Cehennemin Aslanları

Konu, 'Fan Clubler' kısmında FrankenstainTR tarafından paylaşıldı.

1. FrankenstainTR

FrankenstainTR New Member

TÜM GALATASARAYA GÖNÜL VERMİŞ KALPLERİ SARI KIRMIZI ATAN KARDEŞLERİMİ MEMNUNİYETLE BEKLİYORUM ŞİMDİ KLÜBÜMÜZÜ YAKINDAN TANIYALIM

- ŞANLI TARİHİMİZ -

Türk olmayan takımları yenmek
    Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen, "Ellinci Yıl" kitabında kuruluş öyküsünü şöyle anlatır: "1 Teşrin 1905'te mektebin beşinci sınıfında edebiyat muallimimiz merhum Mehmet Ata beyin dersi esnasında birkaç arkadaş baş başa vererek Galatasaray'da bir futbol kulübü kurmaya karar verdik. İlk müteşebbisler oyuna ve mücadeleye meyyal arkadaşlardan Asım Tevfik Sonumut, Reşat Şirvani, Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver, Kamil...gibi gençlerdi. Mektepde tahsilde bulunan Bulgar ve Sırp talebesinden çevik ve kuvvetli olanlar da bize iltihak etmişlerdi. Asım'ı muhasebeciliğe, Cevdet'i ikinci reisliğe seçmiş, kendim de Reis olmuştum. Asım her hafta arkadaşlardan birer kuruş toplamakda mahir olduğu için kendisini muhasebeci yapmıştık. Ben Reisliği topu yağlayıp şişirmekle almıştım. Topumuza evladım gibi bakardım. Zaten varımız yoğumuz da toptu. Mektebe gelirken, domuz sokağından geçer, domuz yağı alırdım. Topu onunla yağlar, şişirirdim; yamasını yeni pabucumdan kesmiştim. Bunu gören arkadaşlar, bana hepimizden fazla paye vermişlerdi. Yani o zaman Reisliğe ve diğer vazifelere payeyi, en çok çalışan kazanırdı. Cevdet de ikinci Reisliği formaları yıkadığı için almıştı.

"Maksadımız İngilizler gibi toplu bir halde oynamak, bir renge ve bir isme malik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek."

- SARI - KIRMIZI RENKLERİMİZ -

Galatasaray Spor Kulübü'nün ilk renkleri kırmızı-beyaz'dır. Bayrağımızın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin baskıcı ve paranoyak yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-lacivert renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray bugünkü renklerine kavuşmuştur. Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen'den dinleyelim:

"Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II.Beyazıt'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.

- DİLLERE DESTAN BAŞARILARIMIZ -

1 - UEFA SÜPER KUPA
    1- UEFA KUPASI
    20 - TÜRKİYE SÜPER LİG KUPASI
    16 - TÜRKİYE KUPASI
    14 - SÜPER KUPA
    5 - BAŞBAKANLIK KUPASI
    6 - İSTANBUL LİGİ KUPASI
    3 - İSTANBUL FUTBOL LİGİ KUPASI
    2 - İSTANBUL CUMA LİGİ KUPASI
    3 - İSTANBUL PROFESYONEL LİG KUPASI
    1 - MİLLİ KÜME KUPASI
    1 - 50. YIL KUPASI

