Bekçi,Koruyucu,Savaşçı,Gardiyan,Vezir,Admin GörevLeri ve Yetkileri (22.08.15)

Konu, 'Forum Hakkında' kısmında Maximillion tarafından paylaşıldı.

 1. Maximillion

  Maximillion Member

  AçıkLamaLara BaşLamadan Önce :

  Tüm YetkiLiLer Burada GönüLLü ÇaLışan KişiLerdir Hiçbir Ticari Amaç ve Diğer YönLeri GözetmezLer. Sadece PayLaşım ve Yardım için Burada Görev aLmaktadırLar.

  Ve Bu GörevLerinin Gereğini En iyi ŞekiLde Yerine GetirmekLe sorumLudurLar.  Âyinesi iştir kişinin; lafa bakılmaz.

  Ama Yetki Aldıktan Sonrada Bu yetkinizin Gereğini Yapmazsanız Geri Alındıgındada DarıLmayınız.

  Yukarda YazdıkLarımı okuduktan Sonra Eğer bu işLeri Yapamayacak ArkadaşLar Var ise Baştan Hiç Başvuruda Bile BuLunmasınLar ZamanLarına Yazık oLur.

  --------------------------

  Hepinizin Merak Ettiği RütbeLere GeçeLim :


  Bekçi (Deneme Moderatör)

  Adındanda anlaşılacagı gibi Moderatör oLmak için başvuran ve başvurusu değerlendirilip mod olmak için değerlendirilmeye tabi tutulan kişilerdir.

  Peki yetkileri neLerdir? Herhangi bir bölüme ismi yazılmadıktan sonra hiçbir yetkileri yoktur. Sadece ihbar yapmakla ve gerektiğinde userleri yönlendirmeyle görevlidirler.

  SoruLara Cevap Vermek , UserLara Gerektiği şekiLde Davranmak.

  Bekçi olmalarıyla birlikte "Cehennem Bekçisi" şeklinde olan nick altlarını hiçbir şekilde değiştiremezler.

  Bekçiler, ay boyunca dikkatlice takip edilip yaptığı paylaşımlara, konu sayılarına , konularının yararlı olup olmadıklarına vs. diğer kriterlere bakılarak değerLendirilirler ve Koruyuculuğu (Moderatör) hakederlerse ay sonunda kendilerine gerekli yetki adminler tarafından verilir.  Koruyucu ( Moderatör)

  Anlaşıldıgı gibi bekçiliği süresince gerekli paylaşımları yapmış, yükümlü olduğu görevleri yerine getirmiş, konuları ve diğer özellikleriyle Koruyuculuğa atanan kişilerdir.

  YetkiLeri :
  Adlarının yazıldıgı bölümde veya bölümlerde Konu Taşıma , Konu Silme , Konuları EditLeyebilme , MesajLarı EditLeyip Silebilme , Konu KilitLeyebilme , Bozuk Link gereksiz KonuLarı Çöpe Taşıma vb...

  Bu kişiLer yine paylaşımları ve online süreleri göz önünde tutularak birer Savaşçı adaylarıdırlar.
  Savaşçı (S.Moderatör)


  Savaşçı , Koruyuculuk görevi boyunca gayet iyi izlenimler vermiş , online süresi bakımından yeterince fazLa, siteyle ilgilenen, konu sayısı ve paylaşımları bakımından yeterli seviyede olup, bir üst yetkiye uygun görülen ve terfi eden kişilerdir.  Yetkileri:
  İsimlerinin yazılı olduğu bölümlerin yanında, sitedeki her bölümde de Şövalyelerin yaptıkları işlevlerii uygulayabilmektedirler. (Konu Taşıma , konu editleyebilme, konu kiltleyebilme vb. )

  Tüm bunların yanında yasak olan paylaşımları yapanları, reklam konusu açanları, virüslü paylaşım yapanları, küfür edenleri ve forum kurallarına aykırı hareket edenleri kuralların ön gördüğü süreler dahilinde banlama yetkileri de mevcuttur.
  KilitLi konulara mesaj yazabilrLer.

  -Ban atabilirler,ban açamazlar.
  -Başkasına ait Avatar,İmza,Profil değiştiremezler.

