gerekiyor.
    Ayrıca bir diğer artısı da, iki ayrı mantıkla çalışıyor olması,
    Bunlardan bir tanesi, 3.41′lerden alışık olduğumuz, programları imzalamadan yükleme imkanı,
    Bir diğeri de Wutangrza/flukes1 + Geohot 3.55 CFW‘nin üzerine yüklenerek, programları Geohot CFW‘ye göre imzalayarak çalıştırma mantığı.
    Böyle çok yönlü bir destek sunması ve seçimi kullanıcılara bırakması da, bir diğer artısı!

Güncelleme: Blu-Ray disksiz oyunları çalıştırmak istiyorsanız, kmeaw 3.55 CFW‘yi kullanmanız gerekiyor. Wutangrza/flukes1 + Geohot 3.55 CFW bu desteği sunmuyor.

Nelere İhtiyacımız Olacak:

Nasıl Yüklenir
    1- Playstation 3′ünüz orjinal 3.55 versiyonuna sahipse ve herhangi bir CFW yüklemediyseniz 17. adımdan devam ediniz.
    2- Playstation 3 3.55 OFW dosyasını indirip arşivinden çıkarınız.
    3- USB belleğinizi daha önce yapmadıysanız, FAT32 olarak biçimlendiriniz.
    4- USB belleğinizin an dizininde, iç içe, PS3 ve UPDATE klasörlerini oluşturunuz.

• UPDATE klasörü PS3 klasörünüzün içinde yer almalı.

5- Daha önce arşivden çıkarmış olduğunuz PS3UPDAT.PUP dosyasını UPDATE klasörünün içine kopyalayınız.
    6- Playstation 3′ünüz kapalı durumdayken, tuşuna Playstation 3′ünüz tekrar kapanana kadar basılı tutunuz.
    7- Yeniden Playstation 3′ünüzün tuşuna iki tane ard arda bip sesi duyana kadar basılı tutunuz. Sesi duyduktan sonra tuşu bırakınız.
    8- Aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde, Dual Shock 3‘ünüzü USB kablosuyla Playstation 3′ünüze bağlayıp, tuşuna basınız.

9- Ardından karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. System Update seçeneğini seçerek tuşuna basınız.

10- 3.55 Update dosyasını yüklemiş olduğunuz USB belleğinizi Playstation 3′ünüzün USB girişlerinden birisine taktıktan sonra, ve tuşlarına aynı anda basınız.
    11- Yükleme işlemi tamamlanana kadar bekleyiniz.

12- Ekranı karşınıza geldiğinde tuşuna basınız.

13- Kullanıcı sözleşmesini tuşuna basarak geçiniz. Ardından gelen seçeneklerden Accept seçeneğini seçip, yeniden tuşuna basınız. Sonraki ekranda da tuşuna basarak yükleme işlemini başlatınız.
    14- Yükleme işlemi bitene kadar bekleyiniz.

15- Tüm adımları doğru olarak uyguladıysanız, şu anda Orjinal 3.55 versiyonuna sahipsiniz demektir.
    16- USB belleğinizi bilgisayarınıza bağladıktan sonra, PS3/UPDATE klasörünün içindeki PS3UPDAT.PUP dosyasını siliniz.
    17- kmeaw 3.55 CFW dosyasını arşivinden çıkarıp, yine USB belleğinizin PS3/UPDATE klasörünün içine kopyalayınız.
    18- USB belleğinizi yeniden Playstation 3′ünüze bağladıktan sonra, sırasıyla Settings >System Update seçeneklerini seçiniz.

• Eğer yükleme işlemini bu şekilde gerçekleştiremezseniz, 6. ve 14. adımlar arasındaki işlemleri uygulayarak CFW‘yi yükleyiniz.

19- Açılan sayfadan ‘Update via Storage Media’ – ‘Depolama Aygıtından Güncelle’ seçeneğini seçiniz.

20- Playstation 3 belleğinizi otomatik olarak tarayıp, versiyon dosyanızı bulacaktır. ‘OK’ – ‘Tamam’ seçeneğini seçerek, adım adım kurulum işlemini tamamlayınız.

21- kmeaw Peek/Poke Yaması ve multiMAN 01.12.05(3.55 Uyumlu) programlarını arşivlerinden çıkarıp, USB belleğinizin ana dizinine kopyalayınız.
    22- USB belleğinizi yeniden Playstation 3′ünüze bağladıktan sonra, Game>Install Package Files menüsünü altından her iki programı da tuşuna basarak sırasıyla kurunuz.
    23- Game menüsü altından lv2 programının simgesini bulup, ile çalıştırınız.
    24- Ardından yine Game menüsü altından multiMAN programını bulup çalıştırınız.
    25- Oynamak istediğiniz oyunu listeden seçip tuşuna basınız. Karşınıza çıkan soruya No cevabını veriniz.
    26- Playstation 3′ünüzün Game menüsünde /app_home/PS3_GAME/ menüsünü bularak tuşuna basarak oyununuzu çalıştırınız.

Alıntı: http://www.ps3project.com

Çalıştığına Dair Örnek Resim: PSGroove.com

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

Acemi Oyuncu

Tecrübe Puanı
    4538

Dostum ben bu CFWyi yükledim bugün fakat bir problemim war ps3ün hddsindeki oyunları göremiyorum Bu cFWyi yüklediğimden beri bir internal hdd oyunları ortada yok ne yapmam lazm bi bilgin warmi diğer oyunlar yani harici harddisktekilerde bir problem yok takır takır çalışıyor hepsi online oyunda problemsiz çalışıyor

Acemi Oyuncu

Tecrübe Puanı
    4538

pardon dostum bu alıntı galiba aynısını ps3project in sitesinde gördüm bende sen hazırladın sanmıştım neyse belki anlayan birinden cevap gelir

Uzman Oyuncu By_Y-w-Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı
    398825

Denendi ve Sonuç:

Bunu sen yapmadın Ayrıca Alıntı Diye hiç bir yazıda görmedim Seni Şimdilik Uyarıyorum Bundan sonra Dikkatli davran...

Çırak Oyuncu SqRpEr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı
    29325

eyvah eyvah e o zaman bizi yedin sen. daha evelden de downgrade işlemi böyle anlatılır diye reklam yaptın bi de.. aynı şekilde o da alıntıydı sanırım.
    neyse bundan sonrakilerde biz dikkat edelim o zaman.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)