ŞANLI KLÜBÜMÜZ TÜRKİYEDE VE AVRUPADA TOPLAMDA 69 KUPAYLA AÇIK ARA ÖNDE KUPA BEYİDİR! BU AYRICALIK BİZİM

2015-05-15uyur-9a9e51cf0238d381.jpg

İLKLER VE ENLER

Türkiye'nin Avrupa'da kupa kazanan İLK ve TEK futbol takımı GALATASARAY
    Dünya sıralamasında 1. sıraya yükselen İLK Türk Takımı.
    Devlet üstün hizmet madalyası alan İLK Takım
    UEFA Kupası'nı hiç yenilgi almadan kazanan İLK ve TEK Türk Takımı
    4 yıldızı alan İLK takım
    Türkiye Süper Ligi'nin İLK Şampiyonu
    Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Avrupa'yı temsil eden İLK ve TEK Türk Takımı
    Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final'e yükselen İLK Türk Takımı
    Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Yarı Final oynayan İLK ve TEK Türk takımı
    İstanbul Şampiyonluğu'nu kazanan İLK Türk Takımı (1908-1909)
    Yurt dışında galibiyet alan İLK Türk Takımı (1911)
    Yurt dışında maç yapan İLK Türk Takımı (1911)
    Şampiyonlar Ligi'ne katılan İLK Türk Takımı
    Avrupa'da, UEFA Kupası'nı hiç yenilgi almadan kazanan İLK Takım
    Balkanlar'da UEFA Kupasını kazanan İLK ve TEK Takım
    Uluslararası maçlarda kendi sahasında ardarda EN çok galibiyet alan TEK Türk Takımı (20 kez)
    UEFA Kupası'nı kazanan İLK ve TEK Türk Takımı
    Süper Kupa'yı kazanan İlk ve Tek Türk Takımı
    İnternet sitesine sahip İLK Türk Takımı
    Bir İspanyol takımını deplasmanda yenen İLK Türk Takımı (Real Mallorca - Galatasaray: 1-4)
    Bir sezonda 2 İtalyan takımını eleyen İLK Türk Takımı (Milan ve Bologna)
    Bir sezonda 2 İngiliz takımını eleyen İLK Türk Takımı (Leeds United ve Arsenal)
    Türkiye 1. Ligi'ni namağlup bitiren İLK Takım (1985-86)
    Profesyonel ligde EN fazla aralıksız şampiyon olan Takım (4 kez üst üste)
    Profesyonel ligde yerli hocayla EN çok şampiyon olan Takım (8 kez)
    EN fazla şampiyonluk yaşayan futbolculara sahip olan Takım (Hakan Şükür ve Bülent Korkmaz 8 kez, Suat Kaya ve Arif Erdem 7 kez)
    Bir sezonda EN fazla Avrupa kupası maçı yapan Takım (17 maç)
    Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'ne EN fazla katılan Takım (10 kez)
    Türkiye Kupası'nı EN fazla kazanan Takım (14 kez)
    Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı EN fazla kazanan Takım (10 kez)
    Avrupa kupalarında 1 sezonda EN fazla puan toplayan Takım (17 maç 34 puan)
    Bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla galibiyet alan Türk Takımı (9 kez)
    Bir sezonda Avrupa kupalarında EN fazla gol atan Türk Takımı (29 gol)
    Deplasmanda aralıksız EN fazla yenilmeyen Takım (40 kez)
    Bir sezonda EN fazla maç yapan Takım (58 kez)
    Avrupa kupalarında EN çok tur atlayan TEK Türk Takımı
    Avrupa kupalarında EN fazla maç yapan TEK Türk Takımı (17 maç)
    Türkiye liglerinde bir sezonda EN fazla gol atan Takım (1962-1963 sezonu 105 gol)
    Avrupa kupalarında EN çok gol atan Türk Takımı

Teşekkürler GALATASARAY!
    Teşekkürler gurur veren bu tablonun yaratılmasında emeği geçen herkese

- ONURSAL ÜYELERİMİZ -

- Neanderthal
    - WARWOLF
    - Madara

- ÜYELERİMİZ

- TEKİNN

Ekli Dosyalar:

2. FrankenstainTR

haydi-aslanlar-cehenneme.jpg

HAYDİ GALATASARAYLI KARDEŞLERİM :eek:

3. Maximillion

Maximillion Member

Biraz tarihi başarıları,kupaları,resimleri felan paylaş çok sade durmuş böyle.Beni yaz onursala..

4. FrankenstainTR

onursala ekledim fakat isim bi garip çıkıyor sebebi ne ki :D

5. FrankenstainTR

TRANSFER BİLGİSİ

Galatasaray Sportif AŞ. Profesyonel futbolcu Kevin Grosskreutz ve kulübü Borussia Dortmund ile anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Galatasaray Sportif AŞâ€™nin KAP’a gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcu Kevin Grosskreutz ve kulübü Borussia Dortmund Gmbh & Co. ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, oyuncunun eski kulübüne 1.500.000 EURO tutarında bonservis ücreti ödenecektir.

Ayrıca, 2015/2016 sezonunda kulübümüz Şampiyonlar Ligi gruplarına katılmaya hak kazanırsa bir kereye mahsus olmak üzere 250.000 EURO daha ödenecektir. Oyuncunun kendisiyle ise 3 futbol sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır:

2015-2016 sezonu için: 1.850.000 EURO sabit transfer ücreti ve 20.000 EURO maç başı ücreti,

2016-2017 sezonu için: 1.500.000 EURO sabit transfer ücreti ve 20.000 EURO maç başı ücreti,

2017-2018 sezonu için: 1.500.000 EURO sabit transfer ücreti ve 20.000 EURO maç başı ücreti.”

TRANSFER SÜRECİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

31 Ağustos Pazartesi günü profesyonel futbolcu Kevin Grosskreutz detaylı sağlık taramasından geçirilmiş ve ardından TFF’nin İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde, yetkililer huzurunda kulübümüzle profesyonel futbolcu sözleşmesini imzalamıştır.