  Ayrıca Her Savaşçı Bir Gardiyan adayıdır. Tabiki önLine süresi , ilgililiği ve paylaşımLarı göz önünde bulundurularak...
  Gardiyan (Co. Admin)

  Gardiyan , diğer yetkiler için de söz konusu olduğu gibi Savaşçı' lıkta belli vasıflar açısından değerlendirmeye alınıp akabinde de, uygun görülüp bir üst yetkiye yani Gardiyan'lık yetkisine terfi eden kişilerdir.

  Yetkileri:
  Gardiyan YetkiLeri Savaşçı' larinkinden pekte farklı değildir. Gardiyanların sahip olduğu tüm yetkilerin yanında (konu taşıma, kilitleme, konu editleme, mesaj silme, mesaj editleme, ban atma) üyelerin imzalarıyla avatarlarını editleyebilme yetkilerine de sahiplerdir.

  Her Gardiyan'da bir Vezir adayıdır.  Vezir (S-Admin)


  Vezir , Gardiyan iken gerekli şartları yerine getiren ve bir üst terfi eden kişilerdir.

  Yetkileri:

  Lider' lerin sahip olduğu tüm yetkilere sahiptirler. Bu yetkilerin yanısıra "Ban Atma" (Huzursuzluk çıkartan , Reklam Yapan , Küfür Eden , VirusLü Dosya upload eden vb...) yetkisine sahip oldukları gibi Ban Açma yetkisine de sahiptirler.

  Ayrıca her Vezir bir Administrator adayıdır. [​IMG]  Administrator


  HuzursuzLuk çıkaran her kişiyi Vezir , Gardiyan , Savaşçı ve diğer rütbeler dahil her üyeyi, kuralların ön gördüğü süreler çerçevesinde banlama yetkisine sahiptirler.

  Yetkileri:
  Yetkili modere sayılarını tespit edebilirler.
  Anketleri düzenleyebilir.
  Banlı üyelerin banını kaldırabilir yada süreyi uzatabilirler.
  İstediği kadar rep verebilme yetkisinede sahiptirler (örnek : 100 , 250 , 500 vs.). Tabi istediği kadarda - rep [​IMG]


  Root-2 Administrator


  Root -2 Adminler, adminlerin sahip olduğu yetkilerin yanında sitede neredeyse full' e yakın yetkiye sahip kişilerdir.


  Yetkileri:
  -Forum için gerekli Bekçi , Koruyucu ,Savaşçı , Gardiyan , Vezir gibi rütbeleri belireyebilir ve yetki verip alabilirler. HuzursuzLuk çıkartan her kişiyi Savaşçı , Gardiyan , Vezir, diğer rütbeler ve ADMINLER dahil her üyeyi banlama yetkisine sahiptirler.

  -Site ile ilgili düzenlemeleri yapabilme, gerektiği durumlarda yeni bölümLeri açabilme ve yine gerektiği durumlarda böLümLerin kaldırabilme , forumu gerektiğinde kullanıma kapatabilme, üye nick ve nick altlarını değiştirebilme ve anlayacağınız kadarıyla forumla ilgili herşeyi yapabilme yetkilerine sahiptirler.

  Ayrıca merak edildiği üzere istenilen kadar +rep veya -rep verebilme yetkisine de sahiptirler.


  Root Administrator


  Site sahipleridir ve siteyle ilgili düzenlemeler Root Adminler tarafından yönetilir. (RekLam AlımLarı vs...) Vbulletin' de full yetkiye sahip tek rütbedir. FazLa söze gerek yok diye de düşünmekteyim. [​IMG]  O
  nursaL Üye

  Önceden forumda yetkisi buLunan ancak bu yetkisini herhangibir neden veya nedenlerle bırakmak zorunda kalan eski yöneticilere verilen ünvandır.

  Sadece Gardiyan(Co.Admin) ve üstü yöneticiler yetkilerini bırakmak istedikleri taktirde rütbeleri onursal üyeye çevrilir.

  Yetkileri bakımından normal userlardan farksızdırlar. Ancak Userlardan tek farkları kendi mesajlarını editleyemezler.
   

Sayfayı Paylaş