Bu işlemin ardından evrakların kopyaları kulübümüz tarafından FIFA’nın TMS (Transfer Matching System) sistemine 23:55:00 itibariyle yüklenmiş olup TMS sisteminde yaşanan problem nedeniyle işlemin sonuçlanma saati 00:00:48 olarak görünmüştür.

Bu nedenle işlem TFF tarafından onaylanamamış, karar FIFA’nın değerlendirmesine kalmıştır. TMS tarafında işlemin zamanında yapıldığı ile ilgili kayıtlar ve bilgiler FIFA ile paylaşılmıştır. Transferin onaylanması için FIFA’nın teknik incelemesi beklenmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

1d060fcf693f430885c2ef2eae58ad41.jpeg.jpg

6. FrankenstainTR

hangimiz unuttuk ki bu anı
    '' allahım goooooolllll ''

Ekli Dosyalar:

7. FrankenstainTR

- ORGANİZASYON -

Galatasarayımızın ilk şampiyonlar ligi maçı olan Atletico Madrid maçına gidiyoruz. Ankaradan ve çevresinden katılmak isteyen arkadaşlar ulaşabilirler.
    ANKARALI ASLANLAR

8. WARWOLF

WARWOLF New Member

GS deyince akla ben gelirim bileğimi kesseler kırmızı akar :011: onursal lütfen

9. FrankenstainTR

Tamamdır hayırlı olsun :011:

10. FrankenstainTR

Ve işte ultrAslan'dan beklenen açıklama geldi !

AÇIKLAMA | Galatasaray Spor Kulübü Yönetimine !

ultrAslan olarak bugüne kadar transfer konularına müdahil olmadık. Gelip armaya hizmet edene destek, ayrılana saygı gösterdik. Sahaya çıkan oyuncuların kimliklerini değil, sadece armayı destekledik. Başarı da sefayı sürdük, emekçileri alkışladık. Başarısızlıkta cefasını çektik, sorumluların gidiş yolunu açtık! Bu geçmişte de böyleydi, bundan sonra da böyle olacak.
    Ancak bazı konular transferin çok daha ötesinde! Kevin Großkreutz transferinde yaşanan skandal koskoca Galatasaray kulübünün başında nasıl bir iş bilmezler ordusunun yer aldığını bizlere ve tüm dünyaya gösterdi! Transferin son dakikalarında evraklarda yaşanan sorumsuzluk kaynaklı hata asla kabul edilemez! Galatasarayın itibarını zedeleyen bu hatanın sahipleri ise bir dakika dahi bu kulüpte barınamaz!
    Bu hatanın sorumlusu Başkanından en alt düzey profesyoneline kadar her kimse derhal görevinden ayrılmalıdır!
    ultrAslan olarak bu konunun en ciddi şekilde takipçisi olacağız!

- ultrAslan

11222019_1105020096210140_688689555576571139_n.jpg

11. FrankenstainTR

Kevin Großkreutz transferi ile ilgili Galatasaray'ın resmi sitesinden açıklama geldi açıklama şu şekilde ;

FIFA, Galatasaray Spor Kulübü'nün profesyonel futbolcu Kevin Grosskreutz'un transferiyle ilgili yaptığı başvuruyu reddetti.

Başvurunun Galatasaray'ın savunmasında olduğu gibi zamanında yapıldığını kabul eden FIFA, ret gerekçesi olarak taranmış evraklardaki imza eksiğini gösterdi. Galatasaray'ın Borussia Dortmund'dan transfer ettiği oyuncu ancak ara transfer döneminden sonra, yani 01.01.2016 tarihi itibariyle Galatasaray formasıyla resmi müsabakalarda yer alabilecek.

Galatasarayın güçlü taraftar grubu ultrAslan ise #istifaÖzbek hastagı ile bi organizasyon başlattı..

12. FrankenstainTR

BAŞIMIZ SAĞOLSUN..

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, sporcularımızın başarılarını, Milli Takımlarımızın zaferlerini paylaşmak; millet olarak, ülke olarak mutlulukta bir olmak arzusundayız. Ancak art arda yaşanan büyük acılar ne yazık ki buna müsaade etmiyor.

Gün acıda bir olma, gün el ele vererek yaşanan bu acılara son verme günü olsun.

Tüm Türkiye’nin başı sağolsun.

13. Madara

Madara New Member

Dostum konu Galatasaraysa benide yaz bi kenara lazım olurum :)

14. FrankenstainTR

Tabikide hemen :)

15. TEKÝNN

TEKÝNN New Member

benıde yaz ve aynı fun club dıger sıtelerımızde de beklıyoruz

16. FrankenstainTR

Ekledim kardeşim :)

17. WonderfuLPLAYER`

WonderfuLPLAYER` New Member

Al beni Kardeş